Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   686 / 1681
(#) gtk válasza szkrep hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Otletes alkotas, tetszik :smoke:
(#) IMi válasza szkrep hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Szép project.
Most jöhet a játszadozás, ha eddig nem az volt
(#) mat. válasza szkrep hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Szép lett, grat hozzá!
A távirányítódról raknál fel képet + magáról a "lezajló" kommunikációról írnál pár sort?

(#) janikukac hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Köszike, a pozitív válaszokat ))
(#) Leadtek hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Nemrég lettem lettem kész ezzel a kis 700mA-res áramgenerátorral power ledhez. Asztali lámpa lesz belőle ami hamarosan kész.
(#) vicsys válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Szép kis panel, tettszik!
(#) Leadtek válasza vicsys hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Köszi! A fényképek tudom nem a legjobbak de furcsa módon pont az összeszerelésnél adta meg magát az égő az asztali lámpában, így csak a power led fényerejére hagyatkozhattam.
(#) fantom45 válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Szép Az is más hogy már a kész áramkörrel világítottad meg a panelt Honnan való a kapcsolás?
(#) Leadtek válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Skori oldaláról ->KATT<-.
(#) szkrep válasza mat. hozzászólására (») Jan 18, 2011 / 4
 
Magát a kommunikációt innen vettem át; az első byte a sebesség (és az irány), a második a szervo állása, a harmadikat nem használom, lehetne rá akármilyen funkciót tenni. Mellékeltem a használt (bőven fejleszthető) kódot.
A távirányító most 2 poti egy próbapanelen egy szebb jövő elé néző pic18f4550 társaságában.

autó.rar
    
(#) Norberto válasza szkrep hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Szép munka, köszönjük, hogy közreadtad a kódot! :kalap:
(#) yohnsee válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Igényes munka, meg kell hagyni. Külön tetszik az álló tekercs.
Csak így tovább!
(#) nagy hoho hozzászólása Jan 19, 2011 1 /
 
http://lovedbdb.com/nudemenClock/index2.html Itt egy új óra típus látható ill. kettő csak rá kell klikkelni. Ez építse meg valaki.
(#) Rumcájsz válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Teccccik !
(#) vicsys válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szerencsétlen másodperces dolgozók az igazi rabszolgák. Az óra dolgozók meg afféle herék...
(#) nobekkt hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Nagyon szép lett de élőbe jobban tetszet!!
(#) vicsys válasza nobekkt hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Micsoda? Mert, hogy nem címezted senkinek sem...
(#) nobekkt hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Bocs azt ki hagytam !! ** Leadtek
(#) Mybuster hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Hellosztok!

Én építettem nemrég egy lég elszívót nagyon hasznos forrasztásnál a nemkívánatos gőzt és egyéb gázokat elszívja
(#) DanyyX válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Ötletes Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy élére állítva lerakok az asztalra egy nagy teljesítményű 12V-os axiális ventilátort, az csinál akkora huzatot, hogy az összes füst oldalirányban távozik. De csak akkor használom, ha olyan ónnal forrasztok, aminek nem bírom a szagát.
(#) Mybuster válasza DanyyX hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Hát igen én is így vagyok vele ez is 12 voltos!
(#) zoly15 válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Jól néz ki! Én még sosem használtam elszívót.. Mert minek Az ónomnak nagyon jó illata van!
(#) Rumcájsz válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Ne haragudj a kérdésért de elárulnád hogy az elszívott nem kívánatos gázt, gőzt mivel semlegesíted? Mert ha csak kifúvatod ugyanott vagy mint ha el sem szívatnád!
(#) Ricsi89 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Új törvényeknek köszönhetően már 1% ólom sincs az újabb forrasztóanyagokban.
(#) DanyyX válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Ha a szobájából kifújja a szabad térbe már fényévekkel előbbre van, mintha el sem szívná :yes:
(#) Solt85 hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Hello mindenki !

Tanulási teendőim végeztével, volt időm forrasztgatni. Összeraktam a nyáklevilágítóm időzítő kapcsolását. Nincs benne semmi extra: 555-s időzítő, relével kapcsolja a kimenetet. Próba nyákra raktam össze, volt itthon gondoltam elhasználom. De többet sem forrasztok ilyen nyákra . Elrettentés ként felrakok a forrasztás oldalról egy képet . Nagyon ne oltsatok miatta .

Üdv.
(#) vicsys válasza Solt85 hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Nincs ezzel semmi gond. Ugye mennyi mindenre jó lehet a levágott alkatrész láb? Köbzoli mester még cikket is akar róla írni...!
(#) Solt85 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Na igen , én mindig elrakom a levágott lábakat.
(#) interferi válasza Solt85 hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Jó lett és látom hogy unatkoztál mert fefurogattad a felesleges forszemeket.
(#) Beachway hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit! Elkészült a legújabb ketyerém, és gondoltam megosztom veletek.Ez egy alkatrész teszter, amivel be lehet azonosítani a félvezetőket kondikat ellenállásokat. AVR-es tranzisztor teszter néven van fórumja is. Csak rá kell csatlakoztatni a kívánt alkatrészt, és az kiírja mi az, és melyik lába melyik csatlakozóra van kötve. Panell beültetéshez, vagy javításhoz nagyon tudom javasolni. FET-eket tirisztorokat, triakokat is ismeri.
Következő: »»   686 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem