Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   91 / 582
(#) fakezű válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Szia!

Neked is köszönöm a választ. Nem vagyok mosógépszerelő, de a nickemből láthatod, hogy aranykezem van.
A gép még sosem volt szétszedve, tehát nem volt babrálva a szintszabályozója sem. Gondolom ez az az alkatrész, amelyikből egy vékony fekete gumicső jön ki.
Hogyan lehet leellenőrizni hogy megfelelően működik-e?
(#) fakezű válasza fakezű hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
papa62 hozzászólása alapján megtaláltam a szintszabályozót. Ha belefújok akkor egyet kattan, és a kattanás mellett egy kis "bugyborékoló" hang is van.
(#) fakezű válasza ati_81 hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Visszaolvastam, most már tudom mi az az NTC.
Valóban sok helyen írják hogy az F03 kód NTC hibát jelez. Például itt.
Kiszedtem és rámértem. Nem igazán mutat semmit a multiméter egyik méréshatárban sem. Most már csak azt kellene tudnom, hogy a multiméter kattant meg, vagy az NTC. Mondjuk a fűtőszálat is megmértem, az 19,6 ohm volt.
Holnap megnézem azért majd egy kölcsön műszerrel is.
Az orczynál találtam új NTC-t 2590-ért, örülnék ha "csak" az lenne a baja gépnek.
(#) ati_81 válasza fakezű hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Na amire elolvasom hogy nem találod az NTC-t addigra meg is lett mi az szeretem ha valaki leleményes kicsit
Tulajdonképpen ha a műszereddel meg tudtad mérni a fűtőbetét ellenállását és az NTC-re meg egyik állásban sem mutatott semmit akkor sztem szakadt lesz az,cseréld ki aztán cső.
(#) papa62 válasza lajkocs hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Helló!

Persze ez is lehetséges,de akkor nem is megy rá 4 vezeték.Jó lenne a szerviz kódja/85xxxx3xxx/12 karakterből álló számsor.Akkor már pontosabb instrukciókat tudnék adni.

Üdv.Csongor
(#) lappy hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Problámám van egy Indesit ws84tx típusú mosógéppel.
A következő furcsa jelenséget produkálja: ha beállítom 40C- ra akkor normálisan működik, de ha 60C-ra állítom akkor égett szaga van, de működik továbbra is.
Mi lehet az oka?
Köszönöm a segítséget!
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
Sziasztok. Valaki tud küldeni egy hibakódtáblázatot AristonAVSL125-höz vagy esetleg hogy kell törölni, vagy úgy mint az indesitnél? a késleltető és a szupermosás villog, kösz mindenkinek.

Laci!
(#) ati_81 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Szia!
Elvileg F12 ha felüről az 1-es 2-es villog, nincs komunikáció a kijelző és vezérlő között.
(#) lukovicsek válasza ati_81 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Igen felülről az1 és2-ik GOMB, mert van egy sor led is mellette.
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Kösz a gyors választ most már tudom, hogy hol kell keresgélni.

Laci!
(#) ati_81 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Szívesen, sajnos eddig csak vezérlés cserével tudtam megoldani ezt a problémát, de ha esetleg találsz rá más megoldást szólj
(#) lukovicsek válasza ati_81 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Kb egy hónappal ezelőtt javítottam ugyan ezzel a hibával egy Indesit panelt, elég sokkáig keresgéltem de a végén megtaláltam egy kis SMD ellenálás kiment az információ árramkörében, értékbe szinte semmibe nem kerül, de csere után megmentett egy gépet.

Laci!
(#) lukovicsek válasza ati_81 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Üdv. Meg oldódott a probléma és szerintem érintkezés hiba lehetett mert igazából nem cseréltem rajta semmit, esetleg még az hogy azULN2003-nak a lábait még átforrasztgattam. Na de

ARISTON !

Ezt írom mindenkinek aki még nem találkozott ilyennel, a probléma a következő: gép bekapcsol, programot álitod, elinditod, kattan az ajtózár és agép indulna de azt várja, hogy bezárja valaki az ajtaját, holott az ajtó zárva. Nos a megoldásnak semmi köze az ajtóhoz vagy a környékéhez, hanem az áram a motron keresztül megy át az ajtózár után és a motor csatiján el volt engedve egy drót és ennyi a történet.

Hátha hasznos lessz majd valakinek.

Laci!
(#) alibaba3 hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Helló!
Hátha tud valaki tanácsot adni. Van egy kb 7 éves whirlpool awt 7105-ös mosógépem. Leverte a biztit és utána nem indult csak F6 villogott. Szétszedtem a vezérlő panelen elfüstölt egy kis triac (gondolom) meg még a fólia is elégett kicseréltem a füstös alkatrészeket pótoltam a hiányzó fóliákat de maradt az F6 hiba. A leégett fólia az ajtókapcsoló áramkörben volt kiszedtem a kapcsolót az is meg van égve. 5 érintkezős az M-C lábak között kapcsol a DS2 csatlakozáson és ennyi a 3-5-ös láb össze van záródva és ha kapcsolás van akkor is úgy marad a négyesláb érintkezője meg nem kapcsolódik soha. Hogy mi az a 3-as lábnál lévő alkatrész nem tudom, hogy kellene működjön azt se.
Mivel mind a panel mind a kapcsoló húzós árban van nekem nem szivesen vennék úgy hogy nem is biztos hogy jó lesz.
A múgy a gépet birtam nem volt eddig szinte semmi vele és most hogy szétszedtem nincs is nagyon szétrohadva.
Ha valakinek volna valami ötlete azt megköszönném.

Ali
(#) szepi003 válasza alibaba3 hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Szia. Az F 6 -os hiba kód a motor taho generátor hibás.Víz ráfolyás a motor csatlakozóra,vagy szakadt a tekercs. Az ajtó kapcsolót cserélni kell.az 5 érintkezőből 2 az ajtó lecsukását figyeli,a 3 érintkező egy bimetális retesz amit az elfüstölt tiak vezérel.Ha szerencséd van nem jutott el a zárlat a processzorig.Sok sikert a javításhoz.
(#) cimbi hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Sziasztok! tUDNA NEKEM VALAKI SEGÍTENI! eGY GORENJE WA543 TÍP.MOSÓGÉPEM VAN. hA KINYITOM AZ AJTÓT A MOSÓGÉP AKKOR SE ÁLL LE. a FŰTÉSE NEM MEGY, PEDIG JÓ A FŰTŐSZÁL, LEMÉRTEM.
(#) polcsi73 válasza alibaba3 hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Sziasztok. Az én Whirlpool awt 2284 tip. mosógépem két hónapja halt meg (hol centrizett, hol nem). Ezért úgy döntöttem, hogy pár száz forintért alkatrészenként eladom. Az alkatrész ára alku tárgya. A fűtőszál már elkelt. A motor csapágyazva.
(#) cimbi válasza cimbi hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Sajnos senki sem tud segíteni nekem, pedig nagyon várom! Köszönöm.
(#) otto54 válasza cimbi hozzászólására (») Ápr 12, 2011 / 1
 
Szia!
Szerintem áramtalanítás után az ajtókapcsolót szereld ki,és asztalon vizsgáld meg,mi okozza azt,hogy az érintkező nem bont.
Lehet mechanikai hiba is.
Valószínűleg egyszerűbb lenne egy új ajtókapcsolót beszerelni a régi helyére.

Üdv. Ottó
(#) telecream hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy whirlpool awm-8105-ös mosógép.
Egyszer csak megállt, és villog a kulcs jel rajta (talán ajtó nyitva.)
Néha elindul, de végig még soha nem ment.
Az ajtókapcsoló jó. A kábele is. Ha rövidre zárom az ajtókacsoló két vezetékét a vezérlőn, akkor is csinálja.
Szivattyú jó. Ha nem villog a kulcs jel, a motor is megy, vizet is enged, meg fűt is.
Ha villogás állapotba kerül, akkor mindíg akkor áll meg, amikor a motornak kellene mennie, vagy vizet engedne (tehát lényeges, hogy az ajtó csukva legyen).
A vezérlőt átforrasztgattam, ELKO-kat kicserélgettem, nem segített.
Nagy néha elindul, megy 10-15 percet, de aztán megint villog a kulcs.
Tippetek van?
(#) kowi válasza telecream hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
http://elektrotanya.com/whirlpool_delta_awm_8105_1.pdf/download.html
Nem tudom segít-e. Így elsőre azt mondanám én is hogy kontakt meg a motort nézném meg.
(#) telecream válasza kowi hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Köszi, ezt már megtaláltam pár napja, segített valamit, de a probléma nem oldódott meg. Nem írtam, de az önteszt jól lement, nincs hibajelzése, de a kulcs továbbra is villog. A motort még nem néztem, igazad van, lehet, az a kontakthibás! Ennek mondjuk ellent mond, hogy a feszültségek rendben vannak az ajtócsatlakozón, bár ahogy leírtam, már rá is jöttem, hogy ez nem jelent semmit..

mégegyszer köszi!
(#) telecream válasza telecream hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Úgy néz ki, a motor szénkeféje volt elkopva.

Köszi a segítséget!
(#) otto54 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Bosch WAA16160 mosógép kezelőlapjáról keresek olyan képet,vagy rajzot,amelyről a LED-ek jelentései,illetve a nyomógombok funkciói leolvashatók.
Sajnos az eddig talált képeken nem olvasható a felírat.
Csak a panel van nálam,így valójában csak találgatni tudok,hogy melyik LED mit jelenthet.

Előre is köszönöm: Ottó
(#) feri023 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok!

TNY253 táp IC-t kellene cserélnem az egyik mosógép vezérlő tápegységében, de csak TNY255 van itthon. Adatlap szerint a 255 ugyanaz csak nagyobb teljesítményű. Helyettesítette-e már valaki, van-e tapasztalat hasonló megoldással.

Köszönettel: Feri
(#) ezermester1 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy INDEZIT WIDL 106-os mosógépem ami most először feladta a leckét.
Hibajelenség: A program beállítása után a gép beengedi a vizet majd a mosódob gyorsan elkezd forogni.Ezt ciklikusan jobbra-balra csinálja (3-4 ford.) majd leáll és kinyomja a vizet. Az ajtózár led őrülten villog. Nem lehet le állítani csak a konnektorból kihúzva áramtalanítani. Ez egy szárítós gép. Segítségeteket kérném. Találkozott-e már valaki ilyen problémával és javítható-e.
(#) otto54 válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok!

A mosógépben Siemens EPW65001 panel "lakik".
Ehhez esetleg valakinek EEPROM tartalma van?

Üdv. Ottó
(#) zoz11 válasza ezermester1 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Hello
Nem tűnik nagy problémának, én először is a motornak a fordulatszám jeladóját nézném meg, meg esetleg a tengely végén a mágnest.
Ez tipikusan az a gond mikor nem kap fordulatszám jelet a panel, és 1-2 próbálkozás után leáll.
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza feri023 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Hello
Ha a lábkiosztása azonos, akkor nyugodtan bele lehet tenni, táp IC-kel szoktam mindig variálni, mindig azt rakom bele ami van itthon, nem szokott gond lenni velük.

Üdv!
(#) zoz11 válasza telecream hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Hello
Ez a hibajelenség valóban szénkefe gond, elsőre azt mondtam volna rá.
Üdv: Zoltán
Következő: »»   91 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem