Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bináris óra
Lapozás: OK   16 / 26
(#) hackerfish hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Lehet, hogy egyenlőre visszarakom rá a TIMER nélküli progit, mert ez a kísérletezgetés marha sok időt elvesz... aztán majd egyszer megpróbálom megcsinálni timerrel is.
Most inkább megpróbálom befejezni a gombok olvasását, hogy be lehessen állítani rajta az időt.

"Igy nem kell allandoan ezzel foglalkozni, csak ha szukseges."
A multiplexet attól még folyamatosan pörgetni kell, nem csak akkor, ha változás van.
(#) vilmosd válasza hackerfish hozzászólására (») Dec 31, 2010 / 1
 
Idézet:
„És mi van, ha a jelzőbit visszabillen, mire a progi eljut a vizsgálathoz”
Es ki billentene vissza? Valami kisordog belemegy a PIC-be es birizgalgatja a bitjeimet? A programozas nem olyan "gondoltam" dolog, ezt a "tudom"-ra kell alapozni! Mint lattad a fo hurok nem foglalkozik semmivel, csak a jelzobit figyelesevel. Tehat nem tudja elteveszteni, es ha talal valtozast, azonnal lekezeli a megfelelo szamitasokat (ld. elozo post-omat). Persze ha Te beleujitottal valamit, akkor lehet hogy elteved a program, es azert lehet valami zuros a kijelzes. Probald meg eloszor megfogalmazni magadban, esetleg folyamatabran a program fo reszeit, a funklciokat, es ezek idobeli lefutasat a fontoosag figyelembevetelevel.
(#) vilmosd válasza hackerfish hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ezt a ticket felhasznalhatod a MPX idozitesere is. Sot sokkal biztosabb. Viszont ha hosszu az ido, akkor rovidebb IT, kell valasztani, es hosszabb it_cnt valtozot. A masik. Ne kapkodj! Elso az ora idozitese, majd johet a kezeles. Szep lesz, csak hasznalhatatlan, ha napi 10-20 perces pontossagot ersz el.
(#) hackerfish válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Jó. Akkor mi a legegyszerűbb megoldás?
tmr1.ASM & keressek rá a BCD kódolásos dologra?
Nem adnál még egy kis helpet az átalakítással kapcsolatban?

én bármelyik működő megoldásnak örülnék, és bocsi a kapkodásért, csak kicsit már kezdek begolyózni ettől az időzítgetéstől :guluszem1:
Persze hamár belevágtam illene befejezni, meghát klassz lenne egy működő bináris óra...
(#) vilmosd válasza hackerfish hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
(#) hackerfish válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ok. Közeben kicseréltem tmr1.asm-ben a config és a port beállításokat a sajátjaimra.
Ezekkel nem rontottam el semmit? Ez a fájl jó lesz kiindulásnak?

ALAP.ASM
    
(#) hackerfish válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Mi is kell? Decimálist binárisra, majd azt BCD-re, ugye?
Korábban írtad, hogy "a meglévő bináris szám..." de a te progid decimálisban dolgozik nem?
(#) vilmosd válasza hackerfish hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Mitol dolgozna decimalisan? Alapban a uC- binarisan dolgoznak(jo regen voltak BCD szervezesu szamitogepek is), tehat pl a kijelzeshez at kell alakitani valami ember altal ehetobb formaba. Ez a BCD. Pl ami csinal nekem 59- bol (0x3B, 0b00111011 ) egy 0x59 alaku szamot, aholis az also 4 bit a 9-es szam, a felso 4 az 5-os szam (ket kulon szam !!). A kijelzeshez a 9-et (azaz az also fel byte) visszuk ki az egyes helyerteku kijelzore, a 5-ot a tizes helyerteku kijelzore.
(#) hackerfish válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ja jó. Csak az összehasonlítások kavartak meg: pl.: "movlw .24".
Az ALAP.ASM jó?
És a linkelt oldalon lévő kódok közül melyik kell?
A "Binary to BCD/4bit t BCD 2 digits"?
(#) vilmosd válasza hackerfish hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
4 bit az 1/2 byte ugye. Nekunk a szamlalok 8 bitesek (ezt vesd az agyadba !!). Akkor milyen kellene? Az ami 8 bitesbol csinal harom digitet. Mert ugye 8 bit max erteke 255, tehat 3 helyertekre kell atalakitani, ugymint : egyesek, tizesk es szazasok. Masik : Ne teveszd ossze az asm irasmodjat a PIC GPR regisztereivel! Azok altalaban 8 bit szohosszusaguak.
(#) hackerfish válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Abból kettő is van, melyik legyen?
(#) vilmosd válasza hackerfish hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Probald ki mind a kettot.
(#) hackerfish válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Nem történik semmi.

binclock.ASM
    
(#) vilmosd válasza hackerfish hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ha ugy raersz egy kicsit, nem artana ha csinalnal valami rajzot a ledek a gombok es a kvarc bekoteserol. Egyszerubb ha latom.
(#) hackerfish válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Nem olyan bonyolult: ledmátrix, a ledek PORTA-ra vannak kötve RA0-tól RA3-ig. Az oszlopokat PORTB vezérli, RB0-tól RB5-ig. RA4, RB6, RB7 bemenet, gombokkal. Belső oszcillátor, 4MHz. Más nincs.

led.PNG
    
(#) vilmosd válasza hackerfish hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Belso oszvillator oranal bizony nem nyero! +-1% a pontossaga, tehat naponta a homerseklet, a hold allasa, es a .. miatt siethet vagy keshet 860 masodpercet. Ez ugye kb 14 perc.
A rajzot ha lehetne esetleg, akkor jobban ertenem a dolgot.
(#) hackerfish válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Találtam a fiókban egy bontott oszcillátort, 40.680MHz. Ezt bekössem? 27pF kondik jók lesznek hozzá?
Az a rajz amit küldtem megfelel?
(#) hackerfish válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Jah, most nézem: a kép rossz!
A ledek R0-tól R3-ig vannak.
(#) vilmosd válasza hackerfish hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Hali
Szoval az ugy ahogy elkepzelted tobb sebbol verzik. 1. Az oszlop meghajtast igy nem lehet megcsinalni, mert a kimenetek nem birjak el az aramot. Oda illik egy-egy tranyot berakni. 2. Kvarc nelkul ez nem ora csak egy villogo jatek. Mint elobb irtam, csak kvarccal lehet pontosabb (nem 100 % pontos) orat kesziteni.. 3. A ledeket a rajz szerint bekotve nagyon leegyszerusiti a kezelest, mert a RB-re kikuldve a BCD kodot, nem kell kulon maszkolni, valtogatni a ledek allapotat. Ja meg annyit, hogy a MCLR-t belsore kell allitani es ez a lab is bemenet lesz (csak bement).

binclk.png
    
(#) hackerfish válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ááá, mostmár tutira nem fogom átalakítani az egészet. Az oszcillátort még simán rá lehet kötni, de a ledmátrixot nem fogom átvariálni. Ahoz az összes ledet ki kéne venni, épp elég volt egyszer összerakni. És végülis működőképes.
Csak az a hülye időzítés hiányzik.

Ha rárakom a kvarcot, nem lehetne egy olyan progit csinálni, ami az én kiíró, és növelő rutinjaimat használja?
Mi lenne, ha mondjuk az óra pontatlan lenne, de adott időközönként pontosítaná magát?
(#) vilmosd válasza hackerfish hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Hali
Mindent meg lehet csinalni csak akarat es ido (es tudas) kerdese. En adtam 1-2 otletet, de Te tudod hogyan akarod. Mindenesetre a MPX direktben a PIC labairol nagyon necces. Egyszerre tud 5 led vilagitani es a PIC max kimeneti arama 25 mA. Szamolj utana!
Csa Vili
(#) hackerfish válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
"Mindent meg lehet csinalni csak akarat es ido (es tudas) kerdese."
Persze, csak van egy határ, amikor azt mondom, hogy nem akarok ennyit vacakolni egy órával.
(#) vicsys válasza hackerfish hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ti most mit csináltok? Újra építitek/tervezitek a kész kapcsolást...? :hide:
(#) vilmosd válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Milyen kesz kapcsolas? En csak probaltam ravezetni 1-2 dologra az ASM rejtelmeiben,es utana lattam elszornyulkodve a kapcsolast.
(#) hackerfish válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Hali!
Nem, nem szeretném újraépíteni. Lehet, hogy nem épp a legszebb megoldás, de működőképes.
Igazábol csak azt szeretném, ha kicsit pontosabb, és ezáltal használhatóbb lenne.

002.jpg
    
(#) vicsys válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Vili!
Lehet, hogy én vagyok láma: Bővebben: Link Lassan eljuttok idáig. (Tudom, te csak hackerfish-nek segítesz). De továbbra sem értem a koncepciót. :pirul:
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Én igen. Hackerfish ragaszkodik a saját kapcsolásához, mert - azért valljuk be -, jobb érzés, ha a saját kapcsolásunk működik jól, nem pedig a "másé". No meg lehet nem elég elszánt a kolléga. De valahogy neki is el kell kezdeni. Szerintem. :hide:
Ez csak olyan agymenés, egyébként egyetértek Veled.
(#) hackerfish válasza zenetom hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Az tény, hogy a saját magam által írt progikat sokkal jobban értem, más kódját kicsit még nehéz megfejteni (mert még kezdő vagyok), és tök jó érzés, ha működik a munkám, DE egyáltalán nem zavar, ha más egy jobb megoldást mutat.
Egyszerűen csak annyi az egész, hogy már több napja vacakolok ezzel az órával, és eddig örültem, hogy legalább a hardverrel nincs gond, semmi kedvem elölről kezdeni az egészet.

Örülök, hogy ti is idetévedtetek, megköszönném, ha segítenétek kitalálni a legjobb megoldást. (Ha lehet minél egyszerűbbet) arra, hogy az óra pontosabb legyen.
(#) vicsys válasza zenetom hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ah ja! (Mondaná az angol, aki nem tud jól németül)
Kapizsgálom. Akkor ez mégis csak egy rebuild verzió, by hackerfish. Nos, akkor sok sikert!

Ha belevauzhatok:
Első körben meg kell tanulni egy-egy szám kirakását a kiválasztott portra. Ezután 2 érték kirakása, multiplexálva. Majd érték felbontása és kirakása multiplexen. Ezután pedig az 500ms előállítása, léptetés. Látom, pont a végéről halad a projekt.
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
[OFF]Atom OFF: FFT-vel nem foglalkoztál véletlenül? azt ne kérdezd ez hogy jön ide, de engem egyre jobban érdekel. [sub]Nyugi, nem vagyok alkohol hatása alatt.
Következő: »»   16 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem