Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Toroid transzformátor
 
Témaindító: amex, idő: Jan 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   36 / 94
(#) hammer14 válasza agressiv hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Értem,rendben köszönöm a tanácsod!
(#) polymath válasza tommykaa hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hi:
Hát ma már nem érdemes trafót venni, mert hihetetlen az arcátlan kizsákmányolás már a hazug erre arra fogása hogy ezért meg azért drága. (nem a trafó készítőkre értendő).
De pl: egy 400w-os toroid hozzá graetz és 2db 10000uf 100v-os kondi meg a komplett doboz, nehogy má többe kerüljön mint egy komplett minőségi erősítő. ez arcátlanság.
INKÁBB egy impulzus tápegység, olcsóbb
És nem kell a tudatlan szöveg hogy az nem jó!
(minden autós teljesítmény erősítőbe is az van!!
64db erőgépem megy már azzal régóta.
(#) boliver hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Hy! Adott egy Denon erősítőből kiszuperált (nem tudom milyen típusú) toroid trafó. A bemeneti feszültség 230 V a kimeneti feszültség 2 X 40 V AC. Azt szeretném megkérdezni, hogy mekkora teljesítményű lehet ez a toroid trafó.
(#) CIROKL válasza boliver hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
A doboz méreteiből adódóan a trafó ami bent van az ettől kisebb , kb 120-150 Watt lehet .
(#) bankimajki válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Én nem akarok okoskodni, de ilyen adatokból hogy lehet teljesítményt megmondani? (Én azt hittem ennél kicsit több kell.)
(#) boliver válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszi szépen, majd megpróbálok hozzá erősítő kapcsolási rajzot keresni.
(#) boliver válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nézegettem máshol is és rátaláltam erre : "hát a teljesítményt nagyjából meg lehet állapítani a primer ellenállásból:
P=1000/R
tehát 100Wos toroid esetén kb 10ohm a primer ellenállás."
Nálam ez az érték 15 Ohm. Akkor ez azt jelenti, hogy csak 66 W-os lenne?
(#) bankimajki válasza boliver hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Mi az hogy nagyjából? 10% és 500% között? Így én is megsaccolom neked. Ez így baromság.
Mitől függ a transzformátor teljesítménye: 1. a transzformátor típusától (itt toroid), 2. a mag permittivitásától. 3. a gerjesztéstől, (Ez utóbbi függ a menetszámtól és az áram nagyságától.) Az áram nagysága függ a menetszámtól és az átmérőtől és a hőmérséklettől. (Vannak erre szép kis levezetések. Egyet végig kell nézni és akkor rájöttök, hogy egy fél óra alatt pontosan meg lehet határozni a teljesítményt. (Persze teljesítményből is van több fajta, de azt most ne keverjük a dologba.)
(#) szamóca hozzászólása Jan 10, 2011 / 1
 
Nos a Gyöngyösiek érvényes árlistája itt látható.
(#) boliver válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Akkor most mégis mekkora teljesítményű lehet? Közben kiderült, hogy egy Denon GMA-260 típusú erősítőből van elvileg.
(#) CIROKL válasza boliver hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Valami nem stimmel az emlegetett trafó és az erősítő nem ok a 260-as Denon -ban nem toroid van .
(#) boliver válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Ezt én is észrevettem , de akitől van a toroid azt mondta, hogy abból való, de ha tudnál segíteni , hogy melyik Denonból való, azt megköszönném. Érdekes volt még továbbá, hogy mikor mutogatta a darabjait ( a hangerőszabályzó poti, hűtőborda), akkor pedig ez volt az. Sajnos doboza nincs már meg neki.
(#) CIROKL válasza boliver hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Sajnos erre nem tudok további információt mondani mert ugyan is nagyon sok Denon erősítőben található toroid hálózati trafó.
Annyi egészen biztos Denon -ból származik a te toroidod azt lehet látni tipikus jegyek , alak forma szín ...
(#) boliver válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Hátha csak ebbe csere volt és toroidot raktak bele. A 260-asnak mekkora a teljesítménye?
(#) CIROKL válasza boliver hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
A hálózatinak 130W ha minden igaz.
(#) boliver válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Mert az a gond vele ( egyébként ugye 150 W-ra saccolták), hogy a kimeneti feszültség nagy, de teljesítménybe pedig kicsit.
(#) bankimajki válasza boliver hozzászólására (») Jan 11, 2011 / 1
 
Ha nagyon kim. telj.-re vagy kíváncsi, akkor elég jó közelítést érhetsz el, ha megméred a kim. feszültségeket és megnézed a hozzá tartozó keresztmetszetet. Majd ebből a táblázatból kikeresed a max. terhelő áramot. (És megszorzod 0,9-cel, mivel terhelve a kim. fesz. csökken.)(Saccolásnak ez is megteszi.) (Ha már fent lenne ez a táblázat az oldalon, akkor bocsi.)
(#) boliver válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Hát akkor is ahogy számoltam max oldalanként ~100 w-ot tudok kiszedni, az oldalára van írva olyan, hogy 3,2 N, ez nem fontos?
(#) bankimajki válasza boliver hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Biztos van valami szerepe a gyártónál, de én nem tudom értelmezni.
(#) Doncso válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Ez nagyon király táblázat. Köszönjük.
(#) pruky hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy toroidom, amit tudok róla: Pri: 220V/50Hz Szek: 2x24V/2x12V/1x6V
Az érdekelne hogy van-e lehetőség arra, hogy kiszámoljam hány Ampert tud kimenetenként, anélkül, hogy megmérjem a huzalok keresztmetszetét (mert le vannak szigetelve és nem szivesen szedném szét).
Ez lenne a labortápomba ezért kellene a teljesítménye, hogy ez alapján méretezném a tápot.
Csatolok pár képet, hátha felismeri valaki.

Előre is köszönöm. Pruky
(#) erbe válasza pruky hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Legegyszerűbb módszer, ha bekötöd, a szekunderre próbaterheléseket raksz. Megméred üresjáratban és a próbaterheléssel a feszültségeket. Ki lehet számolni, hogy mekkora az az áram, aminél még nem esik túl nagy feszültség. Ha egyesével terheled őket, 5%-nál ne menj lejjebb, ha mindegyiket terheled, akkor 10%-ig mehet. Szemre olyan 120-150 VA teljesítményű.
Ha nincsenek nagyteljesítményű ellenállásaid, mérd meg a tekercsek ellenállását és írd ide.
(#) pruky válasza erbe hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ
Megmértem a tekercsek ellenállását
220V= 8.5 Ohm
6v = 1.2 Ohm
12V = 1.2 Ohm
24V = 0.7 Ohm
Van ugyan nagyteljesítményű ellenállásom de nem tudom milyen értékű kell és mennyire nagyteljesítményű.

Pruky
(#) erbe válasza pruky hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
A trafó terhelhetősége:
24 V-on ~2 A,
12 V-on ~0,6 A
6 V-on ~0,3 A
Ahol 2x24V ill. 2x12V van ott természetesen áganként értendő. Ezzel az árammal tartósan terhelhető a trafó.
(#) pruky válasza erbe hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm
Esetleg ha van rá lehetőség elküldenéd a számításokat?


Pruky
(#) erbe válasza pruky hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
5% feszültségesést számítva veszed a kimenő feszültség 5 %-át, pl. 24 V-nál 1,2 V-ot. Elosztod a tekercs ellenállásával és megkapod azt a terhelőáramot, aminél a tekercsen 5% esik. 1,2/0,7=1,7A. A tekercselést úgy készítik, hogy ezzel a feszültséggel többet termeljen, nem hibázunk nagyot, ha 2 A-t mondunk, az ~5,8 % lenne. Pontosabb eredményt kapsz, ha nem a kimenő feszültségből kezdesz számolni, hanem megméred az üresjárati feszültséget, ami 24 V kimenőnél kisebb trafóknál ~27V szokott lenni. 27 >5% = 1,35V 1,35/0,7=1,92A.
Valahogy így.
Teljesítménytől függően változik a veszteség, pl. 1-10W-os trafóknál akár 10-15% is lehet, KW-os méretekben meg 1%.
(#) pruky válasza erbe hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget.

Pruky
(#) bartalaj hozzászólása Feb 1, 2011 /
 
Sziasztok! Szabad e ket barabbol attekerni a troid trafo 220-as reszet.
(#) electricnusi válasza bartalaj hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Igen, szabad.
- nyugodtan lehet toldani a tekercset, ha jó meg tudod, forrasztani és le is tudod szigetelni.
(#) Kenyérman hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
helló mindenki!

Szóval az inverteremhez szeretnék egy 5000w-os 240v 24v trafót tekercselni, de nem tudom, hogyan kell, mert még soha életembe nem tekercseltem trafót! kérlek segítsetek!
Köszi
Balázs
Következő: »»   36 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem