Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   563 / 1385
(#) BárányD válasza blackdog hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Értem. Szerinted melyik lenne a jobb? Sósav és Hidrogén-peroxid 10:1 arányban , vagy pedig vas klorid ( tn150 ) ?
(#) blackdog válasza BárányD hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Még kísérletezek velük, de úgy látom, hogy 100-120g között az ideális. A 150g papírt már a nyomtatóm sem szerette és vasalni is borzalom.
(#) blackdog válasza storm hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Nekem is megfelel a vasalás. 0,6mm kisebb vezetősávot nem használok SMD-t sem és A4 méretig sima ügy a vasalás.
Véleményem szerint valami agresszív kosz volt a panelen és nem égett át a festék.
(#) blackdog válasza BárányD hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Mint mondtam én Na-perszulfát barát vagyok. Igaz lassú. 160x200 panel 27perc volt, de amíg dolgozik addig én előkészítek mindent a fúráshoz és forrasztáshoz.
(#) storm válasza blackdog hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Amúgy azt vettem észre, hogy sokkal szebb lesz a végeredmény, ha vasalás előtt 1-2 percre beledobod a vaskloridba majd utánna jól átmosod az egészet mondjuk súrolszivaccsal meg zsíroldóval
(#) blackdog válasza storm hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Én vasalás előtt:
-Lemosom nitro higítóval
-Vizes papírral lecsiszolom csapvíz alatt
-Ismét lemosom
-Kicsit felmelegítem
-Vasalom.

Ezt kifogom egészíteni azzal, hogy 800 papírral először csiszolom és utána a többi.
(#) storm válasza blackdog hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Valószínű, hogy akkor jobban fog tapadni rá a festék. Azt esetleg nem tudod, hogy gyárilag milyen védőréteget nyomnak rá?
(#) blackdog válasza storm hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
A gyári nyák minőségét nem fogod elérni, de lehet kapni lakk spray-t ami védi a kész nyákot.
Persze után még mérni is nehéz a nyákon, ha hiba van. Fel kell kicsit kaparni.
De ha megfelelően előkészíted a forrasztáshoz akkor úgysem lesz hiba
(#) storm válasza blackdog hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Én nem arra gondoltam. Amit megveszel a boltban azon mi van? Amivel megakadályozzák az oxidációt.
(#) BárányD válasza storm hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Hogyha jól tudom , akkor denaturált szeszben feloldott gyanta.
(#) blackdog válasza storm hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Az üres nyáklemezre gondolsz? Mert azon semmi ami a végleges panelen használható lenne.
(#) blackdog válasza BárányD hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Igen minimális.
Ezzel egyébként beültetés előtt célszerű átmosni a nyákok majd a végén tiszta szesszel lemosni és, ha minden jó akkor lakkozni.
(#) storm válasza blackdog hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Én arra gondoltam, hogyha gyárilag azt teszik rá, akkor a kész nyákra is mehetne olyan védőréteg
(#) Dániel X válasza mps hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Fel van telepítve.
(#) SzT3 hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Sziasztok van valakinek ötlete hogy hogyan tudnék egyszerűen nyákot készíteni? helyesebben a nyákrajzot átvinni a panelra?Lézeres nyomtató nincs a közelembe és uv lámpa se. . /Sok helyen láttam ezt a filctollas megoldást . . . ha vaskloriddal csinálom nem mar alá?
Bármilyen ötletet szívesen veszek.
Köszönöm
(#) SzT3 hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Tudom hogy nem itt a helye ***

... és mégis ideírod?!
(#) JZoli válasza SzT3 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Tudod hányszor le lett már írva, hogy jó az alkoholos filc? De még jobb ha szerzel egy lakkfilcet, az még biztosabb réteget "hagy" a panelon. A sima vas klorid nem marja meg egyiket sem, de ennek a feltétele a tökéletesen zsírmentes rézfelület!
(#) BárányD hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Sziasztok !
Na készen lett életem első saját nyákja !
0.3 mm es alkoholos filcel csináltam . 4 egység sósav 1/4egység hidrogén peroxid . 8-10 perc alatt végzett is !
Kérlek mondjátok meg véleményeiteket róla !
Persze még a fúrás hátravan
(#) subwoofer220 hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Sziasztok!!
Kaptam egy erősítőt nagyapámtól,és belekukkantottam hogyan is néznek ki benne a cuccok....
Nos, a nyákon megakadt a szemem,hisz olyan volt, mintha lelet volna öntve valamivel..
Megkérdeztem nagyfatert hogy, mi lett beleöntve, erre azt mondta hogy valami olyanszerű folyadék..
Működni remekül működik csak zavar hogy olyan olajosak a nyákok..
Tehát lehet valamivel ezeket takarítani??
Ha igen, akkor mivel?
Üdv.
(#) san398 válasza BárányD hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Első nekifutásra szerintem jól sikerült. (valahogy így nézett ki az én első művem is) Csak így tovább, lesz ez még jobb is.
(#) kaqkk válasza BárányD hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Legközelebb próbáld meg vonalzó mellett ,és tényleg jobb lesz ! Gratula az elsőhöz . Én az elsőt
a nővéremtől csent körömlakkal (és a benne lévő ecsettel csináltam ) Ez ahhoz képest gyári !
(#) blackdog hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Sziasztok!

1dl denaturált szeszben mennyi gyantát kell feloldani, hogy az hatásos segítség legyen a forrasztásnál?
Nem bírom eltalálni az arányt. Kenegetem a nyákot, de csak nem akar az ón megragadni a lemezen.
(#) mps válasza blackdog hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Hali! Én úgy lövöm be, hogy jól kenhető legyen. Ha nem tapad meg akkor koszos a gyanta alatt a nyák. Vagy ón probléma, vagy forrasztás, de biztosan nem a gyanta-denszesz arány.
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Mielőtt lekened pucold meg alaposan. Baumaxban a csiszolópapíroknál van egy fémdörzsi, abból a legfinomabbat vedd meg, azzal szinte polírozni lehet, és nagyon szépen megpucolja a nyákot miközben nem karcolja össze.
(#) blackdog válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
800 -as vizes papírral becsiszolom és utána lemosom.
Ezek szerint a gyantás oldatnak nem folyékonynak hanem kenhetőnek kell lennie?
(#) mps válasza blackdog hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Nem árt ha marad a panelon gyanta réteg
(#) makait1 hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Mit rontottam el?
positív 20- al lefújtam a nyákot. Tintasugaras nyomtatóval nyomtattam fóliára, csak sajnos már üres a fekete patron és a színesekből keveri ki a feketét, úgyhogy nem tudom mennyire fed. Két kinyomtatott fóliát illesztettem egymásra és 2db 15W-os bl uv csővel lett levilágítva egy próba nyák, 3-5-7-9-12 és 15 perces intervallumokban hogy leteszteljem melyik idő lesz a legalkalmasabb. levilágítás után nem nagyon volt látható semmi elváltozás a lakrétegen. Előhívónak SZI-TI lefolyótisztítót hsználtam amit ebben a cikkbenemlítenek. Körülbelül 2 másodperc alatt leoldotta az összes lakkot, nem maradt rajta semmi. Kevés volt a levilágítási idő? Vagy simán átvilágította a fóliámat?Esetleg túl erős az előhívólötyi? Segítsetek, most csinálok először így fototechnikával nyákot.
(#) sprofan válasza makait1 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Valószínűleg a lötyi volt túl erős, kezdetnek inkább hígabbat keverj, és ha nem csinál semmit 1 perc után sem akkor kiveszed a nyákot, leöblíted, adsz még a vízbe egy kevés szitit, elkevered, majd vissza a nyák. Ha sikerül belőni az ideális töménységet, akár el is teheted üvegben, kis ideig eláll és pár előhívás ezáltal garantáltan sikerül, amíg bírja a lötyi. Én 3 rétegben szoktam egymásra tenni a fóliát, mert eléggé repedezett lesz a nyomat, te is tedd erős fény elé a tiedet, és meglátod elég-e 2db. Annál jobb, minél sötétebb. Az intervallumok jók, bár én még hozzádobnék egy 20 és 25 perceset is, sosem lehet tudni, ha semmi elváltozást nem tapasztaltál ez is lehet probléma, hogy nem volt elég az idő, nem világítottad le rendesen és annyira tömény lötyit kevertél ezáltal hogy az egész lejött egyben. Ez a két lehetséges hiba van, de könnyen kiküszöbölhető, és ne add fel!
(#) makait1 válasza sprofan hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Nagyon köszönöm a gyors választ. Már szárad a lakk ismét.
(#) szancsoboci hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
sziasztok a kérdésen az lenne hogy az erősítőmnek a nyákján van pozitív és negatív bekötés de a GND re mit kell kötnöm köszönöm a válaszokat
Következő: »»   563 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem