Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   705 / 2508
(#) kadarist válasza Jaksi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Ezeket sehogyan se építsd be. Egyszerűen csak az történt, hogy nem megfelelő alkatrészt szereztél be. Vegyél sima kisteljesítményű zener-diódát, ne szupresszort.
(#) Jaksi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
P6KE12CA van ráírva de én biztosan jót rendeltem.
(#) kadarist válasza Jaksi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Az e-mailes visszaigazolásban mi szerepel?
(#) Jaksi válasza Jaksi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Na veszek akkor ujakat de a Lomexböl nem fogok többet rendelni. Az 1,5ohmos huzalellenállás helyett 1ohmosat küldtek, a 3,3kohmosbol 3db helyett 1et küldtek és akkor itt van még ez a dióda ügy is. Persze a csomágoláson az eredeti rendelt alkatrészek vannak feltüntetve és ha beépíti vki akkor mi van...
(#) Jaksi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Az emailben jól szerepel. Gáz ez a Lomex!!! Én csalódtam benne.
(#) Doncso válasza Jaksi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Érdekes, mert ha ez is van ráírva, (mondjuk ez tényleg szupresszor) akkor is kellene lennie rajta csíknak, legalábbis datasheet szerint.
(#) CIROKL válasza Jaksi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Sajnos ezzel már én is szembesültem egy nagyobb tétel vásárlásánál , szép sorban nézegetem a megrendelt és a megjött alkatrészeket és rá kellett döbbennem hogy a kért mennyiség az megvan de sajnos sok volt a különbözőség a megrendelt és a kapott értékek között , ezért akkor arra gondoltam biztos nekik csak az eladott mennyiség számit semmi más az hogy mit adnak csak mellékes ! Így hiába a relatíve olcsóság de ha nem azt kapom amit kérek akkor mit érek az olcsósággal !
(#) Jaksi hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Na akkor még egy kérdés. Milyen relét használjak a PA-nál mert a layoutos file-ban 12V-os van a PDF ben pedig 24 voltos?
(24voltos van itthon.)
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Csak az egyirányú változatnál van gyűrű.
Az adatlap végén a tokozásnál írják: "MARKING : Logo, Date Code, Type Code, Cathode Band (for unidirectional types only)."
(#) skero válasza Doncso hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
És ugyanez kezd terjedni más témákban is. A hangsugárzós témák tele vannak értelmetlen nem valós dolgokkal írva. És az igazi szakértők inkább nem is reagálnak ,mert még őket akarják kioktatni hülyeségekkel a saját elképzelésüket tényként és segítségként közlő egyének. Elnézést mindenkitől.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Jaaj istenem de meg variálják, miért jó ez, nem is értem. Mindenesetre köszi, okosabb lettem.
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Nem variálnak. A kétirányú szupresszort ott használják, ahol negatív és pozitív feszültséget is meg kell fogni. Ezek tokozásán értelmetlen lenne a katódgyűrű-jelzés, mert a katód nincs kivezetve egyik huzalra sem.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
"(for unidirectional types only)." - ja itt a lényeg. ok.
(#) djgombi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Ezek szerint ez műszerrel nem mérhető?
(#) Tetye hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Szerintetek amit csatoltam rajzot, abban a C5 hány voltos lehet? A TIP3055 helyett rakhatok bele 2N3442-t? Kell ehhez valamit változtatnom?
Köszi!

p12_fig1.gif
    
(#) djgombi válasza Tetye hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Kicsatoló kondis erősítő aminek a fél tápfesz van a kondin tehát 35V-nál nagyobb legyen. Jó bele az a végfok is.
(#) jumbo65 hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Helló!
Kellene segítség!!
Építtetem egy erősítőt,rádiósmagnó fülhallgatójáról vettem le a jelet.Mivel az erősítő nem működőképes feszültség került a fülhallgató kimenetre és azóta halkabban szól a rádiósmagnó.Valaki segíthetne!!
(#) Tetye válasza djgombi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Köszi!
És d1 d2 d3? 1n4148?
(#) Robi85 válasza jumbo65 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Oda hogyan jutott feszültség? Ha volt kondi az erősitő bemenetén akkor nem lenne szabad feszültségnek ott megjelennie. Igy viszont valószinű, hogy a rádiós magnó végfokozata kárososdott valamilyen szinten.
(#) kadarist válasza djgombi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
A dióda letörési feszültsége feletti feszültséggel ki lehet nyitni ezt a diódafajtát is, és természetesen mindkét irányban kell tesztelni.
(#) jumbo65 válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Mayan rajzáról de nem jól! Ő megmondta miért,mi volt a hiba.
(#) djgombi válasza Tetye hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Igen az megfelel oda!
(#) djgombi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Értem és köszönöm a válaszod!
(#) bereczk.jans válasza Tetye hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Szia! A 2N3442 tranzisztor valószínűleg megfelel a 2N3055 helyett. (10 AMPERES KAPCSOLÓ TRANZISZTOR, NPN, 140 VOLTOS, 117 WATT) Sőt elképzelhető jobb is. Én a helyedben megnézném mindkettőnek az adatlapján az erősítési tényezőt és a határfrekvenciát.(A karakterisztika görbéket már nem is merem említeni.) Amennyiben ezek sokkal nagyobbak akkor gerjedés esetén R5 10Kohm-s ellenállással 10 - 47pF kompenzáló kapacitást kell párhuzamosan kötni.
A C5 kicsatoló kondit legalább 70V-ra választanám, mert igaz vezérlés nélkül alap helyzetben csak fél feszültség van, de az ellen fázisú feszültség hozzáadódik a 35V-hoz. Még egy lehetőség, ha van kéznél egy 50V-s és vele kisebb hangerőn kipróbálod és utólag beruházol.
(#) Tetye válasza bereczk.jans hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Most néztem a trafót, 56v üresben, bírni fogja ez a kapcsi vajon a 80vDC-t?
(#) bereczk.jans válasza Tetye hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Szerintem igen. Legfeljebb a tápegység puffereinek kell legalább 100V-nak lenniük.
(#) Kari55 hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Szevasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség az "erősítő" a "végerősítő" vagy a "végfok" között?
Talán a teljesítmény?
(#) Doncso válasza djgombi hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Mekkora lehet ennek a teljesítménye kb? 50-70w?
(#) Doncso válasza Tetye hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Persze hogy bírja, a quad 100v-ról megy , abban is 2N3442-k vannak sorba kötve, ennek is bírnia kell.
(#) Doncso válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 16, 2011 / 1
 
Semmi. Ki hogy hívja.
Következő: »»   705 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem