Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   216 / 489
(#) kly válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
szia

Nagyon örülök hogy elindult , én is féltem tőle ,hogy kijön belőle a füst mikor először égettem, aztán később már talán napi 100szor is megvolt fejlesztés alatt.Na akkor rontja el az ember mert már rutinból dugja fel a csatit fordítva ! very very danger ! Ezért tettem rá egy infrát.

Egyébként dobogós lettél tiéd a harmadik működő példány. Gratula

Ha gond van esztergaügyileg megbeszéljük és csinálok neked alapot meg csévét CNC vel.
Aztán virtuális pezsgőt bontunk
(#) vicsys válasza kly hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Mi történt? Elérem a weboldalad!
(#) kly válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
szia
Miért ne érnéd el ?
(#) pittyu2 válasza kly hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Hát csak tört a nyavaja és provizóre összeállítottam, hogy lássam. De a fényképezőm nem képes normális képet csinálni.
(#) vicsys válasza kly hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
(#) kly válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
szia

Jól néz ki.

Ha így összetörik a kép akkor túl gyorsan forgatod, 2500 fölé nem érdemes felmenni egyrészt mert törik a kép másrészt túl zajos.
Csinálj videót azon jobban látszik minden.
(#) kly válasza vicsys hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
szia

Ja ,hogy neked nincs REVERSE DNS-ed , ejnye ejnye internet szolgáltatód!?

Levettem a tiltást már egy ideje.
(#) kly hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Kicsit átszerveztem a szerver tartalmát , nem tűnt el semmi csak próbáltam átláthatóbbá tenni. kezdett látszani rajta a káosz

Több verzió is keveredett, a régieket beraktam az OLD ba ,a CURRENT tartalmazza az aktuális adatokat.

FIGYELEM emiatt a régebbi hozzászólásokban lehetnek rossz helyre mutató linkek!


Bővebben: Link
(#) patexati hozzászólása Jan 26, 2011 /
 
Sziasztok! Elkészítettem a véglegesnek szánt prototípus nyákját laminálós eljárással.. Mint a képeken látszik hibamentes elkészíthető! A furatokat ne nézzétek az állványom meg kell csinálni mert kikopott és ferdén fúr..
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Szia! Gratulálok... Nagyon jó a panel, és az is bíztató, hogy otthoni technoilógiával is el lehet készíteni...
(#) patexati hozzászólása Jan 26, 2011 /
 
Mielőtt bárki is a tervet kérné ne kérje mert ez nem kly fórumtárs órájához készült terv hanem egy másik fejlesztés mi a háttérben folyik és egyenlőre nem publikus (hiszen nincs is kész)...
(#) vicsys válasza patexati hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
A terveket elkérhetem?
(#) zolee1209 válasza patexati hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Szia! Milyen LED-meghajtók lesznek a NYÁK-on? Ha ezt meg lehet már tudni...
(#) Hp41C válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Szia!

STP16C596
(#) kovacstomi hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Helló

Én is megépítettem ezt az órát(az eredetit ami a kapcsolások között van), éppen ma fejeztem be. Beindítottam, aztán lassan elkezdett forogni a propeller de semmi más, nyomkodtam a gombot is nem változott semmi sem. A motor tápja valamiért csak 6,8 V. Valaki tudna segíteni működésre bírni?

Üdv.: Tomi
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Szia! A motort kösd le ne forogjon! Ha ez megvan kapcsold be a távirányítóval a bázist majd az álló rotoron a zenerdiódán mérd meg mekkora a feszültség. Ezt írd le aztán megyünk tovább.. Amúgy kikapcsolni ki lehet? Mert ha nem akkor vagy a távirányító vagy a bázisnál is van baj így a kijelzés nem fog menni..
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Köszi hogy mindjárt írtál. De kikapcsolni sem lehet, a 16. gombal lehet ugye?
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Az eredeti terveknél hexeknél igen a 16 gomb. A Pic jól van bent nincs fordítva? Fel van programozva? Vedd ki a kontrollert ami az LM2941-re megy lába azt kösd 10K ellenálláson keresztül GND-re úgy is forog e a motor..Magyarul kapcsol e az LM2941 nem zárlatos e. Elég kényes főleg a kimenetén lévő rövidzárlatra..Ha tudsz jó képet készíteni a nyákok mindkét oldaláról és feltennéd ide lehet könnyebb lenne a hibát megtalálni
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
A pic nincs fordítva, fel is van programozva a módosított verzióval. Leköttem a LM2941-et, de forgott a propeller lassan. És itt a kép:
(#) laszlo987 válasza patexati hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
szia, szintén gratulálk, nagyon szép munka!
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Az a TSOP milyen típus? Van több féle kiosztású is ezért kérdezem! Ha teheted drenatulált szeszben mosd le a nyákról a forrasztási maradványokat ez főleg a rotoron okozhat prroblémákat ha elindul..Ha kiveszed a kontrollert akkor fog forogni ezért írtam,hogy GND-re zárd az LM2941 2 lábat 10 K ellenálláson keresztül akkor meg kéne neki állni. Ha megáll akkor az jó!
(#) patexati válasza laszlo987 hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Köszönöm.
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
TSOP 1736. Igen le akartam.
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Javasolom az infra led helyére ideiglenesen tegyél egy sima ledet amíg a bázist éleszted akkor látod,hogy kapcsol e. Távirányító jól működik?
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Szerintem az jól működik. Propeller pedig forog amikor a GND-re kapcsoltam, előbb is írtam.
(#) patexati válasza kovacstomi hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Ha jól működne tudnád ki be kapcsolni a led kigyulladna meg elaludna ezért írtam..Ha nem kapcsol be nem megy a PWM akkor nem lesz feszültség a szekunderben mi az órát táplálja..
(#) kovacstomi válasza patexati hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Igazad van, de mára hagyom, majd holnap, addig is köszi.
(#) pinternorbert82 válasza kovacstomi hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Habár még nem vagyok készen teljessen de az észrevételem az hogy a táv nekem a 8-as gombal inditotta a ventit 11-es meg kapcsolta az index infra ledet én még tekercsre várok ugyhogy a kijelzés még várat keveset A lassu pörgés pedig lehet a potmétertöl hogy teljessen le van húzva és lassu pörgésnél a ledek sem gyujtanak be
(#) janocsi válasza kovacstomi hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Szia!
Először mérd meg a bemenő tápfeszt a bázis felé, az talán már ott nagyon kevés. (7-9V!) Ilyen tápfesznél "szokott" lassan forogni a propeller áram alá helyezéskor, és egyáltalán nem vezérelhető. Normál működéshez a bemenő feszültség 13-15V legyen. Ha ez rendben lenne, valami probléma a bázisáramkörben lesz, át kell vizsgálni tüzetesebben a teljes kapcsolást.
(#) bogár76 hozzászólása Jan 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Még mindig nem jó az órám.
Sajnos nem tudtam még beszerezni nagyobb teljesitményű ventit, ellenben kaptam egy videót bontásra. A fórumon leirtak alapján sikerült is könnyen beinditani a motort, ezzel még nincs is bajom.
Két tekercs van a motorban,a primerből négy szál jön ki nyákfólián de a méréseim alapján 2x0,8 Ohm tehát nincsenek összekötve. Ezeket most párhuzamosan kötve használom, a szekundert pedig sorba kötve. Korábbi oldalakon olvastam Sendi beállitásait a videomotorhoz,az alapján próbáltam a kitöltéseket állitani de nem akar sikerülni. Tudom hogy lehetnek külömbségek a menetszámban stb, de gondoltam kiinulási pontnak jó lehet. Kis kitöltésekkel dolgozik a tekercs kis ellenálása miatt ahogy leirta.
Sleep:0x02
Run:0x14
A leirásából nem tünt ki hogy használt e előtét ellenálást, (én próbáltam ellenálással is).
Az lett volna a célom hogy készenlétben a prop puffer kondiján 5-8v, bekapcsolva pedig 12-13 volt legyen.
Leirok néhány eredményt:
A fentebb irt beállitásokkal a propon mérve 3.18v van készenlétben és működés közben is, viszont a bázison a 78L05 forrósodik.
0x05
0x14
Itt már készenlétben 7.5 voltot mértem, de sajnos nem lehet "felébreszteni" készenlétből.
0x05
0x10
Teljesen ugyan az minden.
0x10
0x10
Itt már jó lenne a fesz, csak melegszenek az egyenhidak,és a bázis 78L05
0x05
0x20
Utolsó kenet. Nem is volt időm feszt mérni mert felpúposodott a bázisban az egyenhid. Itt hagytam rá!
Lehet hogy ennyire sügér vagyok,de nem akar nekem összejönni ez az óra. Ha tudtok segiteni hogy mekkora előtét ellenálást tegyek, vagy ne tegyek esetleg milyen értékekkel próbálkozzak a siker eléréséhez.
Előre is köszönöm!
Következő: »»   216 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem