Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   119 / 308
(#) nagy hoho válasza Ballage hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
A csukló pántot nem szívesen használnám mert a nejem véletlen takarítás közben bedugná a fázisba. Igen csak megrázó élmény lenne.
(#) Gafly válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Van bennük egy jó nagy (MOhm) ellenállás.
ESD felszerelés a villamosszék nem ugyanaz minőség
Ezt már csak onnan is tudom, hogy annó szerváltam egy bazinagy (ESD) krokodilcsipeszt.
Ami azt illeti átalakitás nélkül akkutöltésre nem volt alkalmas, bár határozottan gondolkozásra késztetett a jelenség
(#) kocsgab002 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Szia.
A csuklópánt spirálozott vezetékének van 1Mohm-os ellenállása, ezért nem is szabad más vezetékkel helyettesíteni.
Ballage:
A csuklópánt ugye csak ideiglenesen van az asztalborításhoz csatlakoztatva, ez így teljesen szabálytalan, közvetlenül a hálózati védőföldeléshez kell (az a csatlakozó ami még a képen van az jó, mind a borítást, mind a csuklópánot oda kell csatolni.)Érdemes még egy ESD-s kesztyűt is beszerezni, nem nagy kiadás, és nagyon hasznos.

Üdv.
(#) zoly15 válasza Ballage hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Szép kis kuckó ESD csuklópántot és kesztyűt én is kaptam Egyszer már használtam egy kimosott teló javításánál. Engem inkább az érdekel hogy mi a típusa annak a nagyon szép EMG szkópnak? Talán EMG 1567? No és mellette bal oldalon mi az az EMG akármi?
(#) Dudus válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Kiviteltől függ. Többnyire a spiráldrót mezei rézdrót amit egy konnektorba dugható adapterbe kell csatlakoztatni az antisztatikus takaróval együtt. Az én adapteremen 6 db. csatlakozó van 1 MOhm-al a védőföldre kötve. Abban teljesen igazad van, hogy ha mezei rézdrót van a karperec vezetékében, akkor szabálytalan a borításhoz csatlakoztatni. Ha azonban 1 MOhm integrálva van a karperec vezetékébe, így is jó.

-szerintem-
(#) zolika60 válasza Ballage hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Milyen káosz lehet ott ahol ilyen őrző védő személyzet van?
(#) Ballage válasza Dudus hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Mivel itt elég sok információ elhangzott a dologgal kapcsolatban, ezért fogtam magam és lemértem az egyes elemeket. A csuklópánton a csuklórész és a banándugó között 1 Mohm mérhetó. A takaróhoz tartozó csatlakozófgej patent fémrésze és a vezeték között szintén ennyi van. A csatlakozóban lévő banánhüvely és a vezeték között viszont rövidzár van (az ide csatlakoztatott csuklópánt tehát közvetlenül csatlakozik a földre, tehát ez így akkor az alapján, amit kocsgab002 mondott, szabályos vagy legalábbis annak tűnik ). A kis dobozon a két fémpatent és a földvezeték között szakadást mértem (a digitmulti méréshatára 2M, tehát vagy tényleg szakadás van, vagy nagyobb az ellenállás, mint 2 Mohm). Ugyanitt a két föld jelű hüvely viszont közvetlenül össze van kötve a földvezetékkel.

A kesztyű szerepét még nem teljesen értem, mivel az emberi kéz azért vezet annyira, hogy a test többi pontjához képest ne gyűljön fel rajta elektromosság, tehát ha a csukló le van földelve, akkor a test többi része is, nem?
(#) Ballage válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Köszönöm. A bal oldali egy EMG 1569-es (TR-4656), a jobb egy EMG 1567-es szkóp. Mindkettő elég öreg már, a balt most újítgatom, nagyjából sikerült mindent rendbe hozni rajta, még a ch2-es osztó egyik állása nem jó. Kapott sok új alkatrészt, új bnc-ket meg ledes világítást, újra lett elkózva meg pár poti is ki lett cserélve. Ja és a nyújtás kapcsolója egy kötőtű, még a feje is az ami a tűn volt. Ha minden jó lesz rajta, akkor még be kell kalibrálni és kész is. A jobb még "eredeti" állapotban van, de majd azt is szeretném rendbehozni mert jó kis gép.
(#) Ballage válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Igen, őkelme vigyáz mindenre, ha jön a betörő, hogy elvigye az ezeréves műszereimet, akkor mindjárt ott terem, hogy kettényalja...
(#) Doncso válasza Ballage hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Nagyon klassz kis műhelyed van, kezdek rájönni, hogy ennél több nagyon nem is kell szerintem. kaphatnánk egy "telibe" képet a teljes látványról?
(#) laszlo987 hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
Nekem is tetszik
(#) zoly15 válasza Ballage hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Tehát jól tippeltem Én is EMG1567-et szerettem volna. De sikerült szerezni egy nagyon jó állapotú EMG 1568/A-t. Annyi a baja hogy a CH2 csatorna sugara függőlegesen ugrál. Megfelelő szaktudás hiányában nem tudom megcsinánli (egyenlőre) :no:
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Á nem jó az a szkóp, nem hogy eladnád....Mondjuk nekem
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Tiéd így is középeurópa egyik legszebb szkópja te kis harácsoló!
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Sajnos már nem szamikám, sajnos már nem.
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Na ne má! :eek2:
(#) Ballage válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Köszönöm. Telibe sajnos nem megy, mert annyira kicsi a szoba, hogy nem lehet egyben lefényképezni, de darabokban kb. így néz ki. Sokkal több műszer tényleg nem kell, de azért pár dolog néha nagyon jól jönne (pl. egy pontos és tiszta jelent adó szignál ami felmegy legalább fél gigáig, egy szintmérő, spektrumanalizátor, meg ilyenek. ).
(#) Ballage válasza Ballage hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Ez még lemaradt. A rumli itt már jóval nagyobb, mint korábban A szobában a dobozok több mint fele nem az enyém így azokban - sajnos - nem elektronikai cuccok vannak.

PICT0021C.JPG
    
(#) Ballage válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Én legfeljebb kötötűt kérnék oszcilloszkóp javításhoz....
(#) Ballage válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Bár ez már erősen offtopic (remélem a modik majd nem szúrnak le emiatt), de azért annyit még leírnék, hogy ezekben a szkópokban (az én 1567-esemben legalábbis) a tranyók foglalatban vannak, amik természetesen melegágyai a kontakthibáknak. A másik gyakori dolog, amivel találkoztam, az a kilazult forrasztás, főleg a melegedő alkatrészeknél fordul elő illetve a vezetékek forrfüleinél a nyákokon. Az ilyen hibákat viszonylag egyszerű megkeresni, csak egy szigetelt alkalmatossággal kell végigkocogtatni az alkatrészeket illetve megmozgatni a vezetékeket. Csak arra vigyázz, hogy közben hová nyúlsz, különben könnyen lehet baj.
(#) gg630504 válasza Ballage hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
HB9CV?!
(#) Ballage válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Bizony, á la Antennakönyv.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Mi a fenének kell neked ez az "alap szkóp"? Mikor neked ott az a hatalmas szörnyeteg 4 csatornás...
(#) zoly15 válasza Ballage hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Majd a vizsgák után nekiülök Az összes foglalatos tranyó már át lett mozgatva.. De nekem teljes gépkönyvvel könnyű dolgom lehet
(#) szamóca válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Mit ér a gépkönyv, ha az ember nem érti mi van benne leírva.
(#) zoly15 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Micsoda veszteség! :no:
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Most te vezeted az EMG szépségversenyt. Én már kiestem.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Én vezetem? Azért mert van egy szinte gyári szkópom, amit egy öreg műszerésztől vettem?
(#) tsanyesz hozzászólása Ápr 9, 2011 /
 
Végre nekem is van valami műhelyszerűm. Igaz nem elektrós, inkább lakatos. A ház körüli barkácsolnivalókat frankón meg lehet oldani. Az épületre ráférne némi felújítás, elég régi melléképület. Ha a ház harmadik, használaton kívüli szobáját rendbeteszem, lesz elektrós műhely is végre. Ideje lesz, mert elég régen volt páka a kezemben. A képminőség kicsit gyenge, de csak telefon volt kéznél.

Kép274.jpg
    
Következő: »»   119 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem