Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   76 / 136
(#) uhu69 hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Helló
Ha sima üveget használok a levilágításnál nem kvarcüveget az mennyiben fogja hátráltatni? Időbeli eltérés lesz vagy minőségbeli?
Én épp most akarok venni 2 darab HMLI-t pont a fojtó nélkülözhetősége miatt.Szóval ha HMLI--nek töröm le a búráját akkor annál is ugyan úgy kell majd fojtó mert akkor mind1 hogy melyikből szerzek.
(#) kaqkk válasza uhu69 hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Ha" higanygőz" lámpát használsz nem fogod éstrevenni a különbséget .
(#) Sir-Nyeteg válasza uhu69 hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Üveg nem sokat befolyásol. Nem veszed észre.
HMLI-nél a búra letörés által el fog égni a fojtó izzószál, ezt meg kell patkolnod, és ekkor jöhet a fojtó tekercs. Így mindegy melyiket választod.
(#) uhu69 hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
A fojtótekercset nem lehet valahogy helyettesíteni vagy ilyesmi? Az a baj hogy 160Wos az izzó és ekkora fojtótrafót nem találtam itthon csak 40Wos neon fojtókat és arra gondoltam hogy mondjuk ha sorba kötök 4 40Wost az jó lesz e. Valaki nem tud ebben segíteni?
(#) karaszbandi válasza uhu69 hozzászólására (») Ápr 16, 2011 / 1
 
Ne haragudj meg, de inkább ne nyúlj villanyhoz, mert rövid életű leszel......
(#) uhu69 válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Hát azé még nem adom fel
(#) frigos hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy gyors megoldást Nyák levilágításhoz.
Én ezt néztem:
Bővebben: Link
Elegendő ez a teljesítmény?
Vagy esetleg van más gyors megoldás ami költséghatékony?
Köszi!
(#) mekkmesterke hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
Azt akarom kérdezni hogy 1 125W-os HGLI-t kb milyen távolságba kell elhelyezni a paneltől, egyáltalán elég e? És miután letörtem róla a búrát a HGLI-nél akkor nem kell semmit átkötni csak a fojtót kell simán használni? Köszönöm előre is a választ.
(#) karaszbandi válasza mekkmesterke hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Lehetőleg az FI relét ne kösd át, mert az összetört HGLI bele elég rázós tud lenni.
(#) mekkmesterke válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Hát épp az ilyen problémákat akarom elkerülni. Azt olvastam itt hogy HMLI-nél az izzószállat át kell kötni ami a fojtó szerepét tölti be, viszont azt nem tudom hogy HGLI-nél azon kívül hogy lepattintom a búrát ugyanúgy kell e üzembe helyezni mint ha a búra rajta lenne vagy még valamit kell vele csinálni?
(#) Zoli_bácsi válasza mekkmesterke hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
A HGLI-nél csak a soros fojtó kell és mehet a dolog. Gyakorlatilag ugyanúgy kell üzembe helyezni, mintha még rajta lenne a búra. A ki-be kapcsolgatást nem szereti. Várd meg míg bemelegszik ,aztán mehet a teszt világítás a nyákkal.
(#) mekkmesterke válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Köszönöm a választ.
A távolsággal meg majd kísérletezgetek sztem.
(#) mekkmesterke válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Értem. Köszönöm az instrukciókat. Sokat segítettek.
(#) MAGA VAN válasza mekkmesterke hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Üdv mekkmesterke és másoknak.
Végig olvastam az első oldaltól és számos hasznos megoldás vezetett eredményre. Kb 25 éve használom a levilágítómat volt előtte higanygőz lámpás , de a fogyasztása , melegedési idő, nagy méret, a fojtó nehéz, és számos más problémája miatt macerás volt.
Végül a 8W-os UV fénycsöves megoldás hozta a legjobb eredményt(3db) azóta is azt használom. Rövid levilágítási idő (sima irógép papír 5sec, film 2 sec , nincs melegedés, kompakt és a film felszorítása a nyáklemezre vákumozva gyerek orrszívóval. A mérete 470x260x70mm. Számtalan PCB készült el, 10mil-es vezetővastagsággal. A megadott ídők a készen vásárolt -esetenként (10éves )tárolású - lemezre is igaz. Számos más apró trükk viszont elengedhetetlen a folyamat jó kézben tartásához.
üdv
M-V
(#) kaqkk válasza MAGA VAN hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Üdv ! A leszorítást milyen anyaggal hogyan oldottad meg ??
Képet tudnál feltenni róla ?? Evvel a vákuumos dologgal nagyon kíváncsivá tettél .
(#) karaszbandi válasza MAGA VAN hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Én is fénycsövet használok, de ez a levilágítási idő sántít!
Nekem 6 csöves van scanner dobozban, de fóliával 1perc alatt nem sikerült még tökéletesen.
Írhatnél vagy tehetnél fel képet a vákumos dologról!
(#) vicsys válasza MAGA VAN hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Engem is izgat a leírásod! Kérek szépen fotókkal megtűzdelt leírást. Köszi!
(#) accesid válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Helló karaszbandi, megadnád a pontos tipusát a csöveknek? (minden második hozzászólásban benne van hoyg tungs. markabolt.. de) most találtam én is egy scannert és egy 4-6 csövest akarok. Mit használtál a csövvekhez? fojtót + gyujtót vagy elektronikát?
(#) mekkmesterke válasza MAGA VAN hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Én csak azért választottam a HGLI-t mert igazából ezt találtam itthon és ezt tudtam így megoldani a legköltség hatékonyabban. A későbbiekben ha úgy lesz én is tervezem hogy kipróbálom az UV fénycsöveket vagy még esetleg a ledes megoldás is érdekelne bár arról sok pozitív véleményt nem olvastam.
Ez a vákuumos dolog egyébként engem is érdekelne.
(#) karaszbandi válasza accesid hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
(#) MAGA VAN válasza mekkmesterke hozzászólására (») Ápr 22, 2011 / 1
 
Üdv .mekkmesterke!
Semmi különös nincs a levilágító részben. A fénycsövek típusa F8T5/BLB. De bármilyen pénzellnőrző tipus megfelel Potis időzitő 0.5-5sec. Egyébként a kertet ami a csöveket tartja a dobozban akár döglött csanner doboz is lehet, többen is ezt használták fel. A világitó rész fölött van még egy üveg, de nem feltétlenül szükséges. A fotón minden fontos rész látható. (remélem)
A keret kétoladalas 1,5v 2mm-es üvegszálas , forrasztva kellő stabilitást ad. Ami nem látszik az egy praktikusan A4-es leser fólia amire a gumi a szélén rá van ragasztva. (forrása barkácsboltok, ablak tömitő , szine igazán nem számít. A felette lévő üveg 4mm-es szivócsonknak fúrva, ami éppen van kéznél, 4-5mm-ig és pld. araldittal ragasztva. 0,2-03mm-es túlnyulást célszerű hagyni a folia felőli oldalon. Erre csatlakozik a pesztonka nevű gyerek orrszívó.
A nyáklemezre mindig a rajzolat-hasonlóan a filmnél az emulziós rétegét kell tenni. A közelség miatt a vékony vonalak alá ne tudjon alávilágítani, lévén közel a fényforrás. Pesztonka bekapcs, az üveglap általában elegendő súlyt képez , de lehet egy kis ideig felülről nyomni, Erre csak addig van szükség amig a vákum létrejön. Utána már saját magát megtartja. A nyáklemez körül jól látható ,hogy a folía egy kicsit megváltoztatja a formáját. A keretet fel lehet emelni Meg lehet nézni hogy tényleg jól helyeszkedik e-el a film a nyákon.Utánna már csak a világítás van hátra. Eddig a folyamat jól kézben tarható, de ami ez után van az már
több változós. Ezek között a nyáklemezre való fényérzékeny réteg felvitelénél kezdődik. ((Nem szükséges a kereskedelmi forgalomban kapható sötét kékes lila szinű vastagságot fújni, mert drága és szükségtelen. Amit tudok ajánlani. Pormenetes helyen lefújni, lehetőleg egy nagyobb méretet, majd amikor megszáradt használható méretre vágni és papírba csomagolni, és 5-10-éves állás után is használható, 10-15%-al nagyobb megvilágításra van szükség. Az előhívót is lehet előre elkészíteni. Ha minden jól van beállítva akkor 1-2 perc az előhívási idő.
Egyenlőre ennyi, további jó munkát. Kellemes Ünnepeket.
Üdv M-V

LEVILAGIT.JPG
    
(#) MAGA VAN válasza mekkmesterke hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Elnézést, minden idő amit sec-nek írtam perc.
(#) MAGA VAN válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 22, 2011 / 1
 
Nem problémás. Emlékeim szerint ez kb 10 éve van rajta. , egyébként meg elég vékony. Az UV-nek nem sokat számít, időnként le lehet mosni denszeszel. A legnagyobb gond mindig a nyák, mennyire sikerül egyenletesen lefújni. és pormentesre. (Autófényezők előnyben!)
Üdv
M-V
(#) guga hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Én ezt dobtam össze. tökéletesen működik és pikk-pakk ösze lehet rakni.

http://www.gbh.fw.hu/nyaklevilagito.php

epit3.jpg
    
(#) janikukac hozzászólása Ápr 25, 2011 /
 
Sziasztok !
LED-el szeretnék nyákot készíteni, fényérzékeny lemezre!

Kivitelezési tippeket, ötleteket várok !!! :yes: :yes: :yes:
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Segítek egy picit. Kellenek a CREE ledek. Azokhoz pedig egyszerű áramgenerátor mondjuk LM317-tel. Kell a fotólakkos nyák meg egy stopper óra. Kinyomtatod lézerrel vagy tintasugarassal átlátszó fóliára a megtervezett rajzolatot (vigyázz, mert másmilyen a két fólia és egymással nem kompatibilisek), majd kettőt egymásra teszel a jó fedettség végett. A fólia a nyákra, üveglappal leszorít, majd led bekapcs és stopper indít. 6-8 perc múlva, led kikapcsol, panel előhívóba betesz és 1-1,5 percig lögybölget. Mikor rajzolat előjött, panel öblit és beletesz marató lötyibe. Ott 3-5 percig lötyiz, majd panel lemos és örül...
Bővebben: Link
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Na, ezt a folyamatot tudom, csak az a baj, hogy a CREE-t nem tudom, hogy hol lehet beszerezni, meg gondolom nagyon drága.

Én ilyennel valósítanám meg ! Bővebben: Link

(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Jó az, csak nagyon sok kell belőle! A Cree ledből meg 4-6db bőven elég.
Bővebben: Link
A chipcad-nél kapható.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Találtam Chipcadnél ledet, de nem tudom melyik az UV-s, meg a szállítási díj.

Sima UV-sból mennyi kell?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Idézet:
„XR7090UV-L1-UV8-11 395-400 nm, 210-250 mW 837 Ft”

Bővebben: Link
De telefonon is le tudod beszélni velük. Tényleg segítőkészek!
Idézet:
„Elérhetőségeink felhasználóknak:
ChipCAD Elektronikai Disztribúció Kft.
cím: 1097 Budapest, Könyves Kálmán körút 12-14. (IX. kerület)
postacím: 1535 Budapest Pf. 706.
tel: 231-7000 fax: 231-7011
email: info@chipcad.hu”
Következő: »»   76 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem