Fórum témák
» Több friss téma |
Legelőször nézd meg a vízbevezető cső végén lévő szűrőt. Lehet, hogy tele van rozsdával.
Üdv!
Sajnos igazad lesz, mert korai volt az örömöm. A gép elindult, de a 15. perc után, amikor először kell szivattyúzni, ugyanúgy nem hagyja abba a szivattyúzást. Ha keringetőszivattyút kell benne cserélni, akkor ahogy a többieknél olvastam: gép a tetejére fordítva, és az aljában keresendő. Nézegettem, hogy árban és típusban is millió féle van, úgyhogy először kiszedetem az ismerős elektromos ezermesterrel, és azután szörnyülködök az árán. Tudsz valami támpontot adni, hogyan keressük,hogy fogjunk hozzá? köszi, Juli
Szevasz, azt már néztem, szép tiszta. Valahol máshol lesz a baja. Köszi
Nézd meg a víznyomást!!!. A szelep csak egy bizonyos nyomásnál nyit ki teljesen.A falicsap teljesen ki van nyitva?
Nyomás rendben, víz van bőven.
Lehetőség: a szelep csak részlegesen nyit ki! a feltöltő rendszer valahol eltömődött.
Én is hasonlóra gondoltam, első sorban vízkőre, jó lenne kívülről bejuttatni valami cuccost a rendszerbe.
Nincs esetleg valami rajzod, hol nyissam meg a kasznit?
forditsad a tetejére és az alján bontsad meg
Szétszedtem, ki vízköveztem a bejövő oldalt. Úgy nézett ki, mintha az átfolyásmérő nem forogna rendesen. Most működik, majd elválik.
Lenne néhány kérdés mielőtt inged gatyád ráköltöd!
Idézet: „...nem hagyja abba a szivattyúzást.” 1.)A vizet kiszvattyúzza de nem ál le. > Megnézném a vízszint érzékelő(ke)t és a csatlakozó részeit. Előfordulhat dugulás, kosz, gyakran rendszertelenül jelentkezik és/vagy mozgatásra felforgításra megszűnik. 2.) Víz benne marad > lehet szivattyú hiba vagy vezérlő hiba is (nem kap áramot) Sajnos horror alkatrészárak vannak, egy fontosabb alkatrész meghibásodása gazdasági totálkár! Idézet: „2.) Víz benne marad > lehet szivattyú hiba vagy vezérlő hiba is (nem kap áramot)” Nem hinném, mert akkor leállna, esetleg el sem indulna.
Tehát:kiszivattyúzza a vizet, de csak úgy állt le a szivattyú, hogy megdöntögettük a gépet oldalirányba. Sajnos a következő mosogatás indítása után megint ezt csinálta, így nem kísérleteztem vele tovább. Imi, és Ezermester is írta, hogy valószínűleg keringető szivattyú lesz a ludas, mert nem lenne szabad víznek mennie oda, .... ahova. Ezért mertem bátran érdeklődni a további lépésekről, mivel nőként nem nagyon konyítok elektronikai dolgokhoz, de azért az ezt megelőző kondicserével is /igaz segítséggel/ boldogultunk. Nos, mondjatok valamit, mihez kezdjek, hol kezdjem meg a gépbontást? Köszi!
Szerinten vízszint érzékelő gondja van. (Esetleg nincs a gép vizszintbe állítva, bár ha eddíg működött ez nem valószínű.)
Nekem egy Candy CD 112-41S-el gyűlt meg a bajom, a mellékelt képeken ennek a belét tanulmányozhatod hogy kb. mire számíthatsz. Az alján van szinte minden cucc, így elég nehézkes a hozzáférés. Én fel szoktam tenni az asztalra, oldalára fordítva, esetleg fejre is lehet álítani de akkor mindenfelké folyik a víz belőle. Sokat segíterne ha néhány jó minőségü fényképet feltennél a belsőségeiről. A vizszint érzékelő(k)höz vezet egy-(egy) műanyag cső. (kép 854) ennek illetve a légcsapdának szabadon átjárhatónak kell lennie. Mielőtt tovább lépsz mindenképpen tisztítsd ki. Ez után lehet ellenőrini az érzékelő(k) működését. (kép 853)
#950105 folytatása
A képek száma helyesen: 853 >583, 854>584 Az 582 képen az egész áttekinthető. Bal felső sarokban a vízlágyító egység, alsó sarokban a két vizszint érzékelő, fölötte az ürítő szivattyú. (a váz részben takarja) Jobb oldalfent töltő mágnes szelep alatta fűtőtest nyomáskapcsolója, alsó sarokban a hálózati zavarszűrő Középen a keringető szivattyú leszerelt segédfázis kondenzátorral. (kék címkével) Ennyi az egész a uP-s vezérlő és a mosószer adagoló az ajtóban van.
Siemens Lady 45 programtárcsás mosogatógépünk van. Korábban már jártam itt a fórumon, akkor a behalt szivattyúval kapcsolatban kértem a fórumozók segítségét. A javított szivattyúkerék köszöni szépen, azóta is jól működik. Most az a gond, hogy nem jut víz a mosogatótérbe.
Próbáltam szisztematikusan végigmenni a víz útját követve, (csap nyitva ) , szűrő nem tömődött el, aquastop jól működik. Tehát beengedi a vizet a vízlágyítópanelbe, feltölti, de utána nem jut be a mosogatótérbe. Nemrég új fajta sót tettem a gépbe, elég dzsuvás volt tőle a panel. Ezért gondoltam esetleg ez okozott valahol dugulást. A vízlágyítópanelt kiszedtem, és kitisztítottam, amennyire csak tudtam. Visszaraktam, de továbbra se megy be víz.Elakadtam hol lehet a gond. Ha már itt tartunk, lenne egy kérdésem is. A panel sarkában két elektromágneses cucc van, egy sárga belsejű, ez gondolom a vízbeeresztő szelep, meg egy valamivel hosszabb zöld testű, a végében egy golyóval, ez utóbbi mit csinál?
Ja, ez előzőkhöz még annyit, hogy nincs a gép aljában víz, tehát az úszó sem tilt le.
Az elektromágneses sárga "cucc" az a regenerálóra enged sós vizet. Az csak egy bizonyos ideig van nyitva elméletileg. Érdemes rajta feszt. mérni amikor elindítod, hogy kap-e.
Egy kép sokat segítene a gépről és a belsejéről is. A zöld testű golyót meg nem tudom mi lehet így. Imi
Először is kösz a választ.
Rámértem a mágnesszelepre, kap áramot. Párszor átöblítettem üresen a gépet, és most végülis működik, szépen mos, csak az az érzésem, hogy amikor a mosogatótérbe kell engednie a vizet, elég lassan töltődik fel. A keringető szivattyú már javában megy, de érzésre van vagy két perc is, mire annyi víz kerül be, amivel már tényleg mosogatni is lehet. Mondjuk sose néztem ezt korábban, lehet, hogy így üzemszerű. Mellékeltem két képet, az egyik a teljes panelről, a másik a sarokban a két mágnesszelepről. Sejtésem szerint a zöld belsejű valahogy a sós víz adagolásáért felelős, de annyira zegzugos nekem ez a panel, hogy nem tudtam pontosan feltérképezni a víz helyes útvonalát.
950125-re Oldman-nek
Üdv! Most jutottunk oda, hogy szétszedjük a gépet, és megnézzük mi van benne. Szerintem rengeteg szutyok jött ki az alkatrészekből, de az általad említett két csőben nem volt semmi. A kitakarított gép elindítva :kiszivattyúz, feltölt, majd rögtön, még a feltöltés befejezése előtt elkezd szivattyúzni. Ezek után megáll a program, és sípol a gép. Mindent úgy raktunk össze,/elvileg/ ahogy volt, mit rontottunk el? Már csak azért, mert eddig nem így volt rossz ez a dög!
Idézet: „Mindent úgy raktunk össze,/elvileg/ ahogy volt...” Ellenőrzendő! Ekkor jön jól a szétszedés előtt, közben készült fotosorozat, és feljegyzések. Akkor szokta ezt csinálni ha a túltöltést érzékel. Ekkor igyekszik megszabadulni a felesleges víztől. ( után) A kérdés a következő: Valóban túltölt - normál szint érzékelő hiba. Nem tölt túl csak azt hiszi - túltöltés érzékelő hiba. Ellenőrizni az érzékelőket. Ha jók (kapcsolnak és a megfelelő szintnél) további hiba keresés. Nem feladni a reményt!
Köszi a gyors választ, remélem ismét rá tudok venni valakit, hogy szétszedje a gépet!
Keress meg privátban
Kedves imikee10 és mbALI!
Köszönöm Nektek! Én is ugyanezeket a tüneteket tapasztaltam a Candy CDF 625A gépünkön. Most 4 éves. Kaptam egy 1µF-os kondit, beszereltem, majd próba: a mi Gizink is újra működik! Köszönöm Nektek!!! Octavia3
Mi most ott tartunk, hogy 2-3 hét jó működés után újra elkezdett csúnyán mosogatni a gép. A jelenség ugyanaz, mint korábban, nem jut be elég víz (vagy csak nagyon lassan és kevés). Az nem lehet, hogy az ionizáló rész a(a korábban mellékelt képen a panel aljában van) tömődött el valahogy annyira, hogy nem jut át rajta víz? Nem nagyon tudok már másra gondolni, másutt nem látok akadályt a víz útjában.
Egyébként most úgy bírom működésre, hogy akkor, amikor vizet kéne beengednie (gyakorlatilag minden ürítés után, 3-4 alkalommal egy program során) én magam öntök vizet a mosogatótérbe. Vészmegoldásnak elmegy, de nyilván hosszú távon nem tartható állapot, már csak a vízlágyítás hiánya miatt sem.
Sziasztok!
Abban szeretném a segítségeteket és tanácsotokat kérni, hogy mitől lehet egyre hangosabb a candy mosógatógépünk gyakorlatilag a teljes mosás alatt. A modell amiről szó van a CDF 735P, igazság szerint azért választottuk 4 éve, mert ez volt az egyik leghalkabb. Az utóbbi hónapokban egyre hangosabban dolgozik, úgy tűnik, mintha a vízkeringetés során küzdene valamivel (inkább erős pulzáló hang, de szinte folyamatosan megvan). Funkcionálisan még teljesen jól működik, de a hangja már becsukott ajtónál is kezd zavaró lenni. Mi lehet a baj? Remélhetőleg nem a keringtetőszivattyú kezd meghalni, mert gondolom az horror árú lehet. Vízkövesedés okozhat ilyen jelenséget? Ha igen, mivel érdemes orvosolni? (a gép belülről makulátlanul tisztának tűnik, vízkőnek nem látni nyomát). Jó lenne, ha valaki tudna tippet adni! Előre is köszönöm!
Na újra szépen mos a gép.
Kiszedtem újra a légcsapdát, és még egyszer jó alaposan átöblítettem az egészet, kijött többek között egy kb. 1.5 centis vízkődarab is, valszeg az tömíthette el a víz útját. Az öblítést egyébként úgy csináltam, hogy kiszedtem a sárga elektromágneses szelep vasmagos szelptűjét, hogy szabadon áramolhasson a víz, aztán a panel kifolyó és befolyó részéről is felváltva nyomtam be vizet. Így legalább az inoziálót is alaposan átöblítettem. Arra is jó volt az akció, hogy alaposabban megértsem az egész működését. A zöld belsejű szelep csak a mosóprogram végén jut szerephez, és arra szolgál, hogy a regeneráló sót tartalmazó vizet eressze rá az ionizálóra. Meg arra is rájöttem, hogy amikor a gép vizet ereszt a mosogató-térbe, azt tkp. csak a gravitáció viszi be, és közben még át kell préselnie magát az ionizálón is, ezért sem mehet be őrült sebességgel. (Kb. egy-két perc, míg a víztartályok teljes tartalma bekerül.)
Bocs hogy beleszólok, de amit "ionizáló" -nak nevezel az egy ioncsrélő műgyantával működő vizlágyító készülék.
Hasonlókat használnak kazánok tápvizének előállításához természetesen "kicsit" nagyobbak, valamint "desztillált" víz előállításához > ioncserélt víz Röviden, a teljesség igénye nélkül, működése a következő: A vízkövesedést okozó Ca ionokat Na ionokra cseréli. A regenerálás során a megkötött Ca ionokat elengedi (cseréli) és a sóból újra Na ionokat vesz fel, és így tovább. A dolog természetesen bonyolultabb, de a lényeg talán így is érthető. Csodálom hogy mosógépbe miért nem építenek? Talán akkor nem lehetne eladni a ******* amitől a mosógép is tovább él?
Kiszámolta már valaki : hogy ha 10 évig használom a ******* ot az menyibe kerül ? És ha nem használom
tízévente menyibe kerül a javítás ? Az amit a tv ben mutatnak csak p... vakítás hogy a gumi alkatrészekre rakódik vízkő. Max a dob külsejére és a fűtőszára kerülhet a lerakódásból de szerintem véletlenül sem kerül annyiba a csere mint a ***** folyamatos használata ! |
Bejelentkezés
Hirdetés |