Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Nem arra a vezetékre gondoltam, hanem ami az alávilágítós LED-résztől bal oldalon van egy kék átkötés az SCL ágban, annak a felső forrszeme volt a + tápághoz nagyon közel. De úgyis nemsoká feltöltöm a javítást, ne foglalkozz vele. Az átkötésekről azt hiszem értem amit mondasz, megnézem, hogy mit lehetne csinálni vele. A kijelzőpanel nekem csak a csövek folgalatait tartalmazza, plusz a forrszemeket, ahová a vezetékek be lesznek forrasztva. Pont volt egy ekkora nyáklapom, amire ez ráfért, a vezérlés meg egy régebbi (nem saját gyártmányú) panelen van rajta, csak ezen nem voltak pontosak a furatok, meg az elhelyezkedése sem volt jó. Így nálam ez a kettő lesz hibrid módon összedrótozva. Tudom, nem elegáns megoldás, de ha már meg volt a fele, fel is használom, hogy ne vesszen kárba. kép a panelről
A glimmek rögzítése nekem teljesen más lesz, ezért is nem kerültek rá.
Sooty.
A Mule programodban tudnál végezni egy kis korrekciót? Az I2C kommunikáció átkerülne a 3-as, 4-es lábra( SDA 3-as láb, SCL 4-es láb); a két gomb az 1-es és 2-es lábra. IR vevőt levettem, az felesleges, most nekem.
A Mule v2 programját nem én fejlesztem, hanem Hp41C. Én csak 1.3-ig vagyok benne kompetens. :no: (az 1.2 , 1.3 6 csöves DCF77 óra, de rtc,infra,buzzer nélküli változatban. Mint ahogy meg is írtam neked a v2 szoftvere még fejlesztés alatt van, a terv szerinti kapcsoláshoz, mert így tudunk összedolgozni többen, ha mindenkinek más program fut nehéz a programozónak visszajelezni a fejlesztés időszakában. )
Szia!
Ha a "lényeget" kivetted, hogyan állítod be az órát? Az a két nyomógomb csak funkciókat tud módosítani, (én pont azokat hagynám(tam) ki), tehát, csak a DCF77 szinkron marad így időbeállításra.
Bocsi, de a két gombbal minden beállítható, csak sokkal hatékonyabb a távirányítós megoldás. Azt hittem az utolsó általad feltett változatot csinálod meg azzal minden ok lenne, ha Hp41C instrukciói szerint készíted el.
Az kész van, csak csináltam magamnak egy lecsupaszított változatot ( levettem ez IR vevőt) és átgondoltam a lábkiosztást kényelmesebb tervezés szempontjából. Egy egyszerű, natúr ébresztős nixie óra az álmom de már úgy túl van spilázva, hogy már elveszik a cső szépsége.
No megoldva az átkötés problémája szerintem. Aki 2 oldalasan készíti el, annak 1db drótos átkötés maradt az egészben. Aki 1 oldalasan, az meg szimplán figyelmen kívül hagyja a beültetés oldali rézréteget, és mindenhol átkötést használ. Remélem így jó lesz.
Most ezt nem értem mi köze a cső szépségének a program tudásához? A régi változat 3 gombjához teljesen új menürendszert kellett volna fejleszteni, esetleg akkor tudott volna ébreszteni, de a tárolást és hangkeltést is meg kellett volna oldani. Az rtc el tudja tárolni az ébresztéseket, a távirányítóval egyszerűen felprogramozható mi ezen a túlzás? Nézd meg a nagy órát az akkor micsoda ?
Szia!
Tényleg tudja a két gombbal is, de ezzel igen sokáig kell "vacakolni" mire összejön minden beállítás.
Szia!
Szerintem így építsd meg a Mule2-őt ahogy le van írva, és nem lesz semmi gondod sem a beállításokkal, sem a működésével.
Hát még ha csöveimet is látnád hozzá. 6db z568m nem viccel Csatlakozom az előttem szólóhoz...
Na látom a tervek gif-be konvertálásával már nem kell foglalkozzak, köszi!
Itt is bejön az, hogy a IR vevő lábait át kell variálni, mert 4 osztásnyi széles (vd,gnd,vs,gnd). Vagy a kisebbikhez más a sorrend (vs,gnd,vd) esetleg kimadzagolod, vagy összetekergeted a lábát. @kisgeri: frecsko kollégának nincs hozzá progija, hogy a .lay-t nézze, fanatikus eagleista
IR vezetékelni fogom dobozon kívülre...az nem gond
1_3 beta hex mehet bele ugye? Így van...I Love Eagle :smoke:
Ja értem!
Ami viszont csak most tűnt fel a z568m-es panelen, mindenképp módosítani kell majd, az anódellenállások mindkét lába szerintem vészesen közel van a gnd-hoz, még akkor is, ha másik rézrétegen van. Tudom, hogy szétszeded majd, csak ha véletlen valaki még ezt akarná használni (bár nem tudom, hogy rajtunk kívül csinál-e valaki még ilyen csövekkel órát)
Igen azt láttam, de még nem döntöttem el hogyan oldom fel azt a problémát. Lehet hogy maradok az állított ellenállásoknál a két panel között, nekem az bevált a másik óránál.
Nem az 1.3 beta a régi órához való mert az lassúbb kvarccal megy és nem tud ébreszteni, a sorrendek is mások az anódvezérlésnél és a bemenetek sem ugyanazon a lábakon vannak! Az új programot Hp41C-től kell elkérned, hogy beállj a tesztelők sorába... ha addig késznek nem nyilvánítja
Szia!
Sajnos nem lehet sem az SDA -t sem az SCL vonalat a 4. lábra tenni, mert az a 16F628(A)-n egy csak bemeneti láb (RA5 / MCLR - input only pin).
Szia!
Itt a belevaló hex - 16F628A típusú, 20MHz kvarccal működtetett kontrollerre. A programban nem maradt semilyen rész sem a Mule órából... A parancskódok, az óra RC5 címe és az ébresztésnél adott hangjelzések száma a pic belső adat EEProm -jában levő adatokkal állítható. Ld.: a mellékelt leírás.
Üdv! Leteszteltem a Mule v2-ben prímán működik, távirányító programozás ok. Bekapcsolás után villog. Gondolom így figyelmeztet hogy még nem volt beállítva. Azt hittem dcf szinkron után abbahagyja villogást, de nem. Beállt az idő és tovább villogott, amíg meg nem nyomtam egy állító gombot a távirányítón. Ébresztés ok. Mentés rtc-be ok. Hardver gombok ok. Auto dátum ok. Eddig átnézett funkciók ok.
Elfelejtettem, hogy az rtc resetelése után villog, de most már eszembe jutott. Az 1.12-őt még tavaly teszteltük, látom ez már az 1.14. Nagyon profi programot írtál Hp41C köszönet érte
Sooty mester a távirányítót hol találom hozzá??
RC5-ös protokollt használó philips távirányítóval működik. (általában az univerzális távirányítók is tudják, én is ilyet használok többek között) Ha meg akarod építeni azt is saját magad, akkor ezt ajánlom a figyelmedbe. Bővebben a Propeller clock topicban van kifejtve a téma (szintén Hp41C fejlesztése).
Sziasztok!
Valóban könnyen átírható az EEProm tartalom címet kódokat tartalmazó adatai, amelyet be is égettem ezek után. Most ki lett próbálva kétféle "gyári" távival is, mindkettő kifogástalanul felhasználható. Végül, a Mule2 Nixie órához egy régi kis Philips TV távirányítót használtam fel, (más címen dolgozik, így nem zavarja a többi működő eszközöm), amely szintén RC5x protokollt használ. (Bővítésre is maradt még néhány gomb.) Jó, hogy az RC5x távirányítók címét, kódjait ki tudom olvasni, (Hp41C!), így a Mule2 verziókat könnyen át tudom rendezni a megfelelő billentyűzet kiosztáshoz. Ezúton szeretném megköszönni Hp41C fórumtársunk kitűnő munkáját, ezzel a (v1.14) programmal tökéletesen működik a Mule2 infra/RTC/DCF verzió.
Egy aprócska kérdésem lenne. A 10k ellenállások helyett nem lehetne 4k7-et használni a PIC-él?
Láttam jó néhány kapcsolást ahol ezt az értéket használták. A panelt már kimarattam, most szedem az alkatrészeket hozzá azért kérdem |
Bejelentkezés
Hirdetés |