Fórum témák
» Több friss téma |
Ha ki kell cserélni akkor csak a win/linux szoftvert kell átállítani,pl az IgorPlug esetén ...
A másik dolgot még most se értem,hogy milyen rádiós távirányító, mért számít hogy infra e vagy rádiós... Meg hogyhog erősítő jelére bekapcsolni? milyen erősítő ad ki a hang kimenetén kívül bármilyen jelet? akár 30-50V-os jelet nem tanácsos PC semmilyen részére se kötni
A nagyobb tudású erősítők közül van olyan, amelyik képes egy másodlagos eszközt is kapcsolni. Mint a nagyon régi pc-k, amikor falkapcsoltad a főkapcsolót, akkor áramot adott a moncsinak is.
Akkor lehet az illető erre gondolt, viszont, hogy rádiós e vagy nem , a távirányító, azt most se tudom, hogy mi lehet, neked esetleg valami ötleted rá?
Rádiós alatt annyit értettem, hogy több komolyabb htpc távirányító nem infrás, hanem rádiójellel kommunikál (pl a rii mini, a lenovo 'távirányítója', de szívesen beszereznék egy boxee box távirányítót is a htpc-mhez).
Erősítő jelen meg csak erősítő távirányítójának kikapcs/bekapcs infrajelére gondoltam... Amúgy ha már említve lett, van olyan hdmi szabvány is ami képes eszközvezérlésre (HDMI ARC). Bocsi, ha elsőre kicsit zagyva volt..
Sziasztok
elég láma vagyok a tápok kérdésében. Van egy Ptiver PPA-0300-01-es htpc tápom Az a gondom hogy alaplappal nem tudom elinditani, de direktben igen, és a feszültségek is megvannak. Tehát a PW On része mükődik. Mi lehet a gond? Itt a táp leírás
Hülye kérdés: Az alaplap amúgy jó amivel próbáltad?
Másik ötletem, hogy a táp atx csatlakozójában esetleg pont a zöld dróthoz tartozó érintkező "túl össze van nyomódva" szóval egy kicsit egy lapos csavarhúzóval feszítsd kijjebb, hogy jobban érintkezzen az alaplapon található tüskéhez...
Lenne egy nagyon elvetemült ötletem a PC bekapcsolással kapcsolatban, amit muszáj kiadnom magamból. Pusztán elméleti síkon.
Wake On Ringet fel lehetne úgy használni (nem ismerem a WOR működését, de gondolom 1->0 átmenetet érzékel), megmérjük a kitöltési tényezőjét a távirányító be/kikapcsoló jelének (vagy egy nem használt gombjának), majd egy kondit töltünk valahol a logikai sáv egy pontján úgy beállítva a munkapontot, és az időállandókat(ellenállásokkal), hogy ha ez a jel egy fototranzisztorra érkezik, elkezdi kisütni, de a komparálási szintet csak 2-3-4-5 mp alatt éri el. Így mindegy lenne, hogy minden gombra reagál, az ember úgy se tart nyomva egy gombot addig, szóval a kondi vissza tudna töltődni. A gép egyszerűen akkor indulna ha a gomb nyomva van tartva ezáltal a kondi eléggé kisül. Mégegyszer mondom, pusztán elméleti értekezés, de kiváncsi vagyok a véleményekre
Én úgy tudom, hogy a távirányítók jelei egy jelsorozatot adnak nem csak egy átmenetet küldenek, ahol kitöltési tényező különbözteti meg az egyes gombokat...
Rosszul fogalmaztam.., tudom hogy jelsorozatot küldenek, de annak is van egy középértéke, ami ha kisebb, jobban süti ki a kondit.
kedves abcdabcd ennyire nem vagyok láma. Az alaplpok jók voltak. Fizikailag jók a táp lábak. Szerintem is az időzitéssel lesz a gond. Probáltam a távírányítő részt kihagyni, de ez se vezetett semmire. Szerintem a szabványokkal van gond. Ezt a tápot 2006-ban gyártották, tehát nem mai gyerek. akkoriban nem tudom melyik ATX szabvány volt.
Akkor ha nem vagy láma, cseréld ki a tápszűrő elkokat, 3300µF/16V, 2200uF, 1000µF/16V a szekunder oldalon, és mindjárt indul a táp terhelés alatt is.
Akkor ha külön be tudtad kapcsolni a tápot, meg az alaplap is jó, akkor lehet az a bizonyos általad említett "állat" vagy mégis (gyk láma)
Vagy mégse jó az érintkező a csatlakozóban (behajlott, oxidos) és ami dróttal vagy akármivel összeérintetted a zöldet egy feketével(ami alapján mondhatod hogy a táp "jó") azzal érintkezett de az alaplapon lévő vékony tüskével meg nem--> és nem kapcsol be -vagy rossz a ház bakapcs. gombja -vagy csak terheléssel nem indul --->elkók stb egyéb táp hiba... (ahogy Gaben62 is említette) |
Bejelentkezés
Hirdetés |