Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   111 / 308
(#) djgombi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
A relativ-on kívül mindet tudja az enyém is 25304-es. Még azt szeretem, hogy 20 amperig mér nem 10-ig. Valamiért nem jó a linkem. Ha erre jár egy moderátor akkor törölhetné!
(#) Moderátor hozzászólása djgombi hozzászólására (») Jan 18, 2011
 
Törölve. Máskor használd a moderálási kérelmet!
(#) djgombi válasza (») Jan 18, 2011 3 /
 
Rendben és köszönöm!
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 18, 2011 3 /
 
Ja 7600Ft? Nem 7000Ft? Akkor nem is kell.
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Igazad van, tényleg más világ. De egy 10-est megért. Itt vettem az apróban. Azóta más szemmel nézek a multikra.
40000µF-ig igen kevés multi mér. A mérőcsúcsra 4mm-es csipeszek, banánok csatlakoztathatóak. Volt a cégnél Maxwell multiméterem, de rámértem vele véletlenül 400V-ra szakadásjelzés üzemben, és erre nincs védve.
Mindenesetre én javaslom, hogy aki teheti ruházzon be egy jó multira, hiszen ez a hosszútávú alapműszere egy elektronikával foglalkozónak.
(#) nagy hoho válasza szamóca hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Igazad van, belül Metex felirat volt mindenütt
(#) rockersrac válasza szamóca hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Én Gubán Gabi műszerével jártam így, hogy fojtón rövidzárat mértünk, és véletlenül bedugtam a 230-ba dióda vizsgáló állásban! Hát az sem mért többet ellenállást...
(#) Action2K válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
GG pedig gazdagabb lett egy szép, új műszerrel. Nem? :smoke:
(#) rockersrac válasza Action2K hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Még nem, de meg fogja kapni az új műszerét majdan!
(#) micimacko hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Halihó!
Végre elkészült az új kis fúróm...
220 mm széles lemezt is lehet vele fúrni!
Még nem tökéletes, mert hiányzik róla a kapcsoló, meg a LED-es világítás, de idővel az is meglesz
A régivel kicsit sok fúróm tört el. (1-2 panelt bírt ki egy átlagban.) Az a kis gép már legalább 25 éves, de eddig azért jól szolgált.
(#) tsanyesz válasza micimacko hozzászólására (») Jan 29, 2011 1 /
 
Nagyon pofás! Szép munka. Sok lyukat hozzá/vele!
(#) zozz12 válasza micimacko hozzászólására (») Jan 29, 2011 1 /
 
Üdv!
Nagyon szép darab, gratula hozzá! De a másik se gyenge!
(#) micimacko válasza zozz12 hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Köszönöm!
A régit még anno édesapámtól "örököltem", amikor nyugdíjba ment. Épp a múltkor nézte csodálkozva, hogy még működik. Bent a munkahelyén csinálták, ha jól tudom, varrógép motorból. "Apró" nyűgje, hogy 3 mm-t "lötyög" jobbra-balra, de egy kis gyakorlással teljesen jó, sőt a panelt sem kell nagyon pontosan alá tenni
(#) djgombi válasza micimacko hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Idézet:
„A régivel kicsit sok fúróm tört el.”

Én ezzel szoktam kezdeni. És utána már csak 3 mm-t lógatok ki a tokmányból ami sokkal stabilabb.
(#) Gafly válasza djgombi hozzászólására (») Jan 30, 2011 / 2
 
Ha rezeg a kezed/vagy nincs jó állványod akkor a "központfúró" a barátod Bővebben: Link
Na ezt nehéz eltörni
(#) djgombi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Én úgy értettem, hogy direkt szoktam fogóval eltörni a szárát, hogy rövidebb legyen.
(#) Doncso válasza Gafly hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Jaaj, de szeretnék egy "pár" szárat ezekből, de gondolom nem tesco gazdaságos áraik vannak, mondjuk a minősége sem az.
(#) zolika60 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 30, 2011 / 1
 
Nem olyan borzasztó szerintem:Bővebben: Link
(#) Doncso válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Hát, végülis nem drága, de ez az a márka?
(#) zolika60 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Nem hiszem. De NYÁK furkálásra biztosan jó ez is. A kugli ezt találta elsőnek. De egy márkás darab sem egy ökör ára.
(#) borvendeg válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Hello!
Nem tudom ti menyire vagytok járatosak NYÁK fúrásba de ha hiszed ha nem rosszabb mint az acél... Az üvegszál kiveszi az élét. A hétköznapi fúróval nem jó mert életlenül nagyot "szakít" a túloldalon és csúnya plusz kétoldalasnál nagyon sorjás a "másik" oldal. Én fogorvosi fúróval fúrom amivel ipari gyémánt keménységű anyagot fúrnak 60ezres fordulaton hűtés nélkül. Nah azzal évekig lehet fúrni. Feltéve hogy nem töri el az ember. Ha mégis az kész anyagi csőd...(9-10eFT)
(#) zolika60 válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Nem tudnám megmondani, hány NYÁK-ba mennyi lyukat fúrtam már, de egynél biztosan több volt. Jó minőségű fúróval nem probléma. Persze a fogászati fúró is jó megoldás, ha vala ki sorozatban gyárt.
(#) huba válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Nem kell túlbecsülni a fogászati fúrót se. Szereti azt is az üvegszál, persze nem annyira mint a fémfúrót. Igazából vízzel hűteni illene. Nekem van selejtezésből elektromos fogfúróm, és a fogásznőm mikor néha néha találkozunk ad egy egy marék fogfúrásra már nem teljesen alkalmas fúrót. Ovális lyukakhoz, bemarásokhoz kiváló.
(#) micimacko válasza Gafly hozzászólására (») Jan 30, 2011 1 /
 
Használta 1 mm-est, nagyon jó volt addig, amíg be nem szabadult egy idegen macska a kuckómba, és össze nem tört sokmindent (a macsekkal osztozom a helyen, ott a bejárója). Akkor kellett tokmányt is cserélnem, mert leverte a gépet. Ha van, akkor én is szoktam fogászati fúrót is használni. Eltörni egyet sem sikerült, csak elkoptatni
(#) Gafly hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Más, ha már műhely berendezés:
46 cm x 27.5 cm x 3 cm PET (átlátszó) tálca (blister?) 6 x 4 (azaz 24 ) rekesszel nem kell valakinek (ajándékba)?
Apró csavarokat, alkatrészeket szerintem nagyon jól lehet benne tárolni/rendszerezni.
Adventi naptár volt annó (kicsit erősebb és nagyobb mint a szokásos bonbonos cucc) és sajnálom kidobni...
(#) andras1 hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Hallott már valaki erről a német műszergyártó cégről? Esetleg a termékeiről?
(#) xyxx válasza andras1 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Szia
Igen, nekem bevált. Egy egyszerűbb multiméterem és egy nagyfeszültségű előosztóm van tőlük.
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Alkalmasint én köszönettel elfogadom, ha nincs más jelentkező rá.
(#) vikipapa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Helló. Lehet hogy érdekelne. Egy képet nem tudnál mutatni? Köszönöm.
(#) Gafly válasza vikipapa hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Frankye volt a gyorsabb...
Következő: »»   111 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem