Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   372 / 729
(#) petya0808 válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Értem azt hittem egyértelmű a dolog de akkor kiegészítem azzal hogy hány literes ládikó kellene a hangszórómhoz?
(#) ptesza válasza petya0808 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Nézz be a blogomba , és építsed meg az egyszerű mérőkábelt, amivel le tudod mérni a hangszóród tényleges T/S paramétereit. Abból már lehet dobozt tervezni .
(#) skylynes97 hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Hello Az télleg igaz hogy a magassugárzóknál nem azt kell nézni hogy hány wattos hanem hogy milyen az érzékenysége pl egy 105dB-es hangsugárzó jobban szól mint egy 90 dB-es ?? még ha mondjuk az 50w-os is ??? előre is köszönöm a választ
(#) Directors hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Ha egy hangdoboz csatlakozójára rámérek és a multi 10,5 ohm-ot mér akkor az a hangdoboz akkor 8 ohmos?
(#) ptesza válasza skylynes97 hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Nem jobban szól, de megpróbálom elmagyarázni.

Tegyük fel , hogy van egy 90 dB érzékenységű mélyközép hangszóró ,és egy 105 dB érzékenységű magas.

Ha ezt rákötnénk egy erősítő kimenetére ami 32W os jelet ad le, a magas mivel sokkal érzékenyebb 120 dB -el fog szólni. A mélyközép éppen 105 dB. Ahhoz hogy a mélyközép utolérje a magas 120dB jét 1kW teljesítményű erősítő kellene, míg a magasnak elég a 32 W.

A hangváltókban ezért szoktak 1 L-PAD -ot beépíteni a magas elé ,és ezzel hozzáigazítani az érzékenységet a mélyközéphez.De legalább egy soros ellenállást. Az a legritkább esetben fordul elő ,hogy a mélyközép elé kell csillapítást tenni.

(#) skylynes97 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Értem köszönöm válaszod
(#) skylynes97 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
És van még egy kérdésem tudnál nekem ajánlani egy jó középsugárzót ?? őm ne legyen drága de ne is legyen olcsó kb olyan 5000-6000 Ft ot szánnék rá
(#) skylynes97 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
És ha lehet tölcsér sugárzó legyen vagy esetleg driver is jó lesz olyan 105 dB-es legyen meg a frekvenciálya olyan 1kHZ-(20kHz-25kHz) legyen vagy e közeli köszi előre is
(#) skylynes97 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
És ha lehet tölcsér sugárzó legyen vagy esetleg driver is jó lesz olyan 105 dB-es legyen meg a frekvenciálya olyan 1kHZ-(20kHz-25kHz) legyen vagy e közeli köszi előre is
(#) ptesza válasza skylynes97 hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Csak úgy tudnék bármit is kitalálni ,vagy ajánlani ,ha ismerem a pontos felállást. Mélyek típusa, dobozméretek , hangváltó, érzékenység,felhasználás stb

Szóval ha találsz olyan tölcséres magasat ,ami 1k-25k-ig szól és 105dB érzékenységű ,és 5-6 e Ft. Akkor szólj nekünk is. Jah nem ártana a titán és a neo mágnes sem. Inkább 40.000 Ft-ot akartál mondani egy párra , ugye? Ezek komoly dolgok ,nem játékok.
(#) skylynes97 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Szia például ez a magas sugárzó MNC 33358 magassugárzó hangváltó nekem most nem nagyon lenne lényeg h milyen meg hogy milyen a frekilye mert ezt én szeretném hozzá alakítani szóval én állítanám be a hangváltót is csak kb hasonló értékeket képviseljen mint amit belinkeltem vagy leírtam az elején mert még a kondikat is én veszem hozzá és még én állítom be hozzá a vágási frekit a hangváltón meg még ellenállást is én rakom bele
(#) ptesza válasza skylynes97 hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Ebből egy mukkot sem értek.
(#) skylynes97 válasza skylynes97 hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Szóval még egyszer a hangváltót én állítanám a hangszórókhoz meg a kondenzátorokat meg ellenállásokat is én raknám bele meg minden szóval csak egy hasónló középsugárzót ha tudsz az jó lenne mint ez MNC 33358 magassugárzó szóval hasonló értékeket képviseljen és hasonló legyen a teljesítménye és ez a hangszóró mellé akarok rakni egy középsugárzót és a középsugárzó elé szeretnék rakni egy kondenzátort h csak cincogjon ne üvöltsön mint a bolond és 500W /1000W mélynyomók vanak a hangfalba 2db
(#) Moderátor hozzászólása skylynes97 hozzászólására (») Ápr 30, 2011
 
Ne írj egybefüggően mindent írásjelekkel nem tagolt ragozást rosszul használó többszörösen bővített értelmezhetetlen chat szlengelt stilisztikai borzadály mondatba foglalva
Ha összeszeded a gondolataidat, és úgy fogalmazod meg, írod le, hogy más is megértse, neked, és a válaszadónak is könnyebb dolga lesz.
(#) andras99 hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Sziasztok!

Erről mi a véleményetek? Nincs sok pénzem. Ha rossz, tudtok ajánlani valamit? Azért legyen legalább kb. 100 wattos. Csak 2x30 wattos erősítőm van, ezzel hajtanám. De azért jól jönne egy kis tartalék... Meg lehet hogy beszerzek egy nagyobb erősítőt. Elsősorban az etszik benne hogy hordozható, strapabírónak tűnik.
Üdv.: andras99
(#) Buck Miklos hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Lassan topláda építés előtt állok, azonban a hangszóróról még nem döntöttem. A magas driver szinte biztos, hogy Eminence ASD1001 , de ehhez még nem tudom milyen tölcsért válasszak. Nem akarok Eminence tölcsért venni, mert drágábbak, mint a driver... A három közül valamelyikre gondoltam:
1. tölcsér
2. tölcsér
3. tölcsér
Ti melyiket ajánlanátok, vagy ezeken kívül esetleg más?
A másik dilemma a mély hsz. Itt 2 jelöltem van, az Eminence Kappa 12 és az Eminence Delta 15.
Szerintetek melyik a jobb választás? Vagy esetleg más hangszórókat tudtok-e ajánlani? (a max összeg amit egy darabra szeretnék szánni az a kappa ára.)
Amúgy egy párat csinálnék belőlük, trapéz, reflex doboz készülne, és majd a doboz méretezésében és hangváltó tervezésében is szeretném segítségeteket kérni.
Előre is köszi!
Miki
(#) Directors válasza Buck Miklos hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Az elsőt én a helyedbe nem venném meg. Bár lehet csak nekem rossz.Fura csörgő hangot adott ki míg be nem ragasztóztam az egészet ahol a csavaros része van.
Kettőből az egyik volt ilyen.
(#) Buck Miklos válasza Directors hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Az első tölcsérre mondod? Vagy az Em magasra?
(#) Directors válasza Buck Miklos hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Az első tölcsérre. Egyébként nekem ilyen Eminence ASD1001 magasom van. Nagyon szépen és jól szól nekem.
(#) Buck Miklos válasza Directors hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
És végül az említett "1. tölcsérrel" használod, vagy valami mással?
(#) Directors válasza Buck Miklos hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Igen az említett tölcsért használom.Így hogy kicsit bekentem ragasztóval így nincs probléma vele.
Le is kopogom. kop,kop,kop.
(#) Buck Miklos válasza Directors hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Na, akkor az első tölcsért biztosan kipróbálom, meg valószínű a másodikat is.

A mélyközéppel kapcsolatban valaki? 2 utas lesz a láda és olyan 3 - 3,5kHz körül szeretném váltani... Én amúgy kicsit a Delta felé hajlok... Ja és valószínűleg egy T-amp e800-assal fogom hajtani (2x240W 8 ohmon).
(#) Lacko12 hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Én is nemsokára szeretném mélyközép hangszórókat vásárolni az elkészülő erősítőhöz!
Bár én egy Eminence ASS Kappa-15A 8Ω EK15A hangszórót néztem ki de ha esetleg hasonló áron tudnátok ajánlani valamit ami szerintetek jobb szívesen meghallgatom a tapasztalatotokat véleményeteket!
(#) zitzaki hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Sziasztok! valaki tudna nekem Dynacord f 18 ládatervet adni nagyon megköszönném.
(#) punkkazy hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Üdv!
Készítettem egy ládát a HA31-422-es típusú hangszóróhoz. A szubcsöveket PVC lefolyócsőből szeretném megcsinálni, mivel az van otthon.

A BassBox grafikonja szerint ha 2db csövet építek be, amelyek 45mm-es átmérővel, és kb. 100 mm-es hosszúsággal rendelkeznek, akkor az 5-20Hz-es tartományban a kiáramló levegő sebessége 30m/s fölé megy, elég sokkal.

A kérdésem az, hogy elég a két db cső, vagy inkább rakjak 3db-ot, nyilván a megfelelő hosszúsággal?
(#) ptesza válasza punkkazy hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Inkább nagyobb átmérő ha lehet. De ha jól emlékszem ide eléggé hosszú csövek szoktak kijönni. Előfordult már ,hogy könyök kellett bele.

30 Hz-es hangolás?
(#) Buck Miklos hozzászólása Máj 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Az Eminence Delta 15 hangszóróhoz mekkora dobozt készítsek? Én egy olyan 90-100 liter körüli basszreflexre gondoltam. És milyen hangolással, mekkora reflex csővel? Mert WinIsd a megadott adatok alapján 666,2 literes dobozt számol...
Segítsetek, legyetek szívesek! Topládába lesz.
Hangszóró adatai
Előre is köszönöm!
Miki
(#) ptesza válasza Buck Miklos hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Aki keresne az találna.
(#) Buck Miklos válasza ptesza hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Ó, nagyon szépen köszönöm!
(#) kiss.ferenc hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretnék épiteni egy hangfalat JB Systems SP15 hangszóróhoz. Egyszer volt már ilyen hangszóróval hangfalam és meg voltam elégedve vele.
250w, 50-4500Hz, 96dB, 8ohm. Mit szóltok hozzá, jó lesz a doboz a hangszóróhoz? A belső méreteket adtam meg a rajzon.
Következő: »»   372 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem