Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alacsony költségű digitális oszcilloszkóp
Lapozás: OK   50 / 118
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
Szépre csináltad. Akkor én is veszek lézer fóliát. De nagyon drága.
(#) dpeti válasza bbatka hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
ha jol tudom létezik 3.3V - 5V szintillesztő IC...
keressetek rá, az a legegyszerubb megoldas
(#) bbatka válasza dpeti hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
Létezik. Tényleg erről megfeledkeztem. Csak már azokból az alkatrészekből akarok építkezni, ami itthon van. Csak rendelni tudnék. Hirtelen keresgéltem hátha megtalálom a csoportosításukat, de nem találtam. Azthiszem valamelyik RT évkönyvben cikkeztek róla. 3,3V digitális világ küszöbén vagy valami ilyesmi volt a címe.
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
Akkor inkább vegyél írásvetítő fóliát. kb 50Ft darabja....
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
Hol lehet? Gondolom valami papirírószer boltban. Közben megtaláltam a cikket. Az 1996 RT évkönyben van. Azt írja hogy kevert áramkörökhöz a SN74LVT.. -kat lehet használni. Főleg a SN74LVT244 és SN74LVT245-el foglalkozik a cikk.
(#) dpeti válasza bbatka hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
papír-írószer, de általában találsz "számtech" boltokban is...
---
a 244 mar igy remlik nemreg olvastam valahol, csak nem emlekeztem pontos tipusra
(#) bbatka válasza dpeti hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
Nem a 244 a lényeg hanem az LVT.
(#) dpeti válasza bbatka hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
ok, igaz...
---
+aki tanulni szeretne róla:

7400 series
(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
ChipCadnél mos megint van "akciósan" spartan 3 és 3e starter kit, a legvicceseb, hogy ugyanannyiba kerülnek (31e), spartan 3-ért max 24-et adnék (mert 99 USD), 3e meg jól van úgy...
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Máj 22, 2007 /
 
Ma sikerült kimaratnom a szkóp alaplapját. Mondjuk el kell gondolkozni a technológián amivel gyártom a nyákokat, mert újabban elég rosszul sikerülnek. Lehet hogy a hidrogén-peroxidos maratásnak is köze lehet hozzá. Meg szerintem túl sokáig világítom meg a panelt. Lehet hogy elég lenne 15perc is a 18 helyett. Meg a panel lakkozásával se vagyok megbékélve. A kémiai ónozó nem jó, az akrillan lakk sem az igazi. Bár most először beforrasztottam az ATmega128-at és utána lakkoztam le az egész panelt. (Most elég könnyen ment a beforrasztása, nem izzasztott meg úgy mint tavaly).
Persze mielőtt kiszedtem volna a szkóp régi paneljából az AVR-t, előtte elvágtam az öszes IO lábánál a vezetősávokat, írtam egy egyszerű LED vilogtató programot az összes IO lábára és végiglámpáztam a kivezetéseket. Csodálatos módon egy év hurcolászás, gyányolás után egyetlen portjának egyetlen lába se ment tönkre.
A panelból hőlégfúvóval sikerült kibányásznom, a másik oldal felől melegítve. Beforrasztás után beraktam egy 10k-s ellenállást a reset lábhoz, adtam tápfeszt a panelnak, és úgy tűnik, hogy túlélte az AVR a kiforrasztást és beforrasztást, mivel ugyanúgy villog mindenhol a LED
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
A kémiai ónozó eddig 2 panelnál nekem se vált be. Eddig csak 240C°-on forrasztottam hogy kíméljem a pákát, de 270C°-on jóval könnyebb forrasztani és szerintem ebben állhat a titok.
A TLC5510i A/D átalakítómat eddig 3-szor kellett kiforrasztanom, mert nem müködött megfelelelően a panel. Most újabbat tervezek. Azt találtam ki hogy borotvapengéből vágtam egy kb.3mm széles csíkot és egyenként forrasztottam ki a lábait úgy hogy mindig a láb alá toltam a borotvapengét. Nem akartam hősugárzóval terhelni az A/D-t. Ezzel a módszerrel kb.5 perc kiforrasztani.
(#) pokot hozzászólása Máj 23, 2007 /
 
Egyik haverom annak idején, mikor még nem BGA-s Flash-ek voltak a telókban citerahúrral szedte ki azokat.citerahúr behúz a lábak alá, citerahúr húz, láb melegít és szép sorban kint vannak a lábak...
(#) bbatka válasza pokot hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
Gitárhúrral próbáltam előtte, eredménytelenül. Ha 3 kezem lenne biztos ment volna. Egyel a panelt tartani, egyel a pákát és egyel a gitárhúrt. Ráadásúl a húr esetében az egyoldalon lévő lábakat egyszerre kell melegíteni. Szóval a penge jobb.
(#) dpeti válasza bbatka hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
próbáljátok meg úgy, hogy az egész nyákot felmelegítitek pár fokkal olvadáspont alá, és utánna helyileg melegititek a bga-t, laborban így csinálják
(#) bbatka válasza dpeti hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
Ezt otthoni feltételek között hogy oldanád meg?
(#) dpeti válasza bbatka hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
milyen eszközök állnak rendelkezésre?
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Máj 23, 2007 /
 
[off]Én forrasztottam már ki alaplapból BGA chipsetet hőlégfúfóval a másik oldalról.....Ha tudnám be lehetne forrasztani valahova....
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Máj 24, 2007 /
 
Összeraktam a szkóp paneljét. Az AVR működik, annyit már ki tudtam deríteni LED-ezéssel... Most lehet nekiesni az egész forráskód újraírásához El leszek vele egy darabig ...
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Hű .. Ez nagyon klassz .
(#) szabi_o válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Le a kalappal, profi munka!
(és ha nem tévedek, még csak középsuliba jársz. Ismerek olyanokat, akik már elvégezték az egyetemet, de még a kezüket nem tették mikrovezérlőre )

(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
A következő szkópom már komolyabb lesz és nekem is modulos lesz. A tiéddel csak annyi a bajom hogy magas és nagy doboz kell neki. Most azt találtam ki hogy az enyémet szintén Berger tüskés megoldással úgy lehet majd összedugni hogy a panelek egymással párhuzamosan helyezkedjenek el.
(#) dpeti válasza szabi_o hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
mar bocs, de attol hogy elvegez egy egyetemet nem kotelezo neki mikrovezerlokkel foglalkoznia...
attol meg lehet "teljes erteku villamosmernok"
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Máj 29, 2007 /
 
Előrehaladás történt. Az utóbbi napokban a forráskódot írtam újra a szkópra. A menürendszer kész, csak fel kell tölteni lassacskán. Visszakerült még a tavaly ősszel a bascommal együtt félrereakott BMP-s menükép, mivel mostmár bele tudom fordítani C-be. Csináltam próbapanelra az órajelosztó panel helyére egy minimális kis áramkört amivel órajel osztás nélkül vezérli a memóriapanelt, vagyis ugyanazt a működést tudja mint az összegányolt szkóp. Majd meg kell még ide tervezni a végleges áramkört.
Az elején nem akart menni mert egy alig látható forrasztásihiba miatt összeért két adatláb amik mennek az AVR-re (a memóriából kiolvasott adat 2. és 3. bitje), csoda hogy nem égett el a 74HC541 kimenete. Aztán a memória időzítés se volt tökéletes, ott is variálni kellett a jumperekkel. Még most sincs pontosan beállítva, mert 40 megán szemeteli a memóriát. Egy ideig kísérletezni kell majd vele, de az előző szkópban jó volt, most nem ugyanaz a kapcsolás.
Arra jöttem rá, hogy 1megán járatva a szkópot egy egész ábra amikor kifér akkor a frekvencia kb 10kHz lehet, vagy alacsonyabb. A jelgenerátorra akasztott kis hangszóró szerint (nem volt kéznél frekimérő).

A szinuszról azért néz ki olyan rosszul a kép, mert nagyon gyorsan frissít a szkóp, ezért nem tudtam jól lefotózni, majd azt is be kell állítani
Az osztópanel az most csak össze van gányolva hogy működjön, van rajta bekapcs, engedélyező, és memória kiolvasásórajel - visszajelző LED, a debuggolás segítségére
(#) Slope válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
Nagyon tetszik a menürendszer!!! Gartula!
(#) Gory válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Jól néz ki szerintem is. Mivel tudod belefordítani a bmp-t a C kódba?
(#) dpeti válasza Gory hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
van rá rengeteg segédprogram a neten...
bemenet fekete-fehér bmp, kimenet C -tömb...
http://www.codeproject.com/Purgatory/ImageConverter.asp?df=100&foru...841910
(#) MaSTeRFoXX válasza Gory hozzászólására (») Máj 31, 2007 /
 
Írtam rá fain delphis programot Nem találtam ilyen kész programot, ezért egy-két délután összeütöttem egyet. Működik, de lehetne csinosítani rajta a GUI-t.
Amilyen kódot kihoz, azt egy az egyből ctrl-c +ctrl-v bele a winavr-es kódba és kész, vagy elmented txt-be.

Felrakom hátha valakinek a hasznára válik
Csak fekete-fehér bmp-vel hajlandó valamit kezdeni. így is kell elmenteni a bmpt. Mondjuk fekete-fehér LCD-nél ez kell.
(#) Prinner válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 31, 2007 /
 
Grat. nagyon szép munka!
Nekem főleg a szép menü tetszik. Egy dologra kiváncsi vagyok: mekkora a szkóp mintavételezési sebessége?
Sajna nincs időm elolvasni az összes hsz.-t, de nem tudtam kideríteni , hogy a bemeneti AD-full sebessége ki van-e használva, vagy nem.
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 31, 2007 /
 
Köszi. Én biztos fogom használni.
(#) MaSTeRFoXX válasza Prinner hozzászólására (») Máj 31, 2007 /
 
Az AD konverter 60MSPS sebességű, de csak 40MSPS-t használok ki, mert 40 megás a kvarc amiről megy maximum, meg a logikai IC-k is igencsak ezt a frekvenciát bírják maximum
Következő: »»   50 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem