Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   77 / 1679
(#) Peti_85 válasza isamisa hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Nekem a diódák tűnnek kicsiknek... de biztos nagyon hangos lehet!!!!
(#) szabi83 válasza Medve hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
PA cuccnál a keverőről megy a szufla... sztem.. ez biztos nem szobába lesz

bár a bemeneti RCA-t én úgy látom, h nem szigetelt
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
Szia Medve !
a lampaval igazad van! En is igy jartam,csak egy darab vas volt az enyembe Szerencsere volt egy rud magnesem :yes:
(#) fureszk válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Idézet:
„a bemeneti RCA-t én úgy látom, h nem szigetelt”

De, szigetelve vannak.
(#) szabi83 válasza fureszk hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Honnan veszed ennyire biztosra? Ott voltál?

A látszat néha csal, ez esetben lehet, a csati pereméről visszaverődő fény is!?
(#) Subwoofer hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
üdv!
A RCA-k szigetelve vannak a háztól csak szar a kép és nem látszik! A pufferkondik 10000mf-osak! Kicsit kevés.. tudom de a költségvetés ezt engedte meg!
elől meg két mono poti van külön lehet hangosítani a 2 csatornát. Panel meg egy szitanyomott panel, máson keresztül szerváltam szval nem tudom honnan való!
Ja és a kis dióda amiket látsz az csak a védelmet látja el.. van melette lecsavarozva egy 50A-os Graetz kocka.
(#) isamisa válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Idézet:
„Honnan veszed ennyire biztosra? Ott voltál? A látszat néha csal, ez esetben lehet, a csati pereméről visszaverődő fény is!?”


A rosz kép ellenére is felismerhetően olyan mint az én csatijaim.. Azok pedig szigeteltek:

csatiu.jpg
    
(#) fureszk válasza isamisa hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Bizony! Én is láttam már azt a képet amit Isa belinkelt és emiatt tudtam biztosra. :yes: Amúgy más színű a fényvisszaverődés és a fehér szigetelő karika. Ez a képen is látszik.
(#) Georgee hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
Régebben nyitottam egy témát PC neon inverter címmel.... Most ugy néz ki h sikerült egyet összehozni a kapcsit fejből terveztem (bár tudom hogy létezik és van a neten...) Nah lényeg jól bírja a jószág. Bár a mérete a gyári inverteréhez képest kicst kemény. De legalább hazai termék. Remélem nem 2 napig fogja bírni
(#) watt válasza Subwoofer hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
A végfok panelek egész jól néznek ki, de a tápegység nagyon gyengusznak néz ki!
Na nem a trafó, hanem a diódák és a kondik. A diódák nem fogják bírni, és az egész el fog égni! Egy ilyen végfoknak legalább egy 35A-es graetz kocka kell, és 2x20000µF minimum...
(#) Subwoofer hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
Watt:
Mint már írtam,hogy a kis diódák a védelmet és a lágyindítást látják el! Ha jobban megnézed láthatod,hogy van egy 50A Graetz csak alig látszik... az látja el a végfokot! Nem gondolod,hogy 1n4007-et rakok 2ilyen véfoknak! Egyébként nem nekem készült a végfok hanem havernak építettem és mivel elfogyott a zséje csak ekkora pufferra futotta... majd lesz nagyobb benne
(#) watt válasza Subwoofer hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Oké-oké! Teljesen furának tűnt, de hát ki tudja, láttam már ilyesmit! Elnézést a kérdésért! Tényleg komoly lett a vég!
(#) Blint hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
Elkészült a JDM égetőm, tudom nem nagy szám, de legalább pici lett

Blint

JDMPIC.jpg
    
(#) watt válasza Blint hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Sok szerencsét hozzá!
egyébként a képet átméretezhetted volna...
A kép alapján igényes munka, képes lettél volna szerintem egy normális égetőt is elkészíteni ennyi energiával!
(#) Blint válasza watt hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Fúúú tényleg, rosszat linkeltem be

Szándékomban áll majd egy normálisat is összedobni, de kezdésnek úgy döntöttem megteszi, meg kicsit le is vagyok most égve, szóval próbáltam költségtakarékost választani, remélem nem a minőség rovására fog menni, mert nem sok jót hallottam a JDMről.

Majd kiderül milyen is.

Blint
(#) watt válasza Blint hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Megértelek, semmi gond. Ha illeszkedik a PC-d alaplapja, akkor akár még jól is működhet, de ha kelekótyáskodik a program, és úgy érzed nem szabadna neki, akkor lehet, hogy a JDM szelleme kísért!
(#) yyy hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
itt annyi mindent lehet látni. na rakok én is ki valamit. ez egy kis erösitö. 4x450W 4 ohmon. beépitett crossowerrel. mintenféle védelemmel. teljesen saját tervezés (az kapcsolások is) és épités. sajnos a képeket egy mobillal csináltam ezért nem látszik minden.
(#) raron válasza Blint hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Szia!
Nagyon szépen megcsináltad, bár a kondi lábaira én húztam volna egy-egy zsugorcsövet.

A JMD-vel vigyázz nekem kb. 3000 Ft-nyi PIC-et tett tönkre. (Ezért sem használom.)
(#) watt válasza yyy hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
4x450W egy max 1kW-os trafóval?
Egyébként nem néz ki rosszul, csak az adatok olyan gyári reklámízűek!

A végfok FET-es?
(#) Gábor488 válasza yyy hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Király lett. Hol fogod használni gondolom nem otthon inkább buliba. A trafó az hány wattos? A dobozt azt hol szereszted?
(#) Moderátor hozzászólása Blint hozzászólására (») Jún 29, 2007
 
Képet átméreteztem, legközelebb figyelj!
(#) isamisa válasza yyy hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Tegyél fel jobb képeket,kiváncsi vagyok rá...

"Mert megérdemli"
(#) yyy válasza watt hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
nos majdnem igazad van. a trafo ugy 1300W. a kimenö teljesitmény természetesen elméleti érték mert bár a mért kimenö 445W/4ohm/torzitatlan szinusz/végfok, de nem hiszem hogy valaki 1500-1800w-on szeretne 1khz szinuszt halgatni. a helyzetet tovább javitja hogy a beépitett crossover miatt osztott rendszerben üzemel, ami majdnem olyan mintha csak két végfok lenne. ezt már a trafo melegedve de simán viszi. köszönhetöen a höfökvezérelt ventilátoros hütésnek. a végfokok természetesen fetesek. egyébként diszkoba készült. egy 3-4 száz fös discot simán beordit ugy hogy a suttyokon libeg a gatya. sajnos jobb képet nem tudok produkálni eszközhiány miatt.
(#) watt válasza yyy hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Ha nem melegszik, akkor jó! Itt is igaz, hogy a puding próbája az evés! A ventillátor nagyon sokat segít a helyzeten ez kétségtelen, és a zenei terhelés elmélet is megálja a helyét!

A végfok rajzát nincs kedved megosztani?
(#) yyy hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
kitenném ha tudnám meg a nyáktervet is. csak sajnos nincs szkennerem. pedig messze ez a legjobb kapcsolás keresztbe hosszába széles e világon. sokat görcsöltem vele mire minden jo lett. a szemem ránött a szkop képernyöjére.
(#) Tomika81 válasza yyy hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Kár hogy nem tudod megosztani velünk, pedig érdekes lehet
(#) huhuu válasza yyy hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Nagyon nagyon jó lett! Grautálok!

450 watt 4 fettel 4 ohmon? Nem kevés a négy fet?
Milyen fetek? Mekkora feszről megy a végfok?
(#) watt válasza yyy hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Tudok ajánlani rajzoló programot, tök könnyű vele bánni, ha akarod segítek is! Az oldalamról letöltheted a demóját(DesignWorksProf4)(ha nem boldogulnál vele, keress privátban!!)
(#) yyy hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
a táp 136 V. terhelve sem esik 128 alá köszönhetöen a tulhajtott trafonak amiböl majdnem négyszög jel jön ki, meg a generátor diodáknak. a táp szörnyü kemény. ha rövidre zárom leveri a 25 ös automattát. érdekes moton szinte az egész tápot ki tudom vezérelni. alig van maradékfeszültség. a fetek irfp250. ezek a 2 ohmot is elviselik rövid ideig. a nyáktervezö progikkal beszoptam. probálkoztam eagle és protellel egyaránt. nem jutottam velük semmire. mivel nem ma keztem a panel tervezést ikább megrajzolom kézzel. már elég jol megy. esztétikailag nem annyira tökéletesen szép de ugyanolyan jo. egyébként meg egyedi (1-4 db) áramkörökröl van szo igy nem számit.
(#) Skori válasza yyy hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Mind a 4 fet N csatornás? Ezekszerint nem komplementer végfok?
Következő: »»   77 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem