Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   561 / 1385
(#) sucuka válasza SzAndras00 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Köszi András!
Mondjuk maratáskor derült ki hogy nem teljesen tökéletes ez a toner, mert helyenként lyukat hagy.
A másik céges nyomtató (színes lézer: HP LaserJet 1600) sokkal jobban teljesít, mondjuk abban eredeti HP toner van.

Itt a többi kép róla.
(#) PLaci hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Bocs a primitív kérdésért, de nincs időm végigolvasni a 462 oldalt. Mivel szoktátok maratás után lemosni a Laserprinterrel (HP4L) készített vasalós nyákokat? Én próbáltam acetonnal és alkohollal, egyik sem volt meggyőző.
(#) mps válasza PLaci hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Nitro hígító. Nekem bevált.
(#) Dániel X válasza PLaci hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Üdv!
Festék higító, nitro higitó.
(#) PLaci válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Köszi Urak a gyors segítséget!
(#) banyaiakos válasza PLaci hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Körömlakklemosó is jó, csak nem mindegyik
(#) Báddzsó válasza sucuka hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Ilyen problémám volt nekem is. A festékvivő hengerre ráragadt kosz miatt volt ilyen, aztán szépen megtörölgettem, lekapartam (óvatosan) a szutykot és jó lett. Nem tudom más nyomtatóknál mennyire hozzáférhető a henger, az enyém egy Konica Minolta Pagepro 1300W. Amúgy nagyon meg vagyok vele elégedve, vasalásos nyák gyártáshoz tökéletes, ráadásul a legolcsóbb újonnan a piacon.
(#) karaszbandi hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
Egy kérdés.
CNC-vel furkál e valaki panelt?
Az lenne a kérdésem, hogy a pontos pozicionálást hogy oldja meg?
Mondjuk a fotózástól a furkálásig érdekelne.
(#) Sir-Nyeteg válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Előbb furkálok, aztán fotózok.
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
A nyákgyárakban úgy készül, hogy először fúrnak, utána lukgalvanizálnak, utána maszkolnak, és fotóznak és ezután marnak.
Cnc-s fúrásnál ugyan ez a sorrend a lukgalván kimarad, mert azt házilag irtó nehéz megoldani, majd ha jobb idő lesz akkor azért kísérletezek. Mondjuk a lukgalván előtt is lehet maszkolni meg fotózni csak pont ellenkező maszkkal, és akkor a vezetősávokon nő csak meg a fémréteg, de ezzel olyan jó eredményeket nem sikerült elérnem mint a teljes galván utáni maszkolással és marással.
(#) Gery78 hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Volna hozzátok egy olyan kérdésem, hogy a nagysebességű digitális áramköröket hogyan kell tervezni? Gondolok itt arra, hogy van például több nagysebességű videojel, pl videokártya DVI jele, HD minőségű felvételek videojele, BluRay kimeneti jele stb. Ehhez kellene terveznem egy olyan áramkört, amellyel tudnám kapcsolni különböző monitorokra a jelet, bármely bemenetet rákapcsolhatom bármely kimenetre. Hogyan tudnék én ilyen áramkört tervezni? Van a nagysebességű áramkörtervezésnek valamilyen szabálya? Például egyforma hosszú vezetékek a nyákon, több rétegen hogyan lehet jól elhelyezni, hogy történik az áramkörök között a megfelelő hullámimpedancia beállítása, hogy meglegyen a jeltisztaság? Tudnátok nekem infót adni ilyesmikről?
(#) BárányD hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Sziasztok !
Tegnap bevittem a fénymásolós fickóhoz egy már általam tintasugaras nyomtatoval kinyomtatott nyáktervet , hogy ő lézeressel kinyomja nekem egy a/4 es matrica hátlapjára. A válasza a következő volt :Ugyan be nem teszem a nyomtatómba , mert felgyulad az egész ! aztán vehetsz nekem újat ! viszlát. És az ajtó felé mutatott.
hm.. Ettől tényleg felgyulladhat a nyomtató ? Mert akkor a barátomét nem szeretném tönkre tenni Előre is köszönöm : Dávid
(#) accesid hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Fel nem fog gyúlni, beragadhat, a kemencében nem ráég a festék hanem a kemencére, stb. Akármilyen új anyag (sima laser fólia,pres-n-peel, stb) kipróbálását én is régi -régebbi nyomtatókon szoktam. Nem kell ezért haragudni rá.
(#) gulasoft válasza BárányD hozzászólására (») Márc 12, 2011 1 /
 
Látod beviszed a nyáktervet egy nyomdába, hogy világítsák le, nem fognak kidobni. Vasalás csak akkor olcsó ha megva otthon hozzá minden.
(#) IMi válasza IMi hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy kis hiba csúszott a "Watt vezérlés.pdf"-ben található nyák tervben (az inpulzus hossz nevű trimmer elcsúszott)!
Itt a módosított terv.
Köszönöm az észrevételt shield fórumtársnak!
(#) JZoli válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
A nyomda meg akkor ha van a közelben!
(#) J-O-E válasza BárányD hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Én több nyomtatóban és fénymásolóban is próbáltam az etikett címke hordozót, ez egyik oldalán fényes nagyon vékony papír, mindig jó volt! Az érzékenyebb nyomtatókban elakadhat mivel hengeresre pöndörödik ahogy lehúzom az etikett címkét róla. Ha érzékeny rá a nyomtató mechanikája akkor azt szokták csinálni hogy hozzáragasszák egy fénymásoló papírhoz mivel nagyon vékony magában, de a hő meg se kottyan neki!
Kigyulladni vagy deformálódni csak akkor tud ha műanyag, az nem jó!
(#) accesid hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Több samsung-on tesztelve, hogy ha összeragasztod és vastag azt nem húzza be. Az összegyűrődő papirral meg az a baj hogy ha kemencén át akarja nyomni olyan állapotban, a fűtőtesten lévő hőálló fólia is meggyűrődhet és akkor az látszani fog a későbbi nyomtatásokon is.
Persze kisérletezni lehet, én is szoktam, de néha drága.
A nyomda? nálunk az olyan hogy nem is tudják miről beszelek mikor levilágitást meg nyákot emlegetek.
Ahol nincs offszet nyomtatás csak digitális "modern" dolgok ott nem fognak nyákot csinálni!
(#) gulasoft válasza accesid hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Az nem nyomda ahol csak digitális nyomtatás van. Az offsetes mp-enkét sok lapot tud, úgy szalad benne a papír, hogy szemmel nem tudod követni, ezt a digitális meg sem közelíti, és drágább is.
Minden nagyobb városban van tisztességes nyomda.
Persze Én könnyen beszélek itt pesten kerültenként van egy nyomda.
(#) BárányD hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Köszönöm szépen segítségeteket ! Amint nyit a papirbolt futok műnyomó papirért (: Kellemes hétvégét ! Dávid
(#) karaszbandi hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Lenne egy kérdésem. Gyárilag lakkozott panelt csinál e valaki pausz maszkkal?
Az lenne a kérdés, hogy mi a külömbség a pausz és a fólia közt? Elég e egy réteg?
Mennyivel hosszabb a világítás és kell e valami előkészítés a pauszhoz?
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Puausz kicsit nyúlik. Kicsit tovább kell világítani, tesztet csinálj.
(#) Zoli_bácsi válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
A pausz tudtommal nem nyúlik. Nincs benne műanyag. A fólia, na az bizony nyúlik, és nem is keveset.
(#) emmzolee válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Én azt vettem észre, hogy a műanyag fólia meg tud csúszni a nyomtató hengerei közt. Nem nyúlik az semerre. Ha rá celluxozom egy rendes A4-es lapra, akkor tökély.
(#) accesid válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Ez megint olyan "vita" aminek nem sok értelme van.
Van nyomtató ami sokkal magasabb hőmérsékleten olvasztja a papirra a port es a hengerek úgy vannak, hogy ami a kemence előtt van az lassabban forog a kemence utáni meg gyorsabban, abban tényleg meg tud nyúlni.
Illetve ahogy már föntebb irtam vannak olyan nyomtatok amik csak a 80g/m2 paprit húzzak be, na ezeknél örülni lehet ha magában behuzza a pauszt vagy a laser-fóliat, ragasztgatással esélytelen.
(#) mazso1988 hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Sziasztok
Szeretnék érdeklődni hogy laminálás előtt hogyan rögzítitek a pappírt a nyákra hogy ne mozdulhasson el mikor a hengerek behúzzák a nyák lemezt és a pappírt?
(#) pilotitalia válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Szia!

Általában úgy szoktam,hogy van ilyen hőálló ragasztóm hasonló mint a celux és azzal vagy esetleg elötte előmelegíted a nyákot ráhelyezed a papírt kicsit rásimítod és mehet is.De gondolom sokan sok féleképpen csinálják.
(#) Attila86 válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Szia!
Sehogy. Egyszerűen csak ráillesztem a műnyomóra a nyákot és egybe fogom őket amíg a hengerek a nyákra rá nem kapnak. Utána már a gumihengrekek tökéletesen egyben tartják a műnyomót és a panelt.
(#) mazso1988 hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat!
(#) storm hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Kémiai ónozóval kapcsolatba írtátok, hogy kell bele ón(II)klorid és jobb lesz mint új korában. Hol lehet ijet kapni és menyibe kerül? Esetleg van más megoldás is?
Következő: »»   561 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem