Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sztereó DAC
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Egy SPDIF >>> I2S átalakítóval...
Ha jól sejtem, a CS8416 jelű IC pont jó lenne elvileg erre a feladatra!
Néztem az adatlapját de nem láttam SPDIF bemenetet rajta.
Mi pénz kb. egy ilyen ic? Idézet: „Mi pénz kb. egy ilyen ic?” Nade kérem mostmáranztán-hátaztán elég legyen, ennyire ne legyünk lusták! Ne várjuk folyton a sültgalambot... Google > Magyar lapok közti keresés > beírod a típust, és szépen bogarászol, ahogy mi is tenni szoktuk!
Bocs de nem nagyon érdekel, hogy mit hazudnak az árusítók a honlapjukon ("árváltozás jogát fenntartjuk") , jártam már szarul ilyesmivel, egyébként nem is találtam.
Idézet: „Bocs de nem nagyon érdekel, hogy mit hazudnak az árusítók a honlapjukon” Pedig nem fogod elhinni, hogy egészen véletlenül MI, akik neked és a többi kezdőnek is segítünk, ugyanúgy internetes árlistákban kutakodva bukkanunk rá az egyes termékek árára...akármilyen hihetetlen is, nem én vagyok a budapesti boltok vezetője, és nem fejből szoktam az árakat kitalálni... Egyébként meg pár perce éppen csak KB-ra érdekelt az IC ára...namost akkor egy boltnak az árlistájában lévő pontos !nettó! ár az minek számít? Hirtelen nem is tudok mit mondani, mert ez a hozzáállás ledöbbentett... Egyébként ChipCAD-nál kapható az IC...mert az én Google-m megtalálta, az első találati oldalon leltem rá...
Ezen nem kell annyira felkapnod a vizet, mivel értesz a dologhoz gondoltam az árát is tudod, nem is tudom, hogy hogyan mertem feltételezni azt a dolgot, hogy te már építkeztél ebből az ic-ből. Mindegy, holnap hétfő és megkérdezem a dolgokat, az eggyetlen üzletben ami a környéken van. Nem olyan egyszerű errefelé beszerezni a dolgokat mint Budapesten ahol számtalan üzlet meg raktár van.
Bocs a nézeteltérés miatt, én voltam a hibás!
Halkan jegyzem meg, hogy SPDIF átalakítóval körbejárni egy csöppet drágább, mint beszerezni egy L/R 16bites DAC csipet.
Egyébként a CS8414, 2600ft körül van a csipcsapban. Én ezt szoktam használni, de ki kell fogni (ritkán van raktáron). A DAC CS4334 600Ft körül van, de ez I2S (tehát ez neked nem jó) Ha ennyire nem megy ez a keresés, akkor nézek Neked egy sima L/R soros DAC csipet, és azzal meg lehet oldani.... nem kell az SPDIF kimenetet használni (hacsak nem akarsz koax, vagy optikai kimenetet is)
A Max5556-os ic, tulajdonképpen milyen D/A convertert tartalmaz? I2S vagy L/R ? Mi a külömbség? Bocs de tök láma vagyok a digitális cuccokhoz.
Hmmm... erre már válaszoltam:
"A MAX az I2S és a bal csatorna ott a szókiválasztó alacsony szintjénél van, itt a fordítottja vagyis magas szint... " Ettől eltekintve más lényeges különbség nincs, LSB helye rögzített mindkettőnél. Talán a szóhossz kompatibilitásban lehet valami eltérés, de ennek kifejtésébe nem megyek most bele. Ha lesz egy kis időm nézek Neked valami DAC-ot, ami megfelelő lenne. Üdv!
Amit én vettem minap (CS4398), annak van PCM bemenete (azaz SPDIF szabványú)...talán Darazsx-nek is jó lehet ez a típus...
Ára: 2016 Ft ÁFA-val együtt
A PCM nem egyenlő az S/PDIF-el. Az SPDIF BMC modulált jelet tartalmaz, a vevő RS422.
Ez is csak egy szimpla DAC, viszont szimmetrikus kimenetű, és négyféle bemeneti formátumkódot támogat. Tehát megfelelő konfigurálással, Darazsx számára is megfelelő lenne! A megfelelő formátumkód a 2-es lenne (M1=1, M0=0). Jobbra rendezett (LSB helye rögzített, MSB-vel kezd) 16bites szavakkal (szókiválasztó jel aktív bal csatorna). Ezt a csipet biztosan ki fogom próbálni, mert már a CS4334 is nagyon szépen muzsikált 96dB dinamikával, ezt már el sem tudom képzelni a maga kis 120dB dinamikatartományával. Ami meg nem utolsó szempont, hogy 192kHz-es mintavételig működik Ha jól láttam hangerőszabályzás is van benne... nem semmi ennyi pénzért!
Haali
A számítógépem integrált hangkártyáját szeretném az erősítőre kötni. Elegem van már ebból a vagy 7 féle külön-külön kábelből és szeretnék 5.1-et átvinni optikai kábellel. Namost, odáig jó a hézag hogy DAC és ADC kapcsolásokat már találtam viszont azt nem tudom hogy simán a hangkártya normál audió kimenetéből lehet-e digitális jelet csinálni. Kérdem én, lehet? Van ha kell valamilyen konverter hozzá akkor melyik? Már találkoztam az ESP fajta kapcsolást, meg még jó párat google barátommal...
Hello!
Ha jól veszem ki szavaid, akkor Te most az analóg kimenetet akarod digitalizálni, és optikailag továbbítani? Az összes csatornát akarod, vagy elég a sztereó?
Pontosan, jól érted, bocs hogy furán fogalmaztam.
Háát jobb lenne mind az 5.1-et = 6-ot de kezdésnek beérem 2 csatorna digitalizálásával is.
Alaplap típusa?
De... A meglévő hangkari már egyszer átalakította analógba a digitálist, ezért célszerűbb lenne azt a pontot megkeresni, ahol még ott a forrás (néhány lapon, megvan!) A 6 analógból már nem egyszerű 1, "össz" dig.et csinálni. (szerintem) Pl. nekem, NF7-en van optikai out. találkoztam asus-al is, melyen egy csatit "hagytak" erre a célra.
AsRock P4VMM2-es alaplapom van.
Namost azon van ilyen digitális kimenet de avval így hirtelen nem tudtam mire menni, mostanság tudtam meg mire is jó Vettem egy kártya helyére való ilyen foglalatot, de nem tudtam felhasználni. Az erősítőmben sajna nincs ilyen bemenet. Elfelejtettem az alaplapi foglalatot, bocsánat. Úgyhogy csak az erősítőbe kéne akkor ilyen átalakító.
Nnna. 5.1-es DAC-t (spec. -és drága cuccok nélkül) nem fogsz tudni. Kell egy ilyen bemenetű erölködő.
A koax csatijára rá tudsz majd csatlakozni, az alaplapról. Két drót, rca alj, a gép hátuljára. Kiosztása: Pin Signal Name 1 SPDIF Out (az "ér") 2 VCC 3 KEY 4 GND (árnyékolás)
Haali
Lemondtam az 5.1 digitál-ról, maradok a 2 csatornánál, még most... Namost, van ugye EZ a kapcsolás, nem egyszerű de megépíthető Namost, kérdezném hogy ehhez a CS8416-os IC-t fel lehet-e használni? Vagyis hogy a CS8416 úm. kompatibilis-e a CS8414-el? Köcce'
Ja és meg tudnátok mondani hogy a táp kapcsoláson az "FB1" jelzésű induktivitás az milyen értékű/mekkora?
Ha jól néztem a leírást az egy Ferritgyűrűs induktivitás. De nem tom pontosan milyen .
Üdv!
A CS8414-el felépített S/PDIF dekóder jó választás, nekem teljesen bevált. Érdemes eljátszani különböző DA konverterekkel is, mert mindegyiknek más hangja van. A kapcsolásban felhasznált CS4334 jónak mondható dinamikával rendelkezik, mind az adatlap szerint, mind a meghallgatás után. Egyébként CDROM TTL szintű audio kimenetére csináltam dekódert, és a végső verzióban MAX5556-ot használtam (de a CS4334 azért szebb hangú). Ami a kérdésed illeti, természetesen a CS8416 is alkalmas erre a célra, de NEM ajánlom! Ennek a csipnek már szüksége van külső kontrollerre, legalább az indítási paraméterek megadásához (ami nélkül nem fog működni). Ha jól emlékszem I2C buszt használ erre a célra, szóval ha értesz valamilyen mikrokontrollerhez, és ismered az I2C buszrendszert belevághatsz (annyira nem bonyolult). A CS8414 önmagában is működőképes (persze igény szerint ide is mehet kontroller, de felesleges). Ismerkedésnek, kezdésnek inkább maradnék a CS8414-nél a helyedben... gyorsabb sikerélmény, és költséghatékonyabb. Üdv!
Háát köszönöm szépen hogy kifejtetted
Csak azért gondoltam a 8416-ra mert a 8414-et már nem gyártják és elég drága. (HQ, Chipcad 4.000 Ft)
Tudom... sajnos elég drága... de ha ilyesmire fáj a fogad megéri. Én még akkor vettem amikor (asszem)2600Ft volt per darab, persze végül kettőt vettem, mert az egyiket kinyírtam a tesztelésnél.
Viszont, ha láttál már kontrollert, akkor egy kis adatlap bújás, és mondjuk Basom-os előre írt függvényekkel be tudod üzemelni AVR-el a CS8416-ot is. Ha meg a PIC fekszik jobban ott a microBasic, Pascal, vagy C. Alternatív megoldásként látogass el a Texas honlapra és keress rá a DIR9001-es dekóderre. Gyakorlatilag ugyanazt tudja mint a Cirrus IC-je. A táppal kapcsolatban: az áramkör érzékeny a földhurokra, ezért a digitális és analog földpontokat külön vezesd és egy csillagpontban közösítsd. A +5V-os analóg és digitális tápfeszek esetében az a legjobb, ha két különálló tápot építesz hozzá. A kapcsolási rajzon pedig a PLL RC szűrőjét pedig az analóg földre kösd, ne a rajzon is szereplő digitálisra. Nekem stabilabbnak bizonyult úgy. Szerk: a többi kiegészítő áramkör, pl. reset, vagy az a kimeneti hóbelebanc szvsz felesleges. Bár a reset esetében nem tudom hogyan viselkedne egy koaxikális bemenetről, lehet ott szükség van rá (én TTL jelszintről használtam és ott nem kellett, mert mindig rá tudott szinkronozni). A kimeneti relés kapcsolósdi is felesleges, mert a DAC automatikusan némít, ha hiba van. Szóval van annyira stabil ez a kis IC, hogy ne legyen szükség a kiegészítő áramkörökre.
Méghogy fáj. Majd megőrülök tőle
Tényleg jó lenne egy ilyet építeni...(nem a hogy fájna a fogam ) Tudnál oldalt mondani ahol találok DIR9001-es kapcsolást (én nem találtam :S ami meg az adatlapban van abból nem sokat értek )? És mi az a "Basom" pontosan? Google barátom sem tudja...
DIR9001-hez nem fogsz sok kapcsolást találni... nem rég fejlesztette a Texas (kb. fél éve kaptam a hírlevelet). Szóval csináld magad!
Azért ha gondolod kiagyalok majd valamit hozzá, oszt meglássuk. Amúgy is fel akartam frissíteni ezt az elhanyagolt projektet Az meg nem Basom, hanem Bascom... bocs kifogyott a tinta a C betűben. ITT foglalkoznak vele bővebben.
Háát én még nem vagyok olyan szinten hogy ebből naaagyon de nagyon tudnék valamit ezért ha van valami fejleményed a DIR9001-el akkor majd "csörögj rám"
Egy pici reklám, bár nem a boltnak szánom, inkább magát az IC-t reklámoznám, és hogy a HQ-Video most tette fel nemrég az árlistájára "újdonságként".
Tehát az IC típusa: CS4334, ára a HQ-ban: bruttó 621 HUF 100-120 Ft-tal olcsóbb a ChipCAD-nél! Hoppácska! És meg lehet még valamiért rohamozni a HQ-Videot!!! Van nekik hivatalosan is nemrég óta PCM2902 audio dekóder IC/USB hangkártya!!!
Sziasztok!
Ezt a stereo DAC-t szeretném megépíteni: Bővebben: Link És abban kérnék egy kis segítséget, hogy szerintetek, hogyan lehetne a legegyszerűbben megoldani, hogy ne csak 2 bemenete (1optikai és 1 koaxiális) hanem 4 bemenete (2optikai és 2 koaxiális) legyen? Mindenféle ötletet, segítséget, előre is köszönök! Üdv: Laci
Jónak tűnik, belefognék énis egy hasonló építésébe.
Csak már fogalmam nincs az egészről Még 1-2 éve érdekelt a dolog, pár infót összeszedtem. Létezik ezekből az Ic-ből normáls furatszerelt is vagy mindenképp az smd tokosokkal kell bűvészkedni? Nekem nem kéne semmi extra: egy koaxális digi bemenet meg egy analóg sztereó ki és ennyi. Pc-hez kellene. Ha valaki már épített hasonlót és bevált az megoszthatná a tapasztalatait Addig is keresgélek rajzokat.
Találtam énis pár egyszerű kapcsolást, csak sajna azzal a fránya CS8412-vel. Sehol nem találtam beszerzési forrást. Pedig abba még bele is vágnék., mint vágásiferi az internetbe
|
Bejelentkezés
Hirdetés |