Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   81 / 148
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Arra gondoltam, ha már így integrálod a cuccot, bele rakhatnál egy jó kis hangszóró védelmet. Mondjuk ha leég a hangszóró, akkor ki kapcsolja a tápot, vagy ha csak brutálisan túlterheled klippelésig. Vagy ha netán leég a végfokod, és rövidre zárja a tápot akkor is protektál.

Van itt egy jó kis cucc amit Alkotó bácsi csinált itt a Hobbielektronikán. Be dobok egy két pdf-et.
Ha kell másmilyen rajz, akkor teszek még be.
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Üdv.Egy kérdés .Ha a gyűrű magot tekercselem majd,elég ha a 2 primert közép leágazástól számítva ,jobbra balra tekercselem egy egy félköriben ,vagy mind két menetnek a magon teljes egészébe körbe kell futnia?
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Ez is szuper. A nyák terv elsőre kicsit ijesztőnek hat de a másik belinkelt rajz már egyszerűnek tűnik .Értem is kivéve azt mi az a Uac vagy milyen szerepe van annak. Váltó áram egyből a trafóról.S még egy gondolat mi van akkor ha nincs a fetes erősítőnek ellenállás a kimenetén.Vagy teszek egyet
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Közben találtam egy ilyet ,úgy nézem hogy ez is az nem.Bővebben: Link
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Igazság szerint a 2 menet nehéz dolog egy toroidon. Nehéz vele kőrbe rakni a magot. Ahhoz, hogy jó legyen a szórási induktivitásod, minél jobban el kell teríteni a két primer tekercset a magon. Lehet technikázni bőven.

Csinálhatsz kisebb kőröket is. Azaz ha már egyszer úgyis több fetet használsz, szét lehetne választani a primereket, és mondjuk fetenként lehetne egy-egy primer tekercs. Nem tudom érted-e? Tehát 90 fokonként lehetne egy tekercs. Így már sokkal jobban gerjeszted a magot, mint egy tekercsel.
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Az Uac? Az a váltakozóáramú fesz figyelője a cuccnak.
Itt az ic adatlapja: Bővebben: Link
AC -Off Detector

Ja váltakozó áram egyből a trafóról, de a D2 diódát cserélni kell sokkal gyorsabbra.
Fetes erősítő? Nem tudom, gondolom nem lesz gáz ha beteszel egy kis értékű ellenállást, amin figyeled a cuccot.

Vagy lehet hagyni kell ezt a védelmet, és találj ki te valami frankó egyszerű védelmet. Rengeteg kapcsolás van a neten. Lehet valamelyikből jó ötletet kapsz.
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Hm. Mi lenne ha háát nem tudom.Végül is nem sietek vele .Jövő héttől dolgozom .Szép lassan majd kész lesz.Van idő meggondolni.Egyébként itt tartok vele.

1b.png
    
(#) pinyó39 válasza Lac364 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Az összeszerelésnél nagyon kell ügyeskedned a toroidnál, ha az összes kanóc belül van! (tapasztalat)
(#) Lac364 válasza pinyó39 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Tudom volt már benne részem ,persze több kevesebb sikerrel.
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Emmzolee s te szorgoskodsz valamin?
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Most nem hifizgetek, mert a kocsim nagyjából már kész van. Jól is szól.
Most egy Pic vezérlésű feszültség mérőt építettem. Már építettem egyet régebben, az profibb, de ezt is ki akartam próbálni.
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
S ki programozza fel a pic-ket?
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Há' Én-e. Ki más.

Képtár Bővebben: Link

Nem lett az igazi a nyák, de így jól működik.
Érkezik még ilyen picem, majd. Az smd lesz, így hát az egész panelt át tervezem smd-re. akkor lesz igazán kicsi.
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Azta nem gondoltam ilyen koponya vagy
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Idézet:
„Igazság szerint a 2 menet nehéz dolog egy toroidon.”


Vissza olvastam egy kicsit s elirtam nem 2 menetet szerettem volna irni hanem "" két primer tekercset ""
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
(#) sprofan hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Sziasztok!
A tanácsotokra lenne szükségem, mit ajánlotok túlmelegedés estére? Elegendő megszakítani a Remote jelet, és ezzel leállítani az invertert (meg vele együtt mindent), vagy valami komolyabb beavatkozás szükséges? Nem igazán szeretnék egy ököl méretű relét bele, ami tud kapcsolni 60A-t, így a sima leállítás tűnik kézenfekvő megoldásnak a számomra, szerintetek?
(#) lapose válasza sprofan hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Szia!
Ha nincs meghibásodás csak túlmelegedés, elég leállítani az invertert.
(#) emmzolee válasza sprofan hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Igen elég meg szakítani a Remote szálat. A relé egy esetleges leégés ellen úgy sem elég gyors. Ott van benne a biztosíték. Erre bízzák, hogy ne egy széngombóc maradjon a nyákból.
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Ja. Nem rossz oldal. Küldök cserébe én is egyet.Bővebben: Link
(#) sprofan hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Jó hír, köszi mindkettőtöknek!
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Találtam egy megfelelő mosfet-es kapcs rajzot De hogy üzem képes -e azt nem tudom,Minden esetre gondoltam ki számolom mibe is kerülne.Ha csak egy végfoknak veszem az alkatrész árát : Egy darab fet 2100ft szorozva nyolccal 16000ft plusz még a másik csatorna végfokja..
Bár ez 240/400W 8-4ohm Nekem talán fele ilyen teljesitménybe is elég lenne.
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Hopsz a rajz megint lemaradt.

240w400W.png
    
(#) pinyó39 válasza Lac364 hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Holton tervezte Ausztráliában, nézd meg a honlapját, a feteket össze kell mérni, na meg hűteni!!
(#) punkkazy válasza Lac364 hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Ha olcsót akarsz, és akár 240W-ot, akkor válassz egyet a VF szériák közül!
Bővebben: Link
A VF6 a legjobb teljesítmény/ár aránnyal rendelkezik.

Az IRFP240 bruttó 337.5 forintocska a HESTORE-ban, a párja, IRFP9240 462.5.
(#) Lac364 válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Köszi az infót.Nekem kicsit meglepő ezeknek a fetes erősítőknek az egyszerűsége.Persze feleslegesen gondolom nem bonyoritják.
(#) punkkazy válasza Lac364 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Én már építettem VF2-t, VF3-at, VF6-ot. Az egyetlen gond velük az, hogy nincs bennük rövidzárvédelem, így ha egy pillanatra összezárod a kimenetet, vagy túlvezérled (nagyon túl), akkor a FET-eknek meszelnek. Egyébként nálam szépen teljesítenek!

Mindegyik típusnak van itt a HE-n témája, és vannak rövidzárveédelemmel ellátott módosított rajzok, amik szintén működnek.
(#) pinyó39 válasza Lac364 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Amit belinkeltél, megy szintén IRF FET-ekkel, ja és a tervezője annak idején készített "turbositott" verziót, 1600W 2 Ohmra (csak győzd hűteni).
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Kezdem elérni a végleges verziót.
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Aha. Mikor lesz kész? fényképet csinálj.
Következő: »»   81 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem