Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramtermelés (háztartási célú kiserőmű)
Lapozás: OK   10 / 23
(#) balogh válasza FREDDI hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
„Tehát örök feledésre ítélem az elmúlt 20 év összes politikai erejét. Ez alól csak egyetlen mostani múlt nélküli erő kap felmentést átmeneti időre, ha rövidesen felveszi a már korábban felvázolt utat.”

Én szívesen feledésre ítélném a jelenlegi politikai elitet.
A gondom, hogy NINCS kit felmenteni.
Nem tudom, hogy belemenjünk-e?
A lényeg, hogy egy nagyon pancser politikai szemfényvesztés folyik.
Azért is nevezem pancsernek, mert a választók kb. fele valamelyest átlátja ezt.
A nyilatkozatháborúknak álcázott semmit nem önmagában kell értékelni.
Vessük össze, hogy egy párt mit mond és mit tesz.
Továbbá.
Nézzük meg, hogy kik a „szembenálló” felek. (tegnap itt, holnap az „ellenoldalon).
Ha csak ezt a két megfigyelést egybevetjük, látnunk kell, hogy egyetlen politikai erő van. És azok bizony ellenünk szerveződtek.

Két kérdést tennék fel.
Egy piacgazdaságban tud-e „munkahelyeket teremteni” egy kormány?
Egyetlen esetben tud. Akkor, ha növeli az államapparátust. Egyébként nem.
Megfér-e egyazon közegben a demokrácia és az abszolutizmus?
A kérdés annyira butácska, hogy ezt nem is kellene feltenni. Pedig aktuális.
(#) Amperas válasza Ződfülű hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Szia Zöldfülű!

Jól látod a dolgokat........

Annyit azért hozzáteszek, hogy a pályázatokat október 31 után bíráják el a Beadási határidő után.

A 4M rendszer 7-800 ezer önerő + 30 % támogatás + hitel.

Így megoldható a beruházás
(#) Amperas válasza balogh hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
El kell olvasni a ZBR programot a támogatás mértékéről
(#) balogh válasza Amperas hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Elolvasni?
Hagyjuk már ezt a mérhetetlen ostobaságot!
A papír mindent kibír.
Vannak ismerőseim, akik nyertek ugyan pályázatot, de a pénz elfogyott. Így egy vasat nem kaptak. Hogyan lehet ez?
Emlékszünk ugye, amikor „dübörgött a gazdaság”? Leírni, bármit lehet.
Elhiszem, hogy neked valami nagyon eladó.
Most, te a hóembert szeretnéd meggyőzni, hogy neki legjobb a kályha mellett?
(#) balogh válasza Amperas hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Szerintem írj egy értekezést a Termonukleáris erőművek a háztáji gazdaságokban címmel.
Többre jutnánk vele, mert hamarabb hozna eredményt, mint a pályázataid.
Kérdés, hogy kinek és mi az eredmény?

Tényleg. mit tudsz az említett erőművekről, azok működéséről?
Esetleg, tudnék egy olyat szegelni a sufniban? Engem, az jobban foglalkoztat.
Ha már ugye álmodik az ember…
(#) pudding1 válasza balogh hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Mit vársz egy olyan embertől aki a hitelt nem adja hozzá az önerőhöz mintha azt soha nem is kellene kifizetni? (és a hitel az nem azt jelenti hogy annyit fizetek vissza amennyit felvettem úgy hogy a csodálatos megtérülés nyakig sülyedt a sz.rba!) Egyébként meg szívesen pályáznék úgy hogy az a remek ember aki garantálja nekem a támogatás megnyerését, önként és dalolva megelőlegezné nekem a pályázott összeget, és ha megkaptam, visszaadom neki+ a jutalékát. Biztos lehetsz benne hogy nem lennék sóher!
(#) Moderátor hozzászólása Máj 22, 2010
 
Uraim!

Ideje lenne visszatérnetek az eredeti témához, mert szeretnénk továbbra is megtartani, hogy a HE fórum teljesen politikailag független, így nincs politizálás sem a szerkesztők, sem a tagok részéről.

Ehhez kérem hogy tartsátok magatokat, ne kelljen nekünk megoldani a problémát.
(#) Amperas válasza balogh hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
sajnálom a pesszimizmusod.........
De tudod mit az erőmű összerakásában segítek
(#) balogh válasza Amperas hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Nagy divat ma másokat minősíteni.
Optimista, pesszimista és hasonlók. Magam részéről gőgös én buta viselkedésnek tartom.
Ha már mindenképpen idegen kifejezéseket szeretnénk használni.
Én realistának tartom magam.
Maradjunk ennél a meghatározásnál velem kapcsolatban.
(#) Ződfülű válasza balogh hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Nagyon sajnálom, ha bárki úgy érzi, megsértettem az önérzetét. Egyedül a lényegi összefüggésekre céloztam. Kivételek mindig vannak, és lesznek.
A tekintetben pedig osztom mindannyitok véleményét, hogy a panellakás fenntarthatatlan fejlődést eredményez, ezért is találták ki, hogy a bent lakó fizessen és fizessen, nem azért, mert "energetikailag hatékony".
A komám komálósa story meg visszaütött, amit ti dobtatok fel, tehát ti is úgy látjátok, mint én, hogy a koma komája kap a léből, ezt ti is alátámasztottátok. Tehát
akár ezt megállapíthatjuk közösen is, és indíthatunk egy új vonalat.
(#) balogh válasza Ződfülű hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Nincs miért megsértődni.
Ez van.
(#) balogh hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
Tudna valaki linket a repceolaj gyártásról?
Köszi.
(#) balogh válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Szabadon választott.

Egy egyszerű kérdés volt.
Meg tudtam volna éppen úgy is fogalmazni, hogy milyen magasra tegyem szabvány szerint a kapcsolót abban a helyiségben, ahol pár deci repceolajat sajtolnék és mekkora indító kondi kell a szellőző ventilátor motorjára, ami valójában egy univerzális motor.
Ez a néhány deci olaj, ha lenne belőle valami, egy áramfejlesztőt hajtana. Egy kiegészítés lenne egy szigetüzemű rendszerhez. Mert ugye a nap sem süt mindig és a szél sem fúj állandóan. Szerencsére. (Néha biciklizem)
De egyébként, hagyjuk a fenébe.
A feltett kérdések 90 százalékának nincsen köze az elektromossághoz.
Pont ez a kérdés nem passzolt ide.
Egye fene.
Töröld légyszi a hozzászólásaimat és mindenki lelki békéje meglesz.
(#) FREDDI válasza balogh hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
:google: a beírt kulcsszó " repceolaj sajtoló ", majd ezután átváltasz képtalálatra, és ott bogarászol, itt egy találat Növényolaj présgép

A múltkor láttam egy amerikai oldalon egy rakás a legkülönfélébb ilyen extruderes prést. A gyümölcs centrifuga kifejezést fordítsd le angolra, és azzal keress (nem képtalálatok közt volt, de azt is megpróbálhatod, valami "discont" volt a nevében). A legkülönfélébb típusok vannak (több száz), kézi és gépi, vas, rozsdamentes, stb. 100 dollár körül már vannak masszívak, amik használhatók rá. Garancia nincs az infora, a többi a te dolgod.
(#) Amperas válasza balogh hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Sziasztok ismét!

Volt valaki a 05.27-től 29-ig tartó RENEXPÓn?

Sok kérdésre választ kaptatok volna.

Mindenféle megújuló energia felhasználásról.

Itt már nem láttok többet, e-mailben szívesen válaszolok kérdésekre.

További jó levelezést

sziasztok
(#) pudding1 válasza Amperas hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Na végre Ha már veszi valaki a fáradságot hogy fórumot olvas akkor legalább itt ne verjék át. Privátban meg azt húzol csőbe akit akarsz.
(#) Ződfülű válasza Amperas hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Halli!

Én kimentem a kollegával, és végigjártuk. Sajnos siralmas, de csak 3 emberke tudott a saját portékáihoz hozzászólni, és tudta, mit árul, értett a témához.
A többiek csak a betanított szöveget duruzsolták. A műszaki kérdésekre már válaszolni nem tudtak. Sajnos kijelenthetem, hogy durván felhígult a szakma.

Ezt minden nagyképűség nélkül kijelenthetem, hisz elég régóta ebben a szakmában tevékenykedem, és nem csak kereskedek, eladni akarok, hanem építek, és javítok mások helyett is.

Akinek tudok én is segítek, ezért fórumozok, nem reklámból. Bárki kérdezhet az adatlapomon megtalálja az elérhetőségeim.
(#) Fakukac1 hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Sziasztok. A vizierőmű projekt zsákutcába futot mert a hajmáskéri Kremó malomban még laknak és aki odamegy érdeklődni azt elüldözik viszont építettem egy szélerőművet teljesen egyedül. Alkatrészekért és tanácsokért köszönet Maitz Istvánnak. pár képet felteszek, kész majd csak pár éven bellül lesz..egyedül nagyon lassan megy.. de ahogy ígértem megosztom..üdv
(#) tomi50 válasza pudding1 hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Kérdésem a következő: Az oda-vissza mérő mekkora helyet foglal el a mérőszekrényben, Méretei? A választ várom.
(#) Atis57 válasza tomi50 hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Szia!
Az Émásznál---mint bármelyik 1 fázisú óra .Ugyanarra a panelra rakják, de elektronikus mérő.
(#) tomi50 válasza Atis57 hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Szevasz! Köszönöm a választ, tehát olyan mint ha mérőcsere történne a régi helyére az újat ami kétírányba mér.
(#) laci669 hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne hogy 1 villanybojler melynek,teljesítmény: 1,2 kW és 1 villanymotor ami úgy 1,1 - 2,2kW között lenne,termel-e folyamatossan áramot ez a generátor: G1-5kW-1500-KFG1-5kW-1500-KF?
Üdv:laci
(#) Atis57 válasza laci669 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Szia!
Ez igy *** üzemképes, de ki kell próbálni a meddő teljesitmény /nem adtad meg a cosFI-t / és az inditási áramok miatt.ha nem együtt kapcsolod be jó lessz......

*** Ilyen szeg nem létezik !
(#) laci669 válasza Atis57 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Szia!
Ezt (*** Ilyen szeg nem létezik !)mire érted?

Ha ezt a generátort benzinmotorral meghajtom akkor elvileg működik.
(#) laci669 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Szia!

Mert ha igy működne akkor a csak a benzinmotorral a megfelelő fordulatra kéne pörgetni, igy "önellátó lehet" jól gondolom? Szerinted kell hozzá valami fesszabályzó
vagy a motorhoz frekiváltó?
(#) tacsy69 hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan kapcsolásra, mely a normál 3 fázisú betáplálás(KIF) kimaradása esetén átkapcsol egy generátorra(hivatalosan: átkapcsoló automatika, ATS).
Foglalkozott már valaki ezzel a témakörrel?
Leginkább egy PLC-s megoldásban gondolkodom, de egy egyszerűbb kivitelt se vetnék el...

Köszönöm előre is!
(#) Atis57 válasza tacsy69 hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Szia!
ezt 2db mágneskapcsolóval "szokás" megcsinálni, teljesen automata ráadásul.
Persze PLC-vel mérhetnéd a feszültséget ,küldhetne SMS-t stb...
A legeygszerűbb kivitel A KK kapcsolóval 1-0-2 állás ,kézzel kapcsolva...
(#) tacsy69 válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Köszönöm a választ!
(#) tomi50 válasza tomi50 hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
A tegnapi nap megtörtént a kétirányú mérő cseréje. Már megy a hálózatra táplálás gyűjtöm az energiát télre napi 4-5 Kw a+ termelés
(#) fpali53 válasza tomi50 hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Mivel csinálod, napelemmel,
Következő: »»   10 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem