Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   33 / 62
(#) rolitechno hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Egy pár kép. Lehet ötlet az új B5 építőknek alkatrész választás gyanánt. Sokkal szebben szól , mint a hétköznapi olcsóbb alkatrészekkel. Megpróbáltam kicsikarni a legjobbat a kapcsolásból és azt hiszem sikerült is. Ettől is drágább alkatrészeket viszont már az én meglátásom szerint nem kíván.Bővebben: Link
(#) Cubijones hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni,h. meg-e lehet oldani úgy a B5-öt(alkotós verz.) átépiteni,h.jóminőségű fejhallgató erősitő váljék belőle?Persze ellenállással a kimenten probléma nélkül szól,csak hát úgy vettem észre,h.romlik a hangminőség ha ellenálláson keresztül hallgatom,az nélkül meg nagyon súg.Szóval,ha nagyobbra ténénk a visszacsatolást(kisebb lenne az erősitési tényező,igy a súgás is),csak hát én annyira nem látok bele mit hogyan,ezért kérném a segitségeteket.
(Egyébként ahhoz képest,h.nem fejhallgató erősitőnek tervezték,szvsz szépen muzsikál
(#) ethosz2 válasza Cubijones hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Ez nem fejhallgató erősítő. Nem tudsz belőle fejhallgató erősítőt csinálni.

Keress mást, pl: TPA6120.
(#) rolitechno válasza Cubijones hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szia ! Amit mondasz pazarlás egyébként. MJL ekkel akarsz fejhallgatót hajtani amúgy meg lehet oldani , mint mindent...Szerintem csináld meg a B5 öst és aztán a dobozra tégy egy nagy Jack aljzatot, szóval mint a gyárikon , lesz rajta az is. Ha kész van segítek ,hogy ne romoljon a minőség az ellenállások miatt, de nem lesz olcsó !
(#) Cubijones válasza rolitechno hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szia!
Szóval már egy éve meg van de BD-kkel szerelve,6,3 stereo Jackkel,a nyugalmi 100mA és 220R-es 2W-os ellenállás van sorba kötve a kimeneteken.Jöhet az ajánlatod
(#) rolitechno hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Először is, ha nem akarsz minőség romlást , akkor jó minőségű ellenállások kellenek. Ha nem akarsz azokból túl drágát, akkor a conradnál kapható Vishay Beyschlag 1W 1% ok ból kéne oldalanként 4 et...MKP -t pedig ,hogy ne nagyon vesszenek el a magasak. Ez így olcsóbb, de drágábbat fölösleges...
(#) rolitechno válasza Cubijones hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Bocsi az MKP elé még valamennyi ohm ellenállás kell ! Hogy mennyi azt nemtudom , hallani kell...
(#) Cubijones válasza rolitechno hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Olyan magasemeléses szaga volt(van) a bekötésednek,igen,szerintem is kellene oda még "valami" Na majd kisérletezgetek.Addig is köszönöm!
Igazából én egy olyan bekötésre gondoltam ahol el lehetne hagyni az ellenállókat,erősebb visszacsatolásra és esetenként kisebb tápfeszire.Na de ha nem hát nem....
(#) Cubijones hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Csak még,mert ezen a téren kiváncsi vagyok,nagyon!
Megtudhatunk valamit az erősitő paramétereiről is? Mint pl.:sávszélesség,torzítás,gyorsaság....
(#) rolitechno válasza Cubijones hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Ha annyira nem akarsz ellenállásokat és a kapcsoláson szeretnéd elvégezni a fejhallgatóhoz szükséges módosításokat, akkor mért nem csinálod meg a B8 at TIP végtranyókkal Állítólag az is szépen szól mint a B5...ja * mert már az készvan akkor passz, de én ha kifejezetten ezt akarnám , tuti nem használnék a B8 nál és a TIP ek nél erősebb véget
(#) rolitechno válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Akkor ezt most nem teljesen értem A kimenetre és az egyik végtranyó közepére ? És ha az emitter ellenállásokon mérem a 22mV ot az nemjó? Mert amit te mondasz az éppen a fele ennek a 22mV nak. Tehát ha ott mérem ahol mondtad akkor 10-11mV !!! Akkor most hol mérjem a nyugalmit ?

B5.jpg
    
(#) rolitechno hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Mióta megvan a B5, folyamatosan csalódok benne (kellemesen)
(#) ptesza válasza rolitechno hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Ha visszaköveted amit írtam, tehát a kimenet és az egyik végtranyó középső lába , akkor rájössz,hogy a 0.33 ohm ellenállásra mérsz rá párhuzamosan. Azért írtam ezt a két pontot , mert ide könnyű csíptetni.

(#) rolitechno válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Igen már érteSÜLtem részletesen
(#) Cubijones hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
Üdv.mindenkinek!
Nem tudom próbáltátok-e már bemeneti kondi nélkül,egyenesen megszólaltatni?Én most hallgatózom,számomra más hangja van mint kondival,szvsz jobb!
(#) ethosz2 válasza Cubijones hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Akkor tegyél bele jobb kondenzátort!
A két 220µF-os elko is sokat számíthat.
(#) ethosz2 válasza Cubijones hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Bár ha a BD-ket MJL-re cserélnéd, az azért sokkal nagyobb javulást okozna...
(#) Cubijones válasza ethosz2 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Ethosz,bocs,valószinűleg nem "mondtam"(persze ott van) de én most a bemeneti kondiról beszélek...
(#) Cubijones hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
Mit jelent az hogy nagyobb javulást...?Paraméterek,hangzás.....miben javulna??
(#) ethosz2 válasza Cubijones hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Én is a bemeneti csatoló kondiról beszéltem, de a két elektrolit kondenzátor is a jelútban van. Szóval azokkal is megéri kísérletezni, sokat számít.
(#) ethosz2 válasza Cubijones hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Is-is. Főleg a hangminőség. Egyébként kérdezted a sávszélességet. Azt a két sávhatároló hálózat befolyásolja. A felső határfrekvenciát a bemeneti szűrő, (ami a 2,7Kohm-os ellenállásból és a 470pF-os kondenzátorból áll). Ez szabja meg. Az alsót a csatolókondenzátor és a bemeneti ellenállás, valamint a visszacsatoló hálózat R-és C-tagja. Már nem tudom fejből a pontos sávszéleket, de ezeken tetszés szerint lehet változtatni. A felsőnél ugye Ff=1/2TT*R*C-vel számolhatsz. Az alsónál kicsit undorítóbb a helyzet, fel kell írni a hálózat átviteli függvényét és mint egyenletet megoldhatod -3db-re. Vagy szimulátorban is ki lehet szórakozni, de inkább ne változtass a felső határfrekvencián, az alsót azt tetszés szerint lejjebb viheted a 220µF-ok és a bemeneti csatolókondenzátor növelésével.

A végtranyók cseréje elsősorban a hangminőség drasztikus javulását vonhatja maga után.

Én nem építettem BD-vel, mivel azt nem gyártják már eredetiben és rengeteg hamisítvány van helyette, nagyon durván eltérő paraméterekkel. Roppant drága is. (1 euróért már NJW0302-NJW0281 csúcsminőségű audio tranzisztorokat lehet venni. Inkább ezt venném azért a pénzért, mint a hamis BD-t... )

A harmonikus torzítás az én példányaimon 0.45%-volt. Ez egy csöves erősítő szint. Elég magas, mivel egyáltalán nincs globális negatív visszacsatolás az áramkörben (a hangfrekvenciás sávban). De ennél a konstrukciónál nem ez volt a fő cél.
(#) ethosz2 hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
Na pontosítanék, BD-vel nem készítettem, de belepróbáltam 8-10 féle eredetit, meg hamisat, de az MJL-el mindig sokkal jobb volt a hang. Szóval hagytam a BD-t a francba, véglegesen nem maradt benne.
(#) Cubijones válasza ethosz2 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Nekem az Alkotós féle van megcsinálva,abban nincs a bemeneten szűrőkondi se a visszacsatolásban kondi (r-c tag) Az amelyiken egy bordán vannak a tranzisztorok de nem találom a rajzot hozzá....Majd lehet,h. holnap jobban átkutatom az oldalt
(#) ethosz2 válasza Cubijones hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Hát ha nincs, az nagy gáz, de szerintem van, kell lennie, nézd meg jobban! Biztos van egy 470pF a bemeneten.

A visszacsatolásban két 12K ohm-van, amik a 2,2K ohm-os emitter ellenállásokkal és a 220µF-os kondenzátorokkal egy töréspontot csinálnak az átvitelben. Elsősorban ettől függ az alsó határfrekvencia és a bemeneti csatolókonditól.
(#) Cubijones válasza ethosz2 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Helló!
Ma reggel szemügyre vettem, és való igaz,h.a kapcsolásban szerepel egy 470pF-os kondi,de én annak idelyén megpróbáltam az nélkül is és probléma nélkül ment.Igy van ez most is... Ja és a 220mikros az ott van
(#) Alkotó válasza Cubijones hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Ott van az mindkettő.
(#) Cubijones válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Igen,ma reggel megnéztem,csak nekem nincs abban amit én épitettem.Kisérletezgettem vele és próba után nem tettem bele a 470pF-sat mert annélkül is szépen ment,a 220mikros az természetesen benne van.Most meg még hallgatás alatt van de a bemeneti kondit is kivettem.Másképp szól.Próbáljátok ki ti is
(#) rolitechno válasza Cubijones hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Én az alkatrészek cseréjével értem el minőségjavulást. Mindent jobb minőségre és audio célúra cseréltem, kivéve az elko kat. Nekem a 220uf os elkok JAMICON ESC 105C ,amit a HQ tól rendeltem. Gondoltam rá, hogy ezeket vagy mindet Black Gate re cseréljem , esetleg kicsit olcsóbbra mert azok aztán méreg drágák ! ELNA vagy Nichicon ESR kondikra gondoltam. Bár elvileg ami most benne van az is ESR ,de vajon lenne e hallható változás... Bővebben: Link
(#) rolitechno hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
Heló.
A ( 2x680nf és 3R3 + 100nf) a hangszórókimeneten milyen célt szolgálnak ? És hogyan megy a működésük végbe? Légyszives aki tudja az segítsen. Köszi...
(#) lamalas válasza rolitechno hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
A 2x680nF csak sima hidegito kondik a tápon. A kimeneten levo soros RC tag (3,3ohm + 100nF) a nagyfrekin emelkedo imepdanciamenetu (induktiv jellegu) terhelesbol adodo esetleges gerjedeseket hivatott megszuntetni ugy, hogy az ellenallas sontoli az induktiv terhelest. Azt a frekit amitol kezdve hatasos lesz a sontoles az RC tag egyutt hatarozza meg.
Következő: »»   33 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem