Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   83 / 291
(#) kadarist válasza gaben62 hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Pedig váltó lesz az. Nézd meg, hogy milyen hullámformák alakulnak ki egy ilyen tekercsen: lap végén
(#) gaben62 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Ezek csupán tűimpulzusok, igaz az enyém 4szögjelet állít elő, de a betolakodónak, vagy a jószágnak édes mindegy milyen impulzus rázza meg.
Az akkor is elugrik.
(#) Cavalier válasza gaben62 hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Mint írtam, nem arról van szó, hogy ne lenne jó, vagy veszélyesebb lenne mint a gyári megoldások, de a szabványnak nem felel meg. És ha valakinél mégis gondot okoz, akkor az neked gáz. Persze, ha nincs minősíttetve, az úgyis gáz, de ha megvizsgálják egy baleset után, nem akkora baj ha megfelel a szabványnak.
Ha meg amúgyis megy a tekercselés, akkor pici ferritre csinálhatsz invertert, akár kis kéttranyós önregzőt, a másik végére DIAC-os tirisztoros kapcsolót, a kimenőt meg egy légmagos EI magra megtekerheted. Az is belefér egy téglányi dobozba.
(#) Swedhart válasza gaben62 hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Hali én is igy csináltam az elsöt csak BD 239 el és sok volt az áram felvétel a trafo is melegedett.Namost az uj általam fejlesztett kapcsolásban a 220v os hálozat rol 22kom-os terheléssel dolgozik szerintem jo energiatkarékos.Azonkivül az 556-os ic vel lévö kapcsolások sürün tönkremennek ic elszáll nem birja a körlményeket ez tapasztalat.Nos az én kapcsolásom nem tartalmaz ijeneket.Üdv Tamás
(#) gaben62 válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Én ugyan ezt a panelt használom évet óta, 555Ic.vezérli a But 12A-t, a szűrő fojtót se szoktam kispórolni, és a szűrő kondikat sem, 470uF,220uF,2x150nF.
A primer és a szekunder kör, egymástól teljesen elvan választva.
(#) gaben62 válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Nem tudom tied milyen biztos működik, én 230V-ról nem szoktam nf.cuccot üzemeltetni, csak 230V/ 10-12V/400mA adapteres leválasztás után.
Nem kerül ki a fázis sehova, senkit nem fog agyonütni,az Ic. se megy tönkre, kb.8-10 fok van a garázsban, pedig elég párás a levegő is, ahová telepítettem.
Üdv.
(#) ötfelezős válasza gaben62 hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Cavalier mellett szólva, idézek ebből a topicból 2007-ből: ...egy érvényes EN szabvány szerint 5J lehet a max kimenő energia. De ezen felül külön van szabályozva a kimenő csúcsfeszültség, a kimenő áram, a töltés, az idő, a 300 mA feletti áram ideje, hogy csak egy párat mondjak...
(#) ötfelezős válasza isssti hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
"ő jelent fel minket, hogy hogy van ott villanypásztor"
De ha nem volt figyelmeztető tábla, jogosan nyer is, mert a tábla kötelező.
(#) gaben62 válasza ötfelezős hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Az mindegy hogy 55Ah 12V akkuról vagy pedig adapterről működik, attól még a kimeneti nf.árama nem lesz több száz mA, csak 2-3mA.
Ennél többet nem mértem, de a 0,14mm.huzal se ad ki többet, pont ez a lényeg.
A nf.csúcsban 5-6KV, ha hozzáérnek ennyi sincs.
A szabványokat hagyjuk már, mindenki azt ír ami eszébe jut, csak éppen senki nem tartja be.
A spórolos gyors szerelőkről, akik a minél egyszerűbb annál jobb, elvet követik, +a biztit is kihagyják, arról ne is beszéljünk.
(#) Swedhart válasza gaben62 hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Hali tutira biztos a muködése annyi a lényeg nem 50 hz-s a tápja igy a táptrafo van 1mp-es inpulzussal hajtva ennek szekundere van közvetlenül a gyujto trafora kapcsolva probáld ki .A biztonsági része a dolognak hogy primer és szekunder el van szigetelve mint a tv-k trafojánál üdv Tamás
(#) gaben62 válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Igen igy már jó lehet a cucc, biztonságos.
De azt ne mondja senki hogy meg tudja mérni, van e 5J energiája a kimeneti fesz.g által okozott áraműtésnek, vagy csak 4J, erejű.
Nincs ilyen műszere a szakiknak, a helyi tekercselőnek sincs, jó lehet több tucat pásztort +disznó sokkolót eladott már.
Láttam nála 200W-os 220/97V-os trafót, előttem adta el 8ezerért,szigszalaggal betekerve, nem volt biztonsági kivitelü sem.
(#) Cavalier válasza gaben62 hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Az az ő dolga, ha a gányolt cuccai miatt valaki feldobja a talpát, őt fogják elővenni. Attól még nem követendő példa.
A TüV-nek van olyan készüléke, amivel meg tudják mérni az energiát. Ha lenne kedvem, én is csinálhatnék, de nincs.
Viszont, ha valaki esetleg elhalálozik, és gyanús, hogy a villanypásztor miatt, hiába, hogy szívbeteg volt, kivizsgálnak mindent. És akkor jó esély a letöltendő bünti, ha megtalálják a készítőt.
Ez már lassan nem az a Magyarország lesz, ahol bárki bármit csinálhat, figyelembe kell venni a szabványokat. Lassan itt is az lesz, mint USA-ban, hogy beperelik az áruházat, hogy elcsúszott a nő a padlón, és eltörte a kezét. Azon a tócsán, amit az ő kicsi fia locsolt ki. És a nő megnyeri a pert.
(#) gaben62 válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Az biztos hogy a gyújtástrafó jóval nagyobbat rúg, még 400Hz,imp. 6V-ot szaggattam rá,mint a 16KHz,ez kis trafó.
Amikor véletlenül hozzáértem, úgy megrázott majd kiugrott a szemem, a kezem görcsbe rándult, annak idején.
(#) tibistor hozzászólása Feb 2, 2011 /
 
Sziasztok,
Ebben a fórumban már sokszor belinkeltétek az inverteres kapcsolást, ezért én nem tenném meg ez alkalommal.
Viszont szeretném megkérdezni, hogy a gyújtótrafó előtti kondenzátor (egyik kapcsolásnál C6-al jelölt, másiknál Cx-el) lehet-e elko?
Nekem ugyanis egy 2,2µF 450V elko-t sikerült beszerezni, de ennek a megfelelőségében kétségeim vannak. Ez egy 1cm átmérőjű kis alkatrész!
Ez is megfelelő volna?
(#) mex válasza tibistor hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Nem lesz hosszúéletű.
(#) tibistor válasza mex hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Esetleg tudnál indoklást, az okulásom céljából?
(#) Cavalier válasza tibistor hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Az elko nem impulzusüzemre készült, és nem bipoláris. Motorindító kondi kell oda, kb. bármelyik elektro boltban kaphatsz.
(#) tibistor válasza Cavalier hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Akkor jó volt a sejtésem.
Kösz a választ!
(#) kukelyk hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Üdv srácok.
Az első néhány oldalt végigolvastam a topikban, de nem találtam a választ a kérdésemre:
kb 1-2000m, 3szál, 230V-ról üzemelő villanypásztort szeretnék építeni kecske, birka őrzésre. Amit eddig találtam a leírásokban, azokról vagy kiderült hogy nem működik, vagy hogy nem tud esetleg csak 100-150m-t, netán csak csigaőrzésre való

Igazítsatok el, legyetek szívesek.
Nem olyan extra költség megvenni egy gyárit, de ha a sajátépítésű megdöglik, azzal könnyebben jöhetek hozzátok segítségért..
(#) frob válasza kukelyk hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Inverteres kell mindenféleképpen.. vagy leválasztó trafó amin a szekunder 300-400V körül mozog1, a kapcsolás következő pár alkatrésze nem egy ügy.... dióda egyenirányításnak, ha hálózati 50Hz van ( leválasztó trafó esetén) akkor greatz, utána a tirisztoros diakos gyújtás egység, egy motorindító kondi.... és jön a legmacerásabb része a nagyfeszt szolgáltató trafó. Nos ezt bizony meg kell tekerni, kellő odafigyeléssel lakkozni rétegenként szigetleni.
primer 100menet 1ngyzetmiliméteres zománcosból, a szekunder minimum 0.2 es 4000 menet. ha EI magra tekered akkor az I mag rész külön legyen és legyen 1 mm légrés az EI között...
Egyébként jut eszembe leválasztó trafóval ugye 230 x1,42 =326 V ot kapsz csúcsban ami bőven elég, azt egyenirányítod, utána egy ellenállás hogy ne kapja meg rövidzárként a kondit meg persze kisüléskor se a tirisztor körét a greatz és a trafó.

Tehát itt a két trafó beszerzési problémája lesz amivel meg kell küzdened, leválasztó 230/230 és a nagyfesz...
(#) gaben62 válasza kukelyk hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Honnan tudod hogy nem jó egyik rajz sem, talán megépítetted őket?
Itt a fórumon is van jó néhány rajz, kapcsolás amit már többen megépítettek, és eladtak és bevált.
Pl. gyújtótrafós tirisztoros/tranzisztoros megoldások, egy ló rúgással is felér az érintése.
(#) Swedhart válasza gaben62 hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Hali szerintem jok én csak az 555-ös ic vel nem értek egyet.Inkább tranzisztoros meghajtásu legyen a régi gyári is olyan tudom mert javitottam már minden tipust.
(#) kukelyk válasza gaben62 hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
nos, Ti magatok kritizáltátok meg hogy ez ezért nem jó, ez nem szabványos, ez veszélyes, aki megépítette panaszkodott, hogy nem is volt jó a rajz.
Én olyan távol vagyok az elektronikától, mint Marci hevesen, de megvan a magamhoz való eszem annyira, hogy ne kezdjek el egy innen-onnan szerzett rajz alapján forrasztgatni. Ha valaki megmondja a frankót, képes vagyok egy pár forrasztásra a céljaim érdekében.
:písz:
(#) kukelyk válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
ha kapnék egy rajzot működő kapcsolásról, és egy listát, hogy mit is kérjek a boltban, megköszönném.
(#) gaben62 válasza kukelyk hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Távol vagy az elektronikától"
Akkor ez most azt jelenti, nem épitettél még semmit, nem értesz hozzá csak egy rajz kell meg néhány alkatrész és majd lesz valami belőle.
Azért ez nem ilyen egyszerű.
Meg is kell rendesen építeni, dobozolni, kettős szigetelést +előírt fesz,g viszonyokat betartani, és mérni is szükséges egy két dolgot.
(#) Swedhart válasza kukelyk hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Attol függ milyen feszültségröl akarod müködtetni akku vagy 220v ez utobbihoz van saját fejlesztésem ami anyag és energia takarékos és tuti müködik.
(#) Swedhart válasza kukelyk hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Amugy ez egy tipus nem saját

villanyp.gif
    
(#) mex válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
A fettel soros dióda szerinted mit csinál?
(#) Swedhart válasza mex hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Szerintem a fet védelme miatt van Amugy mijen tejesitményü kellene ill mihez kell
(#) mex válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Szerintem el lehet hagyni. Inkább a másikat kellene zenerre cserélni, ZY sorozatból kettő 100V példányt sorbakötve, anóddal a testen.
Következő: »»   83 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem