Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   48 / 1319
(#) mokus hozzászólása Jún 26, 2007 /
 
Buta kérdés tudom, meg lehet nem is kellene, de valahol elérhető (privát is akár) djvu vagy egyéb olvasható formátumban a Kónya féle PIC-es könyv?

(itt fekszik elöttem a 2. javított kiadás, de nem visz rá a lélek, hogy másolatot készítsek belőle.)

Válaszokat, segítséget előre is köszönöm.
(#) Pontiac hozzászólása Jún 26, 2007 /
 
Sziasztok

a Pic 16F846 -irni akkarok egy futofényes programot
de azt akkarom vele hogy gombnyomás uttán számitva 10 percre álljon le

Ha valaki tud segiteni akkor a kodokat irja már le

meg hogy kell ehez a timert beálitani


Köszönöm
(#) nemo hozzászólása Jún 26, 2007 /
 
Hali!

Próbálkozom rendületlen, egyenlőre csak virtuálisan, és már többször ütköztem egy problémába:

Egy folyamatot gombnyomásra vagy kapcsolóval indítok, de azt szeretném, hogy mikor elengedem a gombot vagy kikapcsolom a kapcsolót, nem ér véget rögtön a folyamat, csak ha lefutott az adott rész.

Hogy lehet azt megoldani, hogy azonnal megálljon?
Gondolom van jobb módszer is, minthogy minden lépésnél megvizsgálom, hogy jelen van-e a bekapcsolt érték....

A csatolt képen pl egy gagyi futófény van kapcsolóval, csak azért, hátha ebből jobban értitek mit akarok.
Adott kapcsban az a gond, hogy ha kikapcsolom a kapcsolót, attól még egy a folyamatban lévő villogás kifut.

futoka.JPG
    
(#) potyo hozzászólása Jún 26, 2007 /
 
Van. Használj megszakítást.
(#) nemo válasza potyo hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Megnyugodtam, hogy van, kifejtenéd kicsit bővebben?

De ha nygaon láma a kérdés, akkor mond nyugodtan, hogy RTFM
(#) Frankye válasza Pontiac hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Ugye nem azt gondoltad, hogy Helyetted, csak Neked meg fogja írni valaki a programot?!
(#) potyo válasza nemo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Vannak lábak, amiken ha változás történik, akkor automatikusan egy adott kódra ugrik a program (arra, ami a 0x004 címen van). 12F629 esetén az összes lábra lehet engedélyezni ezt. Amikor oda ugrott, megnézed, hogy mi van a kapcsolós lábon, és attól függően jársz el.

12F629 adatlap 3.2.2 fejezet.
(#) nemo válasza potyo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Köszi a választ, akkor most megyek alldatasheat-ra, és lecsekkolom, az én PIC-emnél hogy van ez a dolog.
(#) potyo válasza nemo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Inkább a microchip.com-on keresd. Felül ott van a Datasheet Finder...
(#) watt válasza Pontiac hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Pontiac!
Lassan de biztosan elfogadottá válik ezen a topicon is, hogy csak olyan kérdezőnek válaszolunk, aki helyesen tud írni, legalább a szövege 95%-ban(tehát nem számítjuk bele a véletlen hibákat).

Ezért kérlek, ismételd meg a kérdésedet úgy, hogy legyenek benne vesszők, jelek, hosszú magánhangzók, magyaros ragozások!
És kicsit legyél tisztelettudóbb a kérésed megfogalmazásakor!
Gondolok pl. erre:
Idézet:
„akkor a kodokat irja már le”


Ezen felül pedig én is csak Frankye-vel értek egyet, próbálj meg konkrét kérdést feltenni, azt ne kérd, hogy mi készítsük el a feladatot!
(#) watt válasza nemo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
alldatasheet???
Inkább kattints ide:
12F629 adatlap (www.microchip.com)

És még hadd szídjunk le, hogy eddig nem töltötted le, és úgy próbálsz programot írni rá! Ejnye!
(#) nemo válasza watt hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Idézet:
„És még hadd szídjunk le, hogy eddig nem töltötted le, és úgy próbálsz programot írni rá! Ejnye!”


Szánom-bánom minden bűnöm

Amúgy én ilyen fordított manus vagyok több téren is.
Mert pl azt is olvastam, hogy előbb áramkör kell, aztán programozni.
Nomeg speciális módon is programozok (folyamatábrával).

De legközelebb törekszem a helyes sorrendre
(#) Frankye válasza nemo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Idézet:
„Nomeg speciális módon is programozok (folyamatábrával).”


Ez a folyamatábrás programozó program ( ) engem is érdekelne! Néztem a honlapot, amit anno írtál, de nem láátam próbaverziót. Nem tudod, van-e ilyen kipróbálható verziója a szoftvernek? (Megvenni nem igazán szeretném, mert annyi pénzem nincs, sajnos... :rinya: )
(#) watt válasza nemo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Kivételesen a folyamatábrás módszer az nem jelent fordított sorrendet, mert elvileg azt kéne tervként készíteni, csak nem nagyon szoktuk, mert azt hisszük, hogy nekünk ez nem kell. Aztán ha még sem sikerül, akkor jön az amit mondtál, hogy azzal folytatjuk, amivel kezdeni kellett volna, azaz a folyamatábrával.

Így tehát Te legalább egy dologban helyesen jársz el!
(#) nemo válasza Frankye hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Idézet:
„Ez a folyamatábrás programozó program ( ) engem is érdekelne!”


A demó a gyártó weblapján ITT található (jobboldalt)

Vásárlást pedig ITT
intéztem.

19500 FT volt szállítással együtt, és 3 munkanap alatt ideért.

A másik amit még használok a Crocodile Technology, az pedig ITT található.
(#) Frankye válasza nemo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Hálás köszönetem!
Nagyon sokat segítettél!
(#) mokus válasza nemo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
A demo mennyivel tud kevesebbet mint a full verzio?
(#) nemo válasza mokus hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Kevesebb PIC van benne, nem lehet egy folyamatban 15 ábránál több, és csak 3 makró lehet egy projektben.
(#) nemo válasza Frankye hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Igazán nincs mit

Nagyon jó dolog sztem mindekettő, főleg kezdőknek.

Én úgy használom, hogy a kitalálok valami kisebb feladatot, megcsinálom a folymatábrás szimulációt, legeneráltatom az asm és c forráskódot, aztán átnézem, mit hogy csinál. Így meg is tanulsz közben programozni, és van sikerélményed is, mert működik az áramkör
(#) potyo válasza nemo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Idézet:
„Így meg is tanulsz közben programozni, és van sikerélményed is, mert működik az áramkör”

Programozni nem tanulsz meg ebből, az biztos.
(#) nemo válasza nemo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Mégvalami, tutorialfélét INNEN tudsz letölteni.

De a demóban is van negyvenpár példa, csak kissé eldugva a program mappáján belül az examples könyvtárban.
(#) nemo válasza potyo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Én másként gondolom.
Nyílván az alapokat tudnod kell, de ha vagy olyan szinten, hogy olvasni tudod a generált kódot, akkor sok "hogyan" jellegű trükköt elleshetsz, illetve megnézheted, hogy ha et-azt beleírsz, megvan-e a kívánt hatás.

Mivel én programozó vagyok az olvasással nincs gondom, de nem tudnék belekezdeni egy üres projektbe, mert ahhoz előbb hetekig kéne bújnom asm-es könyveket, de ehhez már nem füllik a fogam, és közben lehet, hogy kiábrándulnék az egészből.

Nekem mindíg is jobban ment ezafajta kísérletezgetős tanulás, és eddig nemigen éreztem hátrányát.
(#) Frankye válasza nemo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Idézet:
„Nekem mindíg is jobban ment ezafajta kísérletezgetős tanulás, és eddig nemigen éreztem hátrányát.”

Pontosan ez az, ami megfogott engem is ebben a progiban.
Tény, hogy ettől még nem fogod megtanulni (én sem, más sem) az asm alapjait, sőt, ha azt nem tudod, akkor csak bekavar a képbe, de a kísérletezős tanulást elősegíti. Szerintem.
(#) mokus válasza nemo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Demot leszedtem, felraktam, tényleg használható. Egy ledes villogtatás nyomógomb indítással első használatra, kb 10 perc volt*. Csináltam C kódot, nagyon jó, érthető, pedig nem vagyok egy nagy C-s.
Kipróbálásra mindenképp le kell tölteni! Már csak a szimuláció miatt is megéri!

Ebből szerezni kell egy full verziót**, mert tényleg nem sok PIC van benne .

*ennyi idő alatt kézzel sosem írnám meg!
**77 dolcsi
(#) nemo válasza mokus hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Csak az a gáz, hogy nincs MO-i forgalmazó, így 25 dolcsi a mocsok postaköltség
(#) dpeti hozzászólása Jún 27, 2007 /
 
Na akinek eddig nem jött be a Pickit2:

lett egy-két új feature:
Soros EEPROMOK kezelése (I2C, SPI, microwire [24xx,25xx,93xx])
KEELOQ HCS cuccok is programozhatóak
Plussz (ami pl nekem nagyon bejön):
lehetőség van arra, hogy soros portot analizálj vele,
ugyanis lett egy beépített terminálja.

Ezen kívül még vannak nyalánkségok, de ezek a legfontosabbak, még ezeken kívül támogat már pár 18F szériás cuccot is debuggoláshoz az MPLAB alól

lassan kezdem feleslegesnek érezni az ICD2-őt... (bár az még sokára jön el, na de akkor is )

(#) potyo válasza dpeti hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Remélem lesz benne I2C, SPI analizátor is. Az már nagyon király lenne.
(#) potyo válasza potyo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Most nézem, hogy SPI, I2C, USART és SMBus protokollokat lehet vele analizálni és írni is. Mostmár muszály lesz építeni egyet...
(#) dpeti válasza potyo hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
én csak UART-ot láttam hogy lehet vele analizálni,
I2C és SPI memeket kezel, de csal a microchip féléket

hol találtad ezeket az infókat?
(#) potyo válasza dpeti hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Lehet, hogy egy kicsit előre örültem, mert úgy nézem, hogy ez egy független áramkör, de itt találtam:

http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nod...028600
Következő: »»   48 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem