Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   710 / 1679
(#) p_istvan válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
A feliratok, illetve az előlap hogy készült?
(#) tbence3 válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Nagyon Jó lett! Gratulálok hozzá!
(#) nagy hoho válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
A doboz fekete a szürke előlap 1 mm-es Kores indigós dobozból lett kivágva. Harminc évvel ezelőtt gyűjtöttem ezeket a dobozokat direkt előlap készítésre. Az ablakok ,furatok kézimunka. A felirat Letraset betű matrica, mert én egy földhöz ragadt manus vagyok.
(#) p_istvan válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Kösz! Igazán előrelátó vagy...
(#) denon888 válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Nagyon jó lett! Teljesen profi kivitelezés.
(#) yohnsee hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Ilyen volt.... Régen
És ilyen lett:
(#) yohnsee hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Még néhány kép
(#) zolika60 válasza yohnsee hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Szebb lett. A kondikon a ragasztó miért van? Kár hogy a sorban az utolsó ellenállás nem tud szebben állni.
(#) nagy hoho válasza denon888 hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Hála Neked!
(#) alex077 válasza alex077 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Lassan haladgatok a nyákommal. Már az alkatrészek többsége be van építve. Egy-két foglalat hiányzik még (I2C, SDkártya...).
Eddig minden jól működik rajta (bár azóta csak a soros kommunikációt keltettem életre). Sajnos a memóriakiosztással szívunk, ugyanis a tapasztalat szerint nem egészen oda kell írni a vezérlő IC memóriájába, ahova az eredeti program gondolta és még az adatlapból sem tudtuk nagyon kivarázsolni a helyes infókat.
Jó érzés látni azt, hogy remekül működik, amit megterveztem (eddig, még egy PIC-et kell életre kelteni USB kommunikációval).
Képek
(#) banyaiakos válasza alex077 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Nem jó a link!
(#) yohnsee válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
A ragasztó 2 helyen van, a kondik között (így mechanikailag stabilabb egységet kapunk) a tetején pedig a vonalbemenet kábele van rögzítve.
Az ellenállás azért van olyan érdekesen, mert eredetileg 2W-os kellett volna oda (elég is lenne), de nagyon meleg volt, én meg szeretek mindent túlbiztosítani, így 5W-ost raktam bele, de az már csak így fért el.
Üdv
(#) alex077 válasza banyaiakos hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Bocsi, késő volt már.....
Bővebben: Link
(#) banyaiakos válasza alex077 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Szép munka!
(#) alex077 válasza banyaiakos hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Köszi!
Közben sikerült megtalálni a helyes memóriacímeket.
demo
(#) alex077 válasza alex077 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Másik videó
A kijelzőn a pic egyik lábán mért feszültség jelenik meg.
A jobb alsó sarokban az ujjammal piszkálom a pic lábát, így kimutatja a feszültségzavarokat.
A videó végén pedig tápfeszre kötöm a lábat.
(#) zenetom válasza alex077 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Tetszik a "Warning" felirat.
Nem akarsz egy szép spektrumanalizátort majd csinálni? FFT-vel.
(#) alex077 válasza zenetom hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Lehet majd, de most a panel a haveromnál van, meg amúgy sem lesz időm mostanság ezzel foglalkozni. Jönnek a húzósabb ZH-k...
Lehet csak nyáron tudok majd újra ennyit foglalkozni vele.
Amúgy a CCS-nek a programjait használtam, ennyi idő alatt nem írtam volna meg ennyi grafikus függvényt.
(#) zenetom válasza alex077 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
De kíváncsian várom a fejleményeket.
Sajnos én is tapasztalom hogy a 24 óra kevés egy napra.
Megyek is aludni. Jóéjt!
(#) H2opok válasza voodoo hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Nagyon jó lett, grat!
Én pont most csináltam meg a Peugeot 307-esemben. (még 2 éve csináltam bele a gyári fekete helyett, 1 fehér számapot, 1 nyákgyártó cégnél) Igaz csak ledcsere volt benne mert a gyári, sima sárga volt. Most meg Piros és fehér. Viszont most tervezem a nyákot hozzá, RGB ledes lesz, elektronikával (poti) állítható szinek. Szóval bármilyen színt be lehet állítani rajta, külön a 2 nagy és 2 kicsi órát.
(#) H2opok hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Amit mi "gyártogatunk" az pedig 1 hangulatvilágítás. Itthon még nem igazán terjedt el, pedig nagyon ötletes, és sokmindent ki lehet belőle rakni. Ugy tudom ,ezt is a kinaiak találták ki.
Igy kell összerakni:
http://www.youtube.com/watch?v=okX-tDFF_zQ
És rgb leddel és elektronikával így néz ki:
http://www.youtube.com/watch?v=aGUgHL_Wq2U
http://www.youtube.com/watch?v=JrOzB_C7GNM

CNC-n lettek az elemek kimarva.
(#) Mybuster válasza H2opok hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Hát ez nagyon jó ilyet én is csinálok a szabásminta se nehéz annyira nem?
(#) H2opok válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Nem nehéz. Valahol ha rákeresel hogy "IQ Light", fönt van a pontos mérete is. Mi csináltunk 2 méretben. Viszont a két szemközti "sarka" egyforma, mind 2 irányban átlósan. Ilyesmi:
http://www.sadiethepilot.com/iqweb/iqhowto.htm
(#) Mybuster válasza H2opok hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Köszi Ha leddel csinálom a megvilágítást villanykőrte helyett valami spot ledes foglalatot használjak?
(#) H2opok válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Én 1 és 3W- os rgb powerledet használok benne, mert elég nagy szögben világit,igy jól beteríti.
(#) icserny válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Idézet:
„Én sem szeretem az Angol feliratokat és tisztában voltam vele, hogy valaki szóvá fogja tenni. De ez az enyém én használom és a kijelzőn megjelenő adtok a lényegesek.”
Félreértettél: Nem az angol kiírás zavar, hanem a kevert nyelvű szöveg disszonanciája. Lehetett volna a belsőhöz igazodva az előlap is angol feliratú, és akkor legalább összhangban lett volna önmagával.
(#) nagy hoho válasza H2opok hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Ha már világítás, nekem a fehér csöves-RGB ledes jobban tetszik. Ez az összerakós kicsit kinais. Már korábban is foglakoztatott ez a csöves világítás de 2 méter plexi cső ebben a méretben 15000.- Ft volt. Most viszont a He apróban van olcsón.
http://www.youtube.com/watch?v=KNgfVKIVvKg&feature=fvwrel
(#) nagy hoho válasza icserny hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Nem vitatom, igazad van.
(#) H2opok válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
(#) slogan válasza H2opok hozzászólására (») Márc 13, 2011 / 1
 
Agyon kell verni aki ennyit kifizet érte !
Következő: »»   710 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem