Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   718 / 1681
(#) gg630504 válasza Collector hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Nem értem.
Szentségelünk, hogy a kínaiak a fűtőborda mellé szerelik az elkót, ami persze rendesen kiszárad és viszi magával a többit, kihagyják az EMI szűrőt, stb.
Ugyanakkor diódákat párhuzamosan kapcsolsz, egyszerű, tűzveszélyes kondenzátorokat használsz, kisütőellenállás nélkül.
Hová lett az európai műszaki kultúra?
(#) Collector válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Tűzveszélyes kondenzátor?
Mivel több dióda van sorban, és ezek a sorok párhuzamosan kapcsolva a szórások egyre nagyobb eséllyel egyenlítik ki egymást.
Kisütőellenállás van a kondin, de mivel a panel felső rétegén sehová sem tudtam betenni az ellenállást, a hátuljára forrasztottam.. remélem még nem kaptál szívinfarktust, mint az európai műszaki kultúra utolsó képviselője
(#) DJanosi válasza Collector hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Hat én a külön panelre úgy tettem volna be a ledeket de csak a ledeket semmi mást hogy nem hagytam volna kilógó ***t így aztán nem kell felni az araműtéstől
(#) dbase válasza Collector hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Én is agyalok csak én valami 100ft-os müanyag tálba furkálni 100db ot hogy körsugárzó legyen. Ajánlani tudom egyeni.hu oldalt ahol olcso a fehér led.
(#) blackdog válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Szeretnénk látni, hogy te hogyan csináltad volna.
Ilyen hozzászólás mellé illik javított rajzot is adni. :yes:
Melyik kondi tűzveszélyes ebben a kapcsolásban és amúgy melyik nem?
A dióda híddal meg nem értem mi a gond?.!
Collector:
Szép munka! Jó neked, hogy volt otthon ennyi leded
Most nekem is jól jönne 50db fehér LED.
(#) Collector válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Gondolkoztam azon is, mert régebben ki akartam próbálni egy LED-es stroboszkópot, de aztán ez lett a vége, tűz és robbanásveszélyes, halálos, sőt, kulturálatlan. Lehet még radioaktív is
(#) zenetom válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Hali!
Külön dobozban még nagyobb lenne az áramütés veszélye! Bár így is elég szerencsétlennek kell lennie aki meg akarja magát rázatni vele

Collector: szerintem nagyon szép lett a panel!
(#) DJanosi válasza Collector hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
én mar számos Led Stroboszkópot csináltam de ilyet hogy meggyúljon sőt robbanjon na meg radioaktív azt mar nem!
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Miért veszélyes, Viktor? Nekem is tetszik amúgy, grat Collector!


Üdv : Bázis !
(#) Tibi98 válasza Akashi hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Nem bánnám, ha nálam is ilyen alkatrészek kallódnának itthon... Szép munka, grat!
(#) Collector válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Van egy 30W-os izzós lámpám, ahelyett használva megállja a helyét, persze totál más a megvilágítás, de a falról visszavert fehér fény már homogénebb fényhatást ad.
Egész pontosan ezt vettem Bővebben: Link
A meglepő az volt, hogy mind az 50 működik is.
(#) gg630504 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
A 68 nF-os kondenzátorok tűzveszélyesek. Helyette zavarszűrő X-es, de jobb, az Y-os kondenzátor: "A tokozásuk égéslassító vagy lángfojtó hatású."
A nem világító diódákkal nincs gondom. A világító diódák vannak párhuzamosan kapcsolva. A korrekt megoldás az áganként 68 nF, Graetz és puffer.
Az áramlökés korlátozó ellenállás is necces, utána kellene nézni, erre az ellenállásra legfeljebb mekkora feszültségimpulzus adható. Általában 200 volt, ezért én kettőt sorba kötnék.
Olvadóbiztosító is kimaradt az elejéről.
(#) klemo86 válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
A radioaktívos poént valószínűleg nem érted, de szerintem nem bánná
Szép lett, én is agyaltam reflektoron, csak nem tudtam eldönteni, hogy sok kicsi LED, vagy egy nagy… Egyébként a mai napig sem
(#) DanyyX válasza Collector hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Jó lett a végeredmény, de fogadd meg amit gg630504 mond!

Azok a kondik hálózatra nem valók, ha be akarod építeni valahova tegyél bele X2-es kondit mielőtt baj lesz. Számomra szentírás hogy biztosítékot minden olyan dologra kell tenni amit a hálózatra kapcsolok. A ledek párhuzamba kötése tényleg nem egy elegáns megoldás, valóban soronként kellene lekondizni. Csináltam már hálózatra ezt-azt, hidd el nem olyan jó érzés, ha felgyújtja a házat egy ilyen megfejtés...
(#) zsoltee0001 válasza Collector hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Szia

Szép katonásan sikerült beforrasztani a ledeket!
Használtál valami sablont?
Nem látok zenert az áramkörbe.
A ledeket nem áramgenerátorról kellene hajtani?
Már csak elég nagy szívás, ha pár hónap használat után átmegy stroboszkópba a lámpa
Üdv
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Szerencsére csak félig... Veszélyesnek veszélyes, de a szépsége túlhalad Téged!
(#) Collector válasza DanyyX hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Úgy látom, elég sokaknak okoz gondot az értelmezése annak, amit leírtam.
Idézet:
„Egy gyors fél napos projekt volt, "ami van itthon" stílusban”

Abból építkeztem, ami itthon volt, nem véletlenül van pl 5x68nF kondi párhuzamosan, ilyenem volt itthon éppen, másodsorban pedig egy szóval nem mondtam, hogy ez akárhova is fixen be lesz építve, főleg, hogy kapcsoló sincs rajta. Ezt elsősorban tesztelésre csináltam.
A LED-ek párhuzamos kötését már elmagyaráztam, szintén hiába, de mutatok egy másik példát is:Bővebben: Link
(#) DanyyX válasza Collector hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Értem én, csak a dobozolás emlegetéséből arra következtettem hogy... van erre egy kulcsszó egyébként: prototípus.

Attól még hogy a neten vannak olyan kapcsolások ahol párhuzamba vannak kötve a ledek (ledsorok, tökmindegy) nem jelenti azt hogy az úgy jó is.

Részemről lezártnak tekintem, csak jót akartam és nem lehúzásnak szántam amit írtam.
(#) Abukodonozo válasza Collector hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
"...tűz és robbanásveszélyes, halálos, sőt, kulturálatlan. Lehet még radioaktív is" Ez nagyon tetszett! Amúgy gratulálok a munkádhoz mindenek ellenére.
(#) Mybuster hozzászólása Márc 30, 2011 /
 
Hali mindenkinek !
Bemutatom a led sky light-omat (csillagos égbolt) kis kütyüt ami 1,5 hétig készült ! Infókért nyugodtan lehet írni !
(#) jdani válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Hali. Ennek mi a szerepe (értelme)?
(#) Mybuster válasza jdani hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Imitálni akartam a csillagos égboltot meg hát a halványodást most próbáltam ki először 4017 en
(#) jdani válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Tesztelésre én is szoktam csinálni sok mindent, aminek annyira nagy haszna nincsen, de hát ezen tanul az ember
(#) blackdog válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Érdekesek a piros és zöld 'csillagok'.
Én úgy csináltam volna, hogy amikor egy LED csoport kezd elsötétülni akkor kezd világosodni egy másik.
Én így fogok egy díszt készíteni a plafonra ami gyermekeim csillagjegyét rajzolja ki felváltva.

[off]
Miért kell hozzászólásokat indoklás nélkül törölni? Főleg, ha információ tartalma is volt?
(#) Mybuster válasza blackdog hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Hát igen mert hagytam ki mindíg egy periódus időt de így se rossz !
(#) zenetom válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Idézet:
„A nem világító diódákkal nincs gondom.”

Amíg el nem kezdenek világítani...
Én láttam már mezei DIP tokos IC-t is világítani. Eldisszipálta a 60W-os rendesen...
(#) norby87 hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy TDA1558q Ic-vel egy 2.1 erősítőt építettem.
SW szűrőnek ezt használtam: Bővebben: Link

Szabad szemmel teljesen fekete a doboz, csak a vaku miatt van ez a csillogás minden porszemen és éleken. Tisztában vagyok vele, hogy egy asztalos sírógörcsöt kapna a doboz láttán, de a lényeg, hogy én csináltam a két kezemmel
Csak még van egy nagyon halk sistergése és búgása, úgyhogy komolyabb tápszűrés még csinálok neki. Azt hiszem van is itthon egy 15.000µF kondim, az jó lesz
(#) kowi válasza norby87 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
nem rossz de a 15000uf kondi kicsit túlzás ide. valószínűbb inkább a full fadoboz vagy árnyékolás hiba a "sistergés" de majd megírják a szakik
(#) Ricsi89 válasza norby87 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
A jelvezetékeket nem UTP kábelen kellene vinni és talán csökkenne a sistergés is. Egy picit lehetne rendezettebben is vinni a kábeleket, nem csak beledobálni. Hely van, szépen elférne minden kábel. A hálózati trafót hová rejtetted?
(#) norby87 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
-Rájöttem, hogy a sistergés a hangkártyámból jön, mert nem sistereg, ha ki van kapcsolva a gép. Esetleg hogyan tudnám ezt a zajt elnyomni?
-Most már 3300µF-el szűröm a tápot, és csökkentettem a vezetékek hosszát és a búgó hang majdnemhogy megszűnt. Amúgy köszi a kommenteket, a trafó a subwooferben van
Következő: »»   718 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem