Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó
 
Témaindító: Gabi, idő: Máj 30, 2005
Lapozás: OK   9 / 50
(#) hbal válasza sepu666 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szia!

Mint azt már korábban mondtam, ha jól tudom nem sima RS-232 a SERIAL port.
Ha az lenne, akkor a régi 306C RS-232 illesztőt is megcsinálhatták volna úgy, hogy egyik vége öntött D-SUB beleöntve mondjuk egy MAX232, a másik pedig 4 pólusú "paradox" csatlakozó.

Sajnos 306C-m már nincs, ha meglenne, akkor belenéznék

Ha esetleg rosszul tudtam, akkor elnézést.

306C.jpg
    
(#) sepu666 hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Köszönöm szépen a segítséget. Meg próbálom fotók alapján meg építeni. Majd csak sikerül. Még egyszer köszönöm a sok segítséget.
(#) szabi_zoli82 válasza sepu666 hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Szia!
Én is hasonló cipőben járok mint te. Én már megépítettem a programozót, csak nem 100% hogy mi a 4 pines csatlakozó bekötése. A sima soros programozó csak egy MAX232-es IC-t rejt, és a szükséges pár külső alkatrészt. Ha a notin van soros port, szerintem bőven elég ezt megépíteni, nem szükséges hogy USB-s legyen. ITT megtalálod az én általam megépített programozó adaptert. A ledeket nem raktam bele, feleslegesnek tartottam. A Winload úgyis kiír mindet ami szükséges. Soros csatlakozásnál a Digiplex központ 57600bps-al kommunikál, és tökéletesen használható, láttam többször. De persze a nálamnál okosabbak ezt jobban tudják, és a központok leírásánál is szerepel hogy a szoftverrel a központ milyen sebességen tud beszélgetni. A te programozód elkészült már?
(#) sepu666 hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Sajnos nem készült még el. 4 műszak 12 órázás mellet most nem nagyon van rá időm sajna. Holnap neki ugrok mert szabad napos leszek és meg építem. Egyébként én is erre gondoltam hogy elég lenne egy max232-es. Szerintem. Ha nem válik be akkor tovább gondolom.
(#) dbase válasza tomat5 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Beüzemeltem azóta szépen müködik, csak kikellene találni melyik értékeken mulik a késleltetés 15 másodperc rövid néha
(#) Syn7h37ic válasza Szabó József 2008 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Ha még aktuális...
A szoftverben legyen beállítva a direct link opció a megfelelő soros portra.
Ha elindítod a letöltést, akkor várja , hogy engedélyezzék a központon is a letöltést.
Ezt install kóddal lehet. *8 install kód 499 install kód 499
ezután fog menni az adat kommunikáció.
(#) eSDi hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Üdv!

A minap kötöttem be egy MA1000E központtal ellátott riasztó rendszert. Összesen két zóna van 1 - 1 érzékelővel és az ehhez tartozó vezeték kb 8 és 3 méter. A rendszer rendesen működne, ha nem lenne téves érzékelés a zónákban.
Érdekességképp a rövidebben több a zavar.
A másik amit tudni kell, hogy az EOL ellenállások (2.2k) a központban a sorkapocsra vannak csatlakoztatva, a tulaj így adta a kezembe, azt mondta így volt bekötve ahol ezelőtt volt használva. Okozhatja ez a problémát?
(#) HoLt válasza sepu666 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szia!

Egy másik topikban is téma ez szabi_zoli82-vel. Link

Hétvégén csináltam egy nem egészen teljes kapcsolási rajzot a 307USB-ről (hiányzik az USB-s felének egy része, ennyire volt idő). Viszont magam részéről itt megakadtam, nem vagyok elég guru hozzá, hogyan lehetne simán a soros részre egyszerűsíteni.
Nézzétek meg, hátha segít. Az engem is érdekelne, ha sikerül összerakni egy működő RS232 darabot, mert ami volt, az kölcsön, vissza is kellett adnom.
(#) eSDi válasza eSDi hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Közben megoldódott a problémám.

A problémát az okozta, hogy a központ n.o. kontaktos PIR-eket támogat, de ami hozzá van az viszont n.c. kontaktos. Így állandóan jelzett... Most úgy van bekötve, hogy a TAMPER kapcsolója és a PIR kimenete is megszakítja az áramkört.
(#) plepi hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Paradox 728 riasztóközpont illetve a hozzá tartozó 646-os kezelővel kapcsolatba. Az érdekelne hogy ezeket kézzel illetve számítógéppel programozzák-e,vagy esetleg kell-e hozzá szoftver amit rá kell tölteni.
(#) tomat5 válasza plepi hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Szia

Szerintem kézzel egyszerűbb.
Üdv
(#) szabi_zoli82 válasza HoLt hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
A másik topikban kaptam egy rajzot, ami szerintem használható. Azt kell még kitalálnom, hogy a HCT08-as IC-t miképpen tudom kihagyni. Amit én láttam adaptert, az a szimpla soros portos volt, abban csak egy árva MAX232 volt, természetesen a szükséges külső alkatrészeivel együtt. Végülis elvileg ha adottak a tápfeszültség lábak már pedig azok már adottak, és esetleg a kommunikáció fel van cserélve, akkor az a kisebb baj.
(#) plepi válasza tomat5 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Tehát akkor nem kell hozzá mindenféle program stb. Köszi szépen.
(#) szabi_zoli82 válasza plepi hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Úgy néztem itthon, hogy a 728-ast nem lehet számítógéppel programozni. A serial portja csak PGM bővítésre szolgál. A központ elég régi darab, bár már akkor is PIC volt benne. Egyébként úgy tudom hogy a mindenféle program a Winload nevű szoftverre korlátozódik. Ezzel lehet a Paradox központokat és kezelőket programozni.
(#) Syn7h37ic válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
A 728 Esprit-eket is lehet PC-ről programozni, csak a telefonvonalon keresztül, modemmel, és az Espload programmal. De nincs értelme, DOS-os a program, és a vonalszimulátor is nyűg.
(#) szabi_zoli82 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Na ezt nem tudtam...Friss vagyok még a riasztószerelésben, majd később megtudom milyen lehetőségek voltak régen. De már amit írtál, elvben is egy marhaság, nagyon nagy "bajnak" kell legyen hogy ilyen módon programozzak fel egy központot. Ami ugye elvileg max 8 zóna. Ami nekem van 728+ az például csak 4 zónás. Inkább görcsölök a leírással a kezemben a kezelő előtt és számolom a csipogást.
(#) hbal válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Paradox központokhoz nem csak a winload van, SP4000-hez és IMPERIAL-hoz BabyWare kell.

ESPRIT 728:
Nem kell számolni a csipogásokat, görcsölni pedig végképp nem kell
Átgondolod a rendszert, majd a megfelelő szekciókat felprogramozod. Ez max. 1-2 perc.
(#) sepu666 hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Sziasztok. Igaz hogy nem jobb gépel programozni. De így vannak benne olyan funkciók ami nekem pl. kellene. Nem tudom a régi kódokat és hiába reze-teltem nem nulázodik. És nem tudok más kódot meg adni így Pc-ről meg pár kattintás és mindent be lehet állítani. A régi központok igen csak pgm-ről lehet babrálni. Aki jártas dos-ban gyorsan tudja variálni. Bár még sokat nem csináltam.:S De nem olyan nagy dolog gépről. Csak nem nagyon van időm számolgatni és pötyögni a kezelőn.
(#) Pepito23 hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítenétek nekem az alábbiakban:

Mik alapján lehet osztályozni a riasztóközpontokat?
ill.
GSM és vonalas rendszer összehasonlítása

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket.

Üdv.:
Peti
(#) Syn7h37ic válasza sepu666 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
PC-ről sem fogod tudni kiolvasni a kódokat.
Ha Lock-olt a központ, és nincs meg az install kód, akkor nyugodt szívvel nagy ívben dobd ki a panelt. A riasztóbolton 4000 egy vadi új Esprit panel.
(#) hbal válasza Pepito23 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Szia!

Osztályozni? Hmm...
Vásárolni szeretnél vagy valamilyen iskolai feladathoz kell?
(#) Syn7h37ic válasza Pepito23 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Pl. Vezetékes, illetve rádiós rendszerek.
Vezetékes rendszereken belül, a vonali lezárás típusai, NO, NC, EOL, DEOL, TEOL.
Rádiós rendszereken belül az egyirányú és kétirányú adatátviteli megoldások.

Földi telefonvonalas rendszereken belül a kapcsolt vonalas, illetve a sáv feletti átjelzőrendszerek.
GSM rendszereknél a hangfrekvenciás átvitel, és a GPRS digitális átvitel.
(#) Pepito23 válasza hbal hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Iskolai feladathoz kell.
Ehhez kérem a segítségeteket.

Üdv.:
Peti
(#) jokipoki hozzászólása Márc 11, 2011 /
 
Sziasztok
Azt szeretném kérdezni hogy nincs valakinek egy visonic max 8 riasztó központ bekötési rajza mert nagyon tré álapotban kaptam meg ezt . Vagy van még egy dsc pc5010 egy 500rk val de semmilyen codot nem tudok mit tudok vele kezdeni segitséget elöre is köszönöm
(#) tck1993 hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Paradox központhoz szeretnék kettő szabotázs nyitásérzékelőt zónaduplázással bekötni.Ebben kérném segítségeteket.
(#) hbal válasza tck1993 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Szia!

Itt találsz többféle bekötést (36. oldal, a lap alján lévő számozás szerint):

Bővebben: 36. oldal
(#) ZsoCo válasza jokipoki hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szia ADSC5010hez nem jó az 500RK kezelő. Az500RK a510-es, 560-as hoz van.5010-hez 1555RKZ kell minimum , De PK5500 LCD magyar nyelvű sokkal jobb.
(#) ZsoCo válasza tck1993 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szia Itt a bekötési rajz.

Dok1.docx
    
(#) Pepito23 hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudnátok nekem létező távfelügyeleti rendszerekről írni néhány mondatot, vagy esetleg linket adni?
Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Üdv.:
Peti
Következő: »»   9 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem