Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   368 / 729
(#) Turbina33 válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
(#) kallaizoli6 válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Nagyon jó lett.
Valaki a tölcséres ládáról is mondana véleményt, mert arra is kíváncsi lennék.
(#) ptesza válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Ha olyan jól tudod ,és mások okoskodnak akkor most fejtsed ki bővebben mit javasolsz . Milyen doboz ,csillapítás , hangváltó ,hangolás. Ha nem tudod akkor inkább maradj csendben ,és inkább tanulj.
(#) ptesza válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Érdekes ,hogy te is csak szubnak használod.
(#) ptesza válasza kallaizoli6 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Hogyha akarod kisebb helyiségben is használni akkor inkább maradj a reflexesnél. 40 Hz alá ne hangoljad.
(#) Turbina33 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Mintha te is ajánlottad volna...olvass csak vissza,minden le van írva!
(#) Turbina33 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Még nincs meg a párja.Hallgattuk teljes jellel is,de nagyon zavaróan kiemel 2K körül.Pont olyan,mint az adatlapján.
(#) Turbina33 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Ja,és ez nem szub,attól messze van!
(#) petya0808 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Hali inkább ezt választom mert lehet, hogy tényleg jobb meg a kappa ára is megugrott egy kicsit de nekem éppen eleget. De segítenél nekem, hogy hány literes láda kell neki? Egyébként kültérre és beltérre egyaránt használnám. Nem muszáj szerintem annyira mélyre lemenni-e mert akarok hozzá mélynyomót is. Meg a reflexcső méretet is megadnád azt megköszönném. Bővebben: Link
(#) ptesza válasza petya0808 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Akkor végülis topládát akarsz építeni?
(#) forsat hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy mélyládám. Kb olyan 35-40 liter. Na * most Én sok helyen bogarásztam, de mivel ebben nem vagyok szakértő így csak vacillálok. A mélynyomó benne tönkre ment, de a javíttatása nem éri meg már. Szeretnék bele egy másikat, aminek ez a térfogat meg felelne, ha lehet akkor Reflexbe. 100W-on hajtanám maximum és 12" -es legyen a mély. Köszönöm előre is.
(#) kallaizoli6 válasza forsat hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Milyen fajta ládád van?(mert írtad hogy Reflexbe, de szerintem ezzel a következő hangszóró típusára utalsz) (zárt, reflex, stb.)Mert ettől is függ milyen hangszórót kell venned bele. Meg esetleg ha tudod annak a mélynyomónak a márkáját és típusát, akkor hasonló paraméterű hangszórót kell keresned.
(#) kallaizoli6 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Amit linkeltem reflexes tervet azon meg tudnád nézni, hogy megfelelő-e a reflexnyílás mérete. Mert én sajnos nem nagyon értek hozzá, és az ilyen angol nyelvű tervezőprogramok sem nekem lettek kitalálva.
(#) petya0808 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Igen azt szeretnék remélem tudsz benne segíteni nagyon megköszönném.
(#) forsat válasza kallaizoli6 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Nincs rajta semmi márka jelzés, nyitott(10cm reflex nyílás).
Doboz belső mérete 42*30*35.
(#) teddysnow hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Sziasztok

Van valami különbség a két hangszóró beszerelés/rögzítés között?

hangsz.gif
    
(#) Milcsi-bé hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy 50w-os középmélysugárzóhoz kell-e magassugárzót rakni.
Károsítja-e a hanszórót ha nem rakok magassugárzót.
Kell-e valamit rakni a magassugárzó elé(pl:kondi v. ellenállás).
Kösz ha válaszoltok
(#) szamóca válasza Milcsi-bé hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
1. Nem kell ha nem akarsz magas hangokat hallani.
2. Nem károsítja
3. Igen kell. Többnyire a hangváltó egyik feladata a sávok szétválasztása, megfelelően kiválasztott törésponti frekvenciákon.
(#) teddysnow válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Kössz.
(#) ptesza válasza kallaizoli6 hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
44 Hz -re hangol a rezonátor. Jó lesz.
(#) ptesza válasza petya0808 hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Akkor kisebb méret kellene , kb 50-60 Hz alsó határral. Így még önállóan is használható ,de a terhelhetősége magas marad. Így gondolod?

Milyen magasban gondolkodsz?
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Vagy 80-90 Hz -es alsó határ ,egészen kisméretű dobozzal, nagy terhelhetőséggel. Az előző kb100 liter lenne.
(#) petya0808 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Szerintem az a 50-60 Hz az kell igen így szerintem is jó lesz. Én ezt a magasat néztem ki de elfogadom azt is amit te ajánlasz.FS AUDIO
(#) Milcsi-bé hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Kérdés
Idézet:
„Kell-e valamit rakni a magassugárzó elé

Válasz
Idézet:
„Igen kell. Többnyire a hangváltó egyik feladata a sávok szétválasztása, megfelelően kiválasztott törésponti frekvenciákon.”

Én megnéztem a HIFI-m hangszóróját,de ott csak egy kondenzátor volt a két hangszóró között.Ez hogy lehetséges?
(#) szamóca válasza Milcsi-bé hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Egyszerűen. Mivel a hangszórónak is van egyenáramú ellenállása, (sajna ez esetben impedanciája) ezt sorbakapcsolva egy pár mikros kondenzátorral, az 1/2ΠRC képlet szerinti frekin, együttesen egy felüláteresztő szűrőt képeznek.
(#) petya0808 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
100 liter az nem sok egy kicsit? Mert nekem Shalafi 80-100 körüli értéket mondott de szeretném pontosan hogy mennyi kell.
(#) Turbina33 válasza petya0808 hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Miért nem nézed meg a gyári ajánlást? Én ajánlom a legalsót! Delta-15A dobozterv
(#) Dj.Jingoo hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
Sziasztok.

MNC NOIR II hangszóróhoz bass-reflex ládát szeretnék építeni. Hogyan tudom kiszámolni mekkora legyen? Esetleg nincs valakinek terve?

Köszi: Jingoo
(#) potenciameter hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Mély-ládákat szeretnék épiteni 15, vagy 18 colos hangszórókkal. Ismer valaki olyat, ami könnyen beszerezhető, jobb minőségű mint MNC SAL és társaik, de az Eminencenél olcsóbb, bir legalább 300-400w ot és legyen egy kis érzékenysége (93+...db/m) ?
(#) ptesza válasza Dj.Jingoo hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Kiszámolni csak úgy tudod ,ha megméred a T/S paramétereit.
Következő: »»   368 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem