Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   579 / 1386
(#) gyulank válasza Petjaa hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Ezaz, hogy aprónként is eltörheti, mert szerintem, ahol kicsit mélyebben van, illetve ahol lyuk van, a hegye odaáll, és mivel hajlékony kicsit, ott is maradna, és ha húznám a nyákot, akkor egy ideig görbülne, aztán törne szerintem. :eeknoes: Ezért gondoltam eddig én is, meg most is úgy gondolom, hogy az a megoldás fúrókímélőbb lehet, hogy nem a végével, hanem a közepével csinálom, ott talán több erő kéne a töréshez, és oldalra "reszelné" a lapot úgy, hogy nagyjából egyenes marad a fúró.
De nem tudom, csak így hiszem.
(#) gulasoft válasza gyulank hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Pont ezt mondtam én is.
(#) gyulank válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Igen. Arra a megoldásra utaltam.
(#) frigos válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Köszönöm!
Az írásvetítő fóliát nem igazán szereti? Hány grammos pausz papírt használsz?

Üdv!
(#) kaqkk válasza frigos hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Én úgy használom az írásvetitő fóliát : hogy két nyomatot csinálok , egy normált és egy tükrözöttet összefordítva
megragasztom a széleinél majd betolom a laminálóba
tökéletesen "összegyógyul "a két fólia. Nem törik ,karcolódik a rajzolat és tökéletesen fényzáró .
(#) CHZ válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Sima papír jól használható fotózáshoz, lézernyomtató .. papírt színtelen lakkal kell finoman lefújni, a fekete is homogénebb lesz, jól fog takarni, mivel a lakk kicsit oldja a festéket. Fekete nagyon jól takar, semmi hiba sincs így a maszkban, jobb mint a pausz, csak hosszabb levilágítási idő kel. Feliratok készítését is így csinálom, mostanában ez készült el .
(#) gulasoft válasza CHZ hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Hali! Martál a rézbe betűket és abba festettél feketével?
Nagyon jól néz ki.
(#) CHZ válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
[OFF]Nem, a felirat P20 lakk, ráégetve, papírról fotózva. Ráégetve megbarnul a lakk, így már a nitró sem oldja, nem kell védőréteg sem. Csak szemléltetőnek mutattam, hogy a papír fotózáshoz milyen jól használható, levilágítás idejével sem kell foglalkozni (hosszú legyen), mert a fekete olyan jól takar így, hogy nem okoz gondot a túlvilágítás sem.
(#) Zoli_bácsi válasza Petjaa hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Én inkább ujjmarót használnék. (Már ha egyáltalán lehet kapni 1-2mm-es keményfém marószárakat. )A fúrószár nem erre való, csak végszükség esetén.
(#) Zoli_bácsi válasza CHZ hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Nagyon szépen sikerült a rézlemezes felirat, le a kalappal! Én is alkalmaztam már a sült lakkot. :kalap:
(#) CHZ válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Köszönöm. Házi körülmények között, nem tudok jobb megoldást, ez működik és tartós.
(#) DjPeat hozzászólása Máj 8, 2011 1 /
 
Sziasztok.
******
Üdv:. Csaba
A fórumban tilos hirdetés (adás/vétel).
(#) DjPeat hozzászólása Máj 8, 2011 1 /
 
Akkor hol tehetem ezt meg? Mert a hirdetéseknél nem tudom meg tenni, mivel nincs elég pontom.
Üdv:. Csaba
(#) szdavid válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Már régóta gondolkodom én is egy nyákfúróban. Általában ott áll meg a tudományom, hogy hány Nm-es legyen a léptetőmotor benne. Amiket láttam házi CNC-ket azokban mind bivaly (1-2Nm-es) motor volt, de szerintem nekem annyi szükségtelen.
A tied kisebbnek tűnik (a fénykép alapján 1/4Nm-esre saccolom). Jól látom?
Jó lenne valami költséghatékony megoldás (mind a motorok, mind a vezérlők ára igen csak nő a teljesítménnyel), viszont nem szeretném, ha az első próbakor derülne ki, hogy nagyobb motor kellett volna. Ki mekkora motort ajánl? (max. nyákméret, amit fúrni szeretnék A4 körüli)
(#) gulasoft válasza szdavid hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
A mechanikától és a marómotortól függ.
Ha nagyon precíz mechanikát csinálsz, könnyű marómotorral akkor elég rá pici motor is, ha precíz mechanikát csinálsz egy nehéz marómotorral, akkor nem árt egy közepes. Ha házilag tákolsz egy mechanikát ami egy nagy motort visz, itt ott esetleg szorul akkor nagy motor kell.
Lassan kinevezem Gyula törvénynek:a CNC mechanikára költött ár fordítottan arányos a motorokra és ebből adódóan a vezérlőre költött árral.

Persze lehet házilag is kasa mechanikát csinálni, csak az annyi időt vesz el, hogy ha azt pénzkeresésre fordítanád a fenti képlet ismét megállná a helyét.
(#) szdavid válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Hát, "marómotornak" minidrillt képzeltem el. A mechanika bútorlap+fióksín, menetes száron a szárral kimart danamid anya megvezetéssel mozgatva.

Az asztalt mozgatását 2 féleképpen tudom elképzelni:
1, Y iránybanmozog az asztal, és fölötte a maró X-Z irányban
2, az alap fix, és a maró mozog X-Y-Z-ben

Nekem az első megoldás szimpatikusabb (több a fix pont a motoroknak), és könnyebben kivitelezhetőnek tűnik. Így saccometriával mekkora motort ajánlanál?
(#) gulasoft válasza szdavid hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Na ezekhez kell a közepes vagy erős motor. Ezek a házi barkácsok, és hajtások. A bútorlapod egy év alatt szétesik ha kint tartod, ha meg bent, akkor olyan port csinál, hogy hamar kikerül.
Lesz belőle valami, mindenki ezzel kezdi, de még olyat nem láttam aki itt meg is állt volna miközben akár heti szinten használja.
(#) szdavid válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Akkor már csak azt mond meg légy szíves, hogy mit értesz közepes/erős motor alatt (hány Nm-es)? Köszönöm a sok segítséged.
(#) karaszbandi válasza szdavid hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Szia
Epson mátrix nyomtató fejmozgató motorokból van megcsinálva.
Amire nekem kell, arra teljesen jó. Az alu asztalt saját maga marta síkba pl. Könnyen járjon a mechanika, és nem kell erőmű hozzá.
(#) gulasoft válasza szdavid hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Az én fagépemen 1.7 Nm-esek voltak, de az nagyobb volt mint a4, tehát valahol az alatt, de minden a mechanikád precizitásán múlik.
(#) szdavid válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
És hol találtál 3 rossz mátrix nyomtatót, mert én már idejét sem tudom, mióta túrom a netet, de egyet sem találtam?
(#) janikukac hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Sziasztok ! Az a kérdésem, hogy nekem nyák levilágítására jó lenne-e olyan cső, ami 50cm-s és 18W-os?! Hány db kéne? ~700ft-ért tudom beszerezni.
Sajnos más adatuk nincs róla. Megnéztem a csövet, fekete színű. Ennyi..
(#) karaszbandi válasza szdavid hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Még a MOL-os időkből begyűjtöttem......
(#) Balaa16 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Szia!
Ha UV cső, akkor jó. Minimum 2 kell belőle.
Üdv!
(#) janikukac válasza Balaa16 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Igen , UV. Egy barátom, aki ott vett, az azt mondta, ő 1-el csinálja, és jó. Akkor majd veszek kettőt. Ez ugye 220V-ról megy? Ehhez kell valami kapcsolás? Adsz? :pirul:
(#) karaszbandi válasza janikukac hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Már ne is haragudj, de ha elektronikával szeretnél foglalkozni, akkor egy nyűves fénycsövet igencsak be kéne tudni kötni.

* Miért is kell ilyen " hangon " írni ?
(#) janikukac válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Ne haragudj, de úgy tudom, ehhez kell valami fojtó, vagy mi. 220-ról megy, vagy nem?
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Ugyanúgy kell mint egy normál neont tudtommal. Bővebben: Link
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Azt nem tudom, hogy hogyan kell, mivel a két végén, két két aljzat van.
(#) karaszbandi válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Az amit belinkeltél, az egy elektronikus kompakt cső elektronikája. Az is jó, csak a csőhöz megfelelő teljesítményűt kell választani.
Nekem 6db 15W-os csővel megy, ilyen elektronikákkal.
Ha csak 2 csővel akarod megoldani, akkor nem biztos a teljes siker. Kisebb panelokhoz jó lesz, de szélesebbhez nem biztos. Nem lesz egyenletes eloszlású a fény.
Következő: »»   579 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem