Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Meteorológiai műholdvevő (137Mhz)
 
Témaindító: banday, idő: Nov 28, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   52 / 97
(#) szendi001 válasza Novak hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Urak emlékeztek amikor valaki csatolta, hogy a rezonátor helyett kf tarfót kell oda tenni? Nem kiállításra megy, annak is örülnék, ha szólna első körben, csak nem vágom hogyan kössem oda.A rezgőkör van a szürő bemenetén, a tekercs meg a kimenete helyén? 60 % os a panel.
(#) Novak válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Természetesen emlékszünk, vagyis én emlékszem, ha minden igaz még képet is töltöttem fel róla, hogy hogyan kötöttem be. Ha KF trafót használsz a szűrő helyett, akkor még egy-egy soros kondi is kelleni fog mindkét oldalra.
Egyébként jól írtad, ilyen esetben a rezgőkör funkcionál bemenetként, a szekunder tekercs pedig kimenetként.
Keresd vissza a rajzomat és a hozzátartozó hozzászólásomat, úgy teljesen egyértelmű lesz minden.
(#) szendi001 válasza Novak hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Köszi, az emlékek jók, mert nem emlékeztem ki írta. Visszanézem a leírást.

Így néz ki a a csoda, építgetem tovább. (középen a rádió fölötte a hozzá való frekimérő)

PICT0032.JPG
    
(#) szendi001 hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Sziasztok! Próbálom helyettesíteni a Neosid 5061 es tekercset. Elvileg 0,1 uH. Nekem a számító a 8,2 pf mellé 150nH kér. Találtam hasonló csévét, kiváló hatlap fejű állítója van. 4 menet jött ki rá 3 as relatív u-t használva. 0,4 es drót.
Jó lehet a dolog? Ezt használtam:Bővebben: Link
(#) Novak válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Egész szép kis gyűjtemény van a fényképen!
Szegény MC3362-t hogyan kötöd be? 4 lábnak nem jutott foglalat? Egyébként ismerős probléma, én legutóbb 3 db 8 lábasból raktam össze.
(#) Novak hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Ma délután játszottam kicsit az új vevőmmel, de érdekes hibát tapasztalok: az MC3362 VCO-jának rezgő körében ha csökkentem az induktivitás értékét, akkor csökken a frekvencia is (a kimenetre rákötöttem egy frekvenciamérőt). Ha összébb nyomom a tekercset, akkor pedig megnő a frekvencia.
De próbáltam gyári, alumínium magos tekerccsel is, ott is ugyan ez a helyzet. Valami nagyon nem stimmel.
Nincs ötletetek, hogy ez mitől lehet? Gerjedés van a panelen valahol? Vagy ezt mi okozza?
Már agyon szűrtem az amúgy is igen rövid tápvonalakat, de semmi változás.
(#) szendi001 válasza Novak hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Fordítva csinálja mint kéne? Nem lehet valami belső kapacitív kompenzátor? Ha jól szól a vevő kit zavar , ha gerjedne az jobban feltűnne szerintem. Frekimérő bemenete elég érzékeny? (nehogy szivasson)
(#) gtk válasza Novak hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Biztosan csokken vagy csak a frekimero szerint?
PLL-el probaltad behuzni a megfelelo frekire?
Az egyenaramu tapvonalak lehetnek hosszuak, sot, mivel induktiv es kapacitiv is, megfelelo folyto.
(#) gtk válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Legmagos miert nem jo?
Ha nincs kapacitiv oszto az antenna bemenetnel, akkor en 75 ohm -ra szamolnam a rezgokor impedanciajat.
(#) Novak válasza gtk hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Miután a PLL-lel nem tudtam behúzni frekire, rákötöttem egy potit, amivel hangolni tudom, és ekkor kötöttem rá egy frekvenciamérőt. Akármit próbálok, fordítva viselkedik. Néhány adó jelét venni is tudom, de odáig nem jutottam, hogy ellenőrizzem, hogy valójában fordítva megy-e, vagy csak a kijelző szerint.
A frekimérő egyébként jól működik más áramkörökkel, nem tartom valószínűnek, hogy az szívatna. Bár ki tudja.
Az egyenáramú tápvonalak szerintem elég rövidre sikerültek, betáplálástól az IC lábáig nincs 4-5 cm, illetve egy 100 uH-s fojtó is van rajta, meg vagy 8-10 darab szűrőkondi, 100 pF-tól 1 µF-ig vegyesen, közel az IC lábaihoz, illetve a stabilizátorhoz.
(#) szendi001 válasza gtk hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Az a baj, hogy túl közel van egyméshoz a sávszűrő 3 eleme. Nem tudom kimérni GDO val a rezgőköröket. Egyszerűen túl picik. NEM ad dipet. Tudom valahogy csatoni?
Az jutott eszembe hogy kínomban berezgetem egy oscillátorral és megmérem a frekit. Ha szór 30 százalékot a szerelési kapacitás miatt még mindíg közelebb vaygok mint vakon. Ha minden jól megy ma megmérem egy hagkártya segítségével a hangfrekis átvitelt.
(#) szendi001 hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Sikerült kimérni az átvitelt! Íme:Bővebben: Link Ez a rajza. Az első tranyó elött kapott jelet.

átvitel.JPG
    
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Rózsaszín zajra is hasonló a válasz. Tuti segít ez a szűrő a képminőség javításán valamit, mert elég szép a menete. Bárcsak a bemeneti sávszűrőt is így fel tudnám rajzoltatni...

átvitel2.JPG
    
(#) szendi001 hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Közben találtam egy teljes illesztést PLL hez MC3362 re. Így néz ki:Bővebben: Link
(#) gtk válasza szendi001 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ez hasznos. A kimenetet hova csatoltad?
Erdekes hogy nem a 2400Hz-nel van az atvitel. Pedig az a subbcarrier. Pontos a muszer ?
(#) szendi001 válasza gtk hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
1,3 khz körül van a púp teteje. 10 ohm terhelést adtam a végfoknak és a hangerő potit csak nagyon picit tekertem fel, mert osztani kellett volna a kimenetet. Csináltam pár jobban meghajtott mérést is, a púp akkor is kb ott van. 2,4 khz en csillapít kb 6 dB-t. Hol kellene lennie a púpnak?
Az LM386-nak önmagában majdnem lineáris az átvitele ehhez képest, 100 Hz alatt és 16 khz felett esik pár dB-t az átvitel. Ha azt nézem hogy milyen brutálisat emel 2 hz körül, még mindíg jobb mint a semmi. Gondolom cserélni kellenet néhány kondit, valószínű +20 % a tűrésük... Nagy eséllyel így fogom hagyni
(#) gtk válasza szendi001 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Mas felbontassal nem tudsz merni? (En ugy latom logaritmus a frekvencia tengely (?) ) Szerintem 2400 Hz korul kellene legyen a "pup".
(#) molnarp hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Melyik NOAA műhold halad el legközelebb az országunkhoz?
A 17-est elég szépen vettem.
(#) kadarist válasza molnarp hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Szia!
Használj műholdkövető programot, például az Orbitron-t.
(#) molnarp válasza kadarist hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Köszi.
Igazság szerint csak kíváncsi vagyok erre a dologra.
Egy TG-UV rádióval a saját antennájával elég szépen vettem a jelet, csak nem voltam felkészülve, hogy azt felvegyem.
Ez a rádió tudja a széles és keskeny FM-et is, így szerintetek működne vele a dolog?
(#) kadarist válasza molnarp hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ha tisztán, torzításmentesen hallod a sípolást, akkor nem lehet gond a képvétellel.
(#) molnarp válasza kadarist hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Köszi!
Letöltöttem az Orbitron-t, de nem találom benne a NOAA holdakat...
(#) szendi001 válasza gtk hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Elvileg tudom állítani a sweep sebességét, és a sweep idejét is. A mérés szerintem jó, inkább a szűrő nem úgy szűr ahogy a nagykönyv írja. Ha megnézed 3 dB körül esik csak 2,4 Khz en szóval nem tartom addig kritikusnak a dolgot amíg a többi probléma elöttem áll: 3 menetet tekertem egy-egy 7*7 mm es árnyékoló serleggel bíró csévetestre amiben kb 2 mm es mag tekerhető. Neked miből van a sávszűrő első tekercse? Kénytelen leszek zaj maximumra hangolni, minden egyéb eszköz hiányában esetleg szignál jelére tudom belőni a sávszűrőt. Majdnem kész a rádió, kell még bele pár alkatrész, a héten mérhető lesz a dolog/tudásom... Biztosan kihagyom a 455 ös szűrőt, inkább legyen széles a vétel, rezkőköröm meg van. Az egyszeres keverés esetén úgysem lenne. Az erősítés meg megmarad.
(#) kadarist válasza molnarp hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Kattints jobb oldalon a TLE betöltésre és ott válaszd ki a noaa.txt fájlt.
(#) molnarp válasza kadarist hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) kadarist válasza molnarp hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Nagyon fontos! Futtatni kell a TLE-frissítőt, mégpedig úgy, hogy nyomsz egy Alt+F5-öt. A feljövő ablakban rányomsz a "TLE-frissítő"-re, majd kipipálod a "Csoport automatikus frissítése" jelölőnégyzetet és nyomsz egy "Alkalmazom"-ot. Még az is fontos, hogy fent a "Csoport" mezőben a "www.celestrak.com-All" legyen beállítva.
(#) gtk válasza szendi001 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Az elofokban legmagos tekercsek vannak. (Es az uj vevoben is az lesz.) Miert nem jo a legmagos ? 455 KF-nel, kell az ellenallas a tekercsre , hogy lennebb mennyen a Q.
Nem allitottam hogy nem jo a meres, csak jo lenne pontosan latni hogy hany Hz-nel van a gorbe csucsa.
(#) szendi001 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Tök jól működik nálam is. Újra felmerült a kérdés köreimben hogy mi a legjobb módja az előrejelzés készítésének. Írok majd egy táblázatot, hogy mikor érdemes tesztelni a vevőt.
(#) kadarist válasza szendi001 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Van olyan progi, amelyik elkészíti neked a predikciókat is, ezzel sem kell fáradnod. A web-trackerek is tudnak ilyet.
Bővebben: Link
(#) molnarp válasza kadarist hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Köszi, megvolt.
2:50 körül jön a NOAA 19, ha fel tudok kelni, akkor le is tesztelem rajta.
Jó kis program ez az Orbitron.
Következő: »»   52 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem