Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kivezérlésjelző, de nem LED-ekkel
 
Témaindító: seedz, idő: Nov 15, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 24
(#) magitor válasza proli007 hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Üdv pákatársak, kiviteleztem az "ötletet" annó amiben proli007 segített. lenne egykét kérdésem. A cucc nem megy valamiért. A kapcsolási rajz szerint van építve annyi változtatással hogy 2 trafót használok szembefordítva egy 12V illetve egy 24V set az árama mindegy mert bírnia kellene ezt a tehelést bőven. ezért az ábra szerint úgy módosúlt a dolog hogy 12V helyett 14V van terheléssel illetve 110V az anódfeszültségem. érdekesség hogy földpont és a 100k-s ellenállások nixi felé esőoldalán 14v mérek és meg se mukkan a szerkezet pedig a feszültségek adottak lennének, amint ampermérésben mérem a számlapokat úgy azonnal ég tehát áramom és feszültségem lenne. Ötleteket várok, átnéztem már 5x a kapcsolást okés nem kötöttem el a tranyókat stb...
vak vagyok 6. jára találtam egy elfelejtett kábelt.
Viszont most már megy csak pörög nagyon illetve "felesbe" izzik tehát csak kevés neki az áram gondolom. Érdekes holmi lehetne belőle.
(#) proli007 válasza magitor hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Hello!
Ha az LM3915 váltófeszültséget kap, akkor a cső csak minden félperiódusban ég. Így tényleg csak fele lesz a fényerő, mint ha direktre kötötted volna. Használj csúcs-egyenirányítót elé, és akkor lesz fénye, és "pőrőgni" sem fog, ha ugyan arra gondolunk..
üdv! proli007
(#) magitor válasza proli007 hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Na itt a bibi hogy egyenfeszt kap mindkettejük. Csúcs egyenirányítást hogyan oldjam meg?
(#) proli007 válasza magitor hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Hello!
- Nem az áramkörök, hanem az LM bemenete!
- Például, ahogy itt megoldottam. csak nem műszerre, hanem az LM-re viszed a jelet.
üdv! proli007
(#) magitor válasza proli007 hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Áhá! Akkor jó mert az lm váltót kap mindenképp mert a jel rá van kötve! Meg is építem a hozzávalókat! Köszi.
(#) magitor válasza magitor hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Jut eszembe és ha egy diódát rakok a katódokra akkor is felesen fog világítani?
(#) proli007 válasza magitor hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Hello!
Nem lenne jó, inkább már megérteni inkább, hogy hogyan működik az IC?
üdv! proli007
(#) Bandika_23 hozzászólása Aug 23, 2010 /
 
Helló!

Azt szeretném kérdezni hogy EZT hogyan tudnám megcsinálni ugyértem mi kell hozzá a neonpáron kívül,vmi előtét elektronika,szobai erösítöhöz kellene!
(#) vicsys válasza Bandika_23 hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Itt van a videon látható cucc kapcsolási rajza: Bővebben: Link
(#) dbase válasza vicsys hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Még több info:Bővebben: Link
(#) magitor válasza Bandika_23 hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Annyira megtetszett, hogy előástam én is egy csövet meg egy meghajtó, délután össze is rakom hozzá a kapcsolást!
(#) dbase válasza magitor hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Kíváncsi leszek rá, müködési elmélete ha kevesebb feszt kap akkor csak az egyik irányból világít valószínűleg?
Valaki labortápról próbálja már ki!
(#) magitor válasza dbase hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Igen elviekben ez lenne a tendencia mert a cső mentén végigfutó szál gerjeszti a csőben a gázt, és az önellenállása miatt eshet annyit a feszültség hogy e szint alá essen. Elviekben. (Nincs labortápom még)
(#) szamóca válasza dbase hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Igen, labortápról még régebben kipróbáltam.
(#) dj.csont hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
Üdv. Mindenkinek! Nem rég találtam rá egy ilyen kivezérlés mérőre valami volt hifi-be volt benne valaki tudna nekem valami kapcsolást ajánlani amibe ezt belehetne tenni és szépen dinamikusan működne? Segítséget előre is köszi!
Képet mellékeltem.

DSC00203.JPG
    
(#) proli007 válasza dj.csont hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Hello! Kereső? üdv! proli007
(#) Jaksi hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
Sziasztok,

Ezt szeretném megcsinálni.:
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/analog_kivezerlesmero_ol...4.html

Ha kimenő jel például egy laptop hangkártyárol jönne akkor a D3at nem kell beépíteni és a R13-at pedig rövidre kell zárni? A tápfeszültség 12V lenne.
(#) DJmike válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Üdv uram!

Egy kérdésem lenne, hova kötöm a rajzon a vu métert?Bővebben: Link
(#) klemo86 válasza DJmike hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Ott a rajzjele, csak nyilat elfelejtettek bele rajzolni…
(#) DJmike válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Rendben, köszönöm!!
(#) Erick hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Helló!

Én megépítettem a proli által kitalált kapcsolást vu meterekhez, de lenne vele egy kis problémám. Mégpedig az, hogy rákötöttem a quadom kimenetére közvetlenül, és a tápfeszültségét pedig a quad táppaneljének pozitiv és gnd pontjairól vettem le. A bemenetén ott van két 1µF-es fólia kondi. A probléma az hogy a két műszer egyenfeszültségről tökéletesen üzemel, együtt futnak ahogy kell, de ha rákötöm a végfok kimenetére, akkor egy darabig együtt futnak, aztán az egyik kivágódik teljesen a végállásba, de a másik viszont megy tovább szépen!
Mi lehet a probléma oka?

Üdv Erik!
(#) Máté hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Ezt próbálta már valaki?
http://www.hestore.hu/prod_10028471.html
(#) zolika60 válasza Máté hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Nem olvastad a téma címét? Egyébként valaki biztosan próbálta azért lett belőle KIT.
(#) Pistiboy88 hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem, mivel az erősítőmhöz szeretnék két deprez műszert betenni, de sehol nem találtam db skálás VU Metert.
Ezt kinéztem, csak nem tudom jó lenne-e nekem. Persze a skálázást kicserélném. Csak az lenne a fontos, hogy legyen egy olyan műszerem ami alkalmas a kivezérlésem jelzésére.
(#) proli007 válasza Pistiboy88 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Hello!
Ha átskálázod a műszert, miért ne lenne jó? Természetesen elektronika is kell elé. Pld. ez.
üdv! proli007
(#) speeedfire hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Beírom ide is, hátha valaki tud segíteni ebben.
Közben, ahogy elolvastam a fenti cikket azt hiszem meglesz a megoldás.
Ha megépítem ezt a kapcsolást csak mondjuk opa2353-al (ilyen van itthon most) és ráküldöm a pic-re akkor az jó lehet? Illetve simán ennek a kacsolásnak az elején elosztom a jelet, ami erre jön meg a pga2311-re?
(#) ECL82 hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok, ez a kapcsolás megfelelő lenne a csatolt vu meterhez? Egy preamp végére szeretném tenni, hogy mutassa a preamp betorzítását. Üdv
(#) havranarpi hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Építettem egy plazmacsöves kivezérlésjelzőt.
Működik.1.-re indult.
viszont az a gondom ,hogyha a potival pont úgy állítom be ,hogy az ütem pont a végéig menjen azaz nagyon ki van hegyezve akkor átvált és a másik végéről
adja a kivezérlést.
Mi lehet a baja?
(#) proli007 válasza speeedfire hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Hello!
Jó lesz. A második követő fokozatot nem kell megépíteni, hiszen a PIC-nek nagy a meneti ellenállása.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza ECL82 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Hello!
Általában az előerősítők kimenő impedanciája nem elég kicsi egy műszer közvetlen meghajtására. HA igen, akkor is visszahathat rá, és mivel ebben nemlineáris elemek is vannak torzítást okozhat.
Javaslom, hogy inkább építsd meg az aktív csúcs-egyenirányítót hozzá, amit az előző hozzászólásban belinkelt Speeedfire..
üdv! proli007
Következő: »»   12 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem