Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   872 / 1319
(#) Norberto válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Köszi, ez biztos sokaknak hasznos lesz valóban, ha elolvassák! És ami szerintem kiemelhető, hogy egy viszonylag friss PIC-kel foglalkozik (16F887), és nem valami őskövülettel (877 vagy 84).
(#) watt válasza menyus hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Igen ez egy jó kis PIC, de nagyon figyelj, hogy első körben ne kapcsold be a Timer1 külső oszciját(össze lehet keverni a beállítást a belső oszcillátorral), mert ez a láb egyben a PGC. Nem emlékszem milyen égetőd van, de ha nem leválasztott, akkor tönkre teheti a lábat! Nekem régen sikerült így egy abszolut programvédelmet kialakítanom, mert a program futott benne, de többé nem lehetett megszólítani...
(#) watt válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Tök jók a rajzok!
(#) vilmosd válasza Norberto hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Hali
Igen, de problema sokaknal, hogy kulfoldiul van irva. Ilyen kellene magyarul is. Na, senki? Vannak meg az oldalon mas jo onlany konyvek is.
(#) menyus válasza watt hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Köszi az infót. PICkit2 van, meg egy Picstart+ om (de az minek..? ) Ezek a gyári égetők gondolom leválasztottak nem?

Háát belenéztem az említett kontroller adatlapjába.. Kicsit úgy éreztem magam mint a Mr. Bean a trambulinon a magasban.. De nagyon jónak tűnik, eleve a 3 külső int lehetősége, az auto baudrate, 8 Mhz belső oszci...stb miatt. Egész kis erőmű. Egy ilyenre beruházok azt hiszem mindenképpen.
(#) watt válasza menyus hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Az oldalamon van néhány asm példa, igaz nem ehhez a PIC-hez, de ezek is egyformák majdnem. A konfigurációs résznél lehetnek eltérések, de ezeket az adatlapból és az inf fájlokból könnyű kihámozni. A PK2 remélhetőleg vigyáz majd a PIC-re!
(#) menyus válasza watt hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Köszi meglesem!
(#) watt válasza menyus hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Ja és icserny oldalát is nézd meg, kánaán!
(#) icserny válasza menyus hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Némi segítséget jelenthet az esca.atomki.hu/PIC18 címen található PICCOLO projekt (főleg az első 5 fejezet), de nézegetned kell mellé az az adatlapot, mert az általam ismertetett mikrovezérlők paraméterei eltérnek az általad választottól.
(#) vilmosd válasza watt hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Hali
Na, mit hozott a jezuska? PIC Book
(#) watt válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Hmm. Ebben még talán nekem is lesz érdekesség, köszi!
(#) menyus válasza icserny hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Köszönöm, feltétlenül megnézem az említett linkeket is!
(#) buszkiraly hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy pic24fj64ga002-höz akarok csatlakoztatni, egy mrf24j40mb adóvevőt és miwi p2p protokollt használni a kommunikációhoz a másik piccel. Mivel nem demo boardot használok, ezért a protocol stackben meg kell változtatnom a hardware-es beállításokat. Az adóvevő spi-on keresztül csatlakozik, és van benne valami, amit nem ertek, hogy hogyan kéne müködnie.
Van benne egy ilyen rész:

IFS0bits.SPI1IF = 0;
i = SPI1BUF;
SPI1BUF = v;
while(IFS0bits.SPI1IF == 1){}

Ha nincs engedélyezve az SPI megszakítás akkor ez egy végtelen ciklus, ha meg engedélyezve, van akkor meg állandóan azt kapom, hogy target halted, mert nem irtak hozzá interrupt kezelő rutint.
Milyen beállítással működhetne ez interrupt kezelő rutin nélkül? Működnie kell anélkül is, mivel ők nem írtak hozzá. (valószínűbb, hogy én vagyok a béna és nem ők )
Válaszokat, ötleteket előre is köszönöm!
(#) icserny válasza buszkiraly hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Az interrupt jelzőbit akkor is bebillen és vizsgálható, ha a megszakítás nincs engedélyezve. Az eb valószínűleg a nem megfelelő inicializálásnál van elhantolva: az adatlap szerint van enhanced mód is, s ezen belül van olyan beállítás, aminél csak akkor jön megszakítás, ha a 8 bájtos FIFO buffer megtelt. Ilyen beállítással egy bájt kiküldésekor hiába várod a megszakítást.

Mutass valamit az inicalizálásból, s akkor hátha okosabbak leszünk!
(#) buszkiraly válasza icserny hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
SPI1STATbits.SPIROV=0;
SPI1CON1bits.MSTEN=1;
SPI1STATbits.SPIEN=1;

Ezekkel állitom be az spi-t, + az amikor a megfelelő lábakhoz rendelem.
Közben megtaláltam én is, hogy anélkül is bebillen, de nem értem, hogy miert nem billen be mégsem.
Ezen a három soron kívül kell még valami?
(#) watt válasza buszkiraly hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Ha a puffer megtelik, akkor annak be kell billenie. Miből gondolod, hogy a puffer megtelik? Ezt szimulálod, vagy igazi áramkörben próbálod?
(#) icserny válasza buszkiraly hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Az elsődleges és másodlagos osztók értékét, az órajel polaritását és fázisát (CKP, CKE), s a 8/16 bites mód választását szokás még beállítani. Ezek közül az osztóknak nem a legmegfelelőbb az alapértelmezett nulla érték.

Nálam pl. így néz ki a beállítás (ez PIC24HJ, ezért FCY=40 MHz)
  1. //-- SPI órajel = 40MHz/1*4 = 40MHz/4 = 10MHz
  2.   SPI1CON1 = SEC_PRESCAL_1_1 |                  //1:1 másodlagos osztó
  3.              PRI_PRESCAL_4_1 |                  //4:1 elsődleges
  4.              CLK_POL_ACTIVE_HIGH |              //órajel aktív magas (CKP = 0)
  5.              SPI_CKE_OFF         |              //kimenet inaktív/aktív átmenetkor (CKE=0)
  6.              SPI_MODE8_ON        |              //8-bites mód
  7.              MASTER_ENABLE_ON;                  //master mód
(#) buszkiraly válasza watt hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szimuláltam és igazi áramkörben is próbáltam, mindig ugyanaz.
(#) buszkiraly válasza icserny hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Ezeket is beállítottam, de így sem billen be soha az spi interrupt flagje. Lehet ennek köze az órajel beállításokhoz?
(#) geri12 hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Üdv!

Pic16f876-ra ha rákapcsolom a kijelzőt a kiss zümmer zavaróan suhog. Kérdésem az hogy ez azért lehet, mert a 6db 7 segmenses 2cm-es kijelző ennyire leterheli a portlábakat? (nincs tranyó a segmensekre) Vagy inkább programhiba?

Köszi!

Geri
(#) watt válasza geri12 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Rajz nélkül nehéz mit mondani, de ha egyáltalán nincs tranyó, akkor az egyrészt hibás kapcsolás, másrészt egyértelműen terhel, sőt túlterhel.
(#) watt válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
A PK2 ismeri ezt a PIC-et (Device Family / Midrange / Standard). Valamit nem jól kötöttél össze, vagy vezeték hibák vannak(hosszak?), esetleg nem jó a PIC, vagy a PK2. Egy kép is segíthet a hiba kiderítésében. A feszültségeket is meg kellene mérni, meg van-e az 5V stb. Milyen PK2, klón? Melyik?
(#) Rumcájsz válasza watt hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
10-edjére átfutva a doksin rájöttem hogy jól csináltam mindent csak azt a nyavajás PGM (24) lábát nem húztam GND-re. Megtettem és mostmár "látja" a PicKit2.
Köszönöm a gyors választ!
(#) geri12 válasza watt hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Eredetileg 13mm-es 7 segmenses volt a kapcsolás, csak én nagyobbat akartam. Meg megtoldottam hőmérővel például. Mondjuk ez mellékes. Ok, akkor úgy tervezem a nyákot hogy a segmenseknek is legyen meghajtójuk.

Köszi!
(#) vicsys válasza geri12 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szerintem watt mester arra célzott, hogy tegyél fel kapcsrajzot, program kód részletet és fényképeket, videot. A te ötleted is jó lehet, bár én nem kapkodnék ennyire a helyedben.
(#) Rumcájsz válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Eredeti a PicKit2 és a PGM láb volt a ludas. Már fut is benne a program.. Még egyszer köszi!
(#) geri12 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
ok-ok!

Lehet már valaki ismeri a kapcsolást.

http://www.denkimono.com/timer/index.html

Evvel a kapcsolással és a hozzá való programmal játszadozok pihenés képpen. Fejlesztgetem, és közben tanulgatok rajta. A hőmérő funkció már hozzáadva.

Mint látható ezen sincs segmens meghajtás, csak simán ellenálással van kapcsolva a portra. Még annyit hogy 876A-t használok a gyári cpu helyett. (a végleges 877 lesz a több port miatt)
(#) vicsys válasza geri12 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szerintem ott más gond lesz... Mérhetnél szegmens áramot. Gondolom a digitekhez azért raktál 1-1 meghajtó tranzisztort?
(#) geri12 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
14*6Persze ahogy a gyári kapcsoláson is van. Az lesz, hogy van itthon egy rakás ULN2003. Már alapból a végleges nyákba be lesz tervezve a mérést leszámítva.

Javítom magam... 18mA/szegmens. Magyarán egy portot 18mA-rel terhelek?
(#) vicsys válasza geri12 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Jajj te gyerök! Ha van otthon ULN-ed, akkor biggyeszd már bele! :yes: Ha világít egy nyolcas meg a tizedes pont, az közel 140mA... egy kicsit sok lesz, nemdebár? Dedebár.
Következő: »»   872 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem