Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   678 / 1682
(#) belganarancs válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Adjunk nevet az irányzatnak!
MaSTeRFoXX minden elismerésem,gratula!
(#) vicsys válasza belganarancs hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Idézet:
„Adjunk nevet az irányzatnak!”

Hourofilia...? Ahogy azt Topi barátom mondotta volt anno.
(#) Zsora válasza vicsys hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Hourofilia?... Az egy betegség?
(#) Alkotó válasza Zsora hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
A "filia" része akár betegség is lehet (pl. pedo-"filia"), de jelent esetben az előtag az órát jelenti. Ha mindenképpen le akarjuk fordítani, akkor mondjuk lehetne "óra-mánia", vagy "óra-fóbia". (Ezeket csak rögtönöztem, sem angolul, sem latinul, sem görögül nem tudok, pedig ezek a nyelvek itt most mind érintettek.)
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Fília = akarni valamit, mániákusan, minden áron. Fóbia = nem akarni, irtózni, ellenállni valaminek
(#) bbalazs_ válasza Doncso hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Akkor már görögösen (mivel a szakma nyelve a görög)
kronofilia (chronophylia).
De kétlem, hogy az óramű szóra is a hora szót használták volna a latinok...
(#) Doncso válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Neem, az a görög Victory-ból származik, Victory-Viktory-ViktÓRA-Vic.
(#) DanyyX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Nagyon durva, elismerésem! Ezt a nyákot már lehet hogy egyszerűbb lett volna gyártatni, nem?
(#) gery25 hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Ha már a ledeknél tartunk, én is mutatnék valamit.

Karácsonyra készítettem egy ismerősöm ólomüveg képéhez háttérvilágítást.
Kb. 45x55cm-es, ekkora nyákot viszont nehézkes lett volna kezelni, illetve nem is olcsó, (itt talán felesleges is) ezért úgy döntöttem, hogy a 290db smd ledet 1x1cm-es négyzetekre forrasztom, majd ezeket felragasztom farost lemezre és összehuzalozom. A keret 1x4cm-es fenyőlécből van, (vékonyabbra sajnos nem tudtam, a ledek sugárzási szöge miatt) az előlap pedig félopál plexiből készült, amitől szép homogénen világít. Belülről matt fehér festést kapott az egész fényvisszaverés céljából.
A ledek össz. teljesítménye 15W, így tekintélyes fényerőt produkálnak, de erre szükség is van a sötétebb színű üvegek átvilágításánál. Elektronika gyanánt a táp pedig kapott egy pwm-es fényerőszabályzót.
/Sikerült kihozni egy 20x16-os nyákból az egészet, viszont a négyzetek összevágása, pontos felragasztgatása és összedrótozása rendkívül időigényes ... így már utólag nem érte meg/
Üdv: Gergő
(#) gery25 válasza gery25 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
(Bocs, a képek butítva nem túl részletgazdagok.)
A valóságban jóval homogénebb a világítás.
És íme az ismerősöm saját keze által készített ólomüveg kép:

backlit5.jpg
    
(#) zsoltee0001 válasza gery25 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Nagyon profi lett.
Egy pillanatra fölmerült bennem az EL-fólia alkalmazása erre a célra, de megnéztem az árakat (A3-as méret 30k +áfa) rögtön elhessegettem a gondolatot.
(#) zoly15 válasza gery25 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Nagyon jó lett.. Legalább nem unatkoztál Esetleg nem gondolkodtál CCFL csöves világításban? :hide:
(#) vicsys válasza gery25 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Minden elismerésem a tied és persze a művész ismerősödé! Barátom, ez nekem nagyon bejön! :kalap:
(#) heroldbalu válasza gery25 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
A homogén világításra lenne egy másik ötletem esetleg egy rossz lcd monitor kibelezve (persze olyan aminek működik a világítás része) és csak a kellő részek beépítése, ez csak egy dologban korlátoz a mérete de akkora üveget kell csinálni mint a monitor és kész..
(#) vilmosd válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hali
Nagyon szep munka. Latom turelmed az van.
Idézet:
„1000db LED-ből csak 219 darab működött”
Nagyon fontos a SMD alkatreszek kiszaritasa, maskulonben fellep a "Popcorn effect". Bovebben.. Itt azt ajanlja, hogy a bizonytalan allapotu alkatreszeket ujra kell sutni viszonlag alacsony homersekleten, es hosszu ideig. Vegulis arrol van szo magyarul, hogy az ido folyaman bediffundal a nedvesseg a tokba, es forrasztaskor felforr odabenn, es mint a pattogatott kukorica, szetdurran. Lehet hogy ez kivulrol nem latszik, de belul tud karokat okozni.
Vili
(#) MaSTeRFoXX válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Erről hallottam, de itt az volt, hogy beforrasztás nélkül tesztelgettem a LED-eket. Rá is ment vagy 2 óra....
(#) vilmosd válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Bocs ezt nem tudtam.
(#) slogan válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia !
Gratulálok ,nagyon ötletes ,profi munka !
Meg osztod a kapcsolást velünk ? Én spec. utánaépíteném ,ha szabad Hátha más is .....

Üdv : István
(#) vanzerr hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Megépítettem Levii és Zoly15 által tervezett nixie csöves hőmérőt. A külső hőmérséklet mérést jelző korábban beépített glimm lámpa - amit azóta egy LED-del kiváltottam - egy kicsit megviccelt, de azóta szuperul működik. A nyákot egy kicsit átterveztem a "szendvics"
szerkezetű panel miatt.

Köszönet "levii"-nek a hibakeresésben nyújtott segítségéért.
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
és még 2 kép...

e.JPG

f.JPG
   
(#) MaTe193 válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Profi munka.Már csak dobozolni kell és kész a mű.
(#) vanzerr válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Köszi, készítek sötétben állványról egy képet...
(#) Abukodonozo válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia!

Ez nagyon szép munka, gratulálok! Doboza lesz majd?
(#) vanzerr válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Igen lesz doboza is, még korábban készítettem egy nixie órát is, majd azzal együtt fogom bedobozolni.
Teszek még fel 2 képet. A nixie melletti kék led a "külső" hőmérsékletet mutatja. Egy kicsit megfogtam a ds ic-t azért a hőfokkülönbség...
(#) Abukodonozo válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Jól néz ki sötétben is. A jobb oldalon a led mi célt szolgál?
(#) vanzerr válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
"Kinti" és "benti" hőmérsékletet mér, ha világít a led az a kinti hőfokot mutatja, ha nem akkor pedig a bentit...
(#) MaTe193 válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Köszönöm a képeket.Eszméletlen jó! Ha szereznék csövet,építenék egy ilyet!
(#) Abukodonozo válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ezt nem tudtam, ügyes...
(#) vanzerr válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Itt egy jó elérhetőség, szerintem elég jó árban vannak és megbízható mindenki...
(#) MaTe193 válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Köszönöm,majd nézelődöm!
Következő: »»   678 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem