Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   68 / 1385
(#) maTaKee válasza Frankye hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
áá hát ez az é nyomtatómnál... az enyém nem bír 2 ugyanolyat nyomtatni, 1mm eltérés mindig van!
és amúgy ez pausz papírral is működik ez a dupla nyomtatás?
(#) maTaKee válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
az én rajzom...

és amúgy egy flakon P20 mennyi nyákra elég?
(#) szabi83 válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
csak részben a tied..
(#) maTaKee válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
jó... de az alapot én csináltam!
(#) Norberto válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
Az eltérést nem a kép laphoz viszonyított helyzetéből kell megállapítani...

Szerintem manapság a nyomtatók nem hibáznak 1mm-nyit egy kép készítésénél...még a régi tűs nyomtatók se hibáztak annyit!

Az lehetséges, hogy egyik nyomtatásnál a kép nagyjából "középen" van a papíron, és másodszori nyomtatásnál pedig egy picit eltér valamelyik irányban...

De ez nem azt jelenti, hogy az első papíron lévő 100 mm hosszú 0,8mm vastag vonal, második nyomtatásra már 102 mm hosszú és 1,2mm vastag legyen

Ilyen nincs, megint félreérthettél valamit......
(#) maTaKee válasza Norberto hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
Idézet:
„De ez nem azt jelenti, hogy az első papíron lévő 100 mm hosszú 0,8mm vastag vonal, második nyomtatásra már 102 mm hosszú és 1,2mm vastag legyen


én ilyenre nem is gondoltam csak hha egymásra teszem őket akkor nem fognak egymásra illeszkedni! mert egyik vkinél akinél kinyomtattam 2* ugyan azt a lapot és ha egymásra tettem őket akkor pontosan(!) illeszkedtek!

(#) Fery válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
Igen vannak az ugynevezett szoros papirtárolós rendszerü lézernyomtatók / nem tudom az eredeti elnevezést / azok ugy kezelik a papirt, hogy minden nyomat pont ugyanoda kerül minden papiron. Nagyon jó csak ing, gatya. Azaz bemész , megveszed, kifizeted, majd ing és gatya nélkül mész haza.
(#) Frankye válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
Idézet:
„amúgy egy flakon P20 mennyi nyákra elég?”


Kb. 10-12 A/4-es méretű, egyoldalasra. Attól függ, milyen vastagon viszed fel, meg hogy hányszor kell - esetleg - újrafújni. Eleinte többször, később már profin megy.
(#) maTaKee válasza Fery hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
hát igen
(#) maTaKee válasza Frankye hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
Idézet:
„Eleinte többször, később már profin megy”
na ezért veszek inkább előre lakkozott NYÁK ot
(#) raron válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
NEm úgy értettem. Lézer, vagy tintasugaras? Ha tintasugarast használsz, akkor széci abba való fóliát kell venni.
(#) maTaKee válasza raron hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
csak egyszer adtak tinta sugarasba való fóliát, pedig kihangsúlyoztam h LÉZERbe kell!! de a hülye nem értette meg , és a tonerre ráolvadt a fólia . azóta máshol veszem a fóliát és ott eddig mindig lézerbe valót adtak!
(#) Frankye válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Nekem nem jött be igazán... Mmint az előre lakkozott. Jobban tetszik, amit magam fújok le. De ízlések és pofonok, mint tudjuk...
(#) maTaKee hozzászólása Jún 6, 2007 /
 
ha a levilágított NYÁK ot oldatlan( :felkialtas: ) előhívóba teszem, akkor a levilágított részeket is leoldja vagy... ??

(#) Frankye válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Leoldhatja. Nem feltétlenül fogja leoldani, de van rá esély. Egyébiránt - nyilvánvalóan - minél töményebb az előhívó oldat, annál hamarabb oldja le a felesleget.
(Jó eséllyel nem tudod majd olyan gyorsan kivenni a lemezt az előhívóból, hogy ne oldja le...)
(#) fureszk válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
bizony, de ha kész vagy a foto-technikázással, forrasztás előtt csiszold meg finoman a nyák felületét, mert forraszthatatlan a fotolakktól!
(#) tbence3 válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Én úgy szoktam leoldani a felesleget, hogy egy kicsit belemártom a szivacsot az előhívóba, majd az adott területen ovatos mozdulatokkal kör-körösen leoldom. Ha már kész vagy a maratással is, akkor nekem nagyon jól bevált a 85%-os alcohol a maradék lakk leszedéséhez.

alcohol.JPG
    
(#) Frankye válasza tbence3 hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Az előhíváshoz nekem bevált az, hogy egy finom szőrű ecsetel óvatosan dörgölgetem az előhívós tálban lévő lemezt, de a szivacs se rossz!
A maratás után egyszerű körömlakk-lemosóval simán lejön a maradék lakk. (Saccra olcsóbb, mint az alkohol. Meg azt inkább iszom, persze, higítva! )
(#) bbatka válasza Frankye hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
450 Ft-ért vettem 1l 90%-os Denaturált Szeszt az OBI-ba. (dunaújvárosi)
(#) Frankye válasza bbatka hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Denszesz? Katonaságnál próbáltam, ihatatlan!

De persze szinte minden, ami lakkok oldására való, jó lehet.
(#) tbence3 válasza Frankye hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
A denaturált nem annyira jó xD Azt inkább ne idd! Jó azért a mézes páleszt nem fogok ráönteni, hogy leszedjem a lakkot
(#) bbatka válasza tbence3 hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Azon lepődtem meg hogy a Denaturált Szesz legnagyobb része etilalkohol. Én azt hittem hogy metilalkohol és ezért büdős. Valószínűleg belekevernek valami szagosítót. Rossz vásárt csinálnak mert gyorsabban fogyna a szagosító nélkül.
Node én azt akartam kérdezni hogy mit csináljak. Fotózásos teknikát használok és most álltam át papír használatáról lézer fóliára. Minden rendben ment addig míg lenem akartam szedni a fóliát a nyákról, úgyanis ráragadt. Lehúztam a nyákról és szerencsére a nyákon a fotózott réteg csak a haszontalan részeken sérült. A kérdésem hogy mit tegyek hogy a fólia ne ragadjon rá a Positiv 20-ra ? Arra gondoltam hogy bekenem valami finom kis olajjal a Positiv 20-at és becsomagolom egy Folpack fóliába és úgy teszem rá a lézerfóliát. Biztos van jobb módszer is.
(#) Fery válasza tbence3 hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Próbáld bolti cseresznye pálinkával az ugyis olyan sz*r, ihatatlan hogy másra nemigen jó.

(#) tbence3 válasza bbatka hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
3 lehetséges baj van.

1. nem száradt meg eléggé a P20
2. közel van a lámpához és megolvasztotta kicsit a lakkot.
3. ennek kombinációja.

Nálam is jelen volt ez a probléma.
Mikor papírral csináltad akkor milyen lapot használtál? Mert én még csak foliával próbáltam. Milyen tapasztalaid vannak a papírral kapcsolatban?
(#) tbence3 válasza Fery hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Ameddig van ez az 85%-os addig jó az is. De Szerbiából is tudok hozatni ha kell mert oszt. társam ott lakik
(#) Fery válasza tbence3 hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
(#) tbence3 hozzászólása Jún 7, 2007 /
 
holnap majd megmutatom milyen lett a leújabb nyákom. Sztem pöpec de majd ti véleményezitek! Van rajta egy kis kémiai ón meg most szárad rajta a HUN féle forr.lakk
Milyen lakkot használtok? Mert nekem ez a HUN szaradás után is eléggé ragadós lett(sz).
(#) Fery válasza tbence3 hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Megnézzük.
Én nem lakkozom a nyákot hanem sima gyantát oldottam fel alkoholba azzal lekenem. Olcso, nagyon sokáig elég és nagyon jó forrasztani. Meg szerintem a lakk az büdös a gyantának egész jó illata van.
(#) tbence3 válasza Fery hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Ez milyen gyanta? Forrsztható címszó alatt?
(#) frank tibor válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
helló
Működik pausz papirral is, csak nehezebb pozicioba állítani. A nyáktervet még a programban másolom le igy egyszerrel kinyomtatható. Az irásvetítő foliát elvágom és egymásra ragasztom. Probáld ki.
Következő: »»   68 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem