Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   787 / 2499
(#) peti666 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Ö már olyanokat csinálna hogy 2 kapcsoló a végfok előlapjára hogy azzal ki tudjam kapcsolni a hangkimenetet... Én ezt nem akarom.
(#) Doncso válasza peti666 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Nézd, így nem tudunk segíteni, tegyél fel valami normális képet a készülék belsejéről, de ne életlen telóképet, hanem ahol látszik, hol helyezkedik el a védelem, szóval, hogy mi újság. Gyanítom, hogy a "haver" direktre kötötte a védelem reléjét azon az oldalon, és amikor bekapcsolod, azonnal kattan, amikor meg ki kapcsolod, akkor valamelyik kondi tartja egy darabig a relét. Feltételezem, ha ez így van, akkor ezt azért csinálta, mert egy kevés DC még mindíg volt a kimeneten, vagy a védelem is odalett, amikor elszállt az erősítő. De annyi esze nincs, hogy a "kidrótozgatós megoldás helyett átkösse a relét a jó oldalra? Nem elegáns, de még mindíg jobb mint elől drótozgatni
No, csinálj képet aztán meglátjuk mi újság.
(#) peti666 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
semmi drótozgatás nincs de azért lefotózom elöl hátul.
(#) Doncso válasza peti666 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Ne elől hátul, hanem belül.
(#) peti666 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
A panelre gondoltam
(#) peti666 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Próbálok képet felrakni.
(#) peti666 válasza peti666 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
most ez miért fekete,
(#) Tetye válasza peti666 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Lámpa!
(#) peti666 válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Haha!
(#) peti666 válasza peti666 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
A hátulja.
(#) Doncso válasza peti666 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Ez a KISO pa 200 ? Nekem inkább 200w-os quadnak tűnik amiből inkább 100w jön ki, vagy nem tudom. Ez gyári lenne?
(#) peti666 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
kiso pa 200 q. Van különbség?
(#) szancsoboci hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
helo mindenkinek olyan kérdésem lenne hogy adott egy autós erősítő én szobában szeretném használni de ráköthetek én szobai 8 ohm os hangszórót

erősítő hídba 1x 500w
hangszóró 300 w
(#) Doncso válasza peti666 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Persze a Quad405 meg a kiso között akkora szakadék van, mint a trabant meg az opel között. Igazából nem baj, csak meglepődtem, nekem nem tűnik gyárinak, inkább olyan mintha beleépítették volna.
(#) Doncso válasza szancsoboci hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Persze hogy rá.
(#) peti666 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
És mi a véleményed, mi lehet a gondja?
(#) szancsoboci válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
köszi a választ
(#) Doncso válasza peti666 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 / 2
 
No, a bekeretezett rész maga a védelem. A célja az, hogy bekapcsoláskor a relét késleltetve, kikapcsoláskor pedig azonnal kapcsolja. Másrészt a hangszóró kimenetet figyeli, ha pozitiv vagy negativ tápfesz érkezik rá, akkor szintén oldja az érintkezőket. Magát a relét egy tranzisztor hajtja meg. Ezt könnyen megtalálod, ha végigköveted a fóliarajzot az alján. Ezt vedd ki, és mérd is ki, hogy jó e. Sőt ha már itt vagyunk a védelem résznél az összes tranyót kiveheted egyesével és skori oldalán található leírás alapján egy multiméterrel mérd ki őket.
A másik dolog, hogy vesd össze a panel alját a másikkal, nincs e különbség köztük, összeforrasztás vagy ilyesmi.
Harmadszor, mérd meg a kimenetet, van e rajta DC.
Ezeket csináld meg.
SKORI
De még mielőtt nekikezdenél, cseréld ki a rossz védelemnél az elektrolit kondikat. A többi résszel ne foglalkozz, csak a pirossal keretezett résszel, az a védelem.

kiso.JPG
    
(#) peti666 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
oké! köszönöm!
(#) szilva válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Egy Kiso PA400 rajzot találtam itt: Bővebben: Link

Ez bizony nagyon egy megerősített kimenetű Quad405-ösnek tűnik. Talán 4 ohmos impedancián, a dupla végtranzisztoroknak köszönhetően lehet, hogy ki is jön 200W egy oldalból, bár a 4A-es biztosíték nekem kicsit határesetnek tűnik (50V és 4 ohm az 12.5A csúcsáram, félhullámű szinuszos effektív értéke 4.3A).

Elképzelhetőnek tartod, hogy a PA200 csak annyiban különbözik ettől, hogy a végtranzisztorok nincsenek duplázva? Merthogy a panelben ott a helyük, az látszik a fotón.
(#) szilva válasza peti666 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Meg tudnád tenni, hogy a fóliaoldalról készítesz olyan fotót, hogy vissza lehessen rajzolni a mintázatot? Éppen nagyon jól jönne egy védelemmel egy panelen lévő Quad 405.
(#) sound.man válasza szilva hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Miért nem tudom letölteni? Valaki nem teszi fel valahova a rajzot?
(#) Doncso válasza szilva hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Igen, nekem nagyon quad szaga van, és úgy látom én is, hogy gyengített 2*100w lehet egy pár tranyóval. Végül is a recept nem elképzelhetetlen. Végy egy bevállt kapcsolást, kicsit moddold, és add el más márkanéven. Mai világba én már nem csodálkozom ilyeneken.
Szerk- mellesleg nagyon köszönjük a rajzot, ez bizony az!
(#) Doncso válasza peti666 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Szilva mester jóvoltából, így még közelebb kerültünk a megoldáshoz.
(#) sound.man válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Köszönöm.
(#) Abukodonozo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Köszönöm szépen a magyarázatot!
(#) karikas87 hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
Szervusztok!

Egy Yamaha AX-500 erősítő javításával kapcsolatba kellene egy kis támogatás. A szakszarűen elfüstölt alkatrészeket kicseréltem. Az erősítőt a manual alapján beállítottam, a két potencióméter segítségével, hogy a teljesítmény ellenállásokon 10mv+-2 feszültség essen. Az erősítő bekapcsol, hangot is ad (szépen szól). Viszont a pufferkondenzátoroknál lévő teljesítmény ellenállások nagyon melegszenek, hangerőtől függetlenül, és ez szerintem nem normális. Lejet, hogy a végfokokon kellene még állítani, hogy nagyobb terhelést kapjanak, és ők adják le a hőt? Vagy ez hülyeség?
A végfokokat úgy állítottam be, hogy 4 Ohm.os hangszorókat kötöttem rájuk, bemeneti jelet nem adtam, a hangerőt, meg minden mást alaphelyzetbe állítottam.
Szeretnék ebben egy kis segítséget kérni.
A válaszokat előre is Köszönöm!
(#) elektrorudi válasza karikas87 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Jó lenne egy kapcsolási rajz. (hogy ne nekünk kelljen már keresgetni...)
(#) Directors hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Ha az erősítő nyugalmi áramát állítom az mind1,hogy melyik tápágban mérek közben?
(#) bereczk.jans válasza Directors hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Igen. Célszerűbb viszont a végtranzisztorok 0,2-0,3-0,5Ohmos ellenállásain mérni a feszültséget és behelyettesítve az I=U/R képlet szerint kiszámolni.
A beállítás után újra ellenőrizni kell a kimeneti 0V-ot.
Következő: »»   787 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem