Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   221 / 607
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszönöm! 2X 50 000 µF re gondoltam. Az elég , nem?
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Ez az áram a tápot terheli, nem folyik át IC-n. Simán elolvad a biztosíték. A sípoló hang mitől keletkezhetett?
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Nem a hálózati áram ment át az ic-n hanem a földelésnek nem tetszett a -tápfesz. Egyen feszültségől volt a sipíkolós sípolós hang.
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
A 300-as trafóhoz, szerintem a fele is elég, de mindenképpen a két diódás tápot csináld az egy szekunderes trafódhoz. Azzal legalább meglesz a kb +/-16V-od. Graetz-cel és kondis osztóval csak a felét kapnád. A végfok ezt jobban fogja rángatni mint egy "rendes" +/- tápot, bármennyi puffert is raksz rá nem lesz annyira terhelhető és az erősítő hajlamosabb lesz vele a búgásra. Én előfokokhoz szoktam csak használni, oda tökéletes, hajszál pontos a szimmetriája.
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszi!
Legjobban a TDA2050-es tetszik. Ahhoz 16VDC +/0/- táp kell. Azt szeretném meghajtani.
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Az szerintem is jó erre az alacsony tápfeszre és a 300-as trafó is bőven elegendő lenne egy sztereó hídhoz.
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszönöm!
4X32W-os erölködőt építenék ( 4 db TDA2050 végfok)
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Ahhoz pont jó lesz a 2050. Olcsó, egyszerű és még jól is szól.
Pazarlás is lett volna ilyen "takaréktápra" 7294-et kötni
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Nem találtam sztereo hídkapocsolást a TDA2050-hez.
(#) imre8407 válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
sziasztok itt ahídkapcs tda2050-hez
(#) nasgoon válasza imre8407 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia! Hídban nagyobb a teljesítménye? És mekkora?
(#) imre8407 válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
szia a képen minden szerepel 64watt 8 ohm +-18volt
(#) nasgoon válasza imre8407 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszönöm! 4 ohmon?
(#) imre8407 válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Fogalmam sincs de szerintem 4 ohm -on nem terhelhető az már sok neki.
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
5A a maximális kimenő árama az icének, tehát elvileg 4 Ohm-on is kivehető belőle a 64W, 4A kimenőáram mellett.
Jő hűtő kell neki.
(#) deny-g válasza kistotti01 hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Helo erősitő hajtására nem jo mert ha azt akarnád akor pakolhatnád kondikal de a szubszűrőhöz tokéletes
(#) deny-g hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Sziasztok tudom ez nem ide tartozik de nekem nagyon teccik és gondoltam meg osztom veletek !

Szimpla 12 volt elég neki és szubszűrővel együtt van nagyon jokis cucc ! Ha valakinek még teccik akor jó épitést ez megolgy a szimpla táp problémát !!!

Itt egy pár link !!!
http://www.youtube.com/watch?v=FIsJ-Qzc_30
http://www.youtube.com/watch?v=XIHuQrnw-8o

TDA1562.rar
    
(#) Bassmester válasza deny-g hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Ennek van saját topikja.
A TDA 7294-hez pedig nem való sem szimpla táp, sem 12V.
(#) deny-g válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Bocsi nem tudtam hogy van saját topikja
Hát a 7294-nek nem is teccik se a szimpla táp se a 12v !

Azért gondoltam hogy be dobom ezt mert egy ideje szol a vita a szimpla dupla tápos megoldások-rol.
És szerintem ez egy jo megoldás akinek nincs dupla tápja .
(#) Bassmester válasza deny-g hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Oké értem a szándékodat, de már sajnos egy egész oldalon csak a 7294 "alternatíváiról" folyik az ötletelés egy szimpla táp probléma miatt, melyek egyike sincs partiban a 7294-gyel. Ha valaki idetéved, azt hiheti hogy rossz helyen jár...
(#) deny-g válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Aha értem mégegyszer bocsi
(#) kistotti01 hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Amit, most megosztok veletek ezzel a TDA-val kapcsoaltban, nem életbevágóan fontos és nem kimondottan az erősítőhöz kapcsolodik, de akit érdekel nézze meg a belinkelt videomat. Nemrég találtam egyik vidómegosztó portálon. Lényegében egy TDA 7294 tönkremenetele látható rajt vidón rögzítve. A hibajelenséget sokféle dolog előidézheti, jó kérdés, hogy az illetőnek hogy sikerült véghezvinni, de elég látványosra sikeredett...
TDA 7294
(#) Lacko12 hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Az ic hővédelme kb hány foknál kezd el beleszólni a normális működésbe?
Ez azért lenne fontos hogy kb mekkora hőfokra állítsam a ventilátor szabályzót!
(#) Bassmester válasza Lacko12 hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Milyen a venti szabályzód? Fokozatmentes, vagy ki-be kapcsolgatós? A hővédelem szempontjából az IC belső hőmérséklete a mérvadó. Az a lényeg hogy minél gyorsabban leadja a keletkező hőt, tehát a tok hűtőzászlóján nem lehet közvetlenül szigetelőlap, mert úgy nem lesz jó, bármilyen hűtőt is raksz rá.
A legjobb a fokozatmentes ventiszabályzó, az enyémet úgy állítottam be, hogy már hidegen is lassan forog és ahogy melegszik, úgy gyorsul.
(#) Bassmester válasza kistotti01 hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Eme "látványosság" könnyen előidézhető pl fordított táppal. Kérdezd csak meg Zosi kollégát, neki még frissek a tapasztalatai.
(#) Lacko12 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Szia!
Itt a fórumon találtam egy kapcsolást nem fokozatmentes hanem ki-be kapcsolgatós!
(#) petemazi válasza Lacko12 hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Ez így ebben a formában használhatatlan, a hővédelem című topikban le van írva, mit kell módosítani rajta. Nálam ez kapcsolgatja a kocsiban a hűtőventit, mert egy vagyon bele a gyári gomba.
(#) kistotti01 válasza petemazi hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Ezt én is megerősíthetem. Ha elvégzed a módosításokat tökéletesen jól müködik. Én is erősítőben használom. Be tudod állítani szintén az alkatrészek cseréjével a hiszterézis értékét: tehát mondjuk beállíthatod pl. 75 fokon kapcsoljon be, 50 fokon pedig ki.
(#) Bassmester válasza Lacko12 hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Minek ezt ennyire megbonyolítani
Ha erősítő hűtőbordájára szánod, akkor csináld meg azt amit mellékeltem. Fokozatmentes és nagyon szépen teszi a dolgát :yes:
(#) Lacko12 válasza kistotti01 hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Szia!
Mik azok az alkatrészek amiket pontosan ki kell cserélni?

Bassmester::
Köszi szépen a mellékletedet de mivel már megépítettem a panelt és csak pár alkatrészt kell kicserélni ahhoz hogy tökéletesen működjön akkor azért nem építenék más áramkört!
Következő: »»   221 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem