Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   374 / 729
(#) rolitechno hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Lehet ,hogy félreértettetek valami félreérthetőt! Átrajzoltam hátha így már értitek majd. Bocsánat ,csak azt hittem egyértelmű a dolog. Ha viszont már így sem lehet észrevenni hogy nem "zárt" akkor inkább kidobom a modemet
(#) rolitechno hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Na * itt a javított változat Ez még mindig nem számadatok alapján! Szeretném ha most magával a rajzzal és a hang útjával lennétek elfoglalva. Azt hogy hasraütés szerű és hogy ez már nem zárt azt én is tudom Esetleg valami művészi megfogalmazásra lenne szükségem egy valóban hozzáértő személytől. Én úgy tudom hogy ez az oldal nem filozófia hanem elektronikai témáról szól. Bár nem mindig úgy tűnik .Szóval jó lenne ha mondanátok pár (konkrét) ötletet ,hogy vajon mi fog történni ha ez a doboz egyszer megszólal
(#) zitzaki válasza rolitechno hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Hát ne haragudj de én ebből sehogy nem tudok kivenni egy tölcsért mondjuk mert amikor kezd hasonlítani hozzá egyszer csak megszakad. Én mondjuk ezt úgy tudnám elképzelni hogy mondjuk e rutse és az fölé építeni egy reflex dobozt a magasnak meg középnek.
(#) potenciameter válasza rolitechno hozzászólására (») Máj 9, 2011 / 1
 
Szia.
Véleményem szerint: 1.nem kell elbonyolitani ennyire a ládát. 2. a fölső részben ahol a közép és a magas hangszóró van oda nem kell reflexnyilás, semmi értelme sincs. 3. Általában a hangszóróhoz szokták tervezni a ládát és nem forditva, igy hát először azt kell eldöntened hogy milyen hangszórót veszel, mire van lehetőséged, mire szeretnéd használni, hol szeretnéd használni stb.
Ez az én véleményem. Remélem megfogadod.
(#) zitzaki válasza zitzaki hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Vagy reflex helyett zártat ha mindenképpen tölcsérest akarsz akkor én így tudnám elképzelni mert ha tölcsérest akarsz tervezni az kicsit bonyolultabb min egy reflex vagy zárt a tölcsér az más világ.
(#) Turbina33 válasza rolitechno hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Neked kellene valamit mondani szerintem arról,hogy ez mi is akar lenni,mit szeretnél belőle kihozni.A felső reflex rész kivételével ez egy TL+tölcsér keveréke lenne zanzásítva,méretek és magyarázatok nélkül.Fejtsd ki azt,hogy mit szeretnél és miért,azután biztosan tudunk érdemben hozzászólni!
(#) rolitechno válasza Turbina33 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
A felső közép hangszórónál azért akarom a nyílást, mert BG20 van odatervezve és az a hangszóró 3-400 Hz től 10Khz ig tökéletes. Pl gitár ,zongora stb zengésére szolgál majd , amihez szerintem kell hogy nyitott legyen a légtere. 35uf el van leválasztva szóval eléggé lemegy középben! Mélyben 100-250Hz erősségben szeretném a terelőket kihasználni és a hangképet színesebbé tenni. A mély hangszóró légtere egy gyári aktív sub ról lesz koppintva , vagyis annál minimálisan kisebb lesz majd, mivel az túlságosan lemegy 40Hz felé. Én 60Hz erősítést szeretnék leginkább ,de attól még a 40Hz et is kiadja majd gondolom, főleg az 1m es csúszda miatt. Tudom nehéz így Hz re belőni fejben, de a 3. prototip után már nagyjából ki lehet majd találni hogy mit hogyan kéne változtatni. Ragaszkodom a tölcséreshez, a zárt és a reflex számomra unalmas
(#) Turbina33 válasza rolitechno hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Sajnálom,de én nem tudom,hogy erre mit kéne válaszolni.Amit ebből szeretnél kihozni,az meghaladja az én tudásomat...
(#) rolitechno válasza Turbina33 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Meg is értem ,mert elég komoly tapasztalatot igényel Sajnos én sem tudom mi hogy lesz mert bonyolult egy dolog, de több kísérletezgetéssel talán sikerül eltalálni azt a mélyhangot. Variálni leginkább a mélysugárzó légterével lehet majd és az abból nyíló rés nagyságával. Kb ennyit sejtek ,de tudni még sajnos semmit
(#) drakula84 hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
szóval lehet hülyeséget kérdezek de van egy autóba való subláda végfokom 1 csatornás. ezt rá lehetne kötni a számítógépre? És ha igen ezt hogy lehetne kivitelezni?
(#) agressiv válasza rolitechno hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy konzervdoboz hangja lesz, ha megszólal. Szerintem súlyos problémák lesznek abból, hogy különböző méretű dobozok lesznek párhuzamosan használva és az egyiknek elöl a másiknak hátul van a reflex nyílása, vagy tudja a bánat, hogy mik akarnak azok lenni. Néhány helyen annyira leszűkül a rés, hogy összevissza fog változni benne a légnyomás és csak csattogni fog az egész, valami elviselhetetlen hangon. Ami teljesen nonszensz, hogy még azt sem tudod biztosan, hogy milyen hangszórók lesznek benne, mégis "tervezed" pedig egyértelműen látszik, hogy ezen semmi sincs megtervezve főleg, hogy még hangszóró sincs hozzá.
(#) ptesza válasza agressiv hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Hja ez már szinvonal...
(#) rolitechno válasza agressiv hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Érdekes amiket mondasz ugyan is a legtöbb tölcséres hangfalon változik a rés és nem annyira, hanem amennyire kell. Rengeteg olyan hangdobozterv van ,ami ilyen elven készült. Nameg a 2 különböző doboz párhuzamban használva Most ezt komolyan mondtad, vagy csak úgy ? Mert ez szinte minden hol így van több utas ládáknál ! Sőt ahol 4 hangfal van (2 mélyközép/közép/magas és 2 sub mély) ott is erről van szó még sincs konzervdoboz hangja. Az hogy elől és hátul egyszerre nyílik a láda szintén nem ok arra hogy konzervdoboz hangja legyen , ugyan is még az RCF is használ ilyet ráadásul sub nál ! Itt meg aztán főleg nemszámít mert elől csak közép tartományban nyílik
Szóval ez amolyan elfogultan hangzott szintén, de odafigyelek majd azért arra amiket mondtál
(#) leocska66 hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Sziasztok! Egy MNC Eclipse 2 höz van valakinek esetleg valami terve ? Vagy egy sima mélyláda tervei is jók amibe 30cm hangszoró való ? Köszönöm
(#) rolitechno válasza agressiv hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Viszont az erősen változó légnyomásban igazad van. Ezen változtatok majd valamit ott a tetején. Kösz az okosítást !
(#) agressiv válasza rolitechno hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Idézet:
„Érdekes amiket mondasz ugyan is a legtöbb tölcséres hangfalon változik a rés és nem annyira, hanem amennyire kell. Rengeteg olyan hangdobozterv van ,ami ilyen elven készült. Nameg a 2 különböző doboz párhuzamban használva Most ezt komolyan mondtad, vagy csak úgy ? Mert ez szinte minden hol így van több utas ládáknál ! Sőt ahol 4 hangfal van (2 mélyközép/közép/magas és 2 sub mély) ott is erről van szó még sincs konzervdoboz hangja”


Ez mind igaz, de azokat a dobozokat egy adott hangszóróhoz mérnökök tervezték és nem csak húzogattak vonalakat, hanem többek között a hangszóró paramétereit figyelembe véve tervezték és azért szólnak azok olyan jól és azárt is drágák, mert az ilyen cuccok sincsenek aranyból, de komoly mérnöki gárda tervezi az ilyesmit és ez az amit meg kell fizetni.

Ne érts félre nem bántani akarlak, de sokan akarnak olyan dolgot csinálni ami egy 30 éves tapasztalattal rendelkező mérnöknek is komoly feladat lenne. Láttam már olyat, hogy egy csávó aktív hangváltóval próbálkozott hangosításon, mert a "JBL is azt csinálja" csak az volt a gáz, hogy a JBL egy komplett aktív rendszert tervezett, nem csak úgy össszedobott egyrakásra mindenféle hangszórót. Persze az illető még behangolni sem tudta a cuccot és csodálatosan szólt.
(#) rolitechno válasza agressiv hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Persze ezzel tisztában vagyok és azért mondtam hogy ez elsőre úgysem fog sikerülni, de még 2.ra sem. Mivel az elmondottaid alapján nincs "lehetőségem" csupán a tölcsér technikára támaszkodni, így egy alap dobozméretből kiindulva minimálisan változtathatom majd a hangot. Szóval csak a sub nyílását vezetem el hosszasan...ebből olyan sok baj szerintem nem lehet. Egyébként már ismerem a hangszórót Nem szól rosszul, de 50Hz től lejjebb már nem valami aktív, viszont pont ez kell...
(#) WaRL0 hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sziasztok.Azt szeretném kérdezni, hogy egy hangládánál mind egy, hogy a reflexnyílás hol helyezkedik el? Mert átt szeretném csinálni a gyári ládáimat és hátra szeretném tenni a reflexnyílást.
Koszonom.
(#) szamóca válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Teheted hátra, de akkor az elhelyezés jobban befolyásolja a kapott hangot a hátsó reflexiók miatt.
(#) WaRL0 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Értem.És ez egyébként jó vagy rossz ?Egy 13colos hangszórónak mekkora reflexnyílás kell?Mert a mostani az mindenféle formájú.
Koszi a gyors választ.
(#) agressiv válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Egy behangolt dobozt kár lenne szétvágni. Ha hátra rakod a nyílást akkor nem lesz a leg kellemesebb a hangja, mert tele lesz rezonáns kiemelésekkel. Ha esetleg kültéren használod akkor meg nem fog érvényesülni a reflex nyílás mert hátrafelé fog szólni, szerintem csak rontani tudod a jelenlegi helyzetet.
(#) rolitechno válasza agressiv hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Ezen én is gondolkodtam ! Valóban nem jó ha hátul van. Nem is csinálom úgy a ládát ! Lehet hogy ő erősebb mélyeket akar és az szobában úgy történik ha hátul van a sub nyílás. Bár számunkra kellemetlen, de legalább dübörög mint egy autóban...Kösz hogy felvillantottál
(#) WaRL0 válasza agressiv hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Szia.
Lehet, hogy behangolt de az előlapja 2mm vastag müanyag.Ezért akarom szétvágni.18mm vastag DTD lapbol szeretném megcsinálni az előlapot és magas szeretnék benne cserélni és egy rendes hangváltot tenni bele mert most csak egy kondi van a magas sugárzó előtt.Mekkora reflexnyílás ajánlott egy 13cm-es mélyközépnek?elözö hozzászolásomban "picit" elírtam
(#) PLászló válasza agressiv hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
A hátlapon elhelyezett reflexnyílás nem sokat változtat szabadtéren, ilyen méreteknél még nem irányított a sugárzás mélytartományban.
(#) WaRL0 válasza PLászló hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
A 13colos hangszóróm csak 13cm-es egy "picinkót" elírtam
(#) rolitechno válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
A 13 cm es mélyközépnek 5-7cm subcső...1db.De ez függ a doboz méretétől !
(#) WaRL0 válasza rolitechno hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
8.8L-es a doboz.
(#) rolitechno válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Tehát kb. 15cm széles 28 magas és 20 mély. 5 cm es bőven elég. Talán még sok is...az meg már a sugárzótól függ !
(#) WaRL0 válasza rolitechno hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Igen nagyjából úgy.Akkor 5cm es lessz és a hossza maradhat annyi mind az eredeti hossza?
(#) agressiv válasza PLászló hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Már nagyon hiányoltunk merre jártál?

Idézet:
„A hátlapon elhelyezett reflexnyílás nem sokat változtat szabadtéren, ilyen méreteknél még nem irányított a sugárzás mélytartományban.”


Jó pap is holtig tanul, de nem lehet, hogy azért, mert olyan kicsi a hangszóró, hogy nincs is mélytartomány?
Következő: »»   374 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem