Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1259 / 3973
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
A monitoré sokkal nagyobb frekin is megy jó hatásfokkal, nem 15625Hz re van tervezve. A szekunderre tenném a diódát, sorba a kimenôtrafóval.
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Az kevés, kell még egy kapcsoló FET vagy tranzisztor.
Megy talán nagyobb frekin, ha nem valami ősrégi, ráadásul a TEA akár 100kHz környékére is felmegy.
Szerintem: Táp plusz egyenirányítás pufferel, utána sorkimenő, pl. egy fettel kapcsolgatva.
(#) vxo válasza ludus hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
köszi!
(#) vxo válasza pucuka hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
köszi!
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Nemrég még zöldet akartál.
Nem sok helyen kapni azt hiszem az urbánnak, de ha megtudod az árát akkor tetszeni fog a 'sárga'.
(#) l0m3x válasza janikukac hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Pont van ilyen üvegszálas 2 oldalú nyákom a4-es méretben...Ha küldesz 1 oldalast érte...akkor jó
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Persze, hogy zöldet akarok, védőlakkal. Csak most azt nem értettem, hogy másoknak miért másmilyen tulajdonságú a lemeze.
(#) peti16biro hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Heló!
Az lenne a kérdésem hogy egy 8v-os 150mA-es acdc adapterrel lehet e tölteni egy 7.2v-os 1500mA-es akkut. Kell-e valami elektronika hozzá, vagy csak simán rákötöm az adaptert az akksira?
(#) David.zsombor válasza peti16biro hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Milyen akku?
(#) peti16biro válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
1500mAh, NI-MH,7.2v 1.2v-os cellákból.
(#) t.gergo hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Hello!
Én azt szeretném megkérdezni hogy a mellékletbe található kapcsoláson mit jelentenek: In_R és In_L
Előre is köszönöm!

kapcsolas.gif
    
(#) janikukac válasza t.gergo hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
A jel bemenet, de nem merem kikiabálni, mert nem biztos.
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Pedig az. Az L= left, vagyis bal; az R= right, vagyis jobb.
Az In= input, vagyis bemenet.
(#) t.gergo válasza janikukac hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Addig én is eljutottam hogy valami jel bemenet lehet csak azt nem hogy konkrétan milyen
(#) qvasz2 válasza t.gergo hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Ha rákeresel a nevére, rájössz, hogy ez egy erősítő IC.
(#) t.gergo hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Vagyis az In_L az egyik hangszóró az In_R pedig a másik?
(#) janikukac válasza t.gergo hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
[OFF] Nem ! (de ezt sem merem el kiabálni) ! Vegyük példának a Jack dugókat. Ha monot használsz, annak van két része. A jobb csat, és a föld.(jel, melegér) Sztereo annyiban különbözik, hogy ott van jobb, bal és föld.
(#) sszdani hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne Hogy hívják azt a relés kapcsolót, amelynek két állása van és egy rövid impulzusra átvált az egyik állásból a másikba, majd ha a másik lábán megy egy ugyanilyen rövid impulzus vissza vált. Ez a 2 morzés relé?
Segítségért előre is köszi
(#) qvasz2 válasza t.gergo hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Nem. Az erősítőnek a kimenetére teszed a hangszórót. (speaker) A bemenetére kötöd a hangforrást, amiket köbzoli is felsorolt.
Ennek a teljesítmény erősítőnek az a funkciója, hogy a kis jelet felerősíti a hangszóró számára.
(#) qvasz2 válasza sszdani hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Bistabil relé
(#) Doncso válasza t.gergo hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Szia, a kapcsolási rajzon egy TDA1554Q tipusú IC-vel felépített sztereó erősítő kapcsolási rajza látható. Egy erősítőnek van bemenete, ahova a CD-t, miegymást kötöd, illetve van egy kimenete, ahova a hangszóróidat. Mivel sztereó van jobb és bal oldala. ebben az esetben az IN L és az IN R a bemenet, ide kell kötni a CD-t, az LS1 és LS2 a kimenet, azaz a hangszóróra.
Így oké?
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Zolibá, ez a kezdő kérdések topicja, itt mindent lehet. kérdezni
(#) Stefan válasza sszdani hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Bistabil ( Set, Reset ) relé
Bővebben: Link
(#) Davidd hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Sziasztok.Lenne egy keresem... a mellekelt kapcsolasi rajzhoz valaki kuldene nekem egy nyak tervet..mert ahogy talalom a nyakokat mind asszimetrikus tappal van.Elore is koszonom

erosito2.gif
    
(#) t.gergo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Nem azt kérdeztem hogy mi a R , L mert azt énis tudom...
Most már nagyából megértettem...
(#) t.gergo válasza Doncso hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
megnéztem a csatlakozót és most már minden tiszta
(#) Doncso válasza t.gergo hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Szuper.
(#) David.zsombor válasza peti16biro hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Én nem értek ehhez de szerintem kéne valami töltő elektronika.
(#) DJanosi hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Üdv ! Valaki akinek van ideje segítene nekem abban hogy miből áll az alternátor(autó) es hogy hány szál megy ki belőle mi céllal es a belső elektronikája általában hogy néz ki mit találhatunk benne es azt mit csinál ! Üdv :Levente
(#) David.zsombor hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Sziasztok valaki meg tudja nézni ezt nekem gyorsan? Szerintem jó de több szem többet lát
Következő: »»   1259 / 3973
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem