Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   867 / 1319
(#) vilmosd válasza fejesg hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Na meg egy kis off (de fontos). Nezd meg a mellekletekben egy kikapcsolasi folyamat feszultseg ertekeit es szornyedj el az erteken dioda nelkul. 300 voltos csucsfesz. Utana csodalkozol, hogy tonkremennek a dolgok. Off befelyezve.
(#) fejesg válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
45..62 Ft+ÁFA/db... Nos, ezt nem ismertem, köszi a tippet!

Kilépek, mert makrókat szeretnék csinálni az eljárásaimból.

Üdv Mindannyiótoknak!
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Sziasztok.

Most vettem egy PIC Kit2 -őt, és leszeretném tesztelni, hogy működik e, ahogy kell.

Próbaképp egy 24LC21 -es EEPROM -ot szeretnék kiolvasni, majd törölni, illetve visszaírni bele a tartalmat.

Kérdésem következő: Hogyan kössem az EEPROM -ot, hogy a PIC Kit -el megtudjam piszkálni, illetve hol találok olyan kapcsolást, amivel adaptert tudnék építeni a PIC Kit2 -höz, hogy EEPROM -okat és különféle MCU -kat tudjak felprogramozni?

Köszönöm előre is a segítséget.
(#) vilmosd válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Hali
Ezt nezd meg.
Mellekletben a komplett 2 feltettel, az egyik 24Cxx, a masik PIC10Fxx foglalat.

pk2soc..pdf
    
(#) vicsys válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Egy kis segítség: Bővebben: Link
(#) _ampervadasz_ válasza vicsys hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Köszönöm mind kettőtöknek a segítséget.

Még kezdő vagyok.
(#) misi93 hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy kis problémám. Megépítettem a watt féle égetőt külső táppal soros portra és a sárga és a piros led világít, nem melekszik semmi csak a stab ic-k de nem vészes.
(#) watt válasza misi93 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
A piros normális, ha világít, a sárga nem, de semmit nem írtál arról, hogy milyen körülmények között vizsgálod az áramkört. Arról sem, hogy miként mérted be.
Itt(is) leírom, hogy hogyan kell éleszteni: Bővebben: Link
Ha végigcsináltad az élesztést, működnie kell, ha minden rendben elektronikailag. A .lay helyett tegyél fel képet, mert nincs mindenkinek(nekem sem) olyan program telepítve, amivel meg lehet nyitni.
(#) vicsys válasza watt hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Csatoltam, hogy te is lásd!

kep-lay.JPG
    
(#) watt válasza misi93 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
A nyákon egy hibát látok eddig, az pedig az IC 6. lábán a kondi, ami fordított polaritással van rajzolva a terven. E miatt valószínű, hogy a MAX232 nem fog működni.
(Vicsys, köszi a képet!)
(#) misi93 válasza watt hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Heló. Köszi az észrevételt, javítottam, de ugyan az a hiba. Én adapterrel működtetem és "mindent jónak találtam" és össze kötöttem pc-vel, de semmi. (Ez volt tegnap) . És itt egy pár kép.
Vicsys köszönöm a képet!
(#) Hp41C válasza misi93 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Szia!

Milyen porttal próbáltad? Az alaplap és a csatlakozó között van kábel? Ebből a kábelből többféle volt forgalomban, az alaplaphoz tartozót használod?
(#) misi93 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Heló! Nem, hanem vettem hozzá valami null modem kábelt vagy ilyesmit, és kb 1,5m hosszú. soros porttal com1.
(#) Hp41C válasza misi93 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Szia!

Mérd meg, hogy a kábelt. A Null-modem kábeleken szokott lenni rövidzár a 7-8 és a 1-6-4 kivezetések között.
Ha ilyen a káben, akkor nem használható, mert csak két ér és a föld megy át benne. Olyant kell keresni (csinálni), amin a vezetékek az azonos számú kivezetéseket köti össze: minimum a 3, 4, 7, 8 , 5 számú csatlakozókat. Legalább 5 erű (4 + árnyékolás, ami az 5. kivezetést kiszi át) kábel kell.
(#) watt válasza misi93 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
A nullmodem kábal, valószínű nem jó. Szedd szét a kábel dugóját, ha lehet, és nézd meg, melyik csatlakozók vannak bekötve, illetve, hány vezeték van a kábelben!
(#) menyus hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Valamit elrontok de nem tudom mit. F648A ra írok egy programot a a program memória félig van kb, de a fordításnál hibát kapok, a kód le sem fordul:

"Error - section '.org_1' can not fit the absolute section. Section '.org_1' start=0x00000004, length=0x00001044
Errors : 1
"
Ha rövidítem a kódot (pl. próbából kiveszek belőle pár szubrutint..) a hiba megszűnik. De miért a megszakítás vektort emlegeti ? A megszakítás rutin lenne túlságosan nagy? Az ini "org 0x00" nál a megszakítás "org 0x04" címnél kezdődik.

Mit rontok el megint? 628A a helyett direkt a 648A val kezdtem eleve hogy "beleférjek". A "Memory Usage Gauge" ablak szerint a program memória csak félig van.
(#) watt válasza menyus hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Ha nem titkos a kód, akkor tedd fel, mert így csak találgatunk.
(#) watt válasza menyus hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Így gondoltam, megnézem...
(#) menyus válasza watt hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
bocs, annyit próbálgattam hogy az memória címzéshez ökörségek voltak már írva...javítva.
(#) watt válasza menyus hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Az org 20 hogy került oda? Nem org 0-t akartál írni? Jobb ha 0x00 formátumot használsz a hexeknek, .10-et a decimálisoknak, mert így könnyebb követni.

Másik, hogy az RX_OK szubrutinból goto-val lépsz ki és azon a szálon nincs RETURN. Ez stack túlcsordulást okoz!

Az egyik BANK1 makród a sor elején áll, ezért figyelmeztet a fordító, hogy a sor elején címkék állhatnak.
(#) menyus válasza watt hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
igen, már javítottam. eredetileg 0x00 volt csak próbálgattam kínomban...
(#) watt válasza menyus hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Nekem lefordul, neked még most sem?
(#) menyus válasza watt hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
AZ RX_OK rutinnál ott a return, goto val csak akkor lép ki onnan ha a komparátor átbillen. A BANK1 et is javítom, de ettől még bele kéne férjen a kód memóriába...
(#) menyus válasza watt hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
nem! az istennek sem..mindig ugyanaz a hiba, de ha lerövidítem a kódot (nem a megszakítás rutint) akkor lefordul...
(#) watt válasza menyus hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Mindegy milyen okból lép ki egy szubrutin hívásból goto-val az ember, egyszerűen a stack mutató beragad, ha nem fut return-ra a szál! A sleep sem törli a stackmutatót, szép is lenne, nem tudna feléledni a program! Tehát az ott hibára vezet!

Nekem simán lefordul. Absolut módban fordítod? A 648A van beállítva PIC-nek?
(Kérlek, kezd nagybetűvel a mondatot! Engem nagyon zavar... Köszi!)
(#) menyus válasza watt hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Igen , az eszköz választásnál a megfelelő típus van kiválasztva. Hogy milyen módban fordít azt hol tudom megnézni? Mert azt csak a legelső fordításnál kérdezi és az régen volt már....de gondolom az absolute lett kiválasztva anno.
(#) watt válasza menyus hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Build Options(fogaskerekes zöld ikon), MPASM/C17/C18 Suite ablakban.
Melyik MPLB verziód van? 8.6 a legújabb, érdemes...
(#) menyus válasza watt hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Ez jogos, ezt átgondolom és átvariálom majd.
(#) menyus válasza watt hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
"generate-relocatable-code"
(#) watt válasza menyus hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Állítsd át...
Következő: »»   867 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem