Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   235 / 607
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
oda kötöttembe a potit kihagytam
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Nyugodtan kiforraszthatod, ha ettől beáll a kimenet győztél.
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
A bemenet test vezetékét rákötötted e?
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
természetesen linkelek egy képet.

az elkokat is jól kötöttembe megnéztem már nem egyszer

linkelek egy képet
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Egyre gondolunk. Az előbbi kérdésem úgy tenném fel, milyen eszközről adtál neki bemenő jelet?
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
amúgy ,jók az alkat részek amiket beforrasztottam? számítógép
(#) lacek29 hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
Ígysem jó.Na nemkisérletezek többet vele. Újat csinálok majd.
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Az alkatrészek úgy tűnik a helyükön vannak, két kondenzátort látok az eredetihez képest elforgatva, de gondolom azokkal nem lesz gond.
Akkor is búg ha nincs rákötve semmi? Úgy néz ki mintha a számítógép test és az erősítő test nem lenne összekötve.
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
pedig össze van 2 csatorna kész van és mind a 2 ugyan azt csinálja.

falat bontok ha az Ic a rosszak.
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Szóval akkor is búg ha egy árva vezeték sincs a bemeneten?
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Akkor nem úszod meg kondenzátor beszerzés nélkül. A 470 µF sajnos nagyon sovány, a panelen csak a gerjedés megakadályozása céljából helyezték el. Én erre a célra 1000 µF-ot szoktam használni, plusz 10.000 µF a tápban.
A kellő tápszűrés hiánya valamit bezavarhat. A hibás IC mára megvolt lacek29-nek, többet nem enged a statisztika, ha nem adtál neki fordított polaritással tápot nem lesz vele semmi gond
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Köszi
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
áá nem kötöttem fordított tápot

ennyire bezavarna? mondjuk még van pl 2 elkom 470uf de szerintem nem sokat jelentene..
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Ha jól emlékszem egy szekunder tekercsed van és abból csinálsz két diódával +/- tápot. Ilyenkor a kondenzátor csak a felét éri, ráadásul felváltva töltődik a pozitív és a negatív táp. Ez megmagyarázhatja a búgást, de csak tekintélyes kondenzátor segít rajta.
Ott elakadtam, hogy miért nem szól. Jártam már úgy, hogy az árnyékolás levált a jack dugónál, jel helyett csak éktelen brummot kaptam, de Nálad nem ez van. Lehet, hogy gerjed és azért nem engedi át a hangot.
Ha ilyen tápod van nem lehet kis kondenzátorból megélni.
(#) Kipuke válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Ezt nem hiszem el. A múlthéten a panelfúróm, most meg a multiméterem adta be a kulcsot... Nem bírtam rámérni a toroidra, de azt írják, hogy 2x42V és kb 300VA. Ennyit tudtam meg róla, meg van róla egy képem.

De ha esetleg váltakozó az a 42V, akkor azt meg lehet-e csinálni, hogy csak az egyik kivezetést használom egyenirányítva. Elég az a TDA-nak...

Ja, amúgy csak ennyi van ráírva: BEAG typ: TH 175-B

trafo.jpg
    
(#) Bassmester válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Az nem lesz jó hozzá sehogy sem. Maximum 2×30V AC feszültségű trafó jó neki.
(#) Kipuke válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Biztos? Nem lehet valahogy megoldani? Nincs "kedvem" most trafót venni.
(#) bobz válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Hat valoban nem jo ez a trafo.
Ha nincs kedved venni, akkor tekerj egyet. Egyaltalan nem nagy dolog. En a minap lettem kesz az enyemmel. 2 este alatt megvoltam vele. Es en primert meg szekundert is tekertem. neked csak negyed annyi dolgod lenne ezzel a trafoval...
(#) Kipuke válasza bobz hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Akkor sem lenne jó, ha vennék (vagy csinálnék) egy ilyet(Bővebben: Link)

ui.:
1. fogalmam sincs, hogy hogyan kellene egy ilyen trafót megtekerni (informatikus vagyok)
2. A BEAG erősítő, amiből kiszedném a trafót, még tökéletesen működik. Nem szeretném *** , hátha nem sikerül vagy nem úgy szól a TDA, ahogy szeretném, és akkor csak simán visszakötöm, és kész.
(#) bobz válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Nezd, ha van egy kesz erositod akkor miert szeded szet?
Ez a trafo sehogysem jo TDA-s erositohoz.
Szerintem inkabb hagyd a fenebe az egeszet.
(#) Bassmester válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
A helyedben inkább felújítanám a Beagot. Új pufferblok, új Graetz, rendes huzalozás, korszerű csatlakozók, esetleg extrának egy frankó kivezérlésjelző... persze csak ha semmiképpen sem akarod eredetiben hagyni.
Azért nem érdemes szétbarmolni, hogy egy TDA-val kombináljad, ami eleve sem passzol össze vele.
(#) Kipuke válasza bobz hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Nézd. Azért akartam szétszedni, mert a BEAG 100V-os rendszerű, és amúgy meg volt már egy TDA-s erősítőm (vettem), és nagyon tetszett a hangja.

De lehet, hogy igazad van, ezt hagyom a fenébe és szerzek valahonnan olcsóért egy max 2x30-as trafót. Már csak az a kérdés, hogy mekkora teljesítményű legyen (mert két mono tda-t kell meghajtania.)

Ha jól tudom, akkor elég lesz egy 300W-os, ugye?
(#) kistotti01 válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Hello!
300VA bőven elegendő 2 db TDA 7294-nek. Marad benne tartalék is.
(#) bobz válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 4, 2011 1 /
 
Persze hogy eleg 300VA.
En 120VA-st tekertem 2db monos TDA-hoz.
Az ok egyszeru: nincs szuksegem ninda ket oldalra teljes hangon, inkabb egy woffert fog meghajtani, es olyankor a balanszt- eltekerem az egyik oldalra, es mehet teljes hangon. Ez csak elmelet, lehet hogy fogja birni mind a ket oldalt egyszerre teljes hangon. Ja es a Stereos megoldashoz is eleg a 2x28V, nem muszaj majmolni azt amit egyvalaki kitalalt. Felesleges a 4x28V/ Ilyet csak nagyobb teljesitmenyu erositoknel erdemes hasznalni 400W-nal feljebb.
(#) lacek29 hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Nekem is 2 külön trafó fogja hajtani a 2 hidat,csak nemtudom nem-e necces a +/- 44 volt az IC-knek.
(#) ptesza válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Mérések is igazolják ,hogy 250W-os trafóval ki lehet hajtani egy szetreó 7294-et.
(#) ptesza válasza bobz hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Nem kell lemajmozni mások javaslatát,mert még az első erősítőd sem készült el. Csak egy plusz graetz beépítéséröl van szó .(150Ft) .
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Ez így van, feltéve ha egy jól megcsinált trafóról van szó.
Egy 250VA-es toroid, simán fel tud rántani a 230V-ról akár 350VA-t is és ha a szekunder oldalt is jól a terheléshez méretezték, akkor minimális feszültségeséssel, szépen ellátja a dolgát.
(#) bobz válasza ptesza hozzászólására (») Márc 4, 2011 1 /
 
Naltok lehet hogy 150ft, de nalunk 500ft egy graetz.
Alacsonyabb teljesitmenynel felesleges a 4x28V. Nemsokara elkeszul az erositom, es majd be is bizonyosodik. A gyarokban sem hasznaljak ezt a majmolt megoldast. Akinek sok a felesleges penze, az csak csinalja batran. En nem fogok vitatkozni tovabb fenymasolokkal. En is az vagyok mint te, de en nem okoskodom. Nekem ezt egy olyan ember magyarazt el, aki sajat sema szerint epit erositot.
(#) Bassmester válasza bobz hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Pedig van értelme a táp függetlenítésének csatornánként, még egészen kis teljesítményen is.:yes:
Én pl egy régebbi fejhallgató erősítőmet alakítottam át egytáposról dual-monó jellegűre és a módosítás rögtön hallatszott, egyértelmű pozitív változást eredményezett.
Ha valaki a maximális hangminőséget akarja kihozni egy TDA-ból (HIFI célra) és nem sajnálja a bekerülési költség kb 30%-át pluszban rááldozni, az inkább csinálja 2 db 150VA-es toroiddal, mint 1 db 300VA-essel. Teljesítmény szempontjából lényegtelen a dolog, de egy vakteszt során a dual-mono végfokot ítélné győztesnek a hallgatóság.
Következő: »»   235 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem