Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1257 / 3977
(#) blackdog válasza Zsora hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
(#) Zsora válasza Zsora hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Sajnos ez lemaradt: (két utalás)

"The Models 533 (3 turn), 534 (10 turn) and 535 (5 turn) can be ordered by stating"

"Rotation (Electrical & Mechanical): 3600° + 10%"

Valamint az fenti weboldalon: 10TRN (azaz 10 fordulat)
(#) moltam válasza Zsora hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Szerintem is, legalábbis a mechanical rotation: 3600 fok erre utal.Hopsz, lekéstem...
(#) janikukac hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Köszi fiúk... :wilting: :szomoru1:
(#) blackdog válasza Zsora hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Igen. Köszönöm.
Mivel kezdő vagyok kicsit össze zavart a 100R/10R főcím.
Én is nézegettem az adatlapot és feltűnt a 3600°.
Ekkor lett gyanús, hogy a 10R az <> 10 ohm hanem 10R = 10 rotation.
(#) jdani hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Helló. Kicsit kezd elegem lenni az 5Vos stabilizátorral, ami 3 darab 16F876A kinyírt, mert 5V helyett több feszültséget engedett át. 13V a bejövő, és a kimenő volt 9V ami kinyírja a PIC-t. Első bekötésnél jó, most rákötöttem, nézem nem működik, lemérem 9V a 78l05 kimenetén miért?
(#) Doncso válasza jdani hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Lehet , hogy rossz?
(#) jdani válasza Doncso hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Előzőleg rossz votl kicseréltem. Ma tettem bele tiszta újat, használtam vagy 10percet. 1óra ámulva újra rákapcsoltam, akkor már nem volt jó. De miért? Elég költséges játék lesz akkor.
(#) David.zsombor válasza jdani hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szerintem kinyirtad mert ez csak 100ma-t bir
(#) jdani válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Csak egy PIC van rákötve, smemi különös fogyasztó, LED vagy valami.
(#) David.zsombor válasza jdani hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
csinálj egy rendeset 7805 -el és az elég sokat bír
(#) blackdog hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Ez a kapcsoló Bővebben: Link az adatlapja szerint 125V / 300 mA terhelést bír.

Jó sejtem, hogy akkor 12V-nál bőven elbírja az 1A átfolyó áramot?
(#) imi84 hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Sziasztok! http://www.hestore.hu/prod_10024121.html -- ezeket az érintkezőket lehet a hozzá való spec. krimpelőfogó nélkül krimpelni valahogy? Előre is köszi a válaszokat.
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia!
Mutasd meg az adatlapot!
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Bővebben: Link

Az S6P-ről van szó,
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Hello!
Egyszer biztosan.. Ha ezen elméleten menne a dolog, akkor az lenne ráírva, hogy 30W. De ez nem kapcsoló, csak egy 67Ft-os valami..
- A kapcsolt áramnál, elsősorban az érintkező felületek nagysága számít.
- A feszültségnél a távolság.
- Az áramnemnél, az érintkezők anyaga, kapcsolás nyitás-zárás sebessége, ívoltás megoldása, a kapcsolt áram ohm-os, vagy induktív-kapacitív jellege. (vagy is a fázistolás mértéke)
üdv! proli007
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szerintem a 125/300 mA-ből nem következik az, hogy 12V-on 1A-t is elbír.
(#) proli007 válasza imi84 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Hello!
Fogó nélkül krimpelni, olyan, mint zokniban lábat mosni..
üdv! proli007
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Oké. Köszönöm mindkettőtöknek.
Proli007 igaza van. Hirtelen jött ötlet volt, de aztán megvilágosultam.
(#) storm hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretnék rendelni HEstore-ról nagyobb menyiségű SMD ellenállást viszont még nem vagyok annyira jártas az SMD-k terén. A kérdésem az lenne, hogy a '0603' fajta megfelelő-e nekem? ( ne legyen túl kicsi de azért túl nagy se)
(#) ludus válasza storm hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia!
SMD ellenállásoknál az első két szám a hossz, a második kettő a szélesség mm-ben úgyhogy a 0603 nem túl nagy. Lehet hogy a 0805-össel jobbal járnál. Az apróhirdetéseket nézted már (nem reklám de ott jó áron árul egy-két kolléga SMD alkatrészeket)?!
(#) kendre256 válasza jdani hozzászólására (») Márc 26, 2011 / 1
 
Nem szoktak tönkremenni ezek az ic-k. Túláramvédelem, túlmelegedés elleni védelem is van bennük, nem indokolt, hogy tönkremenjen.
Ki tudja nyírni, ha a kimeneten nagyobb feszültség van, mint a bemeneten, pl. ha nagyobb elektrolitkondenzátor van a kimeneten, mint a bemeneten, és nincs terhelőáram. Ez ellen úgy lehet védekezni, hogy a kimenet és bemenet közé egy diódát kell tenni, úgy, ahogy ennek a doksinak a 7. ábráján javasolják.
(#) qvasz2 válasza imi84 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Lehet, persze, csak nem biztos, hogy úgymarad! Ezért én az ilyeneket pákával szoktam "krimpelni", az tuti nem csúszik szét !
(#) storm válasza ludus hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Rendben, köszi!
(#) proli007 válasza Bukall hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Hello!
Szerintem Te félre érted a dolgot. A Fet Gate-Source elektródájára kell 4V hogy kinyisson. Tehát készítesz egy áramgenerátor (nyelő) kapcsolást, (amit pld. akár egy 9V-os elemről is táplálhatsz) és a Drain-Souce ponttal terhed a napelemeket. Természetesen a terhelő áramnak megfelelően és a Fet típusától függően a Fet-eket, párhuzamosan kell kötni és a megfelelő hűtésről gondoskodni. És akkor gond egy szál sem..
üdv! proli007

Nyelő.png
    
(#) benocs24 hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni abban,hogy egy kivezérlést jelzőt szeretnék bekötni de AN6884 es ic vel de nekem 24 voltom van és annyit nem bír az ic ezt egy trimmer potival megoldható e? Ja és ac vagy dc kell neki? előre is köszi a segítséget
(#) David.zsombor hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Sziasztok. Szeretnék építeni egy ledes stroboszkópot és már van is egy kapcsolási rajzom de ehhez a segítségeteket kérném mekkora potit tegyek a 100 k-s poti helyére vagy elé(a 10k) ha azt szeretném hogy a 10 flash/sec nél gyorsabban villogjon mondjuk 40 flash/sec (mert az 50 már folyamatosnak tűnik).Köszi
(#) moltam hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Helosztok.
Kivágtam egy monitor tápját a környezetébôl. Rákötöttem a kimenetére egy sorkimenôt. De sokimenővel és anélkül is csak indulgat. Elindul, leáll. Így nincs folyamatos nagyfeszem. Az icje TEA1504AP. Mi lehet a baja? Az optot kiszedtem a helyérôl. Az a készenlétbe kapcsolásért felelel csak?
(#) Doncso válasza moltam hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia, az optó szerintem a visszacsatolásban játszik szerepet, szerintem kell az oda.
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Persze, hogy kell az optó, hisz azon keresztül figyeli az IC a kimenet feszültségét. Adatlap
Következő: »»   1257 / 3977
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem