Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   8 / 2499
(#) fureszk válasza troby hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Szerintem fordítva tettél be egy tranzisztort. Lábkiosztást néztél? a 2átkötés be van kötve??
(#) troby hozzászólása Máj 22, 2007 /
 
Én saját nyákot csináltam vagyis nem saját. Mások az alapján már megcsinaltak, és jo. Itt a nyak http://www.t-roby.extra.hu/weblap/images/tartalom/munkaasztal/100kapcs.bmp
(#) Gábor488 válasza djloui hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Ezt a kapcsolást én is néztem csak nyákot nem találtam hozzá. Amúgy sztem egész jó mert nem olyan drágák bele a végfokok sem. Amúgy nem tom hogy érdemes ilyan kapcsolásokat feltenni mert én is kértem véleményt és nem azt kaptam hanem a linkelésemet kritizálták mert már kértem segítséget hamarabb de senki nem is foglalkozott vele. Hát röviden ennyi.
(#) djloui válasza Gábor488 hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Csááá
Nyugodttan kösd rá a hangkaridat az erősítőd bemenetére nem lesz semmi különös, pláne nem tudod vele tönkre tenni. A nagymértékü torzitás pedig botfüllel is észrevehető. (akinek neminge...).
De csak jóminőségö végfokot lehet táptól tápig kivezérelni, valoszínü hogy még jóval a táp vége elött már rotyog majd.
Lényeg a lényeg csináld amit jónak látsz aztán majd valami lesz.
(#) Gábor488 válasza djloui hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Ez szerintem nem nekem szólt :no: :no: :no: :no:
(#) troby válasza djloui hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Azért ettől egy picit szakszerűbb segitségregondoltam. Azért köszi.
(#) Gábor488 hozzászólása Máj 23, 2007 /
 
Ezt nem rég építettem csak egy baj van vele hogy nem szól de azé jól néz ki. Ez egy quad 405 biztos jól szólna ha működne

HPIM3429.JPG
    
(#) vicsys válasza Gábor488 hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
Az a műveleti erősítő elég furin van berakva... Biztosan jól raktad be? A végtranyók bekábelezése nem tudom miért terjedt el, de az 100%, hogy nem tesz jót. Kimeneten van fesz?
A műveleti megkapja a saját (zeneres) tápfeszét?
(#) Gábor488 hozzászólása Máj 23, 2007 /
 
Most jól van benne amikor volt fényképezve akko volt fordítva. Sztem tuti nem ott van most a hiba
(#) fureszk válasza Gábor488 hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
egyzser már be volt kapcsolva úgy a cucc, hogy a műveleti fordított tápfeszt kapott? mert ha igen, akkor az halt meg.
(#) Gábor488 válasza fureszk hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
Nem volt úgy. Amúgy már szól csak nincs hozzá jó trafóm ami van annak kevés a feszültsége ezért elég gyatrán szól. Majd kerítek hozzá vlami frankó trafót. Neked nincs?
(#) Peti_85 hozzászólása Máj 24, 2007 /
 
Sziasztok!
Itt van az én "kis" 100 Wattos erősítőm, sajna még nem volt időm beéleszteni, mert nem találtam rá megfelelő bordát, meg a felfüggesztésen gondolkozom!
Ha van ötlet, azt szivesen várom!
Egyébként ez a Troby-féle erősítő, amit ő is csinált, csak én BD-tranyókkal csináltam meg...

Szépnek szép, csak ilynekor mindig félek, hogy majd nem lesz pöcc-röff az elején és akkor nagyon mérges leszek szegény nyákra!

Hali!

Peti.

100W.JPG
    
(#) bbatka válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Nagyon szép. Látom te is kifogtad a hamis BD249C/BD250C-t.
(#) Peti_85 válasza bbatka hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Szerintem az nem is hamis... Mert jó drágák voltak annó!
De amúgy tényleg hamis??? Akkor hol vegyem, hogy normálisat adjanak? Vagy mondjam a boltosnak, hogy rendeljen, olyan amilyet én mondok neki?! És az milyen???

Inkább az zavar, hogy a BD243 és BD244 azok nem ugyan olyanok, bár ezt nem látni a fényképen.
(#) djloui hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
Szerintem meg nézd meg hogy szól e, igaz egy kicsit elku.... mert hagyhattál vona még a panelból a trnyók alá és akkor szedvicsbe a hűtő lapot közé tudttad volna csavarozni, és utánna bárhova fogatni.Mindegy, ha a lábak még kibírnak még 1 hajtást hatsd vissza öket és cavarozd a panelt derékszögbe a hűtőbordához.
Tehettél volna bele 2,2 BD-t oldalanként és akkor tudtta volna a 100w-ot vidáman mert így igen csak meg kel kergetni hogy leadjon annyit. vagy tegyél bele 2SA1943 + 2SC5200-at ezek kimondottan hangfrekire vannak kifejlesztve semmi másra, ennél fogva jobb lesz a gangja a cuccnak.Ezt nagy végfok gyártok is használják. kb 1500 2000 a kettö, ugy látom már nem a szüleid adják a zsebpénzt, aztán az 100w lesz.
Én mindíg nagyobb erősitőt használok mint a hagfalak teljesítménye igy marad még tartalék a cuccban és nem kell négyszögesedésig hajtani mindent mert AZ EGYENÁRAM A LEGFŐBB HANGSZÓRÓR GYILKOS.
Sok sikert a továbbiakban.
(#) djloui válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Bocs a hibákért kb 22órája fönt vagyok. :eek2:
(#) KD mester hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
A következőkben egy nagyon egyszerű-észméletlen ólcsó és viszonylag magas teljesítményű, univerzálisan használható hifi erősítőt szeretnék bemutatni. Az előállítási költsége 500Ft alatt megoldható egy végfokpanelnek. A színuszos kimeneti teljesítménye 60W 8Ohm-ra.
A tápfeszültsége +-33V-36V ajánlott tartomány. 30V-és 40V között lehet legszélsőségesebb esetben az "üresjárati" tápfeszültség. +-30V-tápfesz esetén már 1K-ra kell módosítani a 24V-os zener dióda előtétellenállását, az "alsó" 1,8Kohm-ot! 4Ohm terhelés mellett+-30V tápfesz ajánlott.

Ideális lehet számítógép mellé, otthoni zenehallgatásra, házi-mozira. Alkalmas lehet egy amatőrnek is az első diszkrét kapcsolásként. Olcsóbb, még az IC-s végfokoknál is. Túl sok dologgal nem hasonlítottam össze, néhány barátomnak csináltam rövidzárvédve még BD249-250-BD139-140-es kompozit, és kvázikomplementer véggel. Akkor igen jó benyomást tett a hangja is.
Stabil, 10nF-1µF tisztán kapacitív terheléstől sem gerjed be. Relés hangszóróvédelem ajánlott utána.

Az erősítés 25dB (18-szoros), ami a 2,7Kohm-os visszacsatoló-osztó ellenállás értékének csökkentésével növelhető. Pl: 1,5K-val 32-szeres lessz az erősítés, ami 700mVeff bemeneti érzékenységet jelent.

A végtranzisztorok darlington tranzisztorok! Más típusok is használhatók benne természetesen.

A második raz, az egy univerzálisan alkalmazható diszkrét előerősítő. A harmadik, az ennek az integrált áramkörös változata.
(#) bbatka válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Az ST151-es fórumban a hamis tranzisztorokról fel lett téve egy kép úgy 3 hete. Nemtalálom a fórumot. Belinkeltem volna.
(#) huhuu válasza bbatka hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
az ST151 es topikot en sem talalom, vajon hol van?
vagy at lett helyezve valhova? vagy törölve?
(#) Moderátor hozzászólása huhuu hozzászólására (») Máj 25, 2007
 
Át lett helyezve.
(#) Peti_85 válasza djloui hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Hát először, csak ezt a "kisebb" cuccot akartam megépíteni, olcsóbb is! Egyébként van itthon raktáron MJ11016/MJ11015 Úgyhogy ha szól, akkor ki is cserélem azokra!
Jaaah és én is szerettem volna ha hagyok még a nyákból, csak sajna már ez volt az utolsó darabka lemezem, kifogytam!
Amúgy én bízom benne, hogy leadja a közel 100-at! Majd a következő órákban már beélesztem...


Bbatka

És akkor honnan vegyek én normélis tranyókat??? Az ember azt hinné, hogy az az igazi, amit kap a boltba, erre meg átb@szák


Na hali!
(#) Sheffield válasza (») Máj 25, 2007 /
 
Hali!

Hová lett áthelyezve?

Csak mert Sixtek barátunkkal már hétfő óta nem tudom felvenni a kapcsolatot!
A mailekre nem válaszol, a pm-eket meg el sem olvassa!
Pedig szokott itt lenni!
(#) Peti_85 hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
Hát valamiért nem jött össze!
Egy kis minitrafóval próbáltam, ami +/- 11 voltot ad, dehát ezzel is meg kellett volna szólalnia neeem? Illetve megszólal! Csak Búg iszonyat hangson
Meg hogy a fenébe kell a tápáramot mérni? Mindkét ágban? És a kimeneti egyenfeszt??? Egyszerűen csak a kimenet, meg a táp között mérek egyenfeszt.? Mert az ott nekem kb. 10 volt!!!! :eek2: Akkor mi lehet a galiba???
JAah és potikat hiába tekergetem, semmit nem mutat... Se az áram se a kimeneti feszültség..
(#) bbatka válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
"És akkor honnan vegyek én normélis tranyókat?"

Fogalmam nincs. Közel 30db. BD249C/BD250C/2N3055-öt vásároltam a HAM bazárból, rendeléssel. Kicsit pipa voltam. Nekem is új ez a hamisítás dolog. Egyrészt mert azért mert speciális technika kell az előállításhoz + párszáz forintos alkatrészekről van szó.
(#) KD mester válasza bbatka hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
A kínai orrba-szájba hamisít mindent. Megveszi az olcsó akármilyen vacak esetleg selejtes tranyót tokozatlanul és betokozza egy drágább típusnak. Régi TV sorvégtranyó simán lehet a BD249-es. Vagy akármi. Főleg a sanken tranyóit és az olcsó tucattranyókat hamisítják. Eredeti BD249-250-et még csak MEV-et láttam. Szerintem már nem lehet eredetit kapni, mindenhol csak hamis van. 2SC3281/2SA1302 pedig kizárólag hamisban létezik és abszolút használhatatlan/semmire nem jó, csak szívni lehet vele.
(#) distvan hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
van olyanis amin italy van irva hamis vagy nem
(#) vzoole válasza (») Máj 25, 2007 /
 
Hát én kíváncsi vagyok hova lett áthelyezve.
(talán egy másik oldalra?)
(#) djloui válasza bbatka hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
Itt van ez probálkozz vele ez tuti müködik mert én kettöt is csináltam és jo lett elsőre.
Talán csak annyival drágább hogy +2 végtranyó kell még hozzá az elözöhöz képest.
Én TIP35-36al csináltam az talán nem hamisitják és nem kell válogatni mert tuti egyformák.
A panel mérete 107*71mm,és nem cseréltem fix ellenálásokra a trimmereket igy legalább nem kell még azt is forrasztani egy esetleges meghibásodásnál.
Mindent bele.
(#) Gory válasza djloui hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
Ezt a végfokot még lehet esetleg hidalni? Akkor mennyi lehet a leadott teljesítménye?
(#) Tomi20 hozzászólása Máj 28, 2007 /
 
Helo mindenki


Van egy 400/1000W-os pioneer hanszóróm (hangfalban) meg egy 500W-os trafóm. Erősítőt szeretnék készíteni a hangszórónak, és ez a trafó szolgáltatná a feszültséget. A gond csak azt, hogy ez a trafó 2*17VAC-t ad le, ami egyenirányítás után kb +-24V. A hangszóró dupla tekercses, be tudom kötni 2ohmra is. Ha a leg ideálisabb esetet nézzük (erősítő torzítás nélkül felmegy tápfeszre) akkor 288W-ot tud kisajtolni magábol az erősítő. (12A) Olyan végfok rajzot keresnék, ami képes elviselni 2 ohmos hangszórót, és kb +-24V-os feszültségről üzemel. Arra is gondoltam, hogyha van olyan erősítő rajz, ami 150W-ot tud, akkor abból kettőt hídba is lehetne kötni.
Következő: »»   8 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem