Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1554Q
 
Témaindító: milan, idő: Szept 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 16
(#) kistotti01 válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Bőven elegendő lesz. :nyes:
(#) Geri86 válasza kistotti01 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Köszi a választ holnap össze is rakom és majd beszámolok róla.
(#) kistotti01 válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Rendben. Mindenképp oszd meg a fejleményeket.
(#) koncsik03 hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Bővebben: Link

Véleményeket várok(ha lehet akkor nyáktervet is)

Kösz.
(#) titi válasza koncsik03 hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
1. Hali!
2. A szabadon maradt bemeneteket szerintem földre kellene kötni.
3. A net tele van nyáktervvel ehhez az IC-hez. De ha jól emlékszem, az 1558-as lábkiosztása ugyanez, ott pedig biztos van nyákterv.
4. Én meg egy zsák pénzt várok, de mondjuk inkább úgy, hogy szeretnék.
(#) kistotti01 válasza koncsik03 hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Hello!
Itt mindent megtalálsz ami szükséges az elkészítéshez.
(#) koncsik03 hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
először is kösz mindent
a másik:a nyáktervet kell tükrözni vagy lehet vasalni a nyákra úgy ahogy van?
(#) kistotti01 válasza koncsik03 hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Mindegy, hogy milyen technikával készül el a nyák, csak egyetlen fontos szabályt tarts be: az elkészült nyákon a felíratok olvashatóak legyenek. :eljen:
(#) csabacsaba hozzászólása Máj 6, 2011 /
 
Sziasztok.Eloszor is koszonettel vagyok kistotti01-nak hogy sokat segitett a tda1554Q erosito megepiteseben.
Elsore beindult .2 db-ot csinaltam.Legyszives mondjatok el a velemenyeket a jot meg a rosszat is mert ebbol tanulok.
Udv.
(#) kistotti01 válasza csabacsaba hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Hello!
Egész jó lett így elsőre. De még csak most jön a dolog lényeges része: a dobozolás. Egyébként tudtál hozzá megfelelő trafót szerezni?
Köszönöm az elismerő szavakat:kalap: igyekeszem segítteni a továbbiakban is, ha az időm is engedi...
(#) csabacsaba hozzászólása Máj 6, 2011 /
 
Persze mig megjott a rendelesem addig volt ido trafot keresni.Nem ez a kicsi borda lesz csak epp ez volt kozelben probara.
(#) boco10 hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Üdv!

Valaki aki hozáértőbb megtudná nekem mondani, hogy a Bővebben: Link trafó jó lesz-é az erősítőhöz?

Előre is köszönet.

Üdv.
(#) kistotti01 válasza boco10 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Hello!
A TDA1554-nek ez a trafó nagyon kevés. Írják is erről a trafóról, hogy 4,5W-ot tud. A 1554 pedig: 2x25W vagy 4x12,5W-ot tud, ami 50 W leadott teljesítmény. Neked kb. 70...80VA teljesítményű trafó kellene. Egyébként maga a trafó feszültsége rendben van (a 12V AC),csak a teljesítménye nagyon kevés.
(#) boco10 válasza kistotti01 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Esetleg tudnál ajánlani trafót hozzá? Nézegettem a HE-storosakat de 12V-osból nincs 70-80VA-es. :no:
(#) Kovidivi válasza boco10 hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Vaterán is keresgélj, ott vannak jó áron trafók. Vagy itt az apróhirdetés részt is nézd át.
(#) Gyusze hozzászólása Júl 28, 2011 /
 
Hello! Megepitettem ezt a vegerositot ugy,hogy lehet trafoval is hasznalni(bele van epitve) es aksirol is muxik. Szal kocsiba is nyugodtan beteheto. Az lenne a kerdesem hogy nem lehetne valahogy megcsinalni ennel is mint altalaba sok auto erositonel hogy 2x25w helyett 1x 50w legyen. Pl: melynyomonak. Valahogy ugy hogy a 2 kimenetbol huzok kabelt 1iktol +t masiktol - vagy itt nem lehet mivel csak fazis es test van?
(#) gaboca323f válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Üdv!

A szereó mód már amugy is hidalt mód ennél az erősítőnél, így nem lehet mégtovább hidalni.

Van amugy egy másik fórum is majdnem ugyenrről az ic-ről:
Bővebben: Link
(#) Gyusze hozzászólása Júl 28, 2011 /
 
Es ha ujra csinalom a nyakot? Es a 4 x 11 w-ot oszehozom 1 be? Akkor meg lehet csinalni 1x 44wattnak. vagy nem jo otlet? ugyan csak melynyomonak kene. Javitana ez a teljesitmenyen 1 difura? Vagy torzulna esetleg?Valaki kiprobalta e mar?Koszi elore is!
(#) csabacsaba válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Udv.Most jelenleg tda1554-et hasznalok,nem mondom hogy nem jo ic de melynyomonak nem lesz jo.En 2*25w hasznalom de torzit mikor mely hang van!
Ha neked foltetlen kell ez az ic akkor csinald meg 2*25w-nak vagy hanem keress mas ic-tEnnyi penzert lehet kapni mast is!
Udv
(#) Gyusze válasza csabacsaba hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Megcsinaltam mar, epp most is azon hallgatom a filmet csak gondoltam vmi kis egyszerubbet betehetnek kocsiba. Valamit esetleg tudtok ajanlani? ami kocsiba is muxik es jol is megy viszonylag
(#) csabacsaba válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Ott van peldaul a tda7388.
12V egyen fesz kell neki es lead 4*41w-ot.
Vagy hanem :google:
Udv
(#) Jack Spicer hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Üdv.
Ezen az oldalon - http://bolthely.hu/mikroshop/id/00535_KIT_erosito_stereo_vegfok_2_x...4Q-val - található egy sztereóerősítő 2 x 25 W TDA1554Q-val.
Az lenne a kérdésem, hogy sorba-e lehetne kötni két ilyen erősítőt.
Arra gondolok, hogy az egyik erősítőtőbe menne a bemenő jel, aztán a kimenő jel menne a másik erősítő elejére, és a kimenő jel menne a reprókra (75W). A - kimenő jeleket egybe lehet úgy kötni, h a másik GND bemenetére mennyen?
(#) proba válasza Jack Spicer hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Max tönkre megy.Több teljesítményt nem tudsz belőle kiszedni 22W nál .Ha meg keveset erősít ,akkor egy előerősítő kell hozzá. (a keveset erősít ,és a max hangerő nem ugyan azt jelenti. Előző esetben ,ha tudsz a bemenetre nagyobb jelet adni hangosabban szól, a második azt jelenti ,ha nagyobb bemenőjelet adsz torzít.)
(#) Jack Spicer válasza proba hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Értem, és pl. 2 TDA1554Q össze lehetne kötni úgy, hogy 44W adjon?
(#) FsR válasza Jack Spicer hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Nem.. nem tud 1ch üzemmódot..
(#) Jack Spicer válasza proba hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Előerősítő alatt mit kellene értenem?
és pl. a számítógép hangfalára ráköthetem?
(#) proba válasza Jack Spicer hozzászólására (») Nov 15, 2011 / 1
 
A számítógép line out kimeneténél többet felesleges rákötni a bemenetére.Mint már írtam, nem lesz hangosabb csak torzabb, a végfok meg kormosabb.
(#) Death01 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
üdv!
most építettem meg ezt a kapcsolást és nem szól egyáltalán,de észrevettem h a beültetési rajzon van két pont ahova semmi nincs rajzolva de a furat helye ott van.Az most átkötés akar lenni vagy mi?
És még azt sem értem hogy, a MUTE mit csinál a kapcsolásban?
Választ előre is köszönöm!

tda1554q.jpg
    
(#) accaboj válasza Death01 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Az a 2 lyuk abban az esetben használatos ha a 330nF kondi lábtávolsága nagyobb. Nem átkötés.
(#) Death01 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Köszöm,most már értem.
Na és MUTE,oda rakjak tüskét és jampert-t rá?
Vagy mit kell vele tennem,mert nem szól,de ha hozzáérek a tüskéhez akkor recseg.
Következő: »»   13 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem