Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   201 / 489
(#) zolee1209 válasza kly hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Nekem bejön az oldal...

Egy kérdésem lenne csupán, ami feltűnt: A "MENU" feliratnál az N betű átlós része direkt áll fordítva?
(#) kly válasza nurseboy hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
sajnálom

aki hibát kap az azért van mert az INTERNET szolgáltatója nem adott az IP címének REVERSE DNS-t.

Ez az oldal csak .hu DOMAIN alól érhető el mivel pár hete a kedves külhoni hackerek nekiestek így be kellett zárni ezt a lehetőséget mielőtt kárt okoztak volna.
(#) kly válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
LoL én észre se vettem. Javítom.
Valószínűleg lesz több hiba is a karaktergenerátorban.
Megnézem majd , egyébként is magyarítani fogom.
(#) kly hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Régebben láttam egy olyan forrást (talán az eredeti nem tudom) amiben benne volt 3db karakter generátor is. A jelenlegi verziókból ez kipusztult gondolom a program memória miatt.
Akárhogy is keresem nem találom sehol ezt a verziót pedig tuti láttam valahol.
Esetleg megvan valakinek?
köszönöm
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Szia!

Ezen a lapon a Propeller sorban az "Eredeti" linken találod meg.

Kipusztult, mert kettő lényegében megegyezett, a harmadik meg a második volt tükrözve - a tükrözés programmal kevesebb helyet foglal...
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
ebben már csak egy van , igazad van megoldom software-ből, bár rengeteg helyem van még.
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Szia!

Valami félreértés van közöttünk...
A belinkelt forrásban ott van a három táblázat:
Char_tbl1 - Időhöz való, normál állású számok, a ":" és a space,
Char_tbl2 - Dátumhoz való, tükrözött számok, a "-" és a space,
CharGen - A mozgó szöveghez való, normális állású teljes készlet 0x20...0x9F.

A 16F628 -ba (2k programtár) nem fér több karakterkészlet...
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
igazad van a prop.asm ban van , én meg külön fileban kerestem.bár én a teljes készletre emlékeztem 3x

tuti benéztem valamit
köszi
(#) nurseboy hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Hello!

Valaki válaszolna a kérdésemre!!!

Ki lehet vezetékelni az infravevőt?
(#) AMD válasza nurseboy hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Szia! Nekem 9cm-es vezetékkel van bekötve és működik.
(#) patexati válasza nurseboy hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Persze! Ha hosszabban kell akkor legyen a vezeték árnyékolt!
(#) nurseboy válasza patexati hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
köszi
(#) patexati hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok. Ma elvégeztem egy egyszerű tesztet.. Valószínű el lesz a leg egyszerűbb megoldás az áramátviteli részre! Szóval egy halogénlámpához való kapcsitápról próbáltam meghajtani közvetlen a tekercset és jelentős teljesítmény ment át a tekercsen 10Watt körül.. Nincs melegedő alkatrész és a tekercsek sem melegszenek minta hagyományos bázisnál.. Meg akarom próbálni normális kapcsolóüzemű táppal is hajtani mert ez teljesítményre kapcsol be és ez nem jó nem stabil..A 12 Volt feszültség ezen nekem 24Voltra van áttekerve a Wellerpákát ez táplálja.. Fogok méregetni szkóppal is és a megfelelő áttételt szeretném eltalálni.. Kevés menet kell az biztos mert ahogy én képzeltem úgy nem ment (sokmenetes primér) valószínű a nagy belső ellenállás miatt..Mivel a kapcsolótáp trafóról jön közvetlen a tekercsre a delej nincs melegedő fet a 230Voltos priméren a tápban meg semmi nem melegszik ..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
gratula várom a fejleményeket.....ügyes


ma kicsit programoztam : Bővebben: Link

dátum menü és hőmérés kis menü animáció félig ,futó felirat óra körül működik .......kb ennyi
(#) t0bi válasza patexati hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Ha jól értettem, a kapcsi táp szekunderét a nagyfrekivel közvetlen rákötötted a forgótrafó primerjére?
Ez nekem is eszembe jutott, tényleg jóval egyszerűbbé teszi az energia átvitelt. Aztán tovább gondolkodtam: a kapcsi táp primerje lehet akár a forgótrafó primerje is. Ekkor még egyszerűbb lesz az egész. Összedobtam egy Skori féle rezonáns kapcsi tápot próbapanelen, rákötöttem a forgótrafó primerjét, a szekunderből letekertem, hogy csak 20 menet maradt és működött. A baj csak az volt, hogy a primer és az előtte levő tekercs rettentően melegedett, tehát a rezgőköröket még finomítani kell.
Ha meg tudjuk oldani, akkor baromi egyszerűvé válik az energia átvitele (néhány menet), a bázishoz pedig az állórész köré egy néhány menetes második szekunder is elég lesz. Láttok benne fantáziát?
Sajnos már csak jövőre tudom folytatni, addig is BÚÉK mindenkinek!
(#) patexati válasza t0bi hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szia! Nem javasolom az óra primérjét 230Voltos hálótati feszültségről járatni!! ÉLETVESZÉLYES! Maradjunk csak a sima kapcsolótápnál leválasztva törpefeszültségen..A bázisáramkör is vételezhet innen tápot..
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szia! Ez nagyon jó! Látom nem keveset foglalkozol vele! A külső ledek fényszabályzása hogy van megoldva? Egyforma a többivel a linealítás? Egy fénymérő dióda is esetleg beleférne..Te mivel hajtod az offsetet fototranzisztorral vagy hall szenzorral? Az MCLR lábat védő Schottky diódának nem találtam értelmét hiszen 10K-val van VDD-re húzva ez leválasztottnak tekinthető a programozáskor. Milyen hosszú a te verziódban a ledsor? Az RTC ha jó láttam a képen SOW tokozás? Mennyire pontos az RTC nem hiányzik egy timmerkondi? Bocs a sok kérdésért
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
szia

szabin vagyok így van időm vele játszani . Egyébként már kezdenek látszani a PIC teljesítmény korlátai, nem hinném hogy lesz real time vektor feldolgozás (ezért még agyalok raja) hátha tudok finomítani a kódon. gyakorlatilag újra írtam az egészet már.


A külső ledek simán 1K-ról mennek. fototranzisztor van benne mivel már tudtam a tervezéskor is ,hogy nagy teljesítmény igénye lesz és módosítani kell majd az energiabetápot, féltem a nagyobb áram miatt nem kívánt mágneses zavaroktól. A ledsor 15 cm.
Szerintem az RTC halálpontos kondi nélkül is. nem is értem,hogy miért szívtak itt többen is vele.(olvastam bődületes pontatlanságokról ,lehet gagyi volt a kvarc?) persze azért nem atomóra de ha kell van az is itthon ,egyszóval megfelel a pontossága.
(#) Kocska hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Megérkezett az URC22B-12 távirányító. Ezzel tudom a külső kört ki-be kapcsolni. De mind hiába, ha kikapcsolom a főtápot elfelejt minden beállítást. A felhúzó ellenállások most 2,2K. Mi lehet rossz? Kezdek nagyon elkeseredni
(#) patexati válasza Kocska hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szia! A ki be kapcsolás után megvártad a következő percváltást? Ha igen és akkor sem jó akkor az RTC körül keresd a hibát! A két 2K7 felhúzó ellenállást nézd meg legelőször.
(#) Kocska válasza patexati hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Nem különösebben hatja meg sajnos. Bekapcsolom ilyenkor villognak a külső kör ledjei. Ha állítok valami megszűnik a villogás eddig ok. Ezután BE-Ki kapcsolom a külső kört, várok egy vagy több percváltást, főtáp ki, vissza, újfent villog a külső kör, hogy nemtudta kiolvasni az RTC tartalmát. A rajzon 2k szerepelt felhúzó ellenállásként most 2,2k van bent, de akkor próbálok keresni 2,7K. Esetleg az asm et megnéznéd? Ez egy nyers 2.27 verzió. Ami bele van írva elpusztult a HDD vel együtt.

prop628.asm
    
(#) subi válasza kly hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szeretném megkérdezni, hogy milyen "C" -ben fejlesztesz (ccs, high-tech, stb)?
(#) kly válasza subi hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
szia

MPLAB C30 60 napos

Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza Kocska hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szia!

Az RTC oszcillátorának működését meg lehet mérni: Tegyél 3V -os elemet az RTC-hez, a rotort ne kapcsold be. Egy 10k -s ellenállással az RTC Int lábát húzd fel az RTC tápjához. Az Int kimeneten 1Hz négyszögjelnek kell megjelennie.

Eljut -e az elem feszültsége az RTC -hez? Mekkora a feszültsége?

Az ellenállás maradhat 2K, de ugyanolyan jó a 2k7 is...
(#) Kocska válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szia. Megvan az 1hz négyszögjel. Az elemek fezsültsége eljut az RTC ig aminek a feszültsége mára 2,3V ra csökkent. Ez már lehet kevés, de mikor új volt az elem akkor se ment az RTC (több mint 1 éve). Az RTC 6-os lába rendesen kapcsolódik a pic 1-es lábához, ahogy az 5 láb a pic 3-as lábához. A D26 D27 dióda 1N1417.
(#) Hp41C válasza Kocska hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Szia!

- Az RTC A0 lábán alacsony szintnek kell lannie.
- A programban benne van -e az RTC kezelése. Van egy feltételes fordítási lehetőség az elhagyására - a kompatibilitás érdekében. Töltsd fel a kontrollerből kiolvasott hex -et.
(#) zolee1209 válasza kly hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Szia!

Nagyon csecse az óra! Először azt hittem, hogy a ló lesz az animáció tárgya, de az analóg óra növelése/csökkentése még talán látványosabb is! :yes: Egy "negatív" észrevételem lenne, szerintem a menüben lévő lépkedésnél kicsit lassan megy tovább a szöveg, lassítva a léptetést...
(#) Kocska válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Szia.

RTC 3-4es lába földelve van ahogy az kell. A hex-et kiolvastam, mellékeltem.
(#) kly válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
szia

köszönöm igyekszem

valóban lassú volt.javítottam
Szívesen fogadom bárkitől az építő jellegű "kritikát" ,észrevételt, ötletet.

tegnap kicsit szivatott a C30, nem akart a PIC eepromjába írni, vagyis írt de nem azt amit mondtam neki (random adattal töltötte). bugos. kellett írni egy saját asm függvény hozzá. ráment a fél délután de most már hibátlan.
jelenleg már eepromból megy a felirat, most készül a menü hozzá 7 slot 256 karakter/slot.. Lehetne 14 slot is de akkor macera van vele. elsőre elég lesz a 7
(#) kly hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
BÚÉK mindenkinek

100_4320.JPG
    
Következő: »»   201 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem