Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   873 / 1319
(#) geri12 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Lehet tudatlan vagyok LED kijelző téren, elnézést érte. Most ezek szerint egy szegmens közel 20mA? Ha most a 6 digitet nézem akkor 6*20=120mA/szegmens port? Ha most hatalmas hülyeséget mondtam javítsatok.
(#) vicsys válasza geri12 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Várjál! Kevered a Gizikét a gőzekével... A digit, az az egész kijelződ. A szegmens az egy darab világító vonalacska. Egy nyolcas számjegynél 8db szegmens világít. Ezért kell szegmensenként mérni.
(#) watt válasza geri12 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ezt miből gondoltad ki? Senki nem írt ilyesmit. A PIC-re eső teljes terhelés lesz 140mA, ami a max 200mA-hez már igen közeli. Nem kell csodálkozni, ha egy ekkora terhelés az egész tápot zavarokkal nyomja tele, és ez hallatszik egy hangszórón. Ettől függetlenül a kapcsolás így működik(akkor még is csak van a kapcsolásban meghajtó tranyó!), csak ne várd, hogy zavarmentes maradjon a tápfesz és egyéb más kimenet egyenáramulag.
(#) geri12 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Igen a szegmensre gondolok. Úgy egyesnél 2 szegmens, 8-asnál 7 szegmens világít. De ha az összes kilejzőn egyes van, akkor egy-egy szegmens áramát 6-szor kell venni, nem? És akkor annyival terhelem a szegmens portot.
(#) kissi válasza menyus hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Én voltam, mert én így használtam és nem jelentett nagy problémát, ha jól szerveztem ...


Steve
(#) menyus válasza kissi hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Áhh, én még mindig izzadok ezzel. A teljes kódot át kell bogarászni a lapváltások miatt. A gond ott van hogy nem 4 k s PIC re íródott eredendően. Most át kell szervezni elég sok mindent hogy minden működjön.

Jó a "rosszban" : ha ez nem jön elő akkor lehet soha az életben nem tudtam volna a lapváltásokról....
(#) kissi válasza menyus hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Mennyivel nyúlsz át a laphatáron ( MPLAB --> View --> Program Memory ) ? Szerintem elég, ha néhány ( ritkán vagy gyakran használt ) szubrutint átraksz a következő lapra ( általában az ember nem ír hozzá néhány száz sort fordítás és próba nélkül, így gondolom, időben kiderült a probléma! ) ! Így csak néhánnyal kellene foglalkoznod és csináld, ahogy leírtam, úgy egyszerű, mechanikus!

Steve
(#) menyus válasza kissi hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Egyelőre nem sokkal, de még van bőven bővíteni való a programon. Meg ha már hozzányúlok akkor inkább átszervezem normálisan, meg kijavítok pár szarvashibát amivel ugyan "működik" a kód de kaptam már értük pár dorgálást hogy "nem illik". Hát most rájöttem hogy miért nem..pl a rutinból nem return el hanem goto - val lépek ki/tovább...a bánat tudja melyik lapra....stb stb. Ezekkel most aztán jól meg szi**tam magam. Ezért nehéz ezt most így utólag rendbe rakni.
(#) kissi válasza menyus hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
OK, kitartást és sok sikert!



Steve
(#) menyus válasza kissi hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Most nézem. Nem is olyan kevéssel léptem át a PAGE 1 re..már 3300 nál járok. Valóban könnyű elúszni a lapváltásokkal.
(#) menyus hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
No, de mára én már eldobom a billentyűzetet a hátam mögé, elvégre szilveszter van..

Ezúton köszönet mindenkinek a sok segítségért és mindenkinek BUÉK!!!
(#) menyus válasza kissi hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Köszönöm !!
(#) Attila86 hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
MCP4922-t szeretnék kezelni, de nem állítódik a kimeneten a feszültség. Mit rontok el?
  1. MCP4922_voutA_beállítása
  2.         bsf             MCP4922_LDAC
  3.         bcf             MCP4922_SCK
  4.         bcf             MCP4922_SDI     ;A/B kimentek választása
  5.         bsf             MCP4922_SCK
  6.         call    delay100us
  7.  
  8.         bcf             MCP4922_SCK
  9.         bsf             MCP4922_SDI     ;BUF
  10.         bsf             MCP4922_SCK
  11.         call    delay100us
  12.  
  13.         bcf             MCP4922_SCK
  14.         bcf             MCP4922_SDI     ;GAIN (1x/2x)
  15.         bsf             MCP4922_SCK
  16.         call    delay100us
  17.  
  18.         bcf             MCP4922_SCK
  19.         bsf             MCP4922_SDI     ;SHDN
  20.         bsf             MCP4922_SCK
  21.         call    delay100us
  22.  
  23.         bcf             MCP4922_SCK
  24.         bsf             MCP4922_SDI     ;11. bit
  25.         bsf             MCP4922_SCK
  26.         call    delay100us
  27.  
  28.         bcf             MCP4922_SCK
  29.         bcf             MCP4922_SDI     ;10. bit
  30.         bsf             MCP4922_SCK
  31.         call    delay100us
  32.  
  33.         bcf             MCP4922_SCK
  34.         bcf             MCP4922_SDI     ;9. bit
  35.         bsf             MCP4922_SCK
  36.         call    delay100us
  37.  
  38.         bcf             MCP4922_SCK
  39.         bcf             MCP4922_SDI     ;8. bit
  40.         bsf             MCP4922_SCK
  41.         call    delay100us
  42.  
  43.         bcf             MCP4922_SCK
  44.         bcf             MCP4922_SDI     ;7. bit
  45.         bsf             MCP4922_SCK
  46.         call    delay100us
  47.  
  48.         bcf             MCP4922_SCK
  49.         bcf             MCP4922_SDI     ;6. bit
  50.         bsf             MCP4922_SCK
  51.         call    delay100us
  52.  
  53.         bcf             MCP4922_SCK
  54.         bcf             MCP4922_SDI     ;5. bit
  55.         bsf             MCP4922_SCK
  56.         call    delay100us
  57.  
  58.         bcf             MCP4922_SCK
  59.         bcf             MCP4922_SDI     ;4. bit
  60.         bsf             MCP4922_SCK
  61.         call    delay100us
  62.  
  63.         bcf             MCP4922_SCK
  64.         bcf             MCP4922_SDI     ;3. bit
  65.         bsf             MCP4922_SCK
  66.         call    delay100us
  67.  
  68.         bcf             MCP4922_SCK
  69.         bcf             MCP4922_SDI     ;2. bit
  70.         bsf             MCP4922_SCK
  71.         call    delay100us
  72.  
  73.         bcf             MCP4922_SCK
  74.         bcf             MCP4922_SDI     ;1. bit
  75.         bsf             MCP4922_SCK
  76.         call    delay100us
  77.  
  78.         bcf             MCP4922_SCK
  79.         bcf             MCP4922_SDI     ;0. bit
  80.         bsf             MCP4922_SCK
  81.         call    delay100us
  82.  
  83.         call    delay100us
  84.         bcf             MCP4922_LDAC
  85.         call    delay100us
  86.         bsf             MCP4922_LDAC
  87. RETURN
(#) El_Pinyo válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Szia!
A /CS jel kezelését nem látom a kódodban, pedig az adatlap szerint annak felfutó élének hatására latchelődik az adat a DAC bemeneti regiszterében. Lehet még probléma az időzítéssel is. Érdemes lenne néhány NOP várakozást iktatni az adatvonalra való írás után, hogy stabilizálódhasson a kimenet állapota. Egyébként miért nem használod a hardveres SPI-t ?
(#) Attila86 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
A /CS lábat lekötöttem a DGND-re mert csak egyetlen MCP4922-t használok.

Lehet hogy hardveres SPI-t fogok használni, mert direkt a PIC SPI lábaira kötöttem az MCP4922-t. AZért örülnék ha egyenlőre a szoftveres működne.
(#) El_Pinyo válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Idézet:
„A /CS lábat lekötöttem a DGND-re”

Ezt rosszul tetted. Mint az előző hozzászólásomban már leírtam, mindenképpen kell, mert a /CS jel felfutó élére latchelődik az adat. Ha nincs felfutó él, nincs latch sem, és a kimenetre sincs mit kirakni. Legalábbis én ezt olvasom ki az adatlapjából. (5.2 fejezet Write Command)
(#) icserny válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Nemcsak a "bsf MCP4922_SCK", hanem a "bcf MCP4922_SCK" után is várhatnál egy kicsit!

Ha "kevés a lábad" , akkor ne a CS jelet, hanem az LDAC-ot kösd le földre!
(#) mrobi hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Sziasztok. Lehet hogy nem egészen jó helyre írok, de pic-es dologról van szó. egy led mátrixot akarok csinálni. Engem egy olyan ic érdekelne aminek a bemenetére a pic-el magas szintet adok rá akkor a kimenetén alacsony szint jelenjen meg.
(#) vicsys válasza mrobi hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Inverter...
Bővebben: Link, vagy esetleg 1db tranzisztor.
(#) mrobi válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Köszi

Idézet:
„vagy esetleg 1db tranzisztor.”

Ez egy jó meglátás volt
(#) trudnai válasza mrobi hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Miert kell ehhez amugy kulso aramkor? Nem lehet a firmware-n modositani?
(#) mrobi válasza trudnai hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Lehetne rajta de így nekem egyszerűbb.
(#) Robika hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Hellósztok, először is boldog új évet!
Nem akartam új témát nyitni, amikor itt van ez.

Van egy ilyen alaprajzú "programozóm":
Bővebben: Link

Amely így néz ki:
Bővebben: Link

Amit kivettem a kínai utmutatójából ez egy JDM programozó,amihez 13voltos VPP kell, ami egy usb-s átalakítónál nincs is,ezért is már rendeltem is egy kábelt,csak most ünnepek vannak.
A kérdésem az lenne,hogy van ezen egy power on kapcsoló,de ha azt bekapcsolom,fut rajta a demo program.a jobb oldali ledsor fut egyik irányba, a programban egy biteltolásos művelet van
Szóval amikor programoznám,ezt majd kikellessz kapcsolnom? és elég lesz neki amit sorosportról kap?
(#) spepe válasza Robika hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Hello!

B.U.É.K. Mindenkinek!

Ehhez igazából a kéne tudni, hogy a kapcsoló hova is van kötve? Magát a PIC-t kapcsolja vagy pedig csak az egyik bemenetet?

Előző esetben szerintem nem kell kikapcsolni az utóbbiban meg elvileg nem számít ha úgy van összekötve.

Tudsz esetleg egy fényképet csinálni a lap másik oldaláról?
(#) Robika válasza spepe hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Köszönöm a válaszodat. Hát a programozó otthon van,én meg nem,de megprobálok keresni róla.
Annyit tudok,hogy ameddig nem kapcsolom be azt a kapcsolót,van rajta egy power on led,az sem világít.

Semmi tápot nem kap addig, az usb kábel után van közvetlen,az 5 voltot veszi el tőle(az usb kábelről csak az 5 volt kell neki)
(#) Robika válasza Robika hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Nem nagyon találok,ha hazaérek a következő napokban,akkor felrakom, úgy is várnom kellessz a kábelre
Köszi addig is
(#) trudnai válasza Robika hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Leirast nem kaptal ehhez a kutyuhoz? Az alkatresz beultetesi rajrol es a fenykeprol nagyon nehez megmondani mi tortenik ott, de tonkre tenni nem tudod, tehat add ra a 13V-ot ahol keri es inditsd el a programozast, ki fog derulni mi van. Nagy valoszinuseggel a 13V-bol fogja a Vpp-t is es a Vdd-t is elo allitani, tehat olyankor NE az USB-n keresztul taplaldd, az a csati ne legyen radugva...
(#) icserny válasza Robika hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ez ránézésre nem programozó, hanem próbapanel. Ha JDM volna, akkor nem tettek volna rá ICSP csatlakozót. A bejövő (stabilizálatlan) feszültségből is csak 5 V-ot állít elő, VPP-t nem.

Meg kell nézni, hogy a MAX232-ről melyik lábakra megy vezeték! Ha az RC6/RC7-re, akkor az soros illesztő. Esetleg bootloader lehet a mikrovezérlőben...
(#) icserny válasza icserny hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Egyébként itt van a szóbanforgás tárgya, az oldal alján egy letölthető dokumentumra hivatkoznak. Pech, de még nem sikerült letölteni.

Mellesleg a rövid ismertető 6-12 V-os tápellátásról beszél, nem 13 V-ról. Egy mezei dugasztáp megfelel, ha nem az USB-ről akarod venni az 5 V-os tápfeszültséget. Mindenesetre a kettőt egyszerre ne dugd be! Vagy-vagy...
(#) geri12 hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Na srácok beraktam egy HEF4543 a kevesebb port használat miatt és utána egy ULN2003. Sajnos a helyzet változatlan, tehát az első gondolatotok helyesnek bízonyult hogy itt más gond lesz. Lehet tűt keresni a szénakazalban...
Következő: »»   873 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem