Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1141 / 3970
(#) paroczip hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Olyan problémával küzdök, hogy lövésem sincs, hogy mi micsoda, és ebben kérném a segítségetek.
Mellékelek 2 képet melyen egy autóba szerelhető hőmérő van. Gondolom kettő ellenállás, és 1 hőmérséklet érzékelő szenzor van rajta. A gond, hogy a színkód semmi sem mond nekem (illetve kalkulátorok segítségével hatalmas ellenállás jön ki).
Szeretnélek megkérni titeket, ha tudjátok milyen fajta alkatrészek vannak rajta azt írjátok le nekem, hogy meg tudjam venni.
Köszönöm a segítségeteket.
Üdv
Petya
(#) pcroland válasza sp2011 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
De akkor most mi nem megy?És ezt a 3és1/2 ezt nem értem
(#) pcroland válasza paroczip hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Ki kell próbálni a kalkulátorban másik sorrendel és ha jobbnak tűnik akkor megvan.Multid nincs?És igen az amit mondtál.
(#) Action2K válasza pcroland hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
3,5 digit azaz, 1888. Így már ismerősebb?
(#) David.zsombor válasza paroczip hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
(#) kormis hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Hali! Régebben meséltem a gyerekemnek, hogy amikor gyerek voltam mi mindent készítettünk a haverokkal. Többek között egy laposelem, reszelő és egy csengőreduktor segítségével hogyan rázattuk meg egymást.
Most azt találta ki, hogy segítsek neki egy hasonlót készíteni, de modernebbet.
Egy kis elektromos izom stimulátorra gondoltam, ilyet szeretnénk építeni. Nem szeretném ha sokkoló lenne (a neten csak ilyeneket találtam), Olyat szeretnénk ami csak egy gyenge izom összehúzódást okozna. Úgy gondoltam egy kis gomb elemről üzemelhetne.
Mivel az élet más felé terelgetett, leragadtam a tranzisztoroknál, az IC-k működését már nem ismerem. Ezek megismerésére kerestem valamilyen oktató oldalt és így kerültem ide
Tud-e valaki segíteni egy kapcsolási rajzzal egy kis készülék megépítésében (szét szedtem egy Abtronicot de ennyire bonyolultat nem szeretnék)
(#) pcroland hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Hello! Suliban gondnoktól kaptam egy F4T5-BLB uv fénycsövet.És kiszedtem egy 11W-os TUSKÓ-s takarékos izzóból a meghajtót.Négy szál ment a dupla csőre.Ez azt jelenti,hogy a 11W 2*5.5W-ból jött ki?És ha igen akkor az uv csövemre(4W)tehetek 5.5W-os meghajtót rá?És akkor úgy jó lenne ahogy a rajzon?És akkor,honnan találom ki melyik két szál kell nekem?Ha próbálkozok akkor nmóem romolhat el se a cső se a meghajtó?

névtelen.JPG
    
(#) blackdog hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Előfordulhat tranzisztornál, hogy megnő az ellenállása?
Ha igen ez mitől lehet illetve milyen hibái lehetnek egyáltalán egy tranzisztornak?
(#) David.zsombor válasza kormis hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Én elemes gázgyujtóból szedtem ki ilyet. 1.5v-al elég erőset ráz de ha teszel rá egy potit akkor tudod szabályozni az erősségét.Ha mindenképp te akarod megcsinálni akkor nem tudok segíteni de annyit mondhatok hogy biztos legalább 2x annyiból fog kijönni.
(#) pcroland válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Én is szedtem szét olyat,de annak van egy kis müanyag háza.Azt,hogy bontottad le vagy nem arra gondolsz?
(#) potenciameter válasza proli007 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Már szereztem még egy rossz fürészt, az egyikből kikopott a szénkefe, kicseréltem és pár másodper mulva elkeudett ez is szikrázni, és mostmár nem is forog a motor, csak szikrázik. Amikor összeraktam ment rendesen pár másodpercig utána nem tudom, hogy mi lett vele.
(#) kormis válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Nem a rázatás, hanem a sikeres építés öröme lenne a cél, de kösz a jó tanácsot
(#) David.zsombor válasza pcroland hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Pont ilyen Volt.
(#) paroczip válasza pcroland hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Köszönöm a választ! próbálkoztam máshogy is, így már mintha értelmesebb számok jöttek volna ki, szerintem egy 11 és egy 180 ohm-os ellenállás van benne. Bár a színeket elég nehezen tudtam pontosan megállapítani (fehér v. szürke, kék v fekete) nem tudom milyenek szoktak lenni a színek.
Viszont a hőmérséklet érzékelő szenzorból többfélét is találtam, mindegyik más ellenállással, ilyen kinézetűt mint ez nem. Rendeltem többet is, aztán majd kiderül melyik illik bele.
Köszi a segítséget
(#) David.zsombor válasza kormis hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Akkor nemtudom az áramkört nem túl nehéz megcsinálni mert 1-2 tranzisztor néhány ellenállás egy induaktivitás volt benne majd megpróbálom megkeresni.Viszont volt benne egy olyan tekercs ami nemtudom hogy beszerezhető-e.
(#) pcroland válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Ezen csak egy google képkereső van Nem tud nekem senki segíteni
(#) David.zsombor válasza pcroland hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Upsz bocsi.Bővebben: Link
(#) klemo86 hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Valaki nem tudja, hogy az 1N4007 SMD verzióját hogy hívják?
(#) pcroland válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Ja,hogy ilyen.értem.Olyan is volt nekem,de már nincs meg.
(#) David.zsombor válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Így
De ez csak 100 v-os ha több kell akkor oda nem jó smd.
(#) pcroland válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
AMi itt smd az mind jó.Csak megnézed az értékeket és hogy miről van szó a szűréshez beállítod 1000V és 1A és meg is van. sm4007
(#) David.zsombor válasza pcroland hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
De ezek közül semeik nem jó neki mert ami 1000v 1A az kapcsoló dióda nem egyenírányító.(de furatszereltet is lehet felületszerelni ha muszály)
(#) pcroland válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Ja bocs.Rámentem az egyenirányítóra azt hittem ott fogja keresni.Valaki elmondaná melyik mire való?kapcsoló,shottky,szupresszor,varicap,zener?
(#) proli007 válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Hello!
- Szénkefe csere előtt általában le kell szabályozni a kommutátort, majd a hornyokat kitakarítani, majd újra felpolírozni.
- A szénkeféket nem lehet csak úgy cserélni. Be kell csiszolni, a kommutátor ívére. (Ha fordítva teszed be az eredetit, akkor is lehet gond.)
- Ez után érdemes "kímélő üzemmódban" kisebb feszültségről járatni, majd újra csiszolni, és kitakarítani a lekopott kefeport.
De én nem értek alapvetően a motorokhoz, de úgy látom Te sem. (De itt a jó topik, és a szakértő(k)..

De ha olcsó készülék volt, akkor a legjobb ha az apóssal meglátogatsz egy boltot, és választ magának egy újat. Ha drága volt, akkor jobb elvinni valakihez aki ért hozzá. Mert lehet már átégett a kommutátor- zárlatos a forgórész- ..

Ja és nem kéred kölcsön többet. Mert alapszabály, hogy "szerszámot feleséget kölcsön, anyós alá lovat nem adunk!" (De ez nem b..gatás, hanem jó tanács..)
üdv! proli007
(#) klemo86 válasza pcroland hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Pff, köszi
(#) kisügyes hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Help kellene, hogy pontosan hogyan is működik az I2C sín. Milyen jelek vagy kódok alapján működik? Maga az elmélet érdekel és az alapok.

Köszi!

Megy ez magyarul is ugye? Action2K
(#) BULL1988 válasza kisügyes hozzászólására (») Jan 18, 2011 / 7
 
Az első találat a google-ön... Szerintem mindent leír, de ha nem, akkor: Wikipedia. Nem volt egy perc sem.
(#) kisügyes válasza BULL1988 hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Köszi
(#) dudzsi hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy video kaputelefon amit 4 vezetékkel kel összekötni. Az ajtó nyitásnak külön megy 2 ér. A kérdés az lenne, hogy lehet egy darab 6x0,5 árnyékolt kábellel meg csinálni, vagy a kaponyitó vezetékeket külön kel egy árnyékolt vezetékkel. Elöre is köszönöm a segitséget.
(#) Action2K válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Szia! Nyugodtan vidd egy kábelkötegben.
Következő: »»   1141 / 3970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem