Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   93 / 254
(#) janocsi válasza pcroland hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Vicsys overkill Nixie órájából a DCF77-et nem tudod kihagyni, hacsak nem az 1,2,3,4-es számokat akarod foytonosan látni a kijelzőn. (Igaz, ez is haláli pontos napjában legalább egyszer.) A DCF vevő modulra szüksége van, azzal szinkronizál az óra a pontos időhöz. (Atom órához!)
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Nem, nem! Járni fog az, csak az a lényeg, hogy 1234-kor legyen elsőként elindítva.
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Ez igaz, attól az időtöl kezdve járni fog! Hogy ezt eddig még nem is vettem figyelembe, ennek oka a "jó DCF szinkron".
(#) pcroland hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Nem használom a válasz gombot(mindenkinek szól).Köszi az infót.Utánaolvastam és a dcf77-jelét német országból küldik.Azt hittem arról nevezték el azt az adót amit mi kell készítsünk,de nem kell.Szóval a DCF77-el beállítja az időt és ha nem lesz jel attól még viszonylag pontosan kijelzi és ha visszajön a jel pontosítja a beállítást.És elmegyek venni egyet conrad-ba. nincs valakinek eladó Z573M?Ha van privátba.És ezt a jelet az egész világban lehet fogni?
(#) vicsys válasza pcroland hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Nem, sajna nem lehet fogni, nem olyan mint a GPS-es idő.
Itt egy térkép: Bővebben: Link
(#) pcroland válasza vicsys hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
És akkor mi pont jó helyen vagyunk.És csak ez az egy atom óra jel küldő van vagy mindenhonnan lehet fogni valamelyiket?
(#) vicsys válasza pcroland hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Összesen 1db adó van. Ha jól tudom, nincs átjátszó állomás.
(#) kisgeri válasza pcroland hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Több ilyen rendszer is működik a DCF77-en kívül, pl. Amerikában a WWVB, Japánban a JJY. Egy szép nagy lista található itt. De ezek közül sok teljesen más frekvencián sugároz, és a legtöbbnek a kódolása sem egyezik meg. Az egész világ viszont így sincs lefedve. Igazából nem nagyon van értelme egy órába beépíteni mindet, elég valószínűtlen, hogy valaki olyan sok helyre utazna, és vigye magával az órát mindenhová. Érdekességképpen nekem van egy olyan, ami 3 normás (az első 3 amit felsoroltam) viszont szerintem pont ebből fakadóan sokkal ritkábban szinkronizál, mint egy másik, ami csak DCF77-es. Igaz a ferritantenna is kisebb benne.
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Ha jól tudom, több hasonló adó van:
DCF 77.5 kHz, Mainflingen, 50° 0.1’N, 09° 00’E
WWVB 60 kHz, Teddington, 52° 22’N, 01° 11’W
WWVB 60 kHz, Fort Collins, 40° 40’N, 105° 03’W
JG2AS 40 kHz, Sanwa, 36° 11’ N, 139° 51’ E

Forrás:
U4224B
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Akkor jól mondtam... DCF77-ből csak Mainflingen-ben van. Azt gondolom, hogy Anglia, Ameróka és Japán is elég messzi van.
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Nem is azt írtam, hogy több CDF lenne, de a világ más részein is szükség volt a GPS előtti időben is a pontosabb idő információra. Az átjátszó a pontosságot rontaná...
(#) pcroland válasza vicsys hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
A nyákodon láttam,hogy van két tüskesor és egy kis "tüske",de annak nem találom a helyét melyik az?És a számozás az arra vonatkozik,hogy melyik szám világít rá?Mert akkor át tudnám tervezni más csőre.És mivel moderátor vagy gondoltam megkérdezem,hogy miért nem tudok hirdetést feladni?
(#) vicsys válasza pcroland hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Nem nagyon értem, de a kapcsolási rajz alapján le tudod követni a panelt.
(#) vicsys válasza pcroland hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Nem tudom mi az oka, szólok Topi mesternek, hogy nézze meg.
(#) sooty válasza pcroland hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Ha nem akarsz dcf-et megépíthetnéd 6 csővel a Tom025 vagy az én Mule 1.2, 1.3, v2 órámat (az elsőben nincs, a többinél meg elhagyható a dcf-vétel) De átírhatom neked a vicsys órájának szoftverét is, hogy kezeljen gombo(ka)t is, ha mindenáron 4 csövű órát akarsz. Kicsit várnod kell rá, mert újra át kell néznem, hová lehet beilleszteni a gombo(ka)t kezelő rutint, és minimálisan a nyákra rá kell tenned egy ellenállást és egy nyomógombot (a beállítás 1 gombbal működik).
Idézet:
„Az idő beállítás úgy módosult, hogy a gombot nyomkodva a perc értéke eggyel nő. Ha nyomva tartod előre fut tíz percet és ha még mindíg nyomod, akkor az órát kezdi növelni és a percet nullázza. Ha eléred a kívánt óra ertékét el kell engedni a gombot. Ezután a perc nyomkodással és rövid futamokkal beállítható. Kis késleltetés van a gombnyomás és a számlálás között.”
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szerintem jó a Mule. Nem kell a mp. csöveket beépíteni és kész!
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
De ha valaki Vicsys órát akar, akkor azt tiszteletben kell tartanom
(#) pcroland válasza sooty hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Akarok dcf-et.És milyen "mule"?Nincs senkinek csöve? Van vaterán 74141-es ic De én ezt nem értem.3250ft a kiszállítás?Ha lenne elég jelentkező valaki megvehetné az egészet és elküldhetné 400ft-os postadíjjal.De miért ennyi ha megveszem a vateráról?Vagy ha valakinek van 74141-ese küldjön PÜ-t.
(#) sooty válasza pcroland hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Üdv! Akkor a Vicsys féle óra kiváló választás a számodra (Amúgy ez a Mule) Szóval, a 74141 helyett használd az orosz helyettesítőjét, olcsóbban megkapod. (K155ID1)
Elkezdheted gyártani a panelokat, ha kész vannak, kellő odafigyeléssel (vigyázat nagyfeszültség !) elkészítheted a tápegység részt és a vezérlő panel többi részét. A csöveket a végén is megveheted (elektroncso.hu-n nézted?, vagy addig lesz alkalmi vétel és ha látok én is szólok neked).
(#) pcroland válasza sooty hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
De mi ez vaterán,hogy kosárba meg vegye meg most Rámegyek,hogy igenis most akarom,5darab darabár:200ft(helyettesítő)Szállítás 3250 =4250.Hát én postával szeretnék max 1500-öt fizetni.van pár nixie,és itt megtekinthető a kitörölt hozzászólásom mert ki akartam kerülni a vaterát És milyen alkalmi vétel?És elektroncső.hu-n hol lehet vásárolni?
(#) sooty válasza pcroland hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
[OFF]A srác a postázási díjat rosszul töltötte ki és minden darabhoz hozzáadja a program (meg amúgy is 650 ft.os postadíj egy ic-nél?) Vegyél oroszt ott van felette egy pár sorral jó, olcsó, postaköltség 360Ft stb.) Alkalmi vétel az, ami most még nincs, de majd lesz és akkor gyorsan meg kell venni... Ha nincs türelmed kivárni a már említett oldalon az árlistában megtalálod a z673m csövet (900Ft/db) és rákattintasz az email, fülre és írsz egy levelet, hogy ilyet szeretnél venni. Én is vetem ott zm1000-es csöveket.
(#) pcroland hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Hello! nem tudom,hogy kell kiszámolni a multiplexes nixie-ket.Ha valaki volna olyan kedves akkor kiszámolná mekkora anód ellenállásokat kell rakjak?Most már Vicsys-ét csinálom.Ezeket néztem ki.Mekkora ellenállás kell?
(#) sooty válasza sooty hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Idézet:
„az árlistában megtalálod a z673m csövet”
Természetesen z573m-et akartam írni
(#) pcroland válasza sooty hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Már írtam neki e-mail-t veszek tőle csöveket.Úgy csinálta,hogy vaterára csak a felét tette fel,így lehet rendesen vásárolni.Az oroszt veszem meg.Nagyon korrekt eladó(az mondják).
(#) pcroland válasza sooty hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Akkor jó az IN-17-es cső?És ellenállás...
(#) sooty válasza pcroland hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Az IN-17 homlokkijelzős cső igencsak kicsi számokkal (az órád tetején lesznek a számok vagy el kell forgatnod az órát úgy, hogy a panelek függőlegesen álljanakilyen kicsi ) és át is kell tervezned egy kicsit a nyákot.
A képlet: (Uanód - Uégési)/(Ifolyamatos x 4)
tehát 200V anódfeszültségnél (200-130)/(0,0015x4)=11,6 kohm Az adatlapja Én inkább a z573m-ekkel építenék még ha 100ft-vel többe is kerül.
(#) sooty válasza pcroland hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Ekkora melette egy 16 lábú IC, ennél még a z5900m is nagyobb...Nagyon kicsi szerintem. :no:
(#) bbazs hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a Tom025 féle nixies órát, viszont akadt vele egy kis problémám. Mégpedig, hogy zavarja a ktv adást elég rendesen, kb 1-2 méterre van a tvtől.
A másik hibája, hogy a legelső csőben halványan, szinte szellemképesen ugyanugy lehet látni a másodperceket, mint az utolsó (másodperc) csőben.
Nyákot leellenőriztem azzal minden ok, javasolták hogy próbáljam tápszűrővel.... még nem történt meg, de kipróbálom majd szünetmentessel is.
Ha lenne ötletetek, szívesen venném.
(#) pcroland válasza sooty hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Tényleg nagyon kicsi,de aranyosnak tűnt,de ha már órát csinálok...
(#) pcroland válasza bbazs hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hát én szerintem valamelyik tranzisztor vacakol vagy a multiplex nem működik rendesen.Szerintem cserélj tranzisztort.
Következő: »»   93 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem