Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   108 / 254
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Gratulálok, nagyon szép lett! Nekem is készül egy piros csövekkel, házi kivitelezésű nyákkal, most vettem hozzá rc5-ös philips távirányítót.
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Gratula, nagyon igényes lett! Látom gyári nyák készült alá. Várom már én is a nagy óráét, az is gyári lesz, bár lötstop nélkül.
(#) Gery78 válasza sooty hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Szépek ezek a piros slagok (csövek ) Milyen fajta? Z573M?
(#) sooty válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Igen, Z573M. Ehhez az órához a sima Z570M is jó, mert nincs bekötve a tizedespont. (És a piros lakk nélküli változataik is, vagy a lakk lemosható ezekről.)
(#) kisgeri hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
Sziasztok! Végre elékszült a nagy óra nyáklemeze, kezdődhet a maradék alkatrészek beszerzése és a beültetés.
Hp41C, a program milyen stádiumban van jelenleg ehhez az órához? Üdv!
(#) Gery78 válasza kisgeri hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Az igen! Nagyon szép lett! Én is nagyon kíváncsi vagyok a fejleményekre.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Szia,
ez a verzió ugyan azt fogja tudni mint a multiplexes mule V1.akárhány?
Azért kérdezem hogy esetleg érdemes volna ezt kivárnom a "sípolós" helyett ?
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Ez még annál is többet fog tudni. :yes:
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
:eeknoes:
Kérdés hogy mikor!
(#) Gery78 válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Bizony többet fog tudni, és még ráadásként nem is fog sípolni, mert nem multiplexált a nixie-k vezérlése.
(#) sooty válasza Gery78 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Mondjuk a Mule v2 se sípol, csak reggel amikor felkelt engem a csipogójával
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Remélem mielőbb! A héten meg lesz minden belevaló, ha minden igaz. Meg a program kérdés még, hogy mi van vele. Amúgy nem tudom mennyire követted, de nagyon sok mindent tudni fog. Egy igazi "hártánya" lesz a működési elvéből, hogy 6db 74141 kell bele, de ez direkt lett ugye így tervezve.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
A 6 darab nixie driver maximum a szünetmentes oldalát gyengíti. Amíg a vaterán kapható a ruszki verzió 200Ft/db áron anyagilag nem jelenthet akadályt senkinek :yes:
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
A szünetmentest nem fogja gyengíteni, mert a fölösleges IC-k is ki lesznek kapcsolva, amikor külső táp nélkül megy.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Akkor pláne nincs miről beszélni
Ha valakit érdekel meg van a címe-telefonszáma a 74141-es vaterás embernek.
280Ft/db
(#) Gery78 válasza kisgeri hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Szerintem azt kellene csinálni, hogy amikor elkészülsz a beültetéssel, akkor odaadhatnád Hp41C mesternek, hogy azon fejleszthesse a programot. Persze ha beleegyezel ebbe, és Hp41C is lesz olyan rendi, hogy elkészíti nekünk ezt a csodás programot.
(#) Hp41C válasza Gery78 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Miért van az, hogy mindenki rólam beszél?
A program első változata már régóta fut a szimulátorban. A Mule V2 óra programját is úgy írtam meg, hogy (akkor még) nem is építettem meg. Az elkészült programokat Sooty tesztelte. Most, hogy én is megépítettem, csak egy apró hibát találtam benne: a gombokkal nem lehet kikapcsolni a kijelzést (azért bekapcsolni lehet), csak távirányítóval.

A 16F886 programjából a menü rendszer és a PC-s program, és az extrák (csőregenerálás, stb.) hiányoznak. Annyi minden állítható és a Nixie -k csak 0..9 jeleket tudják kiírni, és még ki lehet kapcsolni a szimbólumokat. A Mule menürendszere nekem kényelmetlenebb, mint a PC -s állítás.

Kell még egy - két teszt és küldöm az első verziót. Az áramkört előbb rendesen be kell mérni, nehogy az új kontrollertből azonnal kiengedje a füstöt...
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Szia! Hát ez nekem valahogy nem jutott eszembe, hogy egy távirányítós órát gombbal küldjek alukálni, amikor már én is lefeküdtem és szunyálni akarok A Mule v2 menüje megszokható és ha éjjeliszekrényen vagy a polcon van, ott a PC lenne nekem kényelmetlenebb. Persze lehetne írni egy programot, ami irda porton keresztül felprogramozza az órát az infrán keresztül. Szerintem szuper programot írtál és a nagyhoz is azt fogsz írni, akár láttatlanban is
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Szia!

Nem tudom, hogy hogyan is böködnék végig 40 ébresztési időpontot. Nem csak az órát és a percet kellene beállítani, hanem azt is, hogy a hét melyik napján ébresszen, esetleg az órát hagyja figyelmen kívül, hogy csipogjon és hányat vagy a relét vezérelje, a relét hány percig...

Azért ennyi lehetőségbe egy váltott műszakos két hét is belefér...

És még lenne mit állítani...

A Mülle órában nagyon hiányzik még egy két gomb. Ha rossz gompot nyomsz, állíthatod újra az időt...
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Rendben, köszi! Szólok, ha megvan a beültetés, aztán tápfesz alatt kontroller nélkül lemérem, és jöhet a program tesztelésre.
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Értem én, hogy a Mule-hoz készített menü megoldás nehézkes lenne a nagy órához, csak azt akartam kiemelni, hogy a Mule-hoz pont jó! A gombos kikapcsolást tényleg nem hiányoltam, mert én még éjszaka is néha megnézegetem, pláne ha mind a 4 nixis órám megy egyszerre...
(#) Gery78 válasza sooty hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Ja aztán egész éjszaka nem alszol, mert a szép nixie óráidat nézegeted, meg gyönyörködsz bennük, és reggel karikás szemmel kelsz, mint az ördög... :hehe:
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Működik már a gombbal való kikapcsolás is (1.18). Ez azoknak jó hír, akik ugyan éjszaka néha meg szeretnék nézni, hány óra van, de azért közben aludni is szeretnének. Az SW1 rövid megnyomása nem csak bekapcsolja a kijelzőt, hanem ha már aktív colt, akkor kikapcsolja.
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Soo.
Most vagy soha...Bővebben: Link
(#) Gery78 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Hát ez tényleg megéri... Majdnem 160.000 Ft. Embertelen. Amúgy szépek.
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Öööööö... most nincs "kedvem" megvenni... amúgy::szeret:
(#) kisgeri válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Ez jóóóó!
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Én 50 ért is megcsinálom akár 10 l es duncosüvegbe ,és 60as izzókkal
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Nem csalódtam benned! Vág az eszed mint a borotva pamacs.
(#) kisgeri hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
Sziasztok! Halad a nagy-óra beültetése, igazából nincs már sok hátra. Majnem minden megvan már hozzá. Ami fejtörést okoz, az RTC-ben lévő R56 pozíciójú ellenállás, ill. az elem/akku típusa. Ez a kettő nyilván összefügg, de aki érti, hogy hogyan, legyen szíves ossza meg! Valamint nem találtam az USB csatoló részhez TLP283 típusú optokaput. Ezt hol lehet megvenni, vagy mivel lehet helyettesíteni?
Szintén az USB-s részben, van egy ferritgyűrű. Gondolom zavarszűrést szolgál. Ide bármilyen kis gyűrű megteszi?
Valamint az IRFU5305 helyett csak az SMD IRFR5305 változatát tudtam beszerezni, de ezt nem lesz nehéz beleapplikálni.
Csatolok egy képet a jelenlegi állapotról. A nyákterv még aprókat módosulni fog, mert mint minden prototípusnak, ennek is vannak hibái (szűk furatok pl.) ezek korrigálása után újra felrakom majd. Ja és az alkatrészek milyensége-életkora felett hunyjatok szemet, elég sok kiskoromban kapott mindenfélém van, amiket felhasználok, ha lehet. Persze csak ellenőrzés után. Előre is köszi a válaszokat!
Következő: »»   108 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem