Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ellenállás
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   7 / 16
(#) pucuka válasza blackdog hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Van rá fogadásom, hogy ki fogod nőni a szekrényedet, bármekkora is, anélkül, hogy egyszerre ennyi ellenállást beruháznál. (tapasztalat)
(#) blackdog válasza pucuka hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Már gyüjtök az új "szekrényre"
Hiszen kell a hely a millió kondinak, tranzisztornak, diódáknak, ledeknek, IC-k, foglalatok, kapcsolók-gombok...
(#) bogee19 hozzászólása Szept 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Az vékfokomban elégett egy ellenállás. A gyártó oldaláról letöltött kapcsolási rajz alkatrészlistáján ez szerepel: FUSIBLE RES 47 J- 1/4W
Ez mit jelent? Milyen ellenállást kéne beszereznem?
Előre is köszi!
(#) Puklee hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Üdv!
lenne egy kérdésem
Tesla nzc431 végfokot újítok fel és tápot építek hozzá épp. Ám elakadtam a kapcsolási rajzon a kisebb és a nagyobb puffer közt van egy ellenállás amit úgy jelöl hogy 6j8 ez milyen ellenállás? neten nem találtam semmit csak csövet ilyen típusút. cső nem lehet mert az általam említett cucc már a csöves korszak után készült jóöreg Kd-k vannak benne.
szal ötlet? 6.8 ohm lenne? mert az előtte és utána lévő ponton is 39 volt feszültséget ír
kösz a segítséget
(#) kadarist válasza Puklee hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Szia!
Nem lehet más, mint 6,8 ohm.
(#) Puklee hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Üdv!
Akkor jól tippeltem azóta merészkedtem is beszerelni egyet.jobb híján egy régi szabályozható huzalellenállást találtam még a remixes korszakból beállítottam 6.8ohmra és tökéletesen működik.Kösz a választ
(#) vadviraag hozzászólása Dec 6, 2010 /
 
Szisztok!
Ellenállás terhelhetőségét miből állapítom meg? Méretéből lehet?
Van 1 ilyen ellenállásom: http://kepfeltoltes.hu/101206/P0903_02-12-10_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ha jól látom 30ohm -+5%, csak nem tudom a terhelhetőségét!
(#) kvez hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Sziasztok
lenne egy kis problémám van egy tápom amiből elszált egy ellenállás na ugye a szín kód alapján 4700 Kohm de én ezt nem hiszem de többször is megnéztem anyi lett.... fekete-citrom-ibolya-ezüst-arany azthiszem
(#) kvez hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
azthiszem ezzel meg is oldottam mert sajnos a szürkét elnéztem
(#) maci80 hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Sziasztok! Miként lehet egy befeketedett ellenállás teljesítményét meghatározni? Valamikor zöld volt az egész.
(#) gg630504 válasza maci80 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Méreteiből ( hossz, átmérő ).
Minél nagyobb, annál több hőt tud disszipálni.
Keresni kell hasonló méretűt, aminek ismert a teljesítménye.
(#) Action2K válasza gg630504 hozzászólására (») Dec 8, 2010 / 1
 
Ez csak akkor igaz, ha ugyanolyan ellenállásút és típusút találunk. Inkább az alkalmazását kellene megnézni, hogy mekkora áram folyik ott, s ebből kellene számolni.
(#) Edem hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Találtam pár db ellenállást a műhelypakolásom során, az lenne a kérdésem hogy mekkora teljesítményűek lehetnek ezek a nem mai napi ellenállások?

Ezek vannak ráírva P730, P715 . Értékekkel tiztában vagyok!

Köszönettel: Edem

04b_1_big.jpg
    
(#) csabi98 válasza zsilaci hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
jó napot Zsilaci nekem laptopba kellene egy ellenállás van is csak a sorozat száma nem ugyanaz szerinted jó lessz bele?
(#) Action2K válasza Edem hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Ezek beállító kerámia trimmerpotik ugyebár. Ebből adódóan igen kicsi a teljesítményük. 0,25W. Ja, és Remix gyártmány.
(#) Edem válasza Action2K hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Köszönöm szépen!
Erre kell adnom pontot vagy hogy tudom azt megtenni? Edem
(#) Action2K válasza Edem hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Szívesen!
Pontot akkor kell, adni, ha a saját magad által nyitott témára megérkezik a jó megoldás. Más esetben nem kell. De ha mégis szeretnél, akkor azt egy moderátor felé jelezned kell, s ő megteszi. (Magamat elvből nem fogom pontozni) E mellett van még egy "segítő válasz" is, ami akkor adandó, ha a hozzászólás ugyan nem oldja meg a problémát, viszont nagyot lendít a továbbiakban. (Ezt is modi adja) Végezetül van még egy olyan jelölési forma, amit bárki használhat, ez a hozzászólás fejlécében lévő jelecske.
(#) Edem válasza Action2K hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Köszönöm szépen!

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Edem
(#) polgiy hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Sziasztok.

Történt egy kis probléma az autómmal.
Meghalt a fűtésben az eggyes és a kettesfokozat.
Szétszedtem az előtét ellenállást és ebben ilyen ellenálláshuzal vagy mi van ami elégett.
Nem tudtok rá valami más megoldást amit bele tudok forrasztani???
Esetleg egy másik ilyen auton meg tudommérni hogy melyik fokozatban mennyi áramot kap a motor ha az segít.
Tudtok segíteni hogy holnap reggel tudjak alkatrészt venni.
(#) kadarist válasza polgiy hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Szia! Milyen autó ez?
(#) polgiy válasza kadarist hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Honda civic
(#) vilmosd válasza polgiy hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Hali
Inkabb autobonto. A motorral egyutt. Ezek az ellenallasok nem egnek csak ugy szet. Valoszinu a motor nem 100 %. Amugy vastag huzal kell hozza, mert altalaban a motor felvesz 8-12 ampert.
(#) polgiy válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
A motorban már elég kopott volt a szénkefe. lehet hogy most megata magát bár még 4 es fokozatban megy meg 3ban is. én inkább tennék bele valamit persze nem huzalból. mellékeltem egy képet is.ebben az a furcsa hogy 1 huzal van elégve és 2 fokozat nem megy.

IMG_0544.JPG
    
(#) vilmosd válasza polgiy hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Hali
Jellemzo, mert a motor valamiert sokkal nagyobb aramot vett fel, mint kellett volna. Lehet meg a csapagy is bunos. Meg lehet probalni szerezni valami hasonlo meretu kanthal huzalt, es azal tekerni uj ellenallast. Ezeket viszont nem lehet forrasztani. Meg kellene merni a teljes fordulaton mennyi az aramfelvetele. Kiszamolni a motor adatai alapjan, hogy mennyi lenne az eredeti felvetel. Amennyiben nagy az elteres csinalni kell egy karbantartast, vagy szerezni egy masik motort. De sajnos a hasznaltakkal is ugyanez a problema lehet, mert ezek csuszocsapagyasak, es idovel megeszi a fene oket. Sajnos kenni nem lehet ezseket, csak specioalis olajjal.
(#) senmyres hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
szevasztok! lehetne egy kérdésem? a 100 ómos ellenállás külseje kb mekkora? hossza 8mm? szélessége 3 kb?
(#) gellertt hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Halli
Muszáj volt új témát nyitnom mert nem találtam a keresőben.Van nekem rengeteg ellenállásom és nem tudom hogy hogyan tudnám olsztályozi öket.Vettem tároló dobozokat amelyben sok kis részek vannak.
De nem tudom,hogy értékük alapján hogyan osztályozzam.Neki fogtam úgy,hogy1-20,21-40,41-60,61-80 és így tovább.Megkérem hogy aki tudd jobb osztályozási módszert segítsen.Köszönettel.
(#) Hp41C válasza gellertt hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Szia!

Az alkatrészek szabványos értéksora egy mértani sorozat. Szabványos sorozatok: E6, E12, E24, E48, E96, E192. Pl: E24 -es sorozat azt jelenti, hogy egy dekádban (pl.: 1k..10k között) 24 különböző érték van. Az osztályozást úgy érdemes megcsinálni, hogy a megfelelően kiválsztott sorozat egy-egy dekádjának egy-egy sortban készítünk helyet, a dekádok sorait egymás mellé / fölé téve egy átlátható mártixot kapunk.
(#) mindenes válasza gellertt hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Heló!
Egy kis magyar segitség hogy mi hogy is van :

Resis.pdf
    
(#) attti hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Hogy lehet kiszámolni az ellenállás watt értékét.
(#) rpetyus hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem vagyok szakmabeli, de valahogy mégis belekeveredtem.
Nekem is lenne egy kérdésfélém:
Sok számolást végzek Excelben, mert nem akarok vakon megoldani egy feladatot. Mivel precíziós ellenállásokkal számolok (0,1 %), ezért létkérdés számomra, hogy a lehető lekevesebb ellenállással oldjam meg a feladatot (PTC ellenálláshőmérés (esetleg Pt100 vagy Pt1000)). Tudom, hogy nem pontosak, még mielőtt erre valaki figyelmeztetne! Szoftveresen fogom korrigálni.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az ellenállások mérőhíd jellegű, vagy hozzá hasonló kapcsolásban vannak.

Ennek okán valamelyik eredő ellenállás mindenképpen százados értékre jön ki (attól függően, hogy melyiket tekintem fix értéknek). A cél 0 °c -on 0,6 V és 60 °c -on 1.8 V, vagy valami más érték úgy, hogy a különbség 1,2 V legyen.

A kérdés tehát az, hogy van -e olyan program (vagy valami más) a tudomásotok szerint, amivel rá lehet keresni ellenállásnégyesekre, -hármasokra, -párokra, amelyek páráhuzamos és soros, azaz vegyes kapcsolásban vannak.

Tehát 1 fix és 2 vegyes, vagy ideális (=csoda) esetben 2 soros vagy párhuzamos kapcsolás.

Mert ha igen, akkor nem kell tovább erőltetnem az én Exceles megoldásomat.

Az eddigiekből látva lehet, hogy mire válaszol valaki, már összehoztam a saját megoldásomat.

Köszönöm előre is a válaszotokat!

Péter
Következő: »»   7 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem