Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Köszi András!
Mondjuk maratáskor derült ki hogy nem teljesen tökéletes ez a toner, mert helyenként lyukat hagy. A másik céges nyomtató (színes lézer: HP LaserJet 1600) sokkal jobban teljesít, mondjuk abban eredeti HP toner van. Itt a többi kép róla.
Sziasztok!
Bocs a primitív kérdésért, de nincs időm végigolvasni a 462 oldalt. Mivel szoktátok maratás után lemosni a Laserprinterrel (HP4L) készített vasalós nyákokat? Én próbáltam acetonnal és alkohollal, egyik sem volt meggyőző.
Körömlakklemosó is jó, csak nem mindegyik
Ilyen problémám volt nekem is. A festékvivő hengerre ráragadt kosz miatt volt ilyen, aztán szépen megtörölgettem, lekapartam (óvatosan) a szutykot és jó lett. Nem tudom más nyomtatóknál mennyire hozzáférhető a henger, az enyém egy Konica Minolta Pagepro 1300W. Amúgy nagyon meg vagyok vele elégedve, vasalásos nyák gyártáshoz tökéletes, ráadásul a legolcsóbb újonnan a piacon.
Egy kérdés.
CNC-vel furkál e valaki panelt? Az lenne a kérdésem, hogy a pontos pozicionálást hogy oldja meg? Mondjuk a fotózástól a furkálásig érdekelne.
Előbb furkálok, aztán fotózok.
A nyákgyárakban úgy készül, hogy először fúrnak, utána lukgalvanizálnak, utána maszkolnak, és fotóznak és ezután marnak.
Cnc-s fúrásnál ugyan ez a sorrend a lukgalván kimarad, mert azt házilag irtó nehéz megoldani, majd ha jobb idő lesz akkor azért kísérletezek. Mondjuk a lukgalván előtt is lehet maszkolni meg fotózni csak pont ellenkező maszkkal, és akkor a vezetősávokon nő csak meg a fémréteg, de ezzel olyan jó eredményeket nem sikerült elérnem mint a teljes galván utáni maszkolással és marással.
Sziasztok!
Volna hozzátok egy olyan kérdésem, hogy a nagysebességű digitális áramköröket hogyan kell tervezni? Gondolok itt arra, hogy van például több nagysebességű videojel, pl videokártya DVI jele, HD minőségű felvételek videojele, BluRay kimeneti jele stb. Ehhez kellene terveznem egy olyan áramkört, amellyel tudnám kapcsolni különböző monitorokra a jelet, bármely bemenetet rákapcsolhatom bármely kimenetre. Hogyan tudnék én ilyen áramkört tervezni? Van a nagysebességű áramkörtervezésnek valamilyen szabálya? Például egyforma hosszú vezetékek a nyákon, több rétegen hogyan lehet jól elhelyezni, hogy történik az áramkörök között a megfelelő hullámimpedancia beállítása, hogy meglegyen a jeltisztaság? Tudnátok nekem infót adni ilyesmikről?
Sziasztok !
Tegnap bevittem a fénymásolós fickóhoz egy már általam tintasugaras nyomtatoval kinyomtatott nyáktervet , hogy ő lézeressel kinyomja nekem egy a/4 es matrica hátlapjára. A válasza a következő volt :Ugyan be nem teszem a nyomtatómba , mert felgyulad az egész ! aztán vehetsz nekem újat ! viszlát. És az ajtó felé mutatott. hm.. Ettől tényleg felgyulladhat a nyomtató ? Mert akkor a barátomét nem szeretném tönkre tenni Előre is köszönöm : Dávid
Fel nem fog gyúlni, beragadhat, a kemencében nem ráég a festék hanem a kemencére, stb. Akármilyen új anyag (sima laser fólia,pres-n-peel, stb) kipróbálását én is régi -régebbi nyomtatókon szoktam. Nem kell ezért haragudni rá.
Látod beviszed a nyáktervet egy nyomdába, hogy világítsák le, nem fognak kidobni. Vasalás csak akkor olcsó ha megva otthon hozzá minden.
Sziasztok!
Egy kis hiba csúszott a "Watt vezérlés.pdf"-ben található nyák tervben (az inpulzus hossz nevű trimmer elcsúszott)! Itt a módosított terv. Köszönöm az észrevételt shield fórumtársnak!
Én több nyomtatóban és fénymásolóban is próbáltam az etikett címke hordozót, ez egyik oldalán fényes nagyon vékony papír, mindig jó volt! Az érzékenyebb nyomtatókban elakadhat mivel hengeresre pöndörödik ahogy lehúzom az etikett címkét róla. Ha érzékeny rá a nyomtató mechanikája akkor azt szokták csinálni hogy hozzáragasszák egy fénymásoló papírhoz mivel nagyon vékony magában, de a hő meg se kottyan neki!
Kigyulladni vagy deformálódni csak akkor tud ha műanyag, az nem jó!
Több samsung-on tesztelve, hogy ha összeragasztod és vastag azt nem húzza be. Az összegyűrődő papirral meg az a baj hogy ha kemencén át akarja nyomni olyan állapotban, a fűtőtesten lévő hőálló fólia is meggyűrődhet és akkor az látszani fog a későbbi nyomtatásokon is.
Persze kisérletezni lehet, én is szoktam, de néha drága. A nyomda? nálunk az olyan hogy nem is tudják miről beszelek mikor levilágitást meg nyákot emlegetek. Ahol nincs offszet nyomtatás csak digitális "modern" dolgok ott nem fognak nyákot csinálni!
Az nem nyomda ahol csak digitális nyomtatás van. Az offsetes mp-enkét sok lapot tud, úgy szalad benne a papír, hogy szemmel nem tudod követni, ezt a digitális meg sem közelíti, és drágább is.
Minden nagyobb városban van tisztességes nyomda. Persze Én könnyen beszélek itt pesten kerültenként van egy nyomda.
Köszönöm szépen segítségeteket ! Amint nyit a papirbolt futok műnyomó papirért (: Kellemes hétvégét ! Dávid
Lenne egy kérdésem. Gyárilag lakkozott panelt csinál e valaki pausz maszkkal?
Az lenne a kérdés, hogy mi a külömbség a pausz és a fólia közt? Elég e egy réteg? Mennyivel hosszabb a világítás és kell e valami előkészítés a pauszhoz?
Puausz kicsit nyúlik. Kicsit tovább kell világítani, tesztet csinálj.
A pausz tudtommal nem nyúlik. Nincs benne műanyag. A fólia, na az bizony nyúlik, és nem is keveset.
Én azt vettem észre, hogy a műanyag fólia meg tud csúszni a nyomtató hengerei közt. Nem nyúlik az semerre. Ha rá celluxozom egy rendes A4-es lapra, akkor tökély.
Ez megint olyan "vita" aminek nem sok értelme van.
Van nyomtató ami sokkal magasabb hőmérsékleten olvasztja a papirra a port es a hengerek úgy vannak, hogy ami a kemence előtt van az lassabban forog a kemence utáni meg gyorsabban, abban tényleg meg tud nyúlni. Illetve ahogy már föntebb irtam vannak olyan nyomtatok amik csak a 80g/m2 paprit húzzak be, na ezeknél örülni lehet ha magában behuzza a pauszt vagy a laser-fóliat, ragasztgatással esélytelen.
Sziasztok
Szeretnék érdeklődni hogy laminálás előtt hogyan rögzítitek a pappírt a nyákra hogy ne mozdulhasson el mikor a hengerek behúzzák a nyák lemezt és a pappírt?
Szia!
Általában úgy szoktam,hogy van ilyen hőálló ragasztóm hasonló mint a celux és azzal vagy esetleg elötte előmelegíted a nyákot ráhelyezed a papírt kicsit rásimítod és mehet is.De gondolom sokan sok féleképpen csinálják.
Szia!
Sehogy. Egyszerűen csak ráillesztem a műnyomóra a nyákot és egybe fogom őket amíg a hengerek a nyákra rá nem kapnak. Utána már a gumihengrekek tökéletesen egyben tartják a műnyomót és a panelt.
Sziasztok!
Kémiai ónozóval kapcsolatba írtátok, hogy kell bele ón(II)klorid és jobb lesz mint új korában. Hol lehet ijet kapni és menyibe kerül? Esetleg van más megoldás is? |
Bejelentkezés
Hirdetés |