Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   92 / 582
(#) kereszke hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Helló.Van egy Eurotech WM 550 elöltöltős mosógépem.Amit ha bedugok,azon kivül hogy világit elöl az izzó ami azt jelzi hogy be van kapcsolva semmi mást nem csinál.Valakinek valami jó ötlete?
(#) ezermester1 válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Köszi!
jeladót (tacho generátor) kellett cserélni.
(#) kereszke hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Rájöttem arra hogy az óraművön a normál nagy csatlakozókon kivül van két vékonyabb vezeték is külön odaforrasztva.Egyik a fázis.A másik meg gondoltam a nulla.És megpróbáltam áthuzni a nullát az elosztó táblától.Erre elindult az óra.És erre már elkezdte a vizet is nyomatni befele.Aztán elindult a dob is.Aztán örultem nagyon hogy megoldottam.Aztán amikor elért a csavaráshoz akko ugy kib...a a biztositékot hogy csak kinn a fö fökapcsolón tudtam ujra inditani a lakás áramellátását.. Szóval ez mitöl lehet?
(#) Pintero hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Mosogatógépem (ARISTON LV46) megállt az első hibajelzése:F1 első mosásfázis jelzője villogott víz volt az aljában.Kitakarítottam aztán olyat csinált hogy eresztette magába a vizet folyamatosan még akkor is ha resetre tekertem a gombot.Bekapcsolt állapotában kinyitottam az ajtaját de csak résnyire és hatalmasat durrant (zárlat),és a vez.panel elégett.Most keresek bele triakot de nem nagyon látom a tipusát.Segítségeteket kérem.Vez. tip:BIT 100 Flash B 45CM
(#) papa62 válasza Pintero hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Szia Pintero!

A képek láttán nem biztos,hogy kéne erőltetni a triak cseréket,inkább egy másik vezérlő után kéne nézni.A SINI-nél van horror áron(22.481Ft)A triakok gyártója:ST A nagy triak:T405600B/4A600V Az utána következő 4 kicsi,szintén ST gyártmán de nem sikerült beazonosítani,szerintem gyártmány kód ami rajta van.Azért leírom,mi van ráírva:E Z7S Y516 az 5.triak:E Z9M Y523 A Z7S és a Z9M a gyártmánykód szerintem.Lehet,hogy te ügyesebb leszel és rögtön megtalálod a tipust.

Üdv.Csongor
(#) papa62 válasza Pintero hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Végül is a kis triakok hejett a BT134W/1A400V tökéletesen megfelel.

Üdv.Csongor
(#) Pintero válasza papa62 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Köszi!
Találtam helyetesítő tipust remélem jó lesz,egy próbát megér kb 1000 ft.A vezérlő meg 30e az sok.
(#) feri023 válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Szia Zoltán!
Köszönöm az infót. Közben sikerült szerezni TNY253-at,
de legközelebb megpróbálom helyettesíteni. Mellékelem az adatlapot.
Üdv.:Feri

186.pdf
    
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Sziasztok. Van egy Eudora mosó-száritógép digitális kijelzővel ami azt csinálja, hogy üresen megy normálisan de ha megvan rakva akkor a motor mintha nehezen bírná tekerni és pislognak tőle a gombok meg kapcsolgat a vizbeengedő, a centri megy normálisan .várok minden ötletet kösz mindenkinek a segítséget.

Laci!
(#) Pintero válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
lehetséges,hogy húzza a tápot?kontakthiba vagy kis vezeték keresztmetszet.
(#) szepi003 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Szia A motor vezérlésében a triak után van egy gréc, lehet hogy az adta mag magát.Vagy valamelyik relé nem kapcsol.üdv szepi003
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Sziasztok, a triakot meg a greetzet már kicseréltem és még azt vettem észre, hogy bekapcsoláskor nem csinálja aztán mintha ahogy melegedne felfele elkezdi és még bent a lakásban is látszik, hogy ugrál egy kicsit a fény a terheléstől már a motort is lecseréltem rajta de ugyanaz.
(#) papa62 válasza Pintero hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Szívesen!

Legyen szerencséd,nekem nem nagyon szokott összejönni,amikor így berobban.Minden esetre kíváncsian várom a fejleményeket.

Üdv.Csongor
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Már a reléket is kicseréltem még mire gondoltok?
(#) szepi003 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Szia Még a tirisztor RC tagokat mérd meg.lehet hogy ott van a hiba üdv szepi003
(#) lukovicsek válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Szia, azok hol is vannak?
(#) Deta hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Zanussi mosógép szerencsére pár nappal a gari lejárta előtt megadta magát. A szerelő csak rárakta a laptopot a tetejére, és már mondta is a gépbe tárolt adatokat. Megfrissitette a szofvert, és már ketyegett is a masina tovább. Valaki tudja mi ez a szoftver?
(#) DjPeat válasza polcsi73 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Kedves polcsi73 a te mosógépednek nagy annyi volt a baja hogy a lúg szivattyú valami miatt meg állt. És amikor meg állt a szivattyú akkor nem centrizett mikor tudott menni akkor meg centrizett. Ezt csak azért mondom mert pont ma javítottam meg egy ugyan ezzel a bajjal küzdő gépet. És egy huncut vízkő darab néha oda ért a szivattyúhoz néha nem. Amikor oda ért nem centrizett mikor meg nem akkor minden rendben volt.
Remélem segítettem valakinek.
Üdv
(#) VIM válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Szia! Erről az oldalról tudod letölteni pl. a WK 815 dokumentumát. Részletes robbantott rajz van róla. A vezérlője processzoros. A kontaktusokat kellene megnézni először, mert akkor szokott így viselkedni a motor és a kijelző ha azok nem megfelelőek.
(#) lukovicsek válasza VIM hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Kösz, valamit csak kibogarászok belőle,
Laci!
(#) szepi003 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Szia. A tirisztorral párhuzamosan van egy ellenállás és egy kondenzátor.Pl 100nf+100kom.Üdv szepi003
(#) dragon0 hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
helló mindenki ! van louis axton elöl töltös mosogép az a baj hogy elinditom a programot de csak a motor bug és nem engedi bele a vizet ?
(#) zolika60 válasza dragon0 hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Melyik motor búg? A dobot forgatja, vagy a szivattyú? Ha a szivattyú, valószínűleg a szintérzékelő hibás, esetleg tele ment habbal.
(#) dragon0 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
hát ha minden igaz akkor a szivattyú de holnap meg halgatom és a szintérzékelő hol található benne ?
(#) zolika60 válasza dragon0 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Nem ismerem a típust. Valami ilyesmit keress. Bővebben: Link Ha a dobot forgatja az szétszedés nélkül is látszik.
(#) dragon0 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Helló meghallgattam és a motor bol jön a bugás mit lehetne meg nézni rajta ?
(#) Pintero válasza papa62 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Nem kísérleteztem ,vettem egy vezérlőt.Most megy a próba.Eddig működik.
(#) zolika60 válasza dragon0 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Szénkefés?
(#) szepi003 válasza Pintero hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Szia. Azért érdemes lett volna átvizsgálni,hogy mi okozta a vezérlő halálát.Mivel nem írtad hogy találtál e hibaforrást/mágnes szelep szivattyú főmotor/mert láthatóan ezeknek a triakjai durrantak el.Legyen szerencséd de én félteném az új vezérlőt,hogy nehogy így járjon újból.Üdv szepi003
(#) papa62 válasza Pintero hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Szia!

Kösz a tájékoztatást,mindannyian örülünk a sikerednek,de egyben aggódunk is,mint Szepi is írja.Gondolom használtat vettél,hol és mennyiért?

Üdv.Csongor
Következő: »»   92 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem